تعمیرات موبایل اساسی ترین نیاز کاربران تلفن همراه است که شامل دو بخش تعمیر سخت افزاری و تعمیر نر افزاری می گردد. تعمیرات تخصصی موبایل نیازمند دانش و مهارت بالاست. علاوه بر این، به ابزار و تجهیزات تعمیر خاص و مدرن نیاز دارد..

در سالیان اخیر استفاده از موبایل در سطح قابل توجهی گسترش یافته است و این امر باعث شده گرایش به شاخه ای از تعمیرات دستگاه های الکترونیکی به نام «تعمیرات موبایل» گسترش پیدا کند.

متاسفانه بارها مشاهده شده است که یک گوشی با عیب و ایرادی جزئی وارد تعمیرگاه می شود و با ایرادات متنوع و بیشتری از آن خارج می گردد. بروز اشکالات جدید تنها حاصل عدم آشنایی تعمیرکاران با اصول علمی تعمیرات و مراحل تعمیر و عیب یابی انواع گوشی هاست.

در نگارش این صفحه، سعی شده است که اطلاعات تجربی و کاربردی در حوزه تعمیرات گوشی موبایل به کاربران داده شود. مطالب و مباحث ارائه شده در اینجا، پیرامون تعمیرات موبایل، اعم از سخت افزار و نرم افزار است. همانطور که می دانید اکثر مشکل و ایراد گوشی نرم افزاری است و تنها از طریق نرم افزار، می توان آن را عیب یابی کرد.

تعمیرات موبایل از جمله خدماتی است که همه ما هر چند وقت یکبار به آن نیاز پیدا می کنیم. حتما بارها اتفاق افتاده است که گوشی موبایل و یا تبلت شما خراب شده اما نمی دانید که آیا دستگاه شما قابل تعمیر هست یا نه!

اگر هم درست شدنی باشد، دوست دارید که هزینه آن را بدانید و از همه مهمتر اینکه نمی دانید آن را به دست چه کسی بسپارید. اگر به دنبال بهترین تعمیرات موبایل در تهران هستید شرکت کوک موبایل در این حوزه پیشتاز است. این مرکز، خدمات فوری و ارزنده ای به مشتریان خود ارائه می دهد.

تیم مختصصان مجرب و آموزش دیده ما، با دانش و تخصص کافی و البته صبر و شکیبایی در ارائه خدمات تعمیرات موبایل سامسونگ، اپل و سایر برندها کوشا هستند. ما سرویس تلفن همراه را با کمترین هزینه ممکن و در کوتاه ترین زمان ارائه می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن 02167319 تماس بگیرید.

در این پست قصد داریم در مورد تعمیرات موبایل، چالش ها و مشکلات تعمیرات گوشی و تبلت، و هزینه تعمیر موبایل صحبت کنیم. از تعمیرات سخت افزاری گوشی، تعمیرات نرم افزار موبایل بگوییم و شما را با انواع خدمات مرتبط آشنا سازیم. این بخشی از کتاب تعمیرات موبایل است .

خرابی گوشی و یا تبلت، افتادن آنها از دست و ترک خوردگی صفحه نمایش گوشی موبایل ممکن است برای هر کاربری اتفاق بیفتد. آب خوردگی و آسیب دیدگی برد، شارژ نشدن و خرابی باتری گوشی موبایل از کار افتادن دوربین، بلندگو و یا دیگر قطعات سخت افزاری آن نیز ایراداتی است که برای هر کاربری رخ داده است. شما تنها کسی نیستید که با این مشکلات روبرو می شوید، اگر سری به کوک موبایل بزنید، خواهید دید که روزانه، افراد زیادی برای تعمیر گوشی خود به مرکز ما مراجعه می کنند. تعمیرات موبایل چالش ها و دردسرهای خود را دارد که در زیر به برخی از  آنها اشاره شده است.

انجام تعمیرات موبایل

در سال های اخیر تعداد کاربران گوشی های موبایل به طور قابل توجهی افزایش یافته است و تلفن همراه در واقع به همراهی همیشگی برای بسیاری از افراد تبدیل شده است. اسمارت فون ها دستگاه حساس الکترونیکی هستند که بسیار آسیب پذیر می باشند. از اینرو، عیب یابی و تعمیر گوشی هوشمند نیز از ضروریات جامعه امروزی شده است. پیامد این مهم، تمایل روز افزون جوانان به سمت اشتغال در زمینه تعمیرات موبایل است، به گونه ای که این زمینه شغلی، یکی از شاخه های مهم ایجاد اشتغال در کشور محسوب می شود.

از طرفی اقدام به تعمیر گوشی های موبایل توسط تعمیرکارانی که حتی با مبانی و اصول اولیه به اندازه کافی آشنایی ندارند، موجب بروز ایرادات بیشتر در گوشی می شود. رفع عیب سخت افزاری و نرم افزاری گوشی های هوشمند و تبلت ها نیازمند تخصص و اطلاعاتی وسیع تر است و به همین خاطر شما را با بحث چالش های و مشکلات تعمیرات گوشی به ادامه این مطلب دعوت می کنیم. اگر دوست دارید تعمیرات موبایل را یاد بگیرید، به سایت ما مراجعه کرده و شرایط ورود به دوره آموزش تعمیرات موبایل ما را بخوانید و در صورت امکان در دوره شرکت کنید.،

چالش ها و مشکلات تعمیر گوشی موبایل

وقتی گوشی و یا تبلت شما دچار خرابی می شود، تعمیر آن با چالش زیادی همراه می شود. اینکه با یک گوشی خاموش و شکسته چه کنم؟ برای تعمیرات فوری گوشی به کجا مراجعه کنم؟ آیا به مراکز محلی بروم و یا به نمایندگی تعمیر گوشی مراجعه کنم؟ اگر احساس می کنید، گوشی تان نیاز به قطعه جایگزین دارد، از کجا قطعه اصلی پیدا کنم؟ هزینه تعمیرات موبایل چقدر می شود؟ و خیلی سوالات دیگر که ممکن است ذهن شما را درگیر کند، نگران نباشید، ما به تمام سوالات و دغدغه های شما پاسخ خواهیم داد.

پیدا کردن یک مرکز مشهور برای برطرف کردن ایرادات گوشی که نیز از سابقه خوبی در حوزه تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری موبایل برخوردار باشد، واقعا سخت شده است. این به نوبه خود، می تواند یکی از مهمترین جنبه های تعمیر تخصصی موبایل می باشد. اگر به دنبال مرکز خدمات تعمیرات موبایل با سابقه درخشان هستید، باید به چند جنبه آن توجه کنید، اینکه از تکنسین ماهر و باتجربه بهره می برند، همچنین در ارائه خدمات خود از ابزار پیشرفته و مجهز استفاده می کنند (اگر می خواهید با ابزارهای تعمیرات موبایل بیشتر آشنا شوید به صفحه معرفی اصلی ترین ابزار تعمیرات موبایل کوک موبایل مراجعه کنید)، اینکه خدمات خود را سریع و با کیفیت بالا انجام می دهند و اگر نیاز به قطعه جایگزین شد، حتماً از انواع اصلی و اورجینال آن استفاده می کنند، بسیار حائز اهمیت می باشد.

