شاید بتوان تعمیرات سخت افزار و نرم افزار موبایل را یکی از پر درآمد ترین شغل های حوزه ی الکترونیک و تکنولوژی  دانست. براساس گزارشات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمعیت هشتاد میلیونی ایران حدود 40 میلیون نفر گوشی هوشمند دارند. موبایل ها نیز مانند هر وسیله ی الکترونیکی دیگر، آسیب می بینند و خراب می شوند و صد البته به تعمیر نیاز پیدا می کنند. تعداد بسیار زیادی از تعمیرات موبایل مربوط به تعمیرات سخت افزار موبایل است. دپارتمان تعمیرات و آموزش کوک موبایل مفتخر است که آموزش تعمیرات تخصصی موبایل با محوریت آموزش سخت افزار موبایل را برای اولین بار در تهران و به صورت فوق تخصصی ارایه نماید.
تعمیرات تخصصی موبایل

اهمیت آموزش تخصصی تعمیر موبایل

برای اینکه شما بتوانید گوشی های موبایل را به خوبی و با کیفیت مناسب تعمیر کنید لازم است که در دوره های تخصصی آموزش تعمیرات تلفن همراه شرکت به عمل آورید. طبیعتا هرچقدر دوره‌ای که در آن شرکت می‌کنید دقیق‌تر، پرمحتواتر و تخصصی‌تر باشد، توانایی شما در حوزه تعمیر موبایل هم بیشتر می‌شود. مطمئن باشید با شرکت در دوره های غیرتخصصی و ناکارآمد تعمیرات موبایل هیچ نتیجه‌ای دریافت نخواهید کرد. بنابراین اهمیت آموزش تخصصی تعمیر موبایل برای ورود به حرفه تعمیرات از اهمیت بالایی برخوردار است و شما باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشید. از قدیم گفته شده که “بار کج به مقصد نمی‌رسد!” بنابراین اگر می‌خواهید کاری را شروع کنید، استارت آن را به بهترین شکل ممکن بزنید. شرکت در دوره آموزش تخصصی تعمیر موبایل استارت قدرتمندی برای ورود به حرفه تعمیرات تلفن همراه خواهد بود.

دوره های آموزش تعمیرات موبایل

اهمیت آموزش تعمیرات موبایل

چرا تعمیرات موبایل یکی از بهترین شغل ها برای شماست؟

مقدار استفاده از گوشی های موبایل روز به روز در حال افزایش است. این روز ها به مراتب دیده می‌شود که حتی یک کاربر از چند گوشی به طور همزمان استفاده می‌کند. این افزایش استفاده از گوشی خود به خود منجر به افزایش خرابی های احتمالی در این گجت ها و نیاز بیشتر به تعمیرات موبایل می‌شود. طبیعی است که هرچقدر مقدار استفاده از یک گجت بیشتر باشد، تقاضا برای تعمیر آن هم به تدریج افزایش یابد. افزایش تقاضای تعمیرات موبایل به معنای افزایش فرصت های کسب درآمد برای تعمیرکاران متخصص است. با توجه به این مسئله جای شکی وجود ندارد که تعمیرات موبایل می‌تواند یکی از بهترین و پردرآمدترین مشاغل فعلی باشد که شما قادر هستید با سپری کردن یک دوره کوتاه و کم هزینه وارد آن شوید. برای ورود به این حیطه شغلی، کوک موبایل بهترین بستر ممکن را برایتان فراهم می‌کند.

چرا دوره آموزش تعمیرات موبایل را در کوک موبایل سپری کنیم؟

هم اکنون شرکت ها و سازمان های متعددی به شیوه های مختلف در حوزه آموزش تعمیرات موبایل فعالیت دارند، بنابراین شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که چرا باید سرویس آموزش تعمیرات گوشی کوک موبایل را انتخاب کنیم؟ دلایل متعددی وجود دارند که کوک موبایل را از سایر شرکت های ارائه دهنده سرویس آموزش تعمیرات موبایل برتر می‌کنند. برخی از اصلی ترین این دلایل به شرح زیر هستند:

