تعمیرات اپل

تعمیر فیس آیدی آیفون 12 پرو مکس

تعمیر فیس آیدی آیفون 12 پرو مکس

مشکل فیس آیدی آیفون 12 پرو مکس یکی از بزرگترین ایرادات این گوشی است که عملکردهای اصلی دستگاه را کار می اندازد. هر چند که اپل در مواقعی که سیستم Face ID عمل نمی کند و قفل صفحه نمایش دستگاه آیفون شما را باز نمی کند، روش باز کردن قفل صفحه با استفاده از الگو و یا رمز عبور را پیشنهاد می کند، اما این حالت در iPhone 12 Pro Max واقعا کار راحتی نیست. فیس آیدی یک سیستم احراز هویت و امنیت سریع برای بازکردن تمام قفل ها و عبور از حریم خصوصی است که شما روی دستگاه خود تنظیم کرده اید. از اینرو در این مقاله می خواهیم به سوالات پیرامون اینکه چرا ممکن است سیستم فیس آیدی گوشی آیفون 12 پرو مکس شما کار نکند، پاسخ دهیم و راه حل و هزینه تعمیر آن را شرح دهیم.

برای رفع مشکل فیس آیدی آیفون 12 پرو مکس، معمولاً کاربران، فیس آیدی را غیرفعال می کنند و از برای باز کردن قفل صفحه نمایش دستگاه خود از الگوی صفحه استفاده می کنند. راه حل مشکل فیس آیدی گوشی آیفون 12 Pro Max اپل نزد ماست و تکنسین های ما آن را در اسرع وقت رفع خواهند کرد.

اگر راه حل های ذکر شده در این مقاله، نتوانستند مشکل شما را حل کنند، با شماره تلفن 02167319 واحد تعمیرات آیفون کوک موبایل تماس بگیرید و از خدمات بهینه و مقرون به صرفه تعمیر فیس آیدی آیفون 12 پرو مکس ما استفاده کنید.

چرا Face ID در آیفون 12 پرو مکس من کار نمی کند؟

فیس آیدی روی گوشی آیفون 12 پرو مکس

فیس آیدی روی گوشی آیفون 12 پرو مکس

اگر فیس آیدی روی گوشی آیفون 12 پرو مکس شما کار نمی کند ابتدا قبل از هر اقدامی مطمئن شوید که این قابلیت روی آیفون شما فعال است. (برای تنظیم و راه اندازی Face ID در آیفون و آیپد اپل، مسیر تنظیمات سپس گزینه Face ID & Passcode و در آخر گزینه Setup Face ID و دستورالعمل روی صفحه دنبال می شود). اگر مطمئنید که فیس آیدی را به درستی تنظیم کرده اید اما باز هم کار نمی کند، اقدامات زیر را انجام دهید:

  • بررسی کنید ببینید که روی لنز دوربین و یا گلس شما لکه و چربی انگشت وجود ندارد. سنسور Face ID و دوربین جلو را به خوبی تمیز کنید.
  • نسخه iOS گوشی خود را بروزرسانی کنید. طبق تجربه برخی از کاربران، مشکلات FaceID برای برخی از آنها با به روزرسانی سیستم عامل گوشی برطرف شده است.
  • آیفون 12 پرو مکس خود را ریستارت کنید و فیس آیدی آن را دوباره امتحان کنید.
  • به مرکز تعمیرات مجاز بروید و مشکل فیس آیدی آیفون خود را برطرف کنید.

اگر پس از بروزرسانی iOS 15، فیس آیدی گوشی iPhone 12 Pro Max چهره شما را تشخیص نمی دهد و روی صفحه نمایش، ارور «move the iPhone a little higher/lower» نشان داده می شود از روش های زیر استفاده کنید. برای حل مشکل فیس آیدی راه حل های دقیق تری توضیح داده شده است. می توانید آنها را امتحان کنید و مشکل خود را برطرف نمایید.

مطمئن شوید فیس آیدی برایUnlock ، iTunes & App Store، Apple Pay فعال است

به آیکن تنظیمات بروید و روی Face ID & Passcode ضربه بزنید

به آیکن تنظیمات بروید و روی Face ID & Passcode ضربه بزنید

تنظیمات Face ID برای استفاده های مختلف، اغلب توسط کاربران آیفون فراموش می شود. شاید شما نیز فیس آی دی را برای باز کردن قفل صفحه نمایش گوشی خود تنظیم نکرده اید و اکنون فکر می کنید که خراب شده است. پس طبق زیر عمل کنید و تنظیمات Face ID را به درستی اعمال کنید.