برای تعمیرات گوشی و تبلت خود توصیه می کنیم به جایی بروید که همه موارد زیر را یکجا داشته باشند، اینکه شما از جایی خدمات خود را دریافت کنید که پرسنل کاربلد و با دانش نداشته باشند، اگر تجهیزات کافی و پیشرفته در آن مرکز وجود نداشته باشد، اگر قطعه اصلی برای تعویض، دم دست نداشته باشند، نه تنها گوشی شما به خوبی تعمیر نخواهد شد، بلکه فرایند درست شدن آن چند روزی طول خواهد کشید و شما را برای خرید و پیدا کردن قطعه، آواره این خیابان و آن خیابان می کنند. اینها چالش های پیش رو هستند و راه حل های آن نیز نزد ماست. درآمد تعمیرات موبایل به اندازه ای دلچسب هست که هر مرکزی به هر ترفندی که شده است شما را به سمت خودشان بکشانند. پس مراقب باشید.

می دانیم که تعمیرات فوری موبایل برای شما چقدر مهم است

شما نمی توانید بدون گوشی موبایل خود زندگی کنید. این واقعیت جدید زندگی مدرن است. ما اینجا هستیم تا تعمیر موبایل و تبلت شما را از تعویض گلس ال سی دی گرفته تا رفع ایراد آب خوردگی و دستگاه هایی که برد آنها آسیب دیده است، را به صورت فوری و با بالاترین کیفیت انجام دهیم،.

پس هرگونه تلفن هوشمند را برای تعمیر برای ما بیاورید. ما می توانیم گوشی آیفون شما را تعمیر کنیم. چه جدیدترین مدل را در دست دارید و چه هنوز یکی از آیفون های قدیمی را با خود به همراه دارید، ما می توانیم گوشی که برد آن معیوب شده و از کار افتاده است را  تعمیر کنیم. مهندسین کوک موبایل برای عیب یابی و تعمیر برد از جدیدترین تکنیک های عیب یابی و رفع ایراد برد گوشی استفاده می کنند، می توانید پست کاربرد دوربین های حرارتی برای تعمیرات موبایل کوک موبایل را مطالعه کنید تا آنچه می گوییم برای شما قابل درک تر باشد. آیا هواوی، نوکیا، شیائومی، موتورولا، وان پلاس، گوگل پیکسل دارید؟ تکنسین ما می تواند در تعمیر تخصصی در همه مارک ها و مدل ها به شما کمک کند.

اچ تی سی یکی دیگر از مارک های مورد علاقه در میان بسیاری از دارندگان تلفن های هوشمند است. این که گوشی HTC شما از سیستم عامل Android یا Windows استفاده می کند، می توانیم آسیب ها را برطرف کرده و آن را به دستگاهی با عملکرد بالا که روی آن حساب می کنید بازگردانیم. اگر از طرفداران وفادار Blackberry هستید، می توانید تلفن خود را در مواقعی که نیاز به تعمیر دارد به ما ارائه دهید. ترمیم موبایل بلک بری با صفحه لمسی یا مدل با صفحه کلید سنتی خود را به تیم ما بسپارید.
انجام تعمیرات موبایل با ابزار مورد نیاز

خدمات فوری تعمیرات گوشی و تبلت در کوک موبایل

پس از گذشت بیش از یک دهه در کار تعمیرات موبایل، ما به برخی از رایج ترین مسائل مربوط به گوشی هوشمند و تلفن همراه شما در برند و مدل های مختلف، پی بردیم. در زیر راجع به برخی از رایج ترین مشکلاتی که با آنها مواجه می شویم و نحوه تعمیر فوری آنها صحبت کرده ایم. اگر پس از انجام این راه حل های رایج، مشکل شما همچنان پابرجا بود، دستگاه خود را به کوک موبایل بیاورید و به کارشناسان واحد تعمیرات ما بسپارید تا بلافاصله مشکل آن را رفع کننند و فوراً به حالت عادی خود باز گردانند.

هنگامی که گوشی موبایل و یا تبلت شما خراب می شود یا از کار می افتد، نگرانی به خود راه ندهید، خونسرد باشید و به این فکر کنید چیز مهمی نیست و ممکن است بدون هزینه درست شود. به این فکر کنید که مرکز معتبر و با تجربه با ارائه خدمات فوری وجود دارد که می تواند مشکل گوشی شما را سریع و مقرون به صرفه برطرف کند.

اگر موبایل شما با شکستگی صفحه نمایش مواجه شده است، دچار آب خوردگی شده است، بیش از حد گرم می شود، شارژ یا مشکلات صدا یا هر ایراد دیگری دارد، اجازه دهید تکنسین ما شما را از چند شب بی خوابی نجات دهند و شاید حتی شما را از پرداخت هزینه اضافی باز دارند!

ما فرآیند خدمات سریع را در این مرکزارائه می دهیم. کوک موبایل بهترین مکان برای ارائه خدمات تعمیرات موبایل سامسونگ و آیفون در تهران است. با استخدام تعمیرکاران حرفه ای و مجرب که از سرعت عمل بالایی در این حوزه برخوردار هستند، خدمات خود را در سریع ترین زمان ممکن انجام می دهند.

خدمات فوری تعمیرات موبایل ما شامل رفع ایراد و یا تعویض صفحه لمسی، ترمیم آب خوردگی و آسیب ناشی از نفوذ آب به داخل گوشی، برطرف کردن صدمات فیزیکی هستند. تیم ما، تعمییرات موبایل رفع ایرادات روی برد گوشی، سوکت شارژ، دکمه پاور، دکمه های کناری، تعمیر دوربین، جک هدفون، وای فای، بلوتوث، تعویض باتری، و بسیاری دیگر را انجام می دهد. ما شرکت تعمیرات موبایل نیستیم اما تکنسین های ما تمام تخصص لازم برای تعمیر گوشی و تبلت شما را دارند.

روش های تست و عیب یابی در تعمیرات فوری موبایل

روشهای تست تعمیر موبایل و تبلت- عیب یابی، آزمایش و بررسی قطعات، اجزاء داخلی تلفن همراه را می توان با استفاده از 2 روش زیر انجام داد. از این روشها همچنین می توان برای یافتن خطا یا عیب یابی و بررسی اجزای تلفن همراه استفاده کرد. بیایید این 2 روش اصلی تست تعمییرات موبایل را با جزئیات درک کنیم.

عیب یابی موبایل

1- روش تست سرد (Cold Testing Method) در تعمیر موبایل

در تعمیرات موبایل، هنگام تست و عیب یابی، زمانی که با استفاده از مولتی متر، مقدار مقاومت را اندازه گیری می کنیم تا عیب گوشی را پیدا کنیم،  روش تست سرد گفته می شود. در این تکنیک، نیازی به استفاده از منبع تغذیه یا هر تجهیزاتی مانند منبع تغذیه DC یا باتری نیست.

در تعمیرات موبایل و عیب یابی به روش تست سرد، از دامنه دیود و صدای بیپ مولتی متر استفاده می شود. در این روش، پراب قرمز مولتی متر به پایه برد متصل می شود و پراب مشکی رنگ، هر نقطه ای را که می خواهیم تست کنیم، لمس می کند.