 • بهره‌گیری از اساتید مجرب: تا زمانی که اساتید شما مجرب، متخصص و کاربلد نباشد، گذراندن دوره آموزشی تعمیرات موبایل نمی‌تواند کمک خاصی کند. اساتیدی که در تیم آموزش تعمیرات موبایل شرکت کوک موبایل فعالیت دارند از افراد مجرب، متخصص و کاربلدی هستند که در نوع خود بهترین محسوب می‌شوند. بنابراین شما زیر نظر بهترین اساتید دانش لازم برای تعمیرات موبایل را می‌آموزید.
 • برگزاری دوره های عملی پیشرفته: دوره های عملی که برای فراگیری تعمیرات موبایل در شرکت کوک موبایل سپری می‌شوند بسیار پیشرفته ‌تر از سایر دوره هایی هستند که شما در هر مرجع دیگری خواهید گذراند. کوک موبایل فقط دوره های تئوری برگزار نمی‌کند، بلکه دوره های عملی پیشرفته‌ای را برای هنرجویان خود در نظر گرفته که در این دوره ها هنرجو به طور دقیق با نحوه تعمیر گوشی های موبایل آشنا خواهد شد و حتی گوشی های نمونه خاصی را با نظارت اساتید شرکت تعمیر می‌کند.
 • اعطای مدرک معتبر به هنرجویان: برای تمام هنرجویانی که موفق شوند دوره آموزش تعمیرات موبایل را در کوک موبایل با موفقیت پشت سر بگذارند، مدرک معتبر و ارزشمندی صادر می‌شود که می‌توانید با استفاده از آن در صنف تعمیرات موبایل فعالیت رسمی داشته باشید.
 • امکان استخدام در شرکت: کوک موبایل در پایان هر دوره آموزشی سعی می‌کند که پیشنهادهای همکاری مناسبی در اختیار هنرجویان برتر خود قرار دهید و بدین ترتیب از توانایی های هنرجویان گرامی استفاده به عمل آورد. بنابراین شما با گذراندن دوره تعمیرات موبایل در شرکت کوک موبایل علاوه بر اینکه برای یادگیری این حرفه اقدام کرده‌اید، یک فرصت شغلی مناسب را هم پیش رو خواهید داشت و می‌توانید پس از گذراندن دوره مذکور بدون داشتن هیچ سرمایه و تجربه‌ای در کوک موبایل شروع به فعالیت کنید.
 • هزینه های ناچیز دوره های آموزشی: اگر هزینه‌ای که کوک موبایل برای دوره های آموزش تعمیرات موبایل خود در نظر گرفته را با هزینه دیگر شرکت های مشابه مقایسه کنید متوجه خواهید شد که تمام این هزینه ها به مراتب مقرون به صرفه تر در نظر گرفته شده‌اند. این مسئله بدون تردید یکی دیگر از اصلی ترین عواملی است که برتری سرویس آموزش تعمیرات موبایل شرکت کوک موبایل نسبت به سایر شرکت ها را به تصویر می‌کشد.
 • امکان پرداخت هزینه به صورت اقساط: کوک موبایل این امکان را در اختیار هنرجویان گرامی قرار می‌دهد که در دوره های تخصصی آموزش تعمیرات موبایل به صورت اقساط ثبت نام کنند و نیازی به پرداخت کل هزینه دوره در ابتدای برگزاری آن نداشته باشند.

موارد فوق تنها بخشی از اصلی ترین مزیت های سرویس آموزش تعمیرات موبایل شرکت کوک موبایل محسوب می‌شوند. بنابراین اگر قصد دارید وارد حرفه تعمیرات موبایل شوید، کوک موبایل بهترین بستر ممکن را برای فراگیری دانش های لازم این حرفه را فراهم کرده است.

دوره های آموزش تعمیرات موبایل

دوره های آموزش تعمیرات موبایل

آموزشگاه تعمیرات موبایل کوک موبایل

دپارتمان آموزشی کوک موبایل با تقید به شرایط و ضوابطی خاص، طی دوره های تعریف شده برای کاروزران مباحث تخصصی تعمیرات موبایل را آموزش داده و کارآموزان را به تعمیرکاران حرفه ای موبایل تبدیل می گرداند.

