شاید بتوان تعمیرات سخت افزار و نرم افزار موبایل را یکی از پر درآمد ترین شغل های حوزه ی الکترونیک و تکنولوژی  دانست. براساس گزارشات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمعیت هشتاد میلیونی ایران حدود 40 میلیون نفر گوشی هوشمند دارند. موبایل ها نیز مانند هر وسیله ی الکترونیکی دیگر، آسیب می بینند و خراب می شوند و صد البته به تعمیر نیاز پیدا می کنند. تعداد بسیار زیادی از تعمیرات موبایل مربوط به تعمیرات سخت افزار موبایل است. دپارتمان تعمیرات و آموزش کوک موبایل مفتخر است که آموزش تعمیرات تخصصی موبایل با محوریت آموزش سخت افزار موبایل را برای اولین بار در تهران و به صورت فوق تخصصی ارایه نماید.
تعمیرات تخصصی موبایل

چرا تعمیرات موبایل یکی از بهترین شغل برای شماست؟

مقدار استفاده از گوشی های موبایل روز به روز در حال افزایش است. این روز ها به مراتب دیده می‌شود که حتی یک کاربر از چند گوشی به طور همزمان استفاده می‌کند. این افزایش استفاده از گوشی خود به خود منجر به افزایش خرابی های احتمالی در این گجت ها و نیاز بیشتر به تعمیرات موبایل می‌شود. طبیعی است که هرچقدر مقدار استفاده از یک گجت بیشتر باشد، تقاضا برای تعمیر آن هم به تدریج افزایش یابد. افزایش تقاضای تعمیرات موبایل به معنای افزایش فرصت های کسب درآمد برای تعمیرکاران متخصص است. با توجه به این مسئله جای شکی وجود ندارد که تعمیرات موبایل می‌تواند یکی از بهترین و پردرآمدترین مشاغل فعلی باشد که شما قادر هستید با سپری کردن یک دوره کوتاه و کم هزینه وارد آن شوید. برای ورود به این حیطه شغلی، کوک موبایل بهترین بستر ممکن را برایتان فراهم می‌کند.

چرا دوره آموزش تعمیرات موبایل را در کوک موبایل سپری کنیم؟

هم اکنون شرکت ها و سازمان های متعددی به شیوه های مختلف در حوزه آموزش تعمیرات موبایل فعالیت دارند، بنابراین شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که چرا باید سرویس آموزش تعمیرات گوشی کوک موبایل را انتخاب کنیم؟ دلایل متعددی وجود دارند که کوک موبایل را از سایر شرکت های ارائه دهنده سرویس آموزش تعمیرات موبایل برتر می‌کنند. برخی از اصلی ترین این دلایل به شرح زیر هستند:

