تلفن هوشمند و تبلت

تعمیر هارد انواع موبایل و تبلت

تعمیر هارد گوشی موبایل

به هاردی(EMMC) که از نظر الکترونیکی آسیب دیده باشد hard سوخته(EMMC آسیب دیده) می گویند. آسیب هایی که نوسان برق میتواند به هارد وارد کند؛ این است که به برد یا آی سی کنترل یا هر دو آسیب می رساند.گاهی اوقات هارد گوشی قابل تعمیر است اما در مواردی نیز هارد قابلیت تعمیر را ندارد و می بایست آن را تعویض کرد. در مورد هارد سوخته ای که قابلیت تعمیر ندارد ,اطلاعات نوشته شده روی، هارد دیگر قابل بازیابی نیست و تعویض هارد به صرفه تر از تعمیر هارد انواع موبایل و تبلت است.

علل خرابی و سوختگی هارد گوشی موبایل و تعمیر یا تعویض هارد

به طور کلی علت خرابی و سوختن هارد گوشی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از این عوامل در میان تمام تلفن های همراه مشترک هستند.

  • زمانی که گوشی در حال شارژ است، هرگز اقدام به خاموش یا ریست کردن گوشی نکنید.
  • زمانی که باتری گوشی زیر ۲۰ % ظرفیت شارژ است اقدام به ریست فکتوری یا ریست معمولی نکنید، چرا که در این حالت عمل خواندن و نوشتن به ولتاژ بیشتری  نیاز دارد و این کار سبب میشود که به hard گوشی ولتاژ مناسبی نرسد و در عملکرد آن اختلال ایجاد کند.پس همیشه توجه داشته باشید که باطری گوشی بالای ۷۰ یا ۸۰ % شارژ بهینه داشته باشد.
  • شایعترین مورد سوختن hard که اکثرا در گوشی های اچ تی سی که دیده شده در حین بازی های گرافیکی است.
  • ضربه خوردگی و آب خوردگی نیز یکی از دلیل های شایع سوختن هارد میباشد.  زمانی که گوشی ضربه یا آب میخورد ولی مدتی کار میکند ولی یک دفعه و بی دلیل خاموش می شود، بی شک hard گوشی سوخته است و باید تعویض شود.اثرات منفی ناشی از ضربه خوردگی و آب خوردگی گوشی، هرگز از همان ابتدا مشخص نمی شود.
  • استفاده از شارژر های غیر استاندارد هم یکی دیگر از دلایل سوختن آی سی هارد و آی سی تغذیه گوشی است. همه ی گوشی ها برای شارژ شدن باتری از یک آمپر خاص استفاده میکنند که فقط مختص همان گوشی است. همه ی شارژ های امروزی که ما از آنها استفاده میکنیم روی اکثر مدل ها جواب می دهند و در حین شارژ فشار زیادی را به گوشی تحمیل میکند.برای شارژ هر گوشی قویا توصیه می کنیم از شارژر اصلی(اورجینال) و استاندارد همان مدل استفاده کنید.

  • تعمیر هارد انواع موبایل و تبلت، نیازمند تعویض برخی آی سی های واقع شده روی برد است و کارشناس تعمیرات هارد علاوه بر نیاز به اشتن دانش تخصصی حوزه ی سخت افزار و الکترونیک نیاز به تجربه و مهارت بالا در این کار نیز دارد.
  • گاهی تعمیر هارد انواع موبایل و تبلت، علاوه بر نیازمندی های سخت افزاری نیازمند تخصص در بازیابی اطلاعات هارد نیز می باشد ک این وظیفه بر عهده ی نرم افزار کاران حوزه ی موبایل است. در صورت نیاز به تهیه ی بکاپ از اطلاعات ذخیره شده روی هارد و یا نیز بازیابی اطلاعات، نیاز به همکاری یک نرم افزار کار موبایل در کنار سخت افزار کار موبایل است.
  • کار بازیابی اطلاعات ذخیره شده روی هارد گوشی ها، توسط باکس های نرم افزاری مرتبط با هر برند موبایل و تبلت صورت می گیرد.
  • تعمیر هارد انواع موبایل و تبلت نیازمند شناخت عمیق و تجربه ی بالا در ارتباط با شناخت آی سی ها و مدارات الکترونیکی موبایل ها است. کارشناسان سخت افزار کوک موبایل با احاطه به تعمیرات مدارات الکترونیکی موبایل های مولتی برند، می توانند تعمیر هارد گوشی را در کمترین زمان ممکن انجام دهند.