برگزاری دوره های تخصصی آموزش تعمیرات موبایل، فارغ از تعمیرات نرم افزار موبایل و یا تعمیرات سخت افزار موبایل، در چهار کلاس زیر برگزار می گردد. کارآموزان گرامی بنا بر صلاح دید خود و یا با توجه به شرایط مد نظرشان، می توانند در یکی از کلاس ها شرکت کنند و از محضر اساتید مجرب دپارتمان آموزشی کوک موبایل بهره ببرند.

 • اعطای مدرک معتبر دانش آموختگی تعمیرات موبایل (سخت افزار و نرم افزار)
 • امکان استخدام پس از طی موفقیت آمیز دوره های آموزشی و کسب حد نصاب نمره توسط کارآموز
 • قیمت های اعلام شده در جدول قیمت بر حسب تومان می باشد.
 • پرداخت می تواند به صورت نقدی و یا اقساطی باشد.
 • مشاوره و جلسه ی اول به صورت رایگان برگزار می گردد.

کارورزان طی دوره های آموزشی سیلابس های زیر را می آموزند و به صورت عملی و در محیطی چالشی اقدام به تعمیر انواع موبایل ها می کنند. مباحث شامل آموزش تخصصی سخت افزار موبایل و نیز آموزش های مربوط به نرم افزار موبایل است. آموزش های نرم افزاری موبایل بیشتر معطوف به کار با باکس های نرم افزاری تعمیر موبایل است.

کد دوره عنوان دوره

هزینه دوره آموزشی 

سخت افزار

هزینه دوره آموزشی

نرم افزار

هزینه کل دوره
101 دوره آموزشی گروهی
(چهار الی شش نفر)
1,000,000 200,000 1,200,000
102 دوره خصوصی پایه هر ساعت 100 هزار تومان هر ساعت 100 هزار تومان
103 دوره خصوصی تخصصی هر ساعت 150 هزار تومان هر ساعت 150 هزار تومان
104 دوره خصوصی فوق تخصصی هر ساعت 200 هزار تومان هر ساعت 200 هزار تومان

(قیمت ها به تومان می باشد)

تقسیم بندی چارت آموزش تعمیرات موبایل

در ادامه به معرفی چارت آموزش تعمیرات موبایل در مجموعه کوک موبایل می پردازیم:

آموزش پایه تعمیرات موبایل

آشنایی با انواع لوازم و تجهیزات تعمیرات موبایل، قطعه شناسی (قطعات SMD، BGA، BGY، مقاومت، سلف، خازن، دیود، ترانزیستور، رگلاتور)، کلیدها، انواع صفحه نمایش، انواع صفحه لمسی، دوربین، کانکتور، باتری ها، هیترگیری و کار با هویه، تست جریان کشی، تعمیر و تعویض سوکت شارژ، تعمیر و تعویض سوکت سیم کارت، تست وتعویض بازر، LED، ویبراتور، باز و بست گوشی ها وترفندها، آَشنایی سافت ریست، هارد ریست، روت کردن، وایپ، ریکاوری مود و دانلود مود.

آموزش تخصصی تعمیرات موبایل

آی سی شناسی ها و مدارات و بلوک ها (مدار شارژ، مدار تصویرو تاچ، مدار آنتن و نحوه ی پردازش آنتن، آی سی تغذیه ، آی سی  صدا، آی سی ژیروسکوپ، شابلون کاری و پایه سازی آی سی، جابه جای انواع آی سی ها و ریبال، تعویض سوکت های پلاستیکی، آموزش سیم کشی روی برد، تعویض قطعات کانکتوری، تعویض آی سی های مختلف، نرم افزار odin، نرم افزار SP Flash Tool، نرم افزار iTunes و کلیه Flash Tools.