 • بهره‌گیری از اساتید مجرب: تا زمانی که اساتید شما مجرب، متخصص و کاربلد نباشد، گذراندن دوره آموزشی تعمیرات موبایل نمی‌تواند کمک خاصی کند. اساتیدی که در تیم آموزش تعمیرات موبایل شرکت کوک موبایل فعالیت دارند از افراد مجرب، متخصص و کاربلدی هستند که در نوع خود بهترین محسوب می‌شوند. بنابراین شما زیر نظر بهترین اساتید دانش لازم برای تعمیرات موبایل را می‌آموزید.
 • برگزاری دوره های عملی پیشرفته: دوره های عملی که برای فراگیری تعمیرات موبایل در شرکت کوک موبایل سپری می‌شوند بسیار پیشرفته ‌تر از سایر دوره هایی هستند که شما در هر مرجع دیگری خواهید گذراند. کوک موبایل فقط دوره های تئوری برگزار نمی‌کند، بلکه دوره های عملی پیشرفته‌ای را برای هنرجویان خود در نظر گرفته که در این دوره ها هنرجو به طور دقیق با نحوه تعمیر گوشی های موبایل آشنا خواهد شد و حتی گوشی های نمونه خاصی را با نظارت اساتید شرکت تعمیر می‌کند.
 • اعطای مدرک معتبر به هنرجویان: برای تمام هنرجویانی که موفق شوند دوره آموزش تعمیرات موبایل را در کوک موبایل با موفقیت پشت سر بگذارند، مدرک معتبر و ارزشمندی صادر می‌شود که می‌توانید با استفاده از آن در صنف تعمیرات موبایل فعالیت رسمی داشته باشید.
 • امکان استخدام در شرکت: کوک موبایل در پایان هر دوره آموزشی سعی می‌کند که پیشنهادهای همکاری مناسبی در اختیار هنرجویان برتر خود قرار دهید و بدین ترتیب از توانایی های هنرجویان گرامی استفاده به عمل آورد. بنابراین شما با گذراندن دوره تعمیرات موبایل در شرکت کوک موبایل علاوه بر اینکه برای یادگیری این حرفه اقدام کرده‌اید، یک فرصت شغلی مناسب را هم پیش رو خواهید داشت و می‌توانید پس از گذراندن دوره مذکور بدون داشتن هیچ سرمایه و تجربه‌ای در کوک موبایل شروع به فعالیت کنید.
 • هزینه های ناچیز دوره های آموزشی: اگر هزینه‌ای که کوک موبایل برای دوره های آموزش تعمیرات موبایل خود در نظر گرفته را با هزینه دیگر شرکت های مشابه مقایسه کنید متوجه خواهید شد که تمام این هزینه ها به مراتب مقرون به صرفه تر در نظر گرفته شده‌اند. این مسئله بدون تردید یکی دیگر از اصلی ترین عواملی است که برتری سرویس آموزش تعمیرات موبایل شرکت کوک موبایل نسبت به سایر شرکت ها را به تصویر می‌کشد.
 • امکان پرداخت هزینه به صورت اقساط: کوک موبایل این امکان را در اختیار هنرجویان گرامی قرار می‌دهد که در دوره های تخصصی آموزش تعمیرات موبایل به صورت اقساط ثبت نام کنند و نیازی به پرداخت کل هزینه دوره در ابتدای برگزاری آن نداشته باشند.

موارد فوق تنها بخشی از اصلی ترین مزیت های سرویس آموزش تعمیرات موبایل شرکت کوک موبایل محسوب می‌شوند. بنابراین اگر قصد دارید وارد حرفه تعمیرات موبایل شوید، کوک موبایل بهترین بستر ممکن را برای فراگیری دانش های لازم این حرفه را فراهم کرده است.

 آموزشگاه تعمیرات موبایل کوک موبایل

دپارتمان آموزشی کوک موبایل با تقید به شرایط و ضوابطی خاص، طی دوره های تعریف شده برای کاروزران مباحث تخصصی تعمیرات موبایل را آموزش داده و کارآموزان را به تعمیرکاران حرفه ای موبایل تبدیل می گرداند.

برگزاری دوره های تخصصی آموزش تعمیرات موبایل، فارغ از تعمیرات نرم افزار موبایل و یا تعمیرات سخت افزار موبایل، در چهار کلاس زیر برگزار می گردد. کارآموزان گرامی بنا بر صلاح دید خود و یا با توجه به شرایط مد نظرشان، می توانند در یکی از کلاس ها شرکت کنند و از محضر اساتید مجرب دپارتمان آموزشی کوک موبایل بهره ببرند.

 • اعطای مدرک معتبر دانش آموختگی تعمیرات موبایل (سخت افزار و نرم افزار)
 • امکان استخدام پس از طی موفقیت آمیز دوره های آموزشی و کسب حد نصاب نمره توسط کارآموز
 • قیمت های اعلام شده در جدول قیمت بر حسب تومان می باشد.
 • پرداخت می تواند به صورت نقدی و یا اقساطی باشد.
 • مشاوره و جلسه ی اول به صورت رایگان برگزار می گردد.

کارورزان طی دوره های آموزشی سیلابس های زیر را می آموزند و به صورت عملی و در محیطی چالشی اقدام به تعمیر انواع موبایل ها می کنند. مباحث شامل آموزش تخصصی سخت افزار موبایل و نیز آموزش های مربوط به نرم افزار موبایل است. آموزش های نرم افزاری موبایل بیشتر معطوف به کار با باکس های نرم افزاری تعمیر موبایل است.

