دپارتمان آموزش تعمیراتِ کوک موبایل


آموزش فوق تخصصی سخت افزار موبایل تحت نظر اساتید مجرب

شاید بتوان یکی از پر درآمد ترین شغل های این روزها را تعمیرات سخت افزار موبایل دانست. براساس گزارشات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمعیت هشتاد میلیونی ایران حدود 40 میلیون نفر گوشی هوشمند دارند. موبایل ها نیز مانند هر وسیله ی الکترونیکی دیگر آسیب دیده و خراب می شوند و صد البته به تعمیر نیاز پیدا می کنند. تعداد بسیار زیادی از تعمیرات موبایل مربوط به تعمیرات سخت افزار موبایل است. دپارتمان تعمیرات و آموزش کوک موبایل مفتخر است که آموزش تخصصی تعمیرات موبایل با محوریت آموزش سخت افزار موبایل را برای اولین بار در تهران و به صورت فوق تخصصی ارایه نماید.

آنچه در کوک موبایل و تحت نظر اساتید مجرب و شناخته شده ی تعمیرات سخت افزار موبایل می آموزید :

تئوری الکترونیک

آموزش مبانی الکترونیک و سخت افزار موبایل توسط اساتید مجرب و با استفاده از جزوه ی مکتوب منتسب به مدرس

عیب یابی برد معیوب

آموزش نحوه ی تست برد و عیب یابی برد انواع گوشی های هوشمند

نرم افزار موبایل

آموزش انواع ارورهای تحت آپدیت سیستم عامل های موبایل و ارتباط آنها به عیوب سخت افزاری

تعمیرات تخصصی موبایل

آموزش روش های تعمیرات تخصصی موبایل با استفاده از پیشرفته ترین تکنولوژی های حاضر

کار با ابزار دقیق تست و تعمیر

آموزش کار با ابزار دقیق الکترونیکی جهت تست و تعمیر انواع گوشی

کار در محیط واقعی

آموزش تعمیرات در محیط واقعی و آشنایی با چالش های محیط کار در دوره کارآموزی

بدیهی است کارآموزانی که آموزش ها را فرا میگیرند می توانند انواع و اقسام موبایل ها را عیب یابی و تعمیر نمایند و از این راه منبع درآمدی عالی را برای خود ایجاد نمایند. کارآموزان پس از گذراندن دوره های آموزشی مطالب زیر را فرا گرفته اند: 

100
مبانی الکترونیک
100
عیب یابی سخت افزار موبایل
100
نقشه خوانی سخت افزار موبایل
100
تعویض قطعات موبایل
100
تعمیر قطعات موبایل
100
آموزش نحوه ی صحیح ریبال کردن آی سی
100
نحوه ی شابلون کردن
تعمیر قطعات موبایل

گاهی با سرویس قطعه الکترونیکی، مشکل گوشی حل می شود و نیازی به تعویض قطعه نیست. تعویض قطعه هزینه ای به مراتب بالاتر، بر مشتری تحمیل می کند. تشخیص تعمیر پذیری قطعه نیز نیاز به مهارت و تجربه دارد. تعمیرات شامل تعمیرهر قطعه ی به کار رفته در موبایل، اعم از هارد،فلت شارژ، صفحه کلید،ال سی دی، اسپیکر،میکروفن،جک هندزفری ،آی سی ها، برد ،وای فای، بلوتوث و  ... می باشد.

نقشه خوانی

شامل آموزش تمام اطلاعات مربوط به قطعات الکترونیکی و مکانیکی به کار رفته در موبایل، نحوه ی ارتباط قطعات الکترونیکی با یکدیگر،نحوه ی عملکرد هر قطعه در مدار و کاربرد آن در تست مدار و مطالبی از این دست می باشد.

آموزش نحوه ی شابلون کردن

آموزش نحوه ی شابلون کردن قطعات الکترونیکی به کار رفته در موبایل،فرآیندی که نیاز به تخصص و تمرین بسیار زیاد داردو نقش استادی متخصص در آموختن ترفندهای شابلون کردن را نمی توان نادیده گرفت.شابلون کردن به منظور پایه سازی آی سی به کار می رود.آموزش شابلون کردن به وسیله ی تجهیزات پیشرفته، به منظور آماده سازی کارآموزان برای چالش های محیط واقعی تعمیرات موبایل به صورت فوق تخصصی آموزش داده می شود.

آموزش تعویض قطعات

این بخش از آموزش، شامل آموزش تعویض قطعات از کار افتاده ی موبایل با استفاده از جدیدترین علم روز و پیشرفته ترین تکنولوژی های موجود می باشد. آموزش ها شامل مباحث پیشرفته ای چون آموزش نحوه ی تعویض آی سی چسبی نیز می باشد.

مبانی الکترونیک

  مبانی الکترونیک شامل یادگیری نحوه ی عملکرد قطعات الکترونیکی در مدارات موبایل ها است. این قطعات شامل انواع مقاومت،خازن،ترانزیستور،آی سی و قطعات اس ام دی می باشد.