آموزش فوق تخصصی تعمیرات موبایل

آموزش سیم کشی روی فلت( به عنوان مثال سنسوراثر انگشت یا فیس آیدی)، تعویض آی سی های چسبی، آموزش انجام مراحل فوق تخصصی با کمترین ریسک ممکن، آموزش تعویض هارد اندروید و آیفون، رفع ایرادات تخصصی همکاران عزیز، باکس SE Tool، باکس Z3X، باکس Octuplus، دانگل Best، دانگل EFT و Huawei box

آموزش تعمیرات موبایل

آموزش تعمیرات موبایل

آموزش ترمیک سخت افزار موبایل در دپارتمان آموزشی کوک موبایل

با گذراندن دوره ی آموزشی سخت افزار موبایل، مباحث مربوط به سخت افزار موبایل را و هر آنچه مربوط به قطعات الکترونیکی و مکانیکی به کار رفته در گوشی های موبایل است، فرا خواهید گرفت. آموزش ها در این دوره مشتمل بر مفاهیم تئوری و مقدماتی الکترونیک، آشنایی با المان های به کار رفته در موبایل، آشنایی با مدارهای الکترونیکی و در اصل شماتیک موبایل، آشنایی با آی سی های به کار رفته روی برد موبایل، نقشه خوانی و عیب یابی موبایل، تعویض سوکت ( سوکت سیم، سوکت هندزفری، سوکت تصویر، سوکت تاچ، سوکت شارژ و … )، آموزش های مربوط به باز و بست کردن گوشی های مختلف، تعویض تاچ و ال سی دی مدل انواع برندهای موبایل، تعویض فلت انواع برندهای موبایل، استفاده از منبع تغذیه در تست جریان کشی انواع برند موبایل، کار با دستگاه های مختلف تعمیرات موبایل از جمله هیتر و هویه و لوپ، تعویض آی سی های کریستالی و سرامیکی، تعویض آی سی های چسبی و آموزش لم های تعویض این دست آی سی ها و مباحثی از این دست می باشد.

سیلابس دوره تعمیرات سخت افزار موبایل

آنچه را که کار آموزان در یک ترم آموزش تخصصی سخت افزار فرا خواهند گرفت، در جدول زیر خلاصه می گردد:

پروژه های عملی

 1. تعویض قطعات موبایل (اسپیکر، سنسورها، ال سی دی و… )
 2. تعویض آی سی کریستالی و سرامیکی
 3. تعویض آی سی چسبی
 4. شابلون زدن
 5. نقشه خواني

مفاهیم تئوری

 1. مفاهیم اولیه الکترونیک
 2. معرفی ابزار تعمیرات موبایل
 3. آموزش نقشه خوانی و آشنایی با علایم در مدارات الکترونیکی
 4. انواع جریان کشی ها
 5. تشریح بلوک دیاگرام های انواع موبایل
 6. تشریح بلوک انواع مدارها
 7. آموزش عیب یابی برد موبایل انواع برندها
 8. آموزش تعمیر هارد انواع برندها
 9. آموزش ترمیک نرم افزار موبایل در دپارتمان آموزشی کوک موبایل

سیلابس دوره تعمیرات نرم افزاری موبایل

این دوره آموزشی شامل آموزش تمامی مباحث مربوط به تعمیرات نرم افزاری موبایل ها در انواع برندهای آن می باشد. در این دوره آموزشی مباحثی چون: ترمیم بوت، آنلاک شبکه، تغییر زبان گوشی، روت کردن گوشی، فلش کردن، سریال زدن، نصب برنامه های کاربردی و مبحثی از این دست به کارورز آموزش داده می شود. یکی دیگر از آموزش های تخصصی که در مجموعه آموزشی کوک موبایل ارایه می گردد مربوط به کار با باکس های تعمیراتی موبایل ها در انواع برندهای مختلف آن ها است. کارورز با استفاده از آموزش باکس ها می تواند اقدام به عیب یابی و رفع ارورهای گوشی های انواع برندها کند. آنچه در یک ترم آموزش تخصصی نرم افزار به کار آموزان ارایه خواهد شد، در جدول زیر آمده است.