به آیکن تنظیمات بروید گزینه Face ID & Passcode بروید و در قسمت Use FACE ID FOR (به معنای استفاده از فیس آیدی برای) بروید و هر یک از گزینه های باز کردن قفل آیفون، آیتیونز و اپ استور، پر کردن رمز عبور خودکار در مرورگر سافاری، برنامه های شخص ثالث مثل نرم افزارهای بانکی و غیره که از Face ID شما برای باز کردن قفل دستگاه استفاده می کنند را فعال کنید.برای حل مشکل فیس آی دی آیفون 12 پرو مکس، دستگاه را ریستارت و یا ریبوت کنید

در صورتی که هنگام استفاده از فیس آی دی برای باز کردن قفل صفحه نمایش گوشی خود عبارت «فیس آیدی در دسترس نیست سعی کنید آن را بعداً تنظیم کنید» نمایش داده شد. گوشی آیفون خود را ریستارت و یا مجدداً راه اندازی کنید. برای هارد ریست کردن به صورت زیر عمل کنید:

به سرعت دکمه افزایش و کاهش صدا را یک به یک فشار داده و رها کنید، اکنون دکمه کناری آیفون را فشار داده و نگه دارید تا لوگوی اپل روی صفحه گوشی شما ظاهر شود. دکمه کناری را فشار دهید و دستگاه را روشن کنید.

راه اندازی مجدد گوشی آیفون

راه اندازی مجدد گوشی آیفون

برای ریستارت کردن: دکمه قفل گوشی را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که صفحه “Slide to power off” را مشاهده کنید. انگشت خود را روی آن بکشید و گوشی را مجددا راه اندازی کنید.

برای رفع مشکل فیس آیدی، این بار سیستم Face ID را مجدد تنظیم کنید

همه تنظیمات Face ID را از گوشی آیفون 12 پرو مکس خود پاک کنید. به اپ تنظیمات بروید گزینه Face ID & Passcode را انتخاب کنید، کلمه عبور را وارد کنید و روی گزینه «Reset Face ID» ضربه بزنید. تا فیس آیدی ریست شود.

همچنین ، تنظیمات Face ID Attention را بررسی کنید، روی دکمه کناری این گزینه ضربه بزنید و آن را فعال کنید. همچنین گزینه «Attention Aware Features» را به همین صورت فعال کنید.

تنظیم کردن مجدد سیستم Face ID

تنظیم کردن مجدد سیستم Face ID

یکی از مشکلات و ایرادات فیس آیدی گوشی آیفون 12 پرو مکس مربوط زمانی است که شما ماسک به صورت دارید و می خواهید با استفاده از Apple Watch قفل گوشی خود را باز کنید. این حالت بخصوص این روزها که همه ما به خاطر کووید 19 همیشه ماسک بر صورت داریم بیشتر مشهود باشد.

دلایل احتمالی که باعث می شود فیس آی دی به صورت موقتی از کار بیفتد

برخی اوقات فیس آیدی به دلایل زیر ممکن است برای مدتی متوقف شود و از کار بیفتد، لطفاً موارد زیر را بررسی کنید و اطمینان حاصل نمایید که سیستم فیس آیدی شما هیچ مشکلی ندارد.

  • قفل آیفون در 48 ساعت گذشته باز نشده است.
  • آیفون چند لحظه پیش روشن شده، ریستارت و یا ریبوت شده است.
  • گوشی فرمان قفل از راه دور را دریافت کرده است.
  • باز کردن قفل گوشی از طریق فیس آیدی ناموفق بوده و بیش از حد مجاز امتحان کرده اید

همچنین اگر زمان هایی مشاهده کردید که فیس آیدی گوشی آیفون 12 پرو مکس شما از کار افتاده و درست عمل نمی کند، موارد زیر را به خوبی بررسی کنید.

تنظیم فاصله ایده آل بین صورت و آیفون برای رفع مشکل فیس آی دی

تنظیم فاصله ایده آل بین صورت و آیفون

تنظیم فاصله ایده آل بین صورت و آیفون

اگر روبروی گوشی آیفون 12 پرو مکس خود هستید و فیس آیدی عمل نمی کند، باید فاصله بین خود و گوشی را تنظیم کنید. گوشی باید بین 25 تا 50 سانتی متر از صورت شما دور باشد. صورت خود را درست در ناحیه اسکن نگه دارید. هنگام تأیید هویت فیس آیدی، مطمئن شوید هیچ چهره دیگری در اطراف شما وجود ندارد به خصوص زمان هایی که در یک مکان عمومی یا مرکز خرید و فروشگاه هستید.