کد دوره عنوان دوره

هزینه دوره آموزشی 

سخت افزار

هزینه دوره آموزشی

نرم افزار

هزینه کل دوره
101 دوره آموزشی گروهی
(چهار الی شش نفر)
1,000,000 200,000 1,200,000
102 دوره خصوصی 150 ساعت 3,500,000 500,000 4,000,000
103 دوره خصوصی 250 ساعت 6,000,000 1,000,000 7,000,000
104 دوره خصوصی تمام وقت
(شش ماه – هر روز هفته)
13,000,000 2,000,000 15,000,000

(قیمت ها به تومان می باشد)

آموزش ترمیک سخت افزار موبایل در دپارتمان آموزشی کوک موبایل

با گذراندن دوره ی آموزشی سخت افزار موبایل، مباحث مربوط به سخت افزار موبایل را و هر آنچه مربوط به قطعات الکترونیکی و مکانیکی به کار رفته در گوشی های موبایل است، فرا خواهید گرفت. آموزش ها در این دوره مشتمل بر مفاهیم تئوری و مقدماتی الکترونیک، آشنایی با المان های به کار رفته در موبایل، آشنایی با مدارهای الکترونیکی و در اصل شماتیک موبایل، آشنایی با آی سی های به کار رفته روی برد موبایل، نقشه خوانی و عیب یابی موبایل، تعویض سوکت ( سوکت سیم، سوکت هندزفری، سوکت تصویر، سوکت تاچ، سوکت شارژ و … )، آموزش های مربوط به باز و بست کردن گوشی های مختلف، تعویض تاچ و ال سی دی مدل انواع برندهای موبایل، تعویض فلت انواع برندهای موبایل، استفاده از منبع تغذیه در تست جریان کشی انواع برند موبایل، کار با دستگاه های مختلف تعمیرات موبایل از جمله هیتر و هویه و لوپ، تعویض آی سی های کریستالی و سرامیکی، تعویض آی سی های چسبی و آموزش لم های تعویض این دست آی سی ها و مباحثی از این دست می باشد.

سیلابس دوره تعمیرات سخت افزار موبایل


آنچه را که کار آموزان در یک ترم آموزش تخصصی سخت افزار فرا خواهند گرفت، در جدول زیر خلاصه می گردد:

پروژه های عملی

 1. تعویض قطعات موبایل (اسپیکر، سنسورها، ال سی دی و… )
 2. تعویض آی سی کریستالی و سرامیکی
 3. تعویض آی سی چسبی
 4. شابلون زدن
 5. نقشه خواني

مفاهیم تئوری

 1. مفاهیم اولیه الکترونیک
 2. آشنایی با دستگاه های تست و جریان کشی
 3. آموزش نقشه خوانی و آشنایی با علایم در مدارات الکترونیکی
 4. انواع جریان کشی ها
 5. تشریح بلوک دیاگرام های انواع موبایل
 6. تشریح بلوک انواع مدارها
 7. آموزش عیب یابی برد موبایل انواع برندها
 8. آموزش تعمیر هارد انواع برندها
 9. آموزش ترمیک نرم افزار موبایل در دپارتمان آموزشی کوک موبایل

 

سیلابس دوره تعمیرات نرم افزاری موبایل


این دوره آموزشی شامل آموزش تمامی مباحث مربوط به تعمیرات نرم افزاری موبایل ها در انواع برندهای آن می باشد. در این دوره آموزشی مباحثی چون: ترمیم بوت، آنلاک شبکه، تغییر زبان گوشی، روت کردن گوشی، فلش کردن، سریال زدن، نصب برنامه های کاربردی و مبحثی از این دست به کارورز آموزش داده می شود. یکی دیگر از آموزش های تخصصی که در مجموعه آموزشی کوک موبایل ارایه می گردد مربوط به کار با باکس های تعمیراتی موبایل ها در انواع برندهای مختلف آن ها است. کارورز با استفاده از آموزش باکس ها می تواند اقدام به عیب یابی و رفع ارورهای گوشی های انواع برندها کند. آنچه در یک ترم آموزش تخصصی نرم افزار به کار آموزان ارایه خواهد شد، در جدول زیر آمده است.