پروژه های عملی:

 1. کار با انواع باکس ها و رفع ارورهای نرم افزاری موبایل
 2. کار در محیط واقعی و ارائه ی پروژه های واقعی به کارآموز

مفاهیم تئوری:

 1. آشنایی با باکس های تعمیراتی انواع برندهای موبایل
 2. آشنایی با باکس نوکیا ( ATF)
 3. آشنایی با باکس اچی تی سی (Diamond Dongle)
 4. آشنایی با باکس ال جی (Octupos)
 5. آشنایی با باکس سامسونگ (BST , Z3X Pro)
 6. آشنایی با باکس هوآوی (Hua Dongle , ZZ-Key)
 7. آموزش ترمیم بوت (riff ,Medosa)

بدیهی است پس از گذراندن دوره ی آموزشی توسط کارآموزان، ایشان مباحث زیر را فراگرفته اند و می توانند به عنوان تعمیرکار موبایل مشغول به فعالیت شوند.

 • تسلط بر باز و بست کردن موبایل انواع برندها
 • تسلط بر کار با دستگاه های مربوط به تعمیرات تخصصی موبایل (هیتر، هویه، لوپ و…)
 • شناخت مدارات الکترونیکی انواع موبایل ها و بلوک دیاگرام آن ها
 • احاطه ی کامل به نقشه خوانی و شماتیک انواع موبایل ها
 • عیب یابی و تعمیر برد انواع موبایل و تبلت
 • تسلط بر کار با انواع باکس های نرم افزاری موبایل
 • رفع ارورهای نرم افزاری موبایل، برندهای مختلف

آموزش تعویض هارد (EMMC) انواع برندها

یکی از تخصصی ترین گام های تعمیرات موبایل و تبلت، اقدامات مربوط به تعویض هارد می باشد.  آموزش های مربوط به تعویض و پروگرام هارد، نیاز به تجربه و تخصص فراوان دارد. به جرات می توان گفت تنها مجموعه هایی اقدام به تعویض و یا آموزش تعویض هارد (EMMC) می کنند که پیشینه ی تخصصی بالایی در حوزه تعمیرات تخصصی سخت افزار موبایل دارند.

 

آموزش تعمیر هارد موبایل

آموزش تعمیر هارد موبایل

تعویض هارد (EMMC) برای هر برند خاص از موبایل نکات و لم های فراوانی دارد که تعمیر کار می بایست به آنها احاطه داشته باشد. برای مثال شاید یک ارور نرم افزاری در گوشی ناشی از مشکلی سخت افزاری در آن باشد و این تخصص تعمیر کار است که با تکیه بر دانش و تجربه خود بتواند عیب را بیابد و آن را مرتفع سازد. برای تسلط در این حوزه لازم است کارآموز آشنایی مقدماتی با مباحث تعمیرات موبایل داشته باشد تا عمل آموزش تسهیل گردد.

نکته: کارآموزانی که بتوانند در دوره های تئوری و عملی تعمیرات سخت افزار و نرم افزار موبایل، حد نصاب نمره را کسب کنند، به عنوان نیروی تعمیرات موبایل (البته در صورت توافق مالی با مدیریت مجموعه و قبولی در آزمون استخدام) در شرکت کوک موبایل استخدام خواهند شد

بنابراین اگر به دنبال این هستید که یک حرفه مدرن و به روز را بیاموزید و وارد شغلی شوید که روز به روز با تقاضای بیشتر و بازار بهتری همراه است، تعمیرات موبایل یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود. شرکت در دوره های تخصصی آموزش تعمیرات موبایل در مرکز کوک موبایل می‌توانید استارت اولیه این کار را بزنید و خود را برای وارد شدن به یک شغل پردرآمد آماده سازید.

سوالات متداول در زمینه آموزش تعمیرات موبایل:

1-آیا تعمیرات موبایل شغل مناسبی برای جوانان است؟

تعمیرات موبایل هم مثل شغل های فنی دیگر، فرآیند یادگیری اش از سختی های متعددی برخوردار می باشد. در صورت داشتن علاقه ای وافر، می توانید به آنها غلبه کنید.

2-درآمد شغل تعمیرات موبایل چقدر است؟

درآمد شما کاملا نسبی است و بستگی به میزان تخصص شما و سابقه ی حضورتان در این شغل دارد، ولی می توان گفت از مشاغلی است که با سرمایه ای کم می توانید کسب درآمد چشمگیری داشته باشید.

