ترفند iOS

Green Torch چیست ؟

Green Torch چیست ؟

طبق گزارشات: کمپانی Apple برنامه های Find my Friends و Find my iPhone  را با هم ترکیب کرده و یک برنامه ی ردیابی درست کرده است

در حالی که به نظر می رسد کمپانی های دیگر به صورت مخفیانه در حال ردگیری و زیر نظر گرفتن کار های شما در فضای حقیقی و مجازی هستند کمپانی Apple به شما این امکان را داده که خودتان به ردگیری تمام چیز های مورد نظرتان بپردازید.

بر طبق گزارشات از چند خبرگزاری معتبر به نظر می رسد که مهندسان و طراحان نرم افزار های کمپانی Apple در حین در هم آمیختن دو اپلیکیشن Find my friend  و Find my iPhone  می باشند که البته برای این پروژه اسمی تعیین کرده اند که نامش “Green Torch می باشد.

باید گفت این برنامه و نرم افزار ترکیبی اپل هیچ ویژگی را از هر یک از این دو برنامه ی موجود حذف نخواهد کرد بلکه در این برنامه به طور هم زمان جفت آن ها را توسعه خواهد داد و سیستم این اپلیکیشن جدید به گونه ای می باشد  با آن  بدون اینکه شما و هریک از دوستانتان حتی بدون اینترنت  به ردیابی بپردازید، این نرم افزار از iBeacon که به نوعی بلوتوث دستگاه های اپل می باشد برای این کار استفاده می کند.

باید گفت سایر ویژگی هایی که در این دو اپلیکیشن به صورت مجزا وجود داشت در این برنامه ی جدید ترکیبی نیز وجود دارد. شما می توانید موقعیت مکانی یا همان لوکیشنتان را برای اعضای خانواده و یا دوستانتان بفرستید و همچنین در این برنامه به مشاهده ی موقعیت مکانی و لوکیشنشان بپردازید. و همینطور شما قادر خواهید بود که از مکان وسایل دیجیتالی خود مثل Apple iwatch و یا Airpod  خود اطلاع یابید و به راحتی آن ها را پیدا کنید.

همچنین باید گفت که کمپانی اپل قصد دارد در این اپلیکیشن ویژگی هایی اضافه کند که در آن بتوان به موقعیت مکانی دستگاه های غیر تولیدی شرکت اپل نیز پرداخت که برای دستیابی به این امر کمپانی اپل مشغول به طراحی و ساخت یک سخت افزار است که به نام “B389 شناخته می شود، می توان حدس زد که به احتمال زیاد این سخت افزار اندازه ی کوچکی داشته باشه و تقریبا مثل یک ردیاب عمل کند که شما بتوانید آن را به هریک از وسایل مورد نظرتان بچسبانید. و همچنین شما می توانید که به وسیله ی iCloud  دستگاه آیفونتان را به آن متصل کنید و با این وسیله به راحتی با این نرم افزار کار کنید. علاوه بر این ویژگی ها شما قادر خواهید بود که اگر دستگاه های مورد نظرتان خیلی از شما فاصله گرفتند به شما آلارم اخطار بدهد و یا می توانید در این شرایط اعلان ها و اخطار ها را برای اعضای خاتواده و یا دوستانتان بفرستید.

و از دیگر ویژگی های این برنامه ی ترکیبی می شود به این موضوع اشاره کرد که اگر شما دستگاه های مورد نظرتان را بر روی مُد گم شده تنظیم کنید می  توانید به وسیله ی افرادی که از نظر موقعیت مکانی نزدیک دستگاه شما می باشند از موقعیت آن اطلاع یابید و یا حتی به وسیله ی آن ها کانتکت های از دست رفته تان را دوباره بازیابی کنید.

در نهایت باید اشاره کرد که این ایده ی کمپانی اپل بسیار مفید و در راستای حفظ حریم خصوصی کاربرانش خواهد بود که آن ها بتوانند به وسیله ی این اپلیکیشن ترکیبی به رد گیری افرادی که به آن ها اجازه ی دسترسی به لوکیشنان را داده اند و همچنین دستگاه های مورد نظرشان بپردازند و نکته ی قابل توجه در مورد این اقدام اپل این است که این شرکت در حال ساختن یک فضای دسترسی خصوصی می باشد که می توان گفت تقریبا شبیه اینترنت است ولی این بار فقط بین دستگاه ای ساخت شرکت اپل موجود می باشد که به وسیله ی آن می توان از موقعیت مکانی هر یک از کاربران این کمپانی یا دستگاه های ساخت این کمپانی تحت شرایطی اطلاع یافت‌.


کوک موبایل در رسانه ملی