2- روش تست داغ (Hot Testing Method) در تعمیر گوشی

این دومین روش عیب یابی و تعمیر هر تلفن همراه است. هنگامی که خطا پیدا نشود یا زمانی که تلفن با استفاده از روش تست سرد تعمیر نشود، از روش تست داغ استفاده می شود. در این فرایند، ولتاژ قطعه، جزء یا بخش آسیب دیده گوشی موبایل بررسی می شود. ایراد با جریان کشی تلفن همراه با باتری یا منبع تغذیه DC مشخص می شود. در این روش، میزان ولتاژ بوسیله مولتی متر اندازه گیری می شود. پراب مشکی مولتی متر به پایه برد گوشی متصل می شود و پراب قرمز، نقاط آزمایش را لمس می کند

می توانید از پست آموزش کار با مولتی متر در تعمیر گوشی ما دیدن فرمایید و اطلاعات بیشتری در حوزه عیب یابی و روش های تست در تعمیرات موبایل کسب کنید

انواع تعمیر گوشی موبایل

وقتی گوشی شما خراب می شود، چاره ای جز تعمیر ندارد. خرابی گوشی موبایل بنا به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. برخی اوقات ممکن است گوشی از دستتان بیفتد، به جسم سختی برخورد کند و دچار شکستگی ظاهری شود، بعضی وقت ها نیز ممکن است با ضربه فیزیکی سنگین روبرو شود اما ظاهر آن سالم بماند. در این شرایط ممکن است گوشی روشن نشود، و یا قطعه داخلی آن دچار عیب شده باشد.

مواقعی نیز اتفاق می افتد که گوشی شما بدون اینکه آسیبی دیده باشد، کند شده، هنگ می کند و یا عملکرد نامناسبی دارد. همه اینها مشکلاتی هستند که خواسته و ناخواسته ممکن است به سراغ گوشی موبایل شما بیایند.

آسیب فیزیکی و شکستگی نمایشگر و یا بدنه گوشی که کاملاً واضح است و تعمیرات آن معمولا با تعویض قطعه معیوب برطرف می شود. بسیاری از اختلالاتی که در گوشی ایجاد می‌شود، در واقع به دلیل مشکلات سخت‌افزاری موبایل به وجود می‌ آیند. خوشبختانه، روش‌ تشخیص آنها ساده است و براحتی می توان متوجه شد. به این گونه عملیات، تعمیرات سخت افزاری موبایل گفته می شود.

در تعمیر سخت افزار گوشی باید دقت شود که از قطعه اصلی بازار استفاده شود. اگر واقعاً می خواهید عملکرد گوشی تان به سابق بازگردد از تعمیرکار بخواهید که فقط از قطعه اورجینال خود گوشی استفاده کند. علاوه بر این اگر، مشکلات سخت افزاری در دستگاه ‌های تلفن همراه به درستی رفع نشود، می تواند در طولانی مدت باعث خرابی و کاهش عمر شدید قطعات گوشی شما شود و عمر مفید موبایل شما را به نصف کاهش دهد.

در مواقعی که گوشی هنگ می کند، یا آنتن ندارید و یا گوشی تان به شبکه وای فای متصل نمی شود و از این قبل ایرادات پیدا می کند، ممکن است مشکل آن نرم افزاری باشد. برای رفع این ایرادات، تکنسین تعمیرکار موبایل روی تنظیمات و بخش نرم افزاری آن کار می کند. به عملیاتی که منجر به رفع این مشکل می گردد، تعمیرات نرم افزاری موبایل گفته می شود. هزینه رفع مشکلات نرم افزاری همواره کمتر از هزینه تعمیرات سخت افزاری است و معمولاً در زمان بسیار کوتاهی انجام می گردد.

مشکلات رایج در گوشی موبایل چیست؟

تعمیرات موبایل همه برندها

تعمیرات موبایل در کلیه برندها پذیرفته می شود

صرف نظر از نوع گوشی هوشمند شما، مشکلات متعددی برای موبایل و تبلت های هوشمند اتفاق می افتند. در اینجا می خواهیم برخی از مشکلات رایج گوشی های موبایل و دلایل احتمالی آنها را بررسی کنیم. اگر با هر یک از مشکلات ذکر شده در زیر مواجه شدید و نتوانسته اید راه حلی پیدا کنید، با ما تماس بگیرید. تکنسین های مجرب ما آن را درست خواهند کرد.

ممکن است تلفن همراه شما با مشکلات بسیار متفاوت و در بعضی موارد، عجیب روبرو شود. رفع ایرادات رایج در گوشی همراه در اکثر مواقع به تعمیر تخصصی موبایل نیاز دارد. در زیر به بسیاری از مشکلات شایع که تقریباً در اکثر گوشی های هوشمند دیده می شود اشاره شده است. این موارد را بخوانید تا بهتر بتوانید با اهمیت تعمیر موبایل و تبلت آشنا شوید.

گوشی موبایل شارژ نمی شود یا به کندی شارژ می شود

این می تواند در اثر آسیب ناشی از آب خوردگی، خرابی سخت افزار یا ایراد در سوکت و مدار شارژ در اثر سقوط و یا برخورد تصادفی گوشی تلفن شما ایجاد شود. در این مواقع تعمیرکاران موبایل معمولاً با بررسی تمام دلایل احتمالی این مشکل، و پس از عیب یابی دقیق نسبت به رفع آن اقدام می کنند. اگر با تعمیر قطعه و یا برد و سوکت شارژ مشکل حل شود که هیچ، اگر نه با تعویض قطعه معیوب و یا جایگزین کردن باتری اصل و با کیفیت مشکل را در اسرع وقت حل خواهند کرد.

امکان برقراری تماس یا ارسال پیام متنی وجود ندارد

اختلالات شبکه، اپراتور و شرکت ارائه دهنده سرویس می تواند تا حد زیادی به این مشکل، مربوط باشد. با این حال، اگر هنگام ارسال پیامک، مشکلاتی در زمینه صدا یا ایراد در تاچ گوشی وجود داشته باشد، دلیل احتمالی آن می توان خرابی میکروفون، و از کار افتادن تاچ ال سی دی باشد. برای برطرف کردن این مشکل، قطعه معیوب تعویض شده و گوشی شما به کیفیت اول خود باز خواهد گشت.

تاچ موبایل پاسخ نمی دهد و یا خود به خود واکنش نشان می شود

ممکن است صفحه نمایش کثیف باشد یا قاب محافظ و یا نصب گلس محافظ روی ال سی دی در لمس صحیح، تداخل ایجاد کنند. تعمیرکار ما این موارد را به خوبی بررسی می کند. اگر واقعاً تاچ گوشی سالم باشد و هیچ دلیلی برای تعمیر و هزینه کردن نداشته باشد، مطمئن باشید که به صورت رایگان مشکل را حل خواهند کرد، اما در مواردی که نیاز به تعویض ال سی دی و یا تعمیر و تعویض فلت تاچ ال سی دی باشد، با صرفه هزینه ای اندک مشکل برطرف خواهد شد

گوشی موبایل به طور تصادفی خاموش می شود

این اتفاق زمانی می افتد که گوشی شما بر اثر ضربه و سقوط از ارتفاع، در قطعات داخلی، دچار آسیب شدید شده باشند و یا اینکه از گوشی خود به شدت کار کشیده اید. همچنین ممکن است مشکل از اتصال باتری باشد. البته خاموشی ناگهانی باتری در اکثر مواقع از باتری است که با تعویض برطرف می شود، اما اگر جایگزین کردن باتری نیز ایراد را برطرف نکند، با بررسی های دقیق تر و پیدا کردن ریشه مشکل، گوشی شما در اسرع وقت تعمیر خواهد شد.