3-چقدر یادگیری تعمیرات موبایل زمان می برد؟

بسته به تلاش و زمانی که برای تعمیرات موبایل میگذارید، پیشرفت خواهید کرد ولی اگر با توجه به تجربه شرکت کوک موبایل در زمینه آموزش تعمیرات موبایل بخواهیم نظر بدهیم، در ایده آل ترین شرایط 6 ماه زمان می برد که بخش عمده از این مدت را باید به تمرین مطالب عملی اختصاص دهید.

4.آیا تعمیرات موبایل در خارج از ایران هم متقاضی دارد؟

جواب هم بله است و هم خیر. چون که در برخی از کشور ها حتی این شغل بصورت قانونی شناخته نشده و در برخی هم بازار بسیار خوبی دارد که قبل از مهاجرت باید تحقیقات دقیقی انجام دهید.

5 آیا دوره آموزشی تعمیرات موبایل شامل تمام گوشی ها می شود؟

بله. دوره های آموزشی تعمیرات موبایل در کوک موبایل تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری تمام گوشی های موبایل از گوشی های قدیمی گرفته تا گوشی های پرچمدار برندهای معروف اپل و سامسونگ را به هنرجویان عزیز خود آموزش خواهد داد.

6- آیا تعداد ساعات دوره تعمیرات موبایل مشخص شده است؟

تعداد ساعت های دوره های آموزشی بسته به کد و عنوان دوره مشخص شده است. طبیعی است که آموزش دوره های پایه با تعداد ساعات کمتر و دوره های فوق تخصصی در تعداد ساعات بیشتری آموزش داده می شوند.

7- برگزاری دوره تعمیرات موبایل برای افراد شاغل چگونه است؟

افراد شاغل برای حضور در دوره های آموزش تعمیرات موبایل می توانند ساعات آزاد خود را به مرکز اعلام کرده تا زمانبندی کلاس ها با توجه به وقت آنها تنظیم شود. کلاس های آموزشی برای افراد شاغل می تواند به درخواست خودشان در روزهای تعطیل و یا آخر هفته برگزار شود.

8- اگر پس از اتمام دوره آموزشی هنوز مشکل داشته باشیم چه می شود؟

دوره های آموزش تعمیرات موبایل در کوک موبایل به صورت صد درصدی برای فراگیران و هنرجویان کافی است و تجربه ما نشان داده است که پس از اتمام دوره آموزشی خیلی کم اتفاق می افتد که هنرجو به مشکل بر بخورد، اما چنانچه هنرجو به هر دلیلی نتواند مفاهیم آموزشی را به خوبی یاد بگیرد، دوره آموزشی مربوطه برای او تجدید خواهد شد.

9- آیا پس از اتمام دوره تعمیرات موبایل مدرک ارائه می شود؟

در دوره های تعمیرات موبایل در کوک موبایل برای تمام شرکت کنندگان و فراگیرانی که دوره های آموزش را به طور کامل و با موفقیت سپری کرده اند، مدرک معتبر ارائه می شود که با آن براحتی می توانند وارد بازار کار موبایل شوند.

10- هزینه دوره های تعمیرات موبایل شامل تخفیف می شود؟

دوره های آموزشی تعمیرات موبایل در کوک موبایل به طور کلی با هزینه کم برگزار می شود و هزینه های ان در مقایسه با سایر مراکز آموزشی بسیار پایین تر است. با این حال به هنرجویان با استعداد و باهوش تخفیف ویژه داده می شود. البته امکان پرداخت هزینه های به صورت اقساط نیز وجود دارد.

11- آموزش دوره های تعمیرات موبایل شامل چه مفاهیمی می شود؟

آموزش دوره های تعمیرات موبایل در کوک موبایل شامل برگزاری دوره های تخصصی در حوزه تعمیرات نرم افزار موبایل و سخت افزار موبایل می باشد و مفاهیم تئوری و عملی تعمیرات موبایل آموزش داده می شود. فراگیران در این دوره ها می توانند آموزش پایه، تخصصی، و فوق تخصصی تعمیرات موبایل را یاد بگیرند.

کوک موبایل در رسانه ملی