ترفند سامسونگ, ترفند شیائومی

حل مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ و شیائومی

حل مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ و شیائومی

آیا گوشی اندرویدی شما بیش از حد گرم می شود؟ در اینجا دلیل داغ شدن گوشی نو شما، هنگام استفاده از اینترنت، شارژ شدن و موارد دیگر را بررسی می کنیم و ترفندی برای خنک کردن آن و جلوگیری از داغ شدن مجدد آن آموزش می دهیم.

در بسیاری از موارد پیش می آید با اینکه گوشی اندرویدی نو خرید کرده ایم، اما هنگام شارژ کردن و یا استفاده از اینترنت داغ می شود. سناریو بدتر اینکه بعد از داغ شدن خاموش می شود. علت داغ شدن گوشی شیائومی چیست؟ برای حل مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ چه باید کرد؟

برای خرید جدیدترین گوشی شیائومی با قیمت مناسب به فروشگاه کوک موبایل مراجعه کنید.

آیا داغ شدن گوشی ضرر دارد؟

بیایید با هم بررسی کنیم.

گرم شدن بیش از حد گوشی ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. ممکن است برنامه‌ها یا کارهایی که روی تلفن انجام می‌دهید، باعث داغ شدن گوشی شوند. برای مثال، اگر با گوشی زیاد فیلم و سریال تماشا می کنید یا با گوشی از تلفن برای کارهای سنگینی استفاده کنید، دمای تلفن بالا می‌رود.

تشخیص دقیق دلیل داغ شدن تلفن هوشمند ممکن است سخت باشد. وقتی تلفن بیش از حد گرم می‌شود، ممکن است سرعت آن کاهش یابد و حتی در موارد خاصی ممکن است به طور خودکار خاموش شود.

در بهترین حالت خاموش شدن گوشی به این خاطر است که گوشی خنک شود. حالت بد ماجرا این است که به علت فشار و گرما بیش از حد روی تراشه‌ها، برد گوشی آسیب می بیند.

برای جلوگیری از گرم شدن زیاد تلفن همراه، می‌توانید تعداد برنامه‌ها و وظایفی که به طور همزمان اجرا می‌شوند را مدیریت کنید و از برنامه‌ها و عملیات غیرضروری خودداری کنید. همچنین می‌توانید از گوشی در محیط‌های بسیار گرم دوری کنید یا از قاب‌ها یا کاورهای خنک‌کننده استفاده کنید تا دمای تلفن کاهش یابد.

علت داغ شدن گوشی سامسونگ و شیائومی چیست؟

قبل از بررسی علت داغ شدن گوشی سامسونگ و شیائومی، و وقتی صحبت از حل مشکل داغ شدن گوشی سامسونگ به میان می آید، بیایید ببینیم گرم شدن گوشی تا چقدار طبیعی است و از کجا به بعد باید بگوییم که گوشی داغ می کند.

گوشی شما تحت استفاده معمولی نباید داغ باشد. اگه هست مشکل داری با این حال، گرم شدن طبیعت گوشی است. احساس گرما کمی بعد از انجام یک بازی به مدت 15 دقیقه طبیعی است.

اما اگر تلفن شما با اینکه روی آن برنامه محافظت از گرمای بیش از حد مانند ردیاب CPU نصب کرده اید، هشدار داغ شدن می دهد، یا اگر متوجه شدید که حرارت دستگاه بالا رفته و به طور شگفت انگیزی پوست دست شما را می سوزاند، باید به دنبال علت داغ شدن گوشی بروید.

اولین کاری که بعد از داغ شدن گوشی می کنید، احتمالاً بستن اپلیکیشن های پس زمینه و در حال اجرا است. اگر گوشی سامسونگ دارید، فوراً در گوگل سرج می کنید که علت داغ شدن گوشی سامسونگ چیست؟

تقریباً هر بار، با مجموعه‌ای از دلایل قدیمی برای داغ شدن بیش از حد تلفن خود مواجه خواهید شد:

 • روشنایی صفحه نمایش شما خیلی زیاد است.
 • Wi-Fi شما برای مدت طولانی وصل شده است.
 • شما وقت زیادی است که با گوشی در حال بازی هستید (گوشی خود را با کنسول بازی اشتباه گرفته اید!)