لطفاً با دقت به نکات گفته شده توجه داشته باشید و اگر فیس آیدی آیفون 12 پرو مکس شما با مشکل مواجه شده است، سعی کنید با انجام راه حل های بالا، ایراد آن را برطرف نمایید. چنانچه با استفاده از تکنیک ها و شیوه های بالا نتوانستید، فیس آی دی گوشی خود را درست کنید، جای نگرانی ندارد. تکنسین های ما می توانند فیس آیدی گوشی iPhone 12 Pro Max شما را به خوبی تعمیر کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 02167319 واحد تعمیرات آیفون تماس بگیرید. تعمیرکاران حرفه ای ما تمام موارد بالا را به خوبی بررسی خواهند کرد و سعی می کنند بدون اینکه هزینه اضافی به مشتری تحمیل شود،مشکل گوشی شما را حل کنند.

آیا با تعویض ال سی دی فیس آیدی آیفون 12 پرو مکس از کار می افتد؟

تعویض ماژول فیس آیدی گوشی آیفون

تعویض ماژول فیس آیدی گوشی آیفون

قبل از اینکه بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم، ابتدا به فناوری بکار رفته در سیستم فیس آیدی می پردازیم. بیشتر زندگی دیجیتالی ما در آیفون و آیپد ذخیره می شود و محافظت از این اطلاعات بسیار مهم است. همانطور که Touch ID در احراز هویت با استفاده از اثر انگشت، انقلاب گسترده ای ایجاد کرد، Face ID نیز در احراز هویت با استفاده از تشخیص چهره تحویل بزرگی ایجاد کرد. تکنولوژی فیس آیدی احراز هویت بصری و ایمن را ارائه می دهد که توسط سیستم دوربین مدرن TrueDepth با فناوری های پیشرفته فعال شده است تا هندسه صورت شما را به طور دقیق ترسیم کند. این ماژول حرفه ای به پشت ال سی دی متصل شده است و برای هر گوشی آیفون و حتی هر مدل منحصر بفرد می باشد، به طوری که با تعویض ال سی دی گوشی، این سیستم از کار می افتد و تنها اپل و مراکز مجاز تعمیر آیفون هستند که می توانند این سیستم را از روی ال سی دی قدیمی برداشته و روی ال سی دی جدید نصب و برنامه دهی کنند.

اگر نمایشگر گوشی شما به هر دلیل باید تعویض شود و نگران از دست رفتن قابلیت فیس آیدی گوشی آیفون 12 پرو مکس خود هستید، اصلاً نگرانی به خود راه ندهید، در کوک موبایل علاوه بر خدمات تعویض ال سی دی آیفون به صورت حرفه ای و با بالاترین کیفیت ممکن، ماژول فیس آیدی نیز با دقت تمام تعویض می شود و همه چیز به حالت اول خود باز می گردد. برای کسب اطلاعات و مشاوره بیشتر با شماره تلفن 02167319 واحد کوک موبایل تماس بگیرید.

Face ID در برخی از برنامه ها کار نمی کند، مشکل آن را چگونه حل کنم؟

به غیر از باز کردن قفل صفحه نمایش آیفون، فیس آیدی، اپ ها و برنامه های زیادی را نیز ایمن نگه می دارد و برای ورود به آنها باید از فیس آیدی عبور کرد. برنامه هایی مانند آیتیونز و اپ استور، ویژگی های تکمیل خودکار رمز عبور (autofill) و بسیاری از برنامه های دیگر را می توان با فیس آیدی ایمن کرد. این تنظیمات به طور پیش فرض غیر فعال هستند و برای روشن کردن آن باید فیس آیدی را به صورت دستی و از طریق ورود به تنظیمات Face ID و Passcode فعال کنید.

تعمیر فیس آیدی آیفون 12 پرو مکس در کوک موبایل راه حل اساسی

از قدیم گفته اند کار را باید به کاردان سپرد. تعمیر فیس آیدی آیفون 12 پرو مکس یکی از عملیات تعمیر بسیار تخصصی است که علاوه بر مهارت و تجربه و دانش تعمیرکار، به ابزار تعمیرات گوشی و تجهیزات پیشرفته نیاز دارد. این ماژول، بسیار حساس است و کوچکترین اشتباه و خطا در امر جداسازی و نصب آن، پشت ال سی دی جدید می تواند خسارت جبران ناپذیری به بار بیاورد. بنابراین، اطمینان به هر تعمیرکاری و هر مرکز تعمیرات موبایل، کار اشتباهی است و توصیه می کنیم که همواره از خدمات بهینه و مقرون به صرفه کوک موبایل استفاده کنید. این مرکز با بهره گیری از پرسنل مجرب و تجهیزات مدرن و پیشرفته اقدام به تعویض و تعمیر فیس آیدی آیفون 12 پرو مکس شما کرده و در اسرع وقت مشکل را به طور کامل برطرف می کنند. با ما کیفیت فیس آیدی خود را به روز اول بازگردانید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *