تست و بررسی اپل

تعویض گلس شکسته آیفون 7 پلاس

تعویض گلس شکسته آیفون 7 پلاس

با آیفون 7 و یا 7 پلاس خود که گلس شکسته است چه کار باید کرد؟ در اینجا آخرین تکنیک ها و حقه های تعویض ال سی دی شکسته را در اختیار شما قرار می دهیم. نمونه ای که ما در اینجا بررسی می کنیم، آیفون 7 پلاس با گلس شکسته است.

فرایند تعویض گلس شامل حضور و معرفی برخی دستگاه های تعویض گلس با عملکردی عالی و مزیت راحتی در استفاده و همچنین ابزارها و مواد تعمیر است. این مراحل را گام به گام پیش می رویم و از کار تعمیر لذت خواهیم برد.

تست صفحه نمایش شکسته شده

در مرحله اول باید ابتدا آیفون 7 پلاس که ال سی دی و یا لنز شیشه ای آن شکسته است را بررسی کنید ببینید صفحه تاچ و یا صفحه نمایش ال سی دی آن کار می کند یا خیر. ال سی دی را روی صفحه مادربورد نصب کنید، سپس بررسی کنید آیا عملکرد صفحه نمایش، تاچ، تاچ سه بعدی و غیره درست است.

جدا کردن قاب دور (bezel)

صفحه نمایش ال سی دی را از گوشی بیرون بکشید، با استفاده از هیتر 4 گوشه جلویی قاب را گرم کرده قاب را جدا کنید. با نوار چسب ضد حرارتی کل لنزهای گلس را چسب بزنید تا از بروز مشکلات بعدی در حین کار جلوگیری شود. ال سی دی را روی دستگاه سپراتور ال سی دی دستی (در دمای 80 تا 90 درجه سانتیگراد) قرار دهید و حدود 15 ثانیه حرارت دهید. دکمه استارت را فشار دهید و قاب دور گلس را بردارید. پس از آن، چسب های اطراف قاب دور گلس را نوک چاقو تمیز کرده بردارید.

جدا کردن گلس

سیم برش طلایی را در قسمت پایین صفحه LCD قرار دهید، آن را به سمت چپ و راست بکشید تا گلس جدا شود.

حذف و برداشتن لایه POL

دستگاه حذف چسب ال سی دی را روشن کنید و ال سی دی را به مدت 5 دقیقه حرارت دهید (در دمای 170 تا 180 درجه سانتیگراد)، سپس لایه POL را بردارید.

حذف چسب

با استفاده از برس، کمی محلول تمیز کننده  LCMبر روی LCD بریزید و بقایای چسب را پاک کنید. با استفاده از N-hexane کل چسب را از بین ببرید.

لمینت کردن لایه POL

ال سی دی را روی دستگاه لمینت لایه POL/OCA قرار دهید و یک قطعه لایه POL جدید روی آن تراز کرده قرار دهید. دکمه pump down را فشار دهید تا لایه روی پانل جذب شود. دوباره ال سی دی را تمیز كنید و با استفاده از وسیله برش الگو به آسانی لایه محافظ را برش دهید. دکمه Membrana Tectoria (لمینیت کردن) را فشار دهید تا لمینیت لایه POL را شروع شود.

لمینت کردن چسب OCA

ابتدا فیلم محافظ را پاره کنید و چسب OCA را با ال سی دی تراز کنید. دکمه pump down را فشار دهید تا چسب OCA جذب شود. با استفاده از وسیله برش الگو به آسانی لایه محافظ را برش دهید و سپس چسب OCA را لمینت کنید.

مروری جامع بر آیفون 7 پلاس را اینجا مطالعه کنید.

لمینیت کردن گلس

ال سی دی را در قالب تراز قرار دهید و لایه محافظ OCA را پاره کنید. ال سی دی را با لنز گلس یکپارچه قاب دور گلس تراز کنید. لایه محافظ لنز گلس را ببرید. ال سی دی را در قالب لمینیت بخوابانید، سپس آن را در دستگاه 4 در 1، دستگاه حذف حباب و لمینیت گلس در شرایط خلاء، قرار دهید. دکمه شروع را فشار دهید و لمینت گلس را شروع کنید. پس از اینکه لمینیت گلس انجام شدريال آن را از دستگاه بیرون بیاورید ( حدود 30 ثانیه در دمای 42 درجه سانتیگراد)

حذف حباب

ال سی دی را درون اتوکلاو قرار دهید، درب آن را ببندید و دکمه شروع را فشار دهید. پس از اینکه حباب های زیر گلس برداشته شدند (حدود 10 دقیقه در دمای 35 درجه سانتیگراد)، دوباره دکمه را فشار دهید و منتظر بمانید تا نشانگر عدد صفر را نشان دهد. اکنون درب را باز کنید و صفحه نمایش ال سی دی را بیرون بیاورید.

 تعویض واحد نور پس زمینه

با استفاده از پنس، چسب نقطه لحیم را بردارید. با نوک هویه، اتصال لحیم کاری را جدا کنید. ال سی دی را به مدت 20 تا 30 ثانیه روی اتو حرارت دهید، سپس واحد نور پس زمینه را لایه به لایه پاره کنید. چسب را بردارید. با N-hexane، ال سی دی را تمیز کنید، لایه محافظ را به اندازه قسمت نور پس زمینه پاره کنید. آن را روی صفحه ال سی دی انداخته، تراز کنید، سپس با استفاده از سیم لحیم آن را لحیم کنید (اطمینان حاصل کنید که قلع به درستی گرم و سپس سرد شده است). یک نقطه چسب لحیم جدید روی اتصال بچسبانید.

تست مجدد

ال سی دی را به مادربورد وصل کنید و سپس صفحه نمایش، عملکرد تاچ و تاچ سه بعدی را دوباره آزمایش کنید.

نکته:

  • قسمت نور پس زمینه باید تنها زمانی تعویض شود که دارای مشکل ناشی از آب، گرد و غبار و یا نور شدید و یا خرابی تاچ سه بعدی باشد.
  • استفاده از لنزهای گلس یکپارچه با قاب دور گلس مستلزم مونتاژ درست قاب دور گلس در هنگام تعویض گلس می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در مورد مراحل تعویض گلس، ویدئوی زیر مشاهده کنید:

منبع:

https://plink.ir/QAqwR


کوک موبایل در رسانه ملی