ما با بهره گیری از دانش روز اقدام به آموزش کارآموزان برای تعویض گلس آیفون و سامسونگ کرده ایم، اگر شما نیز به آموزش در این حوزه علاقه مندید، روی لینک آموزش تعمیرات موبایل کلیک کنید تا با شرایط و ضوابط آموزش تعمیرات موبایل در دپارتمان آموزش کوک موبایل آشنا شوید.

سوالات متداول در مورد  تعمیر هارد انواع موبایل و تبلت

1- آیا خاموش شدن بی دلیل گوشی به خرابی هارد مربوط می شود؟

گاهی دیده می شود که گوشی بدون هیچ دلیل خاصی و بدون اینکه ضربه بخورد و یا رطوبت به آن نفوذ کرده باشد، حین کار کردن خاموش می‌ شود، خاموشی بی دلیل و بدون اینکه ضربه بخورد، می تواند احتمال بالایی برای خرابی هارد باشد. البته قطعاً نمی توان گفت که خاموشی به دلیل، علت خرابی هارد می باشد چرا که ممکن است گوشی مدت ها قبل ضربه یا آب خورده باشد اما الان مشکل را بروز دهد و دچار خاموشی بی دلیل شود.

2- اگر هارد خراب شود نمی توانم از اطلاعات گوشی موبایلم استفاده کنم؟

هارد گوشی زمانی خراب است که امکان ذخیره سازی اطلاعات جدید و یا انتقال داده های آن وجود ندارد. وقتی گوشی خود را روشن می کنید و سیستم عامل بالا می آید اما همانطور که گفتیم نه می توانید فایل و یا داده ای را جابجا کنید و اطلاعات جدیدی را روی هارد بریزید، قطعاً هارد خراب شده و از بین رفته است.

3- آیا هارد سوخته گوشی موبایلم را تعمیر و یا بهتر است آن را تعویض کنم؟

تشخیص درست و به موقع خرابی هارد گوشی مزیت زیادی برای کاربر به همراه دارد. بی شک تعویض یک هارد نسبت به تعمیر آن هزینه بالاتری به همراه دارد. اگر بلافاصله پس از متوجه شدن مشکل خرابی هارد و به تشخیص کارشناس ماهر در حوزه تعمیر موبایل نسبت به تعمیر آن اقدام شود، شاید بتوان جلوی ضررهای احتمالی بیشتر را گرفت. در غیر اینصورت تنها راه حل بر طرف کردن مشکل، تعویض هارد گوشی خواهد بود که هزینه بالایی را به کاربر تحمیل می کند.

4- آیا با سوختن هارد گوشی موبایل امکان بازیابی اطلاعات آن وجود دارد؟

با خراب شدن و سوختن هارد گوشی موبایل اولین و مهمترین نگرانی کاربر از دست رفتن اطلاعات ذخیره شده در گوشی می باشد. بازیابی اطلاعات هارد سوخته در گوشی های آیفون به خاطر مسائل امنیتی امکان پذیر نیست، اما در برخی از گوشی های سامسونگ تا70 درصد این امکان وجود دارد که بتوان اطلاعات هارد گوشی را ریکاوری کرد.

