تعمیرات اپل

تعمیر فیس آیدی آیفون ایکس آر iPhone XR

تعمیر فیس آیدی آیفون ایکس آر iPhone XR

تعمیر فیس آیدی آیفون ایکس آر یکی از عملیات تخصصی و حرفه ای در تعمیرات آیفون است. فیس آیدی فناوری است که اپل در آیفون های ایکس به بعد خود بکار برده است تا کاربر بتواند براحتی و بدون اینکه الگو یا اعداد را وارد کند، براحتی از طریق نگاه کردن به دوربین و تشخیص چهره، قفل صفحه آیفون را باز کند. اما همین فیس آیدی ممکن است در مواقعی با خرابی همراه شود و در مواقع ضروری از کار بیفتد. در این پست قصد داریم با شما در مورد روش تعمیر فیس آیدی، شرایط و هزینه تعمیر فیس آیدی آیفون ایکس آر صحبت کنیم. با کوک موبایل همراه باشید.

به یاد دارید که قفل صفحه گوشی نوکیا خود را با تایپ کردن رمز عبور چهار رقمی روی دکمه های پلاستیکی آن باز می کردید؟ این تلفن ها در حال حاضر به معنای واقعی کلمه، در موزه ها هستند و جای خود را به تکنولوژی های جدید همچون فیس آیدی داده اند.

در دنیای وسواس سلفی امروز، جای تعجب نیست که بتوانید قفل آیفون خود را باز کنید، از Apple Pay استفاده کنید یا صرفاً با نگاه کردن به دوربین، وارد حساب کاربری شوید. بله، این کار فقط از جادوی فناوری معروف اپل به نام Face ID بر می آید. آیفون ایکس آر نیز یکی از محصولات پر فروش اپل است که فیس آیدی آن برای هر فردی می تواند شگفت انگیز باشد.

فیس آیدی در iPhone XR شما، ممکن است به هر دلیلی در مواقع ضروری کار نکند. در این مواقع می توانید قفل صفحه نمایش آیفون ایکس آر خود را بدون فیس آی دی باز کنید، اما باید هر بار مانند یک انسان نسل قدیم، رمز عبور خود را تایپ کنید.

اگر می خواهید دوباره به آینده بپیوندید و فیس آیدی آیفون ایکس آر خود را دوباره به کار بیندازید، اولین قدم این است که مشکل اساسی را پیدا کنید که باعث شد در وهله اول Face ID شما متوقف شود. بیایید در مورد روش تعمیر فیس آیدی آیفون XR بپردازیم.

روش تعمیر فیس آی دی iPhone XR

تعمیر فیس آی دی iPhone XR

تعمیر فیس آی دی iPhone XR

قبل از اینکه احساس کنید که فیس آیدی آیفون ایکس آر شما خراب شده است و نیاز به تعمیر دارد، توجه داشته باشید که در برخی موارد، فیس آیدی بدون اینکه مشکل اساسی پیدا کند، عملکرد آن متوقف می شود. این موضوع نباید به از کار افتادن دائمی این قابلیت در گوشی آیفون ایکس آر شما تلقی شود. پس پیش از هر اقدامی موارد زیر را چک کنید:

 • آیفون به تازگی روشن یا ریستارت شده است.
 • قفل دستگاه بیش از 48 ساعت است که باز نشده است.
 • در شش و نیم روز گذشته، برای باز کردن قفل دستگاه، از رمز عبور استفاده نشده است و فیس آی دی در 4 ساعت گذشته، قفل دستگاه را باز نکرده است.
 • دستگاه فرمان قفل از راه دور را دریافت کرده است.
 • پس از پنج تلاش ناموفق برای مطابقت با چهره
 • فشار دادن و نگه داشتن همزمان دکمه صدا و دکمه کناری به مدت 2 ثانیه برای خاموش کردن و تماس اضظراری.

در موارد بالا، فیس آیدی آیفون ایکس آر شما متوقف می شود. این به منزله خرابی FaceID نمی باشد. پس نگران نباشید. با این حال قبل از اینکه برای تعمیر و رفع مشکل فیس آیدی خود به مراکز تعمیرات آیفون مراجعه کنید و برای دریافت خدمات مربوطه هزینه و پول پرداخت کنید، لطفاً روش های زیر را انجام دهید.