رابط کاربری گوشی  با تاخیر همراه است

تأخیر در زمان پاسخگویی می تواند به دلیل فعال بودن قابلیت انیمیشن گوشی باشد که می توانید آن را خاموش کنید. در صورت وجود تاخیر در دکمه هوم، ممکن است نیاز به غیرفعال کردن میانبر دکمه هوم S Voice باشد. در برخی شرایط نیز ممکن است سیستم عامل گوشی شما به روزرسانی نشده باشد و دلیل تاخیر به خاطر مشکلات نرم افزاری باشد. این ایراد با کمترین هزینه همراه است و اگر گوشی شما با این مشکل مواجه شد، واقعاً نگران هزینه های تعمیر آن نباشید.

چشمک زدن ال  سی دی گوشی هنگام بوت شدن

عوامل متعددی می توانند این مشکل را ایجاد کنند. این ممکن است به دلیل تنظیمات صفحه نمایش، نقص در برنامه ای که اخیراً دانلود و نصب کرده اید و یا مشکل سخت افزاری باشد. رفع مشکلات نرم افزاری در صورت وجود، هزینه بردار نیست اما اگر مشکل از ال سی دی باشد، شانس با شما یار نخواهد بود، اما نگران نباشید ما با تهیه ال سی دی اورجینال اما با قیمت پایین، مشکل گوشی شما را حل خواهیم کرد و کیفیت آن را به قبل باز خواهیم گرداند.

صفحه گوشی به طور ناگهانی فریز می شود

اگر صفحه نمایش فقط در هنگام استفاده از برنامه های خاص فریز می شود و به اصطلاح هنگ می کند، ممکن است مشکلی در این برنامه ها ایجاد شده باشد، در غیر اینصورت ممکن است سخت افزار داخلی گوشی شما آسیب دیده باشد. به فریز شدن نمایشگر، هنگ کردن گوشی گفته می شود. برای برطرف کردن این ایراد، معمولاً ابتدا سیستم عامل گوشی به روزرسانی می شود و در صورتی که مشکل رفع نشد، با بررسی های دقیق تر، عیب گوشی تشخیص داده شده و مشکل سخت افزاری آن حل می شود.

کندی گوشی

پایین آمدن سرعت موبایل و در برخی موارد هنگ کردن گوشی، برای هر کاربری اتفاق می افتد. مشکل کندی گوشی به عوامل مختلفی بستگی دارد و بیشتر در گوشی قدیمی دیده می شود، با این حال برخی از گوشی های جدید نیز ممکن است با این مشکل مواجه شوند. پر بودن حافظه رم (RAM) از از اپلیکیشن، عکس و ویدئو و اسناد می تواند به ‌کندی تلفن همراه شما منجر گردد.

مشکل داغ شدن گوشی:

این ایراد می تواند ناشی از خرابی باتری باشد. داغ شدن بیش از حد گوشی به خاطر خرابی باتری، ضعیف بودن گوشی، اجرای برنامه و بازی سنگین روی گوشی، دمای محیط استفاده از گوشی، غیره باشد. ایراد داغ شدن بیش از حد گوشی باید فوراً برطرف شود، چرا که ممکن است به باتری و نمایشگر آسیب بزند و خسارت سنگینی را به بار بیاورد.

مشکلات سخت افزاری: تعمیر ایرادات فیزیکی موبایل

تعمیر ایرادات فیزیکی یا سخت افزاری که در گوشی هوشمند کم نیستند، بسیار رایج است. بسیاری از آنها با ترمیم و برخی دیگر نیز با تعویض قطعه انجام می شوند. در اینجا به برخی از شایع ترین مشکلات سخت افزاری گوشی اشاره می کنیم:

 • تعمیرات گوشی آب خورده: نفوذ آب به داخل گوشی و رسیدن رطوبت به قسمت های داخلی آن باعث سولفاته شدن اتصالات و خرابی برد گوشی شود. مشکل آب خوردگی حتی در گوشی ضدآب همچون آیفون 12 پرو مکس نیز دیده می شود. در صورتی که گوشی شما با آب و رطوبت برخورد داشت، فوراً آن را با دستمال خشک کنید. اگر دستگاه موبایل خاموش شده است، آن را روشن نکنید و به تعمیرگاه ببرید تا با انجام یکسری اقدامات اولیه برای تعمیر گوشی، احتمال سوختگی برد کاهش یابد.
 • خرابی و آسیب به پورت گوشی: سوکت شارژ گوشی و پورت، معمولاً بیشترین جایی از تلفن همراه است که استفاده می شود، سوکت شارژ تقریباً هر روز استفاده می شود و همین موضوع ممکن است ریسک خرابی آن را بالا ببرد. رفتار نامناسب در اتصال و جدا کردن کابل شارژ و یا کثیفی سوکت خود می تواند دلیلی بر وخامت این مشکل باشد. تعمیر سوکت شارژ گوشی تنها به دست یک متخصص حل می شود. اگر سوکت خراب شده باشد، باید تعویض گردد و در غیر اینصورت تعمیر می شود.
 • شکستگی و تعویض گلس گوشی: ال سی دی گوشی موبایل با یک روکش شیشه ای به نام گلس محافظت شده است. این لایه ممکن است در اثر ضربه و برخورد با اجسام سخت دچار شکستگی و ترک خوردگی شود. همچنین در برخی از گوشی های هوشمند جدید، پنل پشت از جنس گلس است و این نیز ممکن است بنا به دلایل مختلف بشکند و شکل ظاهری گوشی شما را از بین ببرد. در این شرایط باید گلس آن تعویض شود. تعویض گلس یکی از شایع ترین عملیات تعمیرات موبایل است.
 • تعمیرات باتری گوشی: دیر شارژ شدن، تخلیه زود هنگام شارژ باتری گوشی، باد کردن باتری موبایل و غیره از مشکلات رایج در گوشی موبایل هستند. باتری یک قطعه مصرفی است و به مرور زمان و استفاده بیش از حد از گوشی خراب می شود و در واقع از عمر مفید آن کاسته می شود. برخی عوامل خارجی نیز می تواند روی سلامت باتری گوشی شما تاثیر بگذارند و شما را مجبور به تعویض باتری و یا تعمیر گوشی کنند. به عنوان مثال، مشکلات نرم‌ افزاری، آب ‌خوردگی، مشکل کابل شارژ و خرابی و شل بودن سوکت شارژ از دلایل خرابی باتری هستند که بایستی در تعمییرات موبایل به آن توجه شود.

ایرادات نرم افزاری رایج در تعمیر گوشی اندروید

در زیر به چند مورد از ایرادات و تعمیرات نرم افزاری گوشی اشاره شده است:

 • اختلال در اپلیکیشن: این مشکل به وفور دیده می شود و با اینکه بسیار آزار دهنده است اما حل آن چندان دشوار نیست. خرابی برنامه ها و هنگ گوشی عادی نیست و باید هر چه سریعتر رفع گردد. اما در اکثر مواقع باگ و اختلال در به روزرسانی اپلیکیشن و سیستم عامل گوشی می تواند به این قضیه دامن بزند یا شاید سیستم‌ عامل قدیمی گوشی شما باعث آن شود. برخی از برنامه ‌ها گزینه‌ های جدیدی را به طور خودکار اضافه می کنند و برخی از جزئیات را ارتقاء می دهند تا عملکرد گوشی بهتر شود، اما گاهی اوقات که سیستم عامل گوشی شما قدیمی است، از این آپدیت ها پشتیبانی نمی کند و همین موضوع باعث هنگ و کراش برنامه می شود.
 • عدم دانلود اپلیکیشن‌ها: این مشکل عمدتا به دلیل خراب شدن حافظه پنهان اتفاق می افتد.
 • عدم کارکردن حافظه میکرو: وقتی تلفن شما پر شده است، اما نمی‌خواهید پرونده‌های خود را گم کنید و بیش از حد مشغول انتقال آنها به مکان دیگری هستید، احتمالاً به آن کارت microSD قدیمی که چند سال پیش خریداری کرده‌اید، فکر خواهید کرد. اما اگر دستگاه شما با واردکردن حافظه میکرو کار نکند، چه خواهید کرد. این مشکل نرم افزاری است و در مرکز ما براحتی قابل رفع است
 • عدم اتصال وای‌فای: یکی دیگر از مشکلاتی که کاربران بسیاری با آن روبرو می شوند، مشکل عدم اتصال وا‌ی‌فای است. این مشکل می‌تواند به علت عدم دسترسی به سیگنال وای‌فای و یا مشکلات اتصال به روتر از طریق گوشی ایجاد شود.
 • خطا در همگام‌سازی با گوگل: این مورد را می‌توان از مشکلات پردردسر برای کاربران داخلی دانست که ممکن است با سرور گوگل سینک نشود.
 • فراموشی پسورد: برای بسیاری از کاربران پیش آمده است که گذرواژه ورود به موبایل خود را گم کرده‌اند.
 • عدم کارکردن کیبورد: معمولا مشکل عدم کارکردن کیبور و یا دیرکار کردن آن ناشی از ضعیف بودن گوشی و یا نرم‌افزار نامناسب است.

برای تعمیرات حرفه ای گوشی خود کافی است به سایت ما مراجعه کنید و یا از تعمیرکاران موبایل خوب کوک موبایل وقت مشاوره بگیرید.

سوالات نرم افزاری موبایل

در زیر برخی از چالش ها و سوالات نرم افزاری موبایل آورده شده است که در ذهن بسیاری از کاربران و شاید شما وجود دارد. ما به آنها پاسخ می دهیم و این نوید را به شما می دهیم که در مرکز تعمیرات موبایل، کوک موبایل تمام این موارد را برطرف می کنیم.

1- آیا مصرف بالای باتری گوشی می تواند ایراد نرم افزاری گوشی باشد؟

در برخی موارد به روز نبود سیستم عامل و عدم تشخیص میزان شارژ واقعی باقیمانده توسط دستگاهی که مشکل نرم افزاری دارد، می تواند کاربر را آزار دهد. سیستم عامل گوشی خود را به روز کنید، اگر مشکل حل نشد با واحد تعمیرات نرم افزاری کوک موبایل تماس بگیرید.

2- داغ کردن گوشی های اندرویدی از خرابی نرم افزار است؟

داغ کردن بیش از حد گوشی اندرویدی دلایل متعددی دارد، بازی کردن بیش از حد، روشنایی زیاد صفحه نمایش، استفاده زیاد از دوربین ها، باتری معیوب، و خیلی های دیگر، البته برخی اوقات وجود بدافزارها و ویروس ها که از ایرادات نرم افزاری گوشی هست نیز به این امر کمک می کند.

3- هنگ کردن گوشی دلیل نرم افزاری دارد؟

اگر برنامه های حین اجرا گیر می کنند و یا متوقف می شوند، و هر چقدر صبر می کنید، به حالت نرمال خود باز نمی گردند، گوشی شما به احتمال زیاد مشکل نرم افزاری دارد که با مراجعه به مرکز تعمیرات موبایل تخصصی می توانید مشکل آن را برطرف سازید.

4- مشکل اتصال به اینترنت دیتا و مشکل اتصال به وای فای حل شدنی است؟

در بسیاری از موارد اگر از فلت انتن وای فای گوشی شما نباشد، این مشکل از طریق رفع ایرادات نرم افزاری قابل حل است.

5- روت و ایراد نرم افزاری گوشی اندروید چیست؟

وقتی فردی به فایل های مخفی سیستمی گوشی شما دست پیدا کند و بتواند روی ان تغییراتی اعمال کند (برنامه گوشی شما را تغییر دهد و یا فونت جدید نصب کند، دستگاه روت شده است، اگر به اشتباه انجام شود باعث ایراد نرم افزاری در گوشی اندروید شما می شود و مشکلات زیادی بوجود می آورد.

6- بریک و آنبریک گوشی چیست؟

اگر گوشی به شکل اشتباه روت شود، ممکن است بریک، خراب و بلااستفاده شود. این یک ایراد نرم افزاری است و برای خروج از حالت ناکارامد و در واقع زنده کردن گوشی، دستگاه آنبریک می شود (این کار توسط متخصص تعمیرات نرم افزار گوشی انجام می شود)

7- جیتگ برای تست و عیب یابی گوشی چیست؟

جیتگ ابزاری است که مدارهای روی برد را به طور دقیق تست و عیبی یابی می کند. اگر گوشی شما هیچ برنامه و یا نرم افزاری را دریافت نمی کند و از کار می افتد، تنها راه خروج از این مشکل بزرگ، فلش کردن، باز کردن قفل و کارهای دیگری است که توسط جیتگ باکس و زیر نظر کارشناس خبره تعمیرات نرم افزاری موبایل انجام می شود.

ایرادات نرم افزاری رایج در تعمیر گوشی آیفون

 • عدم سینک شدن آیفون با شبکه آیتونز: iTunes نرم‌افزار متعلق به سیستم‌ عامل iOS است که اختلالات آن می‌تواند منجر به کارکرد نادرست گوشی اپل شما شود.
 • مشکل پرشدن حافظه: همان‌طور که می‌دانید، گوشی های اپل از کارت حافظه پشتیبانی نمی‌کند و این می‌تواند منجر به ایجاد محدودیت برای شما باشد. شما قادر نخواهید بود برنامه‌ای را نصب‌کرده و یا اطلاعات زیادی را در گوشی خود نصب کنید. از سوی دیگر پرشدن حافظه می‌تواند باعث کندی گوشی شما شود.
 • عدم اتصال آیفون به کامپیوتر یا لپ‌تاپ: کاربرانی که قصد گرفتن بکاپ و انتقال آن به کامپیوتر خود را داشته‌اند، ممکن است به مشکل عدم اتصال گوشی اپل خود به کامپیوتر مواجه شوند. این مشکل می‌تواند مانع انتقال داده‌های بین دو دستگاه در یکدیگر شود.