اما این دلایل همگی محدود به گوشی های قدیمی هستند. گوشی های جدید سامسونگ و شیائومی مجهز به تراشه های قدرتمند و ارتقاء سافته می باشند که دلایل بالا، کمتر منجر به داغ شدن گوشی می گردد.

در واقع، در حال حاضر، هیچ گوشی هوشمندی در بازار وجود ندارد که به یکی از این دلایل بیش از حد گرم شود. بنابراین، اگر گوشی جدید سامسونگ شما بیش از حد داغ شده است، احتمالاً به دلایل دیگری است.

البته، برند تلفنی که استفاده می کنید مهم نیست – اگر می خواهید بدانید چه چیزی باعث داغ شدن گوشی شما می شود و چگونه آن را متوقف کنید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

اپلیکیشن‌های خراب می‌توانند باعث داغ شدن گوشی شوند

سر خود را می خارانید و تعجب می کنید که “چرا گوشی من بیش از حد گرم می شود؟” خوب، ممکن است داغ شدن گوشی شما به دلیل یک یا چند برنامه خراب باشد.

شاید برنامه جدیدی را نصب کرده باشید که به خوبی روی گوشی شما اجرا نمی شود. شاید برنامه ای که به طور مرتب استفاده می کنید به روز شده باشد و نسخه جدید باعث داغ شدن بیش از حد اندروید شود.

به روز رسانی خودکار برنامه مفید است، اما گاهی اوقات مشکلاتی مانند این ایجاد می کند. شما دو راه حل دارید:

 • برنامه مورد نظر را حذف نصب کنید.
 • به روز رسانی را بررسی کنید.

به محض اینکه برنامه حذف نصب شد، گوشی خود را مجددا راه اندازی کنید و چند دقیقه صبر کنید تا دوباره دمای آن را چک کنید. اگر تلفن هنوز داغ است، راه حل دیگری را در زیر امتحان کنید.

استفاده شدید از دوربین می تواند علت داغ شدن بیش از حد گوشی شود

استفاده طولانی مدت از دوربین فیلمبرداری تلفن می تواند منجر به داغ شدن بیش از حد دستگاه شود. این در همه موارد اتفاق نمی افتد و معمولاً به عوامل دیگری بستگی دارد:

 • وضوح و نرخ فریم.
 • روشنایی صفحه نمایش.
 • استفاده طولانی مدت از دوربین
 • فراموش کردن دوربین شما روشن است.

کافی است چند دقیقه با استفاده از دوربین جلو یک ویدیو ضبط کنید و ممکن است به زودی متوجه شوید که گوشی شما بیش از حد داغ می شود.

تنظیمات ویدیو در گوشی اندروید

تنظیمات ویدیو در گوشی اندروید

برای جلوگیری از این اتفاق، مطمئن شوید که دوربین گوشی شما فقط در صورت لزوم استفاده می‌شود، صفحه نمایش خیلی روشن نیست و سعی نمی‌کنید با وضوح بیش از حد ضبط کنید. عکاسی با سرعت 60 فریم در ثانیه در 4K گرمای بسیار بیشتری نسبت به مثلا 30 فریم در ثانیه در 1080p ایجاد می کند.

علت داغ شدن گوشی چیست؟ آیا در آفتاب رها شده است؟!

حتی آیفون‌ها هم داغ می‌شوند و نیاز به تعمیر دارند، اما ممکن است خود دستگاه باعث ایجاد دمای بالا نشود. عوامل محیطی نیز می توانند باعث داغ شدن بیش از حد گوشی شما شوند.

قرار دادن گوشی در زیر نور مستقیم خورشید یک مشکل رایج است. مثلاً اگر در یک روز آفتابی، گوشی شما روی