پروژه های عملی:

 1. کار با انواع باکس ها و رفع ارورهای نرم افزاری موبایل
 2. کار در محیط واقعی و ارائه ی پروژه های واقعی به کارآموز

مفاهیم تئوری:

 1. آشنایی با باکس های تعمیراتی انواع برندهای موبایل
 2. آشنایی با باکس نوکیا ( ATF)
 3. آشنایی با باکس اچی تی سی (Diamond Dongle)
 4. آشنایی با باکس ال جی (Octupos)
 5. آشنایی با باکس سامسونگ (BST , Z3X Pro)
 6. آشنایی با باکس هوآوی (Hua Dongle , ZZ-Key)
 7. آموزش ترمیم بوت (riff ,Medosa)

بدیهی است پس از گذراندن دوره ی آموزشی توسط کارآموزان، ایشان مباحث زیر را فراگرفته اند و می توانند به عنوان تعمیرکار موبایل مشغول به فعالیت شوند.

 • تسلط بر باز و بست کردن موبایل انواع برندها
 • تسلط بر کار با دستگاه های مربوط به تعمیرات تخصصی موبایل (هیتر، هویه، لوپ و…)
 • شناخت مدارات الکترونیکی انواع موبایل ها و بلوک دیاگرام آن ها
 • احاطه ی کامل به نقشه خوانی و شماتیک انواع موبایل ها
 • عیب یابی و تعمیر برد انواع موبایل و تبلت
 • تسلط بر کار با انواع باکس های نرم افزاری موبایل
 • رفع ارورهای نرم افزاری موبایل، برندهای مختلف

 

تعویض هارد (EMMC) انواع برندها


یکی از تخصصی ترین گام های تعمیرات موبایل و تبلت، اقدامات مربوط به تعویض هارد می باشد.  آموزش های مربوط به تعویض و پروگرام هارد، نیاز به تجربه و تخصص فراوان دارد. به جرات می توان گفت تنها مجموعه هایی اقدام به تعویض و یا آموزش تعویض هارد (EMMC) می کنند که پیشینه ی تخصصی بالایی در حوزه تعمیرات تخصصی سخت افزار موبایل دارند.

تعمیر-EMMC-موبایل

تعویض هارد (EMMC) برای هر برند خاص از موبایل نکات و لم های فراوانی دارد که تعمیر کار می بایست به آنها احاطه داشته باشد. برای مثال شاید یک ارور نرم افزاری در گوشی ناشی از مشکلی سخت افزاری در آن باشد و این تخصص تعمیر کار است که با تکیه بر دانش و تجربه خود بتواند عیب را بیابد و آن را مرتفع سازد. برای تسلط در این حوزه لازم است کارآموز آشنایی مقدماتی با مباحث تعمیرات موبایل داشته باشد تا عمل آموزش تسهیل گردد.

نکته: کارآموزانی که بتوانند در دوره های تئوری و عملی تعمیرات سخت افزار و نرم افزار موبایل، حد نصاب نمره را کسب کنند، به عنوان نیروی تعمیرات موبایل (البته در صورت توافق مالی با مدیریت مجموعه و قبولی در آزمون استخدام) در شرکت کوک موبایل استخدام خواهند شد.

اگر در انتخاب این حرفه تردید دارید خواندن پست باید و نباید های تعمیرات موبایل خالی از لطف نیست.

 

کلام آخر

بنابراین اگر به دنبال این هستید که یک حرفه مدرن و به روز را بیاموزید و وارد شغلی شوید که روز به روز با تقاضای بیشتر و بازار بهتری همراه است، تعمیرات موبایل یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود. شرکت در دوره های تخصصی آموزش تعمیرات موبایل در مرکز کوک موبایل می‌توانید استارت اولیه این کار را بزنید و خود را برای وارد شدن به یک شغل پردرآمد آماده سازید.

کوک موبایل در رسانه ملی