فهرست برخی از رایج ترین خدمات تعمیرات نرم افزاری موبایل در مرکز تعمیرات کوک موبایل را در زیر مشاهده کنید:

 • رفع مشکل آنتن دهی نرم افزاری موبایل
 • رفع ایراد ریست شدن گوشی
 • برطرف کردن مشکل عدم آنتن دهی موبایل
 • عیب یابی مشکلات تصاویر گوشی و رفع آن
 • فلش نرم افزاری گوشی
 • حل مشکل بلوتوث موبایل
 • حل ایراد نرم افزاری دوربین پشت موبایل
 • حل مشکل نرم افزاری روشن خاموش شدن موبایل
 • حل مشکل سوت کشیدن موبایل
 • رفع مشکل نویز در صدا موبایل
 • حل مشکل وای فای موبایل
 • حل مشکل ویروسی شدن موبایل
 • حل مشکل کند کار کردن گوشی
 • فلش کردن، فارسی‌ سازی و نصب نرم افزار گوشی
 • بازیابی تنظمیات کارخانه سازنده گوشی هوآوی
 • رفع نرم افزاری ارور های موبایل
 • ریکاوری هارد گوشی در واحد تعمیر نرم افزار موبایل
 • بازیابی اطلاعات موبایل
 • رفع مشکلات نرم افزاری منجر به خاموشی گوشی
 • حل مشکلات خاموشی با تعمیر نرم افزار موبایل
 • حل ایرادات پرش آنتن موبایل
 • حل مشکل خرابی میکروفون موبایل
 • رفع ایراد خود به خود خاموش شدن موبایل
 • رفع داغ شدن گوشی با تعمیر نرم افزای موبایل
 • برطرف کردن مشکل هنگ و ریست موبایل
 • پروگرام کردن موبایل جهت تعمیر نرم افزار موبایل

و خیلی های دیگر. برای دریافت خدمات نرم افزاری موبایل کافی است با تعمیرکاران موبایل ما تماس بگیرید و راهنمایی و مشاوره رایگان را دریافت نمایید. هزینه و اجرت تعمیر نرم افزاری گوشی موبایل در این مرکز بسیار پایین است.

تعمیرات موبایل تخصصی در کوک موبایل

در مرکز تعمیرات کوک موبایل، انواع خدمات تعمیرات تخصصی گوشی و تبلت انجام می شود. تمام این کارها توسط تعمیرکاران آموزش دیده و حرفه ای انجام می شوند. تکنسین های این مرکز همگی در حوزه تعمیرات تخصصی سخت افزاری و نرم افزاری انواع گوشی های اپل، سامسونگ، هواوی، شیائومی، نوکیا تبحر دارند. همچنین از تجربه کافی در رفع ایرادات تمامی مدل گوشی و تبلت ها برخوردار هستند. به لطف استفاده از ابزارهای تعمیرات موبایل مدرن و پیشرفته،تجربه تعمیر صدها گوشی موبایل را به صورت کاملاً موفقیت آمیز و با رضایت صد در صدی مشتری توسط تیم متخصص ما انجام شده است. در زیر به طور خلاصه به برخی از این خدمات تخصصی اشاره می کنیم.

بازیابی اطلاعات گوشی های صدمه دیده

اگر تلفن شما به دلیل خرابی یا مشکلات دیگر کار نمی کند، ممکن است نگران داده های خود باشید. بدون دسترسی به مخاطبین، تقویم، ایمیل و برنامه های خود، کار کردن با گوشی و یا برقراری تماس، غیرممکن است. کارشناسان تعمیر تلفن همراه ما ابزارها و فناوری لازم را برای بازیابی کامل اطلاعات از گوشی صدمه دیده شما دارند.

تکنسین های تعمیرات تلفن همراه می توانند هنگام بازیابی داده ها، اطلاعات زیر را بازیابی کنند:

 • فهرست مخاطبین و شماره تلفن های ذخیره شده در این لیست
 • برنامه ها
 • اطلاعات شخصی
 • عکس ها
 • حسابهای ایمیل

امکان بازیابی داده های حذف شده

فرض بر اینکه گوشی شما سالم است اما عکس ها، فیلم ها، اطلاعات شخصی شما به طور ناخواسته حذف شده اند و این موضوع به شدت اعصاب شما را بهم ریخته است. اما واقعاً نگران نباشید، متخصصان حرفه ای کوک موبایل این قابلیت را دارند که تمام داده های شما را باز گردانند. امکان بازیابی اطلاعات حذف شده، به تلفن شما بستگی دارد.

اگر گوشی شما این قابلیت را داشته باشد که بتوان روی آن درایو نصب کرد و یا کارت حافظه دارد که بتوان آن را بر روی کامپیوتر نصب کرد، قطع به یقین اطلاعات پاک شده شما از روی گوشی باز گردانده خواهد شد. ما اغلب می توانیم داده هایی مانند پیام های متنی، پیام های چند رسانه ای، عکس ها، موسیقی، اسناد و مخاطبین را بازیابی کنیم.

بگذارید تکنسین های کوک موبایل روی گوشی شما کار کنند و اطلاعات دیلیت شده شما را براحتی بازیابی کنند. این عملیات کمتر از یک روز طول می کشد. اگر کار دارید و واقعاً وقت این را ندارید که صبر کنید، می توانید گوشی را به واحد تعمیرات ما بسپارید، آدرس پستی خود را بدهید تا پس از بازیابی اطلاعات حذف شده، گوشی از طریق پست، درب منزل به شما تحویل داده شود. دریافت خدمات فوری و راحت، حق شماست و ارائه آن وظیفه ماست.

تعویض گلس و ترمیم ال سی دی شکسته

تعویض گلس شکسته ال سی دی گوشی های موبایل و در واقع نوسازی صفحه نمایش گوشی ها و تبلت ها، یکی از خدمات تخصصی در مرکز تعمیرات موبایل کوک موبایل می باشد. خدمات تعویض گلس برای تمامی گوشی های کاملاً  سریع، حرفه ای و مقرون به صرفه توسط استادکار ماهر تعویض گلس انجام می شود. در حقیقت، اکثر رفع مشکلات صفحه نمایش گوشی های آیفون و سامسونگ در کمتر از 2 ساعت و در همان روز انجام می شود. بعد از دریافت این خدمات، باورتان نمی شود که این همان گوشی است که پیشتر، شیشه آن ترک خورده است.

تعمیرات گوشی آب خورده

هرچند که گوشی های موبایل هوشمند جدید از ویژگی محافظت در برابر نفوذ رطوبت و پاشش تصادفی آب بهره می برند، اما این بدان معنا نیست که گوشی شما کاملاً ضد آب است. متأسفانه در موارد شدیدتر، ممکن است دچار آب خوردگی شوند. خوشبختانه، تکنسین های کوک موبایل در تعمیر آسیب آب خوردگی گوشی های موبایل، متخصص هستند. اگر تلفن شما به طور تصادفی، آب خورده شد، به کوک موبایل مراجعه کنید.

ما به کمک تعمیرکار حرفه ای مان، روش تشخیص و عیب یابی آسیب هایی ناشی از نفوذ آب به داخل گوشی را پیاده سازی می کنیم، برد دستگاه شما را تمیز می کنیم و هر گونه آسیب وارده به آن را برطرف خواهیم کرد.

سواپ آیفون: تعمیرات موبایل در تهران

یکی از عملیات تخصصی تعمیرات موبایل که روی محصولات آیفون انجام می شود، سواپ آیفون می باشد. در این روش تعمیرات موبایل جدید، آی سی های مهم، مثل هارد، سی پی یو، بیس باند و ایپرام از روی برد معیوب و شکسته برداشته می شوند و روی یک برد آیکلودی سالم تراش خورده با دستگاه CNC قرار داده می شود. این کار به صورت کاملاً حرفه ای انجام می شود و بزرگترین مزیت آن این است که می توانید اطلاعات و عکس و فیلم های قدیمی خود را از روی برد معیوب به برد جدید انتقال بدهید. نتیجه این کار شگفت انگیز است. این خدمات در مرکز تعمیرات حرفه ای کوک موبایل در تهران به صورت تضمینی و با قیمت بسیار مناسب ارائه می شود.

