تست و بررسی سامسونگ

مروری بر معیار های گلکسی فولد سامسونگ-بخش پنجم

5- عملکرد و معیارها گلکسی فولد

بر خلاف گوشی های  S10که چندین نوع معیار دارد، گلکسی فولد سامسونگ تنها یک نوع دارد و دارای چیپ ست  Snapdragon 855  است که از Qualcomm بهره می برد. این چیپ ست مبتنی بر گره 7 میلی متری از TSMC است و شامل یک پردازنده هشت هسته ای شامل هشت هسته ی بزرگ Kryo 485 است که برای بهینه سازی عملکرد و کارایی متفاوت ارائه شده است.

قوی ترین هسته در 2.84 گیگاهرتز عرضه می شود و سپس سه هسته پایین تر با سرعت 2.42 گیگاهرتز وجود دارد و خوشه نهایی هسته های تیک 4x Kryo 485 در 1.79 گیگاهرتز عرضه شده اند و برای حداقل کارهای مورد نیاز استفاده می شود. این معماری پردازنده غیر معمول از معماری DynamIQ ARM بهره می برد که هسته های مختلف را با تعداد ساعت های مختلف بکار می گیرد در یک بسته واحد یکپارچه می کند. پردازنده گرافیکی Adreno 640 و پردازنده گرافیکی خط کوالکام است که می تواند تقریبا همه کارها را به خوبی و ظرافت انجام دهد.

مروری بر گلکسی فولد سامسونگ

مروری بر گلکسی فولد سامسونگ

Galaxy Fold، گران قیمت، منحصر به فرد است و نه تنها صفحه نمایش آن، بلکه حافظه رم و ذخیره سازی آن نیز گران قیمت است. بسته های گلکسی فولد رم 12 گیگابایت و 512 گیگابایت فضای ذخیره سازی دارند. در گوشی فولد، حافظه microSD وجود ندارد.

گلکسی فولد اولین گوشی هوشمند است که از آخرین ورژن معیار ذخیره سازی UFS 3.0 استفاده می کند – سری های S10 بر مبنای UFS 2.1 هستند. هنگامی که صحبت از عملکرد می شود،

سامسونگ می گوید که این دستگاه دارای فلش 512 گیگابایت UFS 3.0 دارای سرعت خواندن پی در پی تا 2100 مگابایت بر ثانیه، سرعت نوشتن متوالی تا 410 مگابایت بر ثانیه و 68،000 / 63،000 IOPS خواندن و نوشتن 63.000/68.000 است. هنگامی که با SSD های  SATAمقایسه می شود، دستگاه 512 گیگابایت UFS 3.0 خواندن در حد برابر بیشتر اما نوشتن کند تر را نشان می دهد.

البته همه اعداد به صورت تئوریک بیان شده اند و به همین دلیل ما معیار AndroBench استفاده می کنیم تا فضای ذخیره سازی گلکسی فولد را با S10 مقایسه کنیم.

گلکسی فولد اعداد شگفت انگیزی را هم در خواندن و هم نوشتن متوالی نشان داده است. در خواندن عدد 1436 مگابایت بر ثانیه در برابر 789 مگابایت بر ثانیه در S10 + ثبت شده است. در تست نوشتن، این عدد برای گلکسی فولد  معیار 387 مگابایت بر ثانیه بود در حالیکه برای S10+ ، 194 مگابایت بر ثانیه است.

اگر بخواهیم خواندن و نوشتن تصادفی را اندازه گیری کنیم. عدد خواندن برای گلکسی فولد 155 مگابایت بر ثانیه در برابر 138 مگابایت بر ثانیه برای S10 + نوشته شده است. در حالت نوشتن برای گلکسی فولد عدد 31 مگابایت بر ثانیه در برابر 25 مگابایت بر ثانیه برای S10+ بود.

بدیهی است که ذخیره سازی UFS 3.0 جدید از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مطمئنا ارزش بیشتری به گلکسی فولد می افزاید.

چنانچه علاقه مند به مطالعه در رابطه با صفحه نمایش و عمر باتری گلکسی فولد سامسونگ می باشید اینجا کلیک کنید. 

با استفاده از معیار اندازه گیری معمول و قدیمی چیپ ست Snapdragon 855  داخل گلکسی فولد را بررسی کردیم و با سایر دستگاه های S855 مانند LG G8 مقایسه کردیم.

آخرین پردازنده Qualcomm در واقع بهترین پردازنده موجود در هر یک از اندرویدهای امروزی است و تنها آخرین نسخه Exynos سامسونگ با آن مطابقت دارد.

 

GeekBench 4.1 (چند هسته ای)

                                                             عدد هر چه بالاتر باشد بهتر است

GeekBench 4.1 (تک هسته ای)

                                                              عدد هر چه بالاتر باشد بهتر است

Adreno 640 یک جانور الکترونیکی است و بهتر از Samsung Mali حداقل در آخرین نسخه های Exynos عمل می کند. بگذارید بگوییم گلگسی فولد به طور کامل با بازی های حرفه ای و پیشرفته مجهز است و احتمالا چند سال آینده وارد بازار خواهد شد.

(GFX 3.1 Manhattan (onscreen

                                                               عدد هر چه بالاتر باشد بهتر است

(GFX 3.1 Car scene (onscreen

                                                                عدد هر چه بالاتر باشد بهتر است

 

3DMark SSE 3.1 Unlimited

                                                              عدد هر چه بالاتر باشد بهتر است

در نهایت، در تست AnTuTu ترکیبی از گلکسی فولد فقط ویژگی های سخت افزاری فولد و برچسب قیمت آن در حقیقت بهترین بازار اندروید را به خود اختصاص داده است.

 

AnTuTu 7

                                                                 عدد هر چه بالاتر باشد بهتر است

بنابراین، از نظر عملکردی، گلکسی فولد ها واقعا بدون عیب و نقص هستند. این گوشی متشکل از قطعات و سخت افزارهای بسیار پیشرفته و مطابق با فناوری روز است، البته کمتر از این هم انتظار نمی رود.

 

منبع:

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_fold-review-1926p5.php


کوک موبایل در رسانه ملی