نرم افزار آیفون ایکس آر خود را به روز کنید

در این مورد اولین کاری که باید انجام دهید این است که نرم افزار گوشی آیفون ایکس ار خود را به روز کنید. با به روزرسانی، می توانید مطمئن باشید که نرم افزاری که تلفن شما استفاده می کند در مقایسه با نسخه قدیمی اشکالات کمتری دارد. در صورت بروز مشکل در نرم افزار، این مشکل معمولاً برطرف می شود.

مطمئن شوید Face ID آیفون ایکس آر شما به درستی تنظیم شده است

راه اندازی Face ID گوشی آیفون ایکس آر

راه اندازی Face ID گوشی آیفون ایکس آر

توصیه می کنم ویژگی فیس آیدی گوشی آیفون ایکس آر خود را دوباره راه اندازی کنید. ابتدا با رفتن به بخش تنظیمات، فیس آی دی را بازنشانی کنید، سپس روی Face ID و گذرواژه (passcode) کلیک کنید و سپس این قابلیت را بازنشانی کنید.

برای راه اندازی Face ID گوشی آیفون ایکس آر به صورت زیر عمل کنید:

 • به تنظیمات و سپس Face ID & Passcode بروید. در صورت درخواست، رمز عبور خود را وارد کنید.
 • روی Set up Face ID ضربه بزنید.
 • مطمئن شوید که آیفون ایکس آر خود را در جهت عمودی نگه داشته اید، صورت خود را در جلوی دستگاه قرار دهید و روی شروع کار ضربه بزنید.
 • صورت خود را در داخل قاب قرار دهید و سر خود را به آرامی حرکت دهید تا دایره تکمیل شود. اگر نمی توانید سر خود را حرکت دهید، روی Accessibility Options ضربه بزنید.
 • پس از اتمام اولین اسکن Face ID، روی ادامه (Continue) ضربه بزنید.
 • سر خود را به آرامی حرکت دهید تا دایره برای بار دوم کامل شود.
 • روی گزینه Done انجام شد ضربه بزنید.

آیفون ایکس آر خود را مجدداً راه اندازی کنید

راه اندازی مجدد آیفون ایکس آر

راه اندازی مجدد آیفون ایکس آر

با ریست کردن گوشی آیفون ایکس آر، سیستم عامل آن را رفرش می کنید و این عمل معمولاً اشکالات جزئی نرم افزار را برطرف می کند. این کار ابتدا با فشردن دکمه افزایش صدا، رها کردن آن و سپس فشار دادن دوباره دکمه کاهش صدا و رهاسازی انجام می شود. در نهایت دکمه کناری را فشار دهید و آن را نگه دارید تا لوگوی اپل بر روی صفحه نمایش آیفون XR ظاهر شود.

مطمئن شوید که دوربین TrueDepth آیفون ایکس آر مسدود نشده است

دوربین TrueDepth گوشی آیفون ایکس آر

دوربین TrueDepth گوشی آیفون ایکس آر

اگر از قاب گوشی یا محافظ صفحه استفاده می کنید، این ممکن است بر نحوه عملکرد دوربین TrueDepth تأثیر بگذارد. ابتدا قاب را بردارید و بررسی کنید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر. مطمئن شوید، هیچ چیزی صورت شما را نمی پوشاند و رو به دوربین TrueDepth هستید.

در حالی که Face ID طوری طراحی شده است که حتی اگر از عینک آفتابی استفاده می کنید، بتوانید از آن استفاده کنید، اما در برخی از عینک های آفتابی خاص، عبور نور از مردمک چشم، امکان پذیر نیست و می تواند در کارکرد فیس آیدی گوشی تاثیر بگذارد. سعی کنید عینک آفتابی خود را بردارید و چک کنید ببینید که آیا مشکل برطرف شده است یا خیر. همچنین باید مطمئن شوید که در فاصله 25 تا 50 سانتی متری با دوربین TrueDepth هستید.

گوشی آیفون ایکس آر را به حالت پیش فرض کارخانه بازگردانید

ریست کردن گوشی آیفون ایکس آر

ریست کردن گوشی آیفون ایکس آر

اگر هنوز مشکل برطرف نشد، وقت آن است که تلفن خود را ریست کنید. قبل از انجام این مرحله باید از اطلاعات تلفن خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای گرفتن بکاپ از آیفون خود به صورت زیر عمل کنید:

 • گوشی iPhone XR خود را با استفاده از کابل USB یا لایتنینگ به کامپیوتر وصل کنید.
 • iTunes را در کامپیوتر باز کنید و منتظر بمانید تا آیفون شما شناسایی شود.
 • iPhone XR خود را از لیست دستگاه های موجود در آی تیونز انتخاب کنید.
 • در صورت لزوم، روی گزینه بکاپ گیری iPhone XR خود در iCloud یا iTunes در کامپیوتر کلیک کنید.
 • سپس روی دکمه Restore کلیک کنید تا دستگاه شما ریست شود.
 • اگر از شما خواسته شد، مجدداً برای تأیید عمل روی بازیابی (Restore) کلیک کنید.
 • منتظر بمانید تا iTunes دانلود و نصب نرم افزار جدید iPhone XR خود را به پایان برساند و سپس دستگاه خود را به عنوان یک آیفون جدید، تنظیم کنید.

در صورتی که هر یک از موارد بالا را انجام دادید اما موفق به رفع مشکل فیس آیدی گوشی آیفون ایکس آر خود نشدید، با کارشناسان واحد تعمیرات آیفون با شماره تلفن 02167319 تماس بگیرید. تعمیرکاران ما با کمال احترام به شما عزیزیان و با صبر و حوصله، در مورد مشکل فیس آیدی آیفون ایکس آر شما، راهنمایی و مشاوره رایگان را ارائه خواهند کرد. فقط مطمئن شوید که تا آنجا که ممکن است جزئیات را ارائه دهید تا بتوانیم تشخیص دقیقی انجام دهیم.

هزینه تعمیر فیس آیدی آیفون ایکس آر

همانطور که در بالا مشاهده کردید، راه های رفع مشکل احتمالی فیس آیدی گوشی آیفون XR را به شما یادآوری کردیم تا کمترین هزینه ها را برای تعمیر آن بپردازید. هدف ما این است که کمترین هزینه های تعمیر به شما عزیزان تحمیل شود. با این وجود تعمیر کردن فیس آیدی در گوشی آیفون ایکس آر امری اجتناب ناپذیر است، بدون فیس آیدی باز کردن قفل صفحه سخت می شود، پرداخت با اپل پی مشکل می باشد تا جایی که آیفون ایکس آر، دلتان را بزند و بخواهید گوشی خود را تعویض کنید.

اما نه این تصمیم درستی نیست، ما به شما ارزان ترین گزینه را پیشنهاد می کنیم. آیفون تعمیری خود را به مرکز ما تحویل دهید، کارشناسان ما پس از بررسی های دقیق و پیدا کردن منشاء خرابی فیس آیدی نسبت به تعمیر آن اقدام خواهند کرد. به هر حال بعد از تشخیص دقیق، هزینه آن را به مشتری اعلام می کنند.

هزینه های تعمیر فیس آیدی آیفون XR شامل هزینه تشخیص و عیب یابی اولیه و اجرت تعمیر می باشد، اما اگر نیاز باشد که قطعه ای تعویض شود، هزینه خرید آن قطعه به هزینه های کلی اضافه می شود. این نکته را نزی در نظر داشته باشد که تعمیر فیس آیدی آیفون، عملیاتی تخصصی است و هزینه آن معمولاً بالاست. با این وجود، تعمیرکاران ما مطابق با نرخنامه مصوب اتحادیه تعمیرکاران تهران و حتی کمتر از آن را دریافت می کنند و همواره به سمت مشتری غش می کنند. پس با خیال راحت با ما در ارتباط باشید و از خدمات تخصصی تعمیر فیس آیدی گوشی آیفون ایکس ار مقرون به صرفه ما بهره مند شوید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کوک موبایل در رسانه ملی