تعمیر و تعویض باتری موبایل

اگر اخیراً گوشی موبایل شما شارژ خود را نگه نمی دارد، در صورتی که باتری موبایل شما به کندی شارژ می شود، اگر شارژ آن زود به زود تخلیه می شود، و ناگهان گوشی شما خاموش می شود، باتری آن از کار افتاده است و می تواند بر عملکرد گوشی شما تاثیر بگذارد. خوشبختانه کوک موبایل تعویض حرفه ای باتری گوشی موبایل شما را انجام می دهد. فرصت را از دست ندهید و با مراجعه به کوک موبایل، باتری گوشی خود را تعویض کنید. باتری های که از ما خریداری کنید، 6 ماه تا یکسال گارانتی تعویض بدون قید و شرط دارند و با قیمت بسیار ارزان عرضه می شوند .

علاوه بر عملیات تعمیرات موبایل تخصصی بالا، تعمیرکاران حرفه ای ما گوشی ها و تبلت های شما که دچار افت و کاهش سیگنال و آنتن دهی شده اند، ریدر سیم کارت آنها با مشکل مواجه شده است، اگر دکمه های گوشی شما شکسته و آسیب دیده اند، در صورتی که دوربین ها از کار افتاده اند و عکس های با کیفیت ثبت نمی کنند، جای نگرانی نیست. به مرکز کوک موبایل مراجعه کنید و از خدمات تخصصی ارزان قیمت و مقرون به صرفه، با کیفیت، فوری و تضمینی این شرکت بهره مند شوید.

هزینه تعمیرات موبایل چقدر است؟

هزینه تعمیر به مدل تلفن خراب شما، نوع تعمیر مورد نیاز برای اینکه واقعاً نوسازی شود و یا به حدی باشد که گوشی دوباره کار کند و اینکه در کجا تلفن خود را درست می کنید، بستگی دارد. هزینه تعمیرات موبایل در کوک موبایل مطابق با نرخنامه مصوب اتحادیه تعمیرکاران تهران می باشد و گاهاً با توجه به شرایط جیب مشتری، از نرخ تعیین شده، نیز کمتر دریافت می شود. تعمیرکاران ما با اینکه حرفه ای هستند و سرعت عمل بالایی در تعمیرات آیفون و گوشی های سامسونگ دارند، همواره روی کیفیت تمرکز می کنند و واقعاً هزینه هایی که دریافت می کنند منصفانه و با کسب رضایت کامل مشتری می باشد.

با خیال راحت، گوشی خود را به این مرکز بسپارید و نگران هزینه تعمیر آن نباشید. علاوه بر این بعد از اولین تجربه دریافت خدمات از ما، کد تخفیف کوک موبایل برای مراجعات بعدی خود را از کارشناسان ما بگیرید و دفعات بعد گوشی خود را با تخفیف بیشتر تعمیر کنید. برای اطلاع از هزینه تعمیرات گوشی خود با شماره تلفن 02167319 تماس بگیرید.

چرا تعمیرات موبایل بهتر از خرید یک گوشی جدید است؟

درست مثل ماشین، گوشی موبایل شما می تواند خراب شود. خرابی گوشی می تواند از آسیب های ظاهری و اشکالات نرم افزاری گرفته تا عملکرد نادرست دوربین و عملکرد ضعیف پورت شارژ باشد. اما، لازم نیست آن را تعویض کنید. تعمیر موبایل و تبلت معیوب مطمئناً به زمان بیشتری نیاز دارد و خرید گوشی جدید به سادگی، دردسرهای رفع ایراد را از بین می برد. اما همانطور که بهتر می دانید این روزها، قیمت گوشی های موبایل به شدت بالا رفته و خرید گوشی جدید در این شرایط اصلاً مقرون به صرفه نمی باشد. تعمیر گوشی معیوب و فعلی شما با صرف هزینه اندک به اقتصاد جیب خانواده شما کمک بسزایی می کند و از طرف دیگر، از تولید زباله های الکترونیکی جلوگیری می کنید و باور کنید، تاثیرات زیست محیطی تلفن های هوشمند، ارزش تعمیر را دارد یا حداقل باید به آن توجه شود.

بنابراین توصیه می کنیم اگر شرایط یادگیری تعمیرات گوشی را دارید حتما آموزش تعمیرات موبایل ما را ببینید.

نکات ضروری  پیش از مراجعه به تعمیرات موبایل

تلفن های هوشمند بخش مهمی از زندگی ما بوده اند. برخی، از آن، برای مدیریت کسب و کار خود استفاده می کنند، برخی، عکس های زیادی در گوشی خود ذخیره می کنند و خاطرات خود را از روی گوشی مرور می کنند، و برخی دیگر فقط از آن برای سرگرمی و بازی استفاده می کنند. هر کاربردی که داشته باشد، گوشی ما پر از داده های شخصی هستند که، از دست دادن آنها به هر دلیلی می تواند آزاردهنده باشد؛ چه تصادفی و چه عمدی.

تهیه بکاپ از گوشی موبایل
صبر کنید، قبل از اینکه دستگاه را به تکنسین تحویل دهید. قبل از اینکه تلفن خود را به مرکز خدمات تعمیرات موبایل تحویل دهید، باید نکات مهم زیر را رعایت کنید.

 • از گوشی و اطلاعات خود نسخه بکاپ بگیرید
 • سیم کارت خود را بردارید
 • رمزعبور و قفل های امنیتی گوشی خود را بردارید
 • کارت حافظه میکرو اس دی را از روی گوشی خود بردارید
 • IMEI گوشی خود را یادداشت کنید
 • تنظیم مجدد کارخانه را انجام دهید
 • حساب Google را حذف کنید و محافظت از تنظیم مجدد کارخانه را غیرفعال کنید

پس از انجام و رعایت نکات بالا برای جلوگیری از گم شدن یا سرقت اطلاعات خود، بیرون آوردن سیم کارت و کارت حافظه خارجی و انجام سایر اقدامات احتیاطی، آماده هستید تا تلفن خود را به متخصص ما بسپارید. اکنون، به این سوال پاسخ دهید، آیا دستگاه را به یک تکنسین معتبر واگذار می کنید؟ یک کارشناس خوب و معتبر الزامات ایمنی را کاملاً درک کرده و از نحوه مدیریت این مهم، به کلی آگاه است. از طرف دیگر، دادن تلفن خود به فردی که مهارت های لازم را ندارد، دستگاه شما را در معرض خطر قرار می دهد.

در صورتی که به دنبال تکنسین های آموزش دیده و معتبر هستید، می توانید با کوک موبایل تماس بگیرید. لطفا هنگامی که گوشی تعمیری خود را به تعمیرکاران ما می دهید، فراموش نکنید که تمام شرایط و اتفاقاتی که برای دستگاه شما رخ داده است را به وی اطلاع می دهید. همه جزئیات را بگویید، مانند این که اگر گوشی خود را روی زمین انداخته اید، دوربین آن آسیب دیده است و گوشی آب خورده است و غیره.

این کار شما به تکنسین ما کمک می کند تا همه ایرادات را بهتر برطرف کند و گوشی شما را بدون هیچ عیب و نقصی به شما تحویل دهند. اگر شرایط تماس گرفتن را نداشتید و یا می خواهید فعلاً گوشی خود را به صورت اضطراری راه بیندازید تا در زمان مناسب به تعمیرگاه مجاز گوشی و تبلت بروید می توانید از روی سایت معتبر آموزش تعمیر موبایل آی فیکسیت آموزش های لازم را ببینید. این سایت معتبر است و به روز ترین تکنیک های تعمیر موبایل را آموزش می دهد.