5- مراحل تعمیر هارد موبایل در کوک موبایل به چه صورت انجام می گیرد؟

می توانید به صورت حضوری به مرکز تعمیرات موبایل کوک موبایل مراجعه کنید و یا از طریق تماس با شماره تلفن 02167319 در ساعات اداری با کارشناسان تعمیر این مرکز تماس گرفته و برای ارسال گوشی موبایل خود و دریافت خدمات تعمیر هارد، سفارش خود راثبت کنید. سپس گوشی تحویل واحد تعمیر موبایل شده و در اسرع وقت نسبت به تعمیر و یا تعویض هارد اقدام می شود.

6- انجام تعمیر هارد گوشی موبایل چه مدت زمان می برد؟

مدت زمانی که برای تعمیر هارد موبایل در کوک موبایل در نظر گرفته شده است حدوداً 24 تا 48 ساعت است. اما در کل تعمیر هارد بستگی به مدل گوشی شما دارد و تعمیر هارد برخی از مدل های گوشی در کمتر از چند ساعت انجام می شود.

7- از کجا بفهمیم که مشکل گوشی از خرابی هارد است؟

وقتی هارد گوشی خراب می شود، مشکلات زیادی سراغ گوشی موبایل می آید. شایع ترین مشکلات ناشی از خرابی هارد گوشی موبایل شامل ریستارت شدن پشت سرهم گوشی، بوت نشدن گوشی، عدم اجرای برنامه ها و اپ های روی گوشی، خاموش شدن بی دلیل گوش، خاموشی گوشی پس از ریست فکتوری و یا فلش کردن، ظهور خطای Internal Storage Damaged روی صفحه نمایش گوشی با بالا آمدن گوشی، تغییر شکل در لوگوی برنامه و غیره می باشند.

8- بهترین راه برای تعمیر هارد گوشی موبایل چیست؟

بهترین و مطمئن ترین راه برای برای تعمیر هارد گوشی موبایل و همچنین ریکاوری اطلاعات آن، این است که گوشی با هارد معیوب خود را به متخصصان و مهندسین مرکز تعمیرات موبایل مجاز و معتبر بسپارید. کوک اولین و بزرگترین مرکز تعمیر موبایل در ایران با بهره مندی از متخصصات با تجربه و آموزش دیده در تعمیر هارد و بازیابی اطلاعات آن از سابقه و پیشینه خوبی برخوردار بوده و با استفاده از خدمات عیب یابی و تعمیر هارد گوشی بوسیله ابزارهای فوق پیشرفته نسبت به بازیابی اطلاعات هارد گوشی شما اقدام کرده و سپس در صورت امکان هارد گوشی را به طور تخصصی تعمیر خواهد کرد.

9- آیا برای بازیابی اطلاعات هارد گوشی موبایل می توان از نرم افزار استفاده کرد؟

باور غلطی که بسیاری از کاربران درباره ریکاوری اطلاعات هارد خراب دارند این است که امکان بازیابی اطلاعات هارد سوخته با نرم ‌افزار های مختلف که به شدت در فضای وب تبلیغ می شود و به نام های نرم ‌افزارهای ریکاوری هارد معروف هستند وجود دارد. این باور در کل اشتباه است و استفاده از آنها به خراب تر شدن هارد و از بین رفتن کل اطلاعات هارد منجر می شوند. امکان بازیابی هارد خراب در گوشی های آیفون اصلاً وجود ندارد، و تنها در برخی از گوشی های سامسونگ می توان اطلاعات هارد سوخته را بازیابی کرد.

10- آیا امکان تعمیر هارد گوشی موبایل وجود دارد؟

تعمیر هارد گوشی موبایل به میزان صدمه و آسیبی که به قطعات اصلی هارد یعنی هد و پلاتر وارد شده است بستگی دارد. کارشناسان تعمیر مجرب و آموزش دیده ما در کوک موبایل تمام سعی خود را بر این دارند که هارد گوشی آسیب دیده را تعمیر کنند و اطلاعات از دست رفته آن را به نحو احسن ریکاوری کنند


کوک موبایل در رسانه ملی