تعمیرات موبایل سامسونگ و آیفون در کوک موبایل

ما در کوک موبایل، خدمات تعمیرات تلفن همراه را با ارزان ترین قیمت به مشتریان خود در سراسر ایران ارائه می دهیم. تعمیرات گوشی های سامسونگ و آیفون با کیفیت را با رضایت 100 درصدی مشتری را فقط از تکنسین های این مرکز بخواهید. مأموریت ما این است که گوشی تعمیری و معیوب شما را به دست تکنسین های متخصص بسپاریم و شما فقط کیفیت و خدمات عالی را نظاره گر باشید. برخی از خدمات ویژه مرکز تعمیرات کوک موبایل به شرح زیر هستند:

 • تعمیر گوشی و تبلت در کلیه برندها و مدلها
 • ارائه خدمات تعمیرات موبایل فوری و یک روزه
 • بهره مندی از تکنسین های ماهر
 • استفاده از تجهیزات و ابزار تعمیرات موبایل پیشرفته
 • بکار بردن قطعات اصلی و با کیفیت در تعمیرات
 • حفظ امنیت داده ها و اطلاعات موجود در گوشی که وظیفه انسانی هر تعمیرکار می باشد

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02167319 واحد تعمیرات موبایل تماس بگیرید.

سوالات متداول تعمیرات موبایل

1- هزینه های تعمیرات گوشی در کوک موبایل چقدر است؟

برآورد و تخمین اولیه هزینه تعمیرات موبایل و انواع تبلت ها و گوشی های هوشمند در کوک موبایل شامل اجرت تعویض و هزینه خرید قطعه می باشد. اعلام هزینه تعمیرات موبایل، تنها پس از عیب یابی به مشتری اعلام می گردد.

2- چرا بعد از به روزرسانی و تعمیرات نرم افزاری موبایل سرعت آن هنوز کند است؟

دستگاه های قدیمی به کند بودن در اجرای برنامه های معروف هستند، اگر اخیراً نرم افزار گوشی قدیمی خود را به روز کرده اید و سیستم عامل گوشی خود را آپدیت کرده اید و هنوز شاهد کند بودن سرعت آن هستید، به این خاطر است که سخت افزار این گوشی ها، قادر به پشتیبانی از ویژگی های جدید سیستم عامل نیست.

3- چه موقع باید باتری گوشی موبایلم را تعویض کنم؟

معمولاً باتری گوشی های موبایل بعد از 400 سیکل شارژ، کارایی خود را از دست می دهند و عمر آنها کم کم رو به زوال می رود. کاربران عادی، معمولاً بعد از 1 تا 2 استفاده از گوشی، باید باتری آن را تعویض کنند. برای تعویض باتری گوشی خود می توانید به واحد تعمیرات موبایل کوک موبایل مراجعه کنید.

4- چرا گوشی شارژ نمی شود، از کجا بدانم که مشکل از باتری است و یا سوکت شارژ؟

اگر گوشی موبایل شما شارژ نمی شود، چک کنید ببینید سوکت شل نیست و یا داخل آن گرد و غبار و یا شئی خارجی قرار ندارد. در صورت شل و یا خرابی سوکت شارژ، این قطعه باید تعویض شود. اگر کابل شارژ، در جای خود، محکم و سفت قرار می گیرد اما گوشی شارژ نمی شود، مشکل از باتری است و باید تعویض شود. برای رفع مشکل شارژ شدن گوشی خود به واحد تعمیرات کوک موبایل مراجعه کنید.

5- تعمیر گوشی آب خورده، چند درصد موفقیت آمیز است؟

طبق تجربه تکنسین های کوک موبایل، تعمیر گوشی های آب خورده معمولاً با نرخ موفقیت بالای 75% انجام می شود. اگر گوشی شما اخیراً داخل استخر افتاده و با آب خوردگی مواجه شده است، فوراً آن را خاموش کنید، آن را در کیسه برنج قرار دهید و به واحد تعمیرات موبایل ما مراجعه کنید.

6- آیا در تعمیرات موبایل از قطعات اصلی استفاده می شود و یا قطعات مشابه و کپی؟

تمام قطعات بکار رفته در فرایند تعمیر، 100 درصد با دستگاه های شما سازگار می باشند. تنها نمایندگی های مجاز اپل و سامسونگ می توانند به شما قطعات اورجینال بدهند. اما در کوک موبایل، برای تعمیرات اپل از قطعات باز شده (روکاری) از روی گوشی های مرجوعی استفاده می شود و برای سایر گوشی ها از قطعات با کیفیت و سوپر کپی با گرید AAA بکار می رود که با گوشی های تعمیری کاملاً سازگار می باشند.

7- تعویض گلس جزء تعمیرات موبایل محسوب می شود؟

رفع هر گونه مشکل از گوشی های شکسته و معیوب، جزء تعمیرات موبایل محسوب می شود. فرایند تعویض گلس که در آن تکه های شکسته گلس از روی ال سی دی برداشته می شود و با یک گلس اورجینال جدید جایگزین می گردد، نوسازی و رفع مشکل شکستگی ال سی دی و در واقع تعمیرات موبایل انجام می گردد.

8- چه موقع تعمیرات موبایل موثر نیست؟

اگر گوشی شما مشکل نرم افزاری دارد و سیستم عامل آن به روزرسانی نمی شود، اگر برنامه ها روی گوشی شما کار نمی کنند، اگر به یک گوشی با سرعت بالا نیاز دارید، اگر با وجود اینکه گوشی خود را تعمیر کرده اید، دوربین ها دیگر به خوبی کار نمی کنند، اگر هزینه های تعمیر بسیار بیشتر از خرید یک گوشی جدید برای شما آب می خورد، بجای آن می توانید، گوشی جدید خریداری کنید.

9- آیا تکنسین های کوک موبایل فقط تعمیرات موبایل را انجام می دهند یا وسایل برقی دیگر را نیز تعمیر می کنند؟

تعمیرکاران حرفه ای ما در کوک موبایل، روزانه تنها به تعمیرات موبایل در انواع و مدل های مختلف چه گوشی های iOS و چه اندروید و ویندوز فون مشغول هستند. در این مرکز، خدمات تعمیرات تبلت های هوشمند در تمامی مارک ها ارائه می گردد. تعمیر آیپدها، آیپادهای اپل، آیفون، تعمیر سامسونگ، تعمیر گوشی های اچ تی سی، بلک بری و غیره نیز با کیفیت بالا انجام می گردد.

10- اگر گوشی بعد از تعمیرات موبایل دوباره خراب شد، چه کنیم؟

اگر گوشی خود را در کوک موبایل تعمیر کرده باشید، متوجه خواهید شد که گوشی، در کنار مشتری تست می شود و کاملاً سالم و بدون هیچ گونه عیب و نقصی تحویل می گردد. تعمیرکاران ما به کار خود اطمینان دارند، اما با این حال اگر به منزل رفتید و متوجه شدید که مشکل گوشی به طور کامل برطرف نشده است و شما نیز هزینه آن را کامل داده اید، دوباره به کوک موبایل مراجعه کنید و آن را رایگان تعمیر کنید.

معرفی مجموعه کوک موبایل

کوک موبایل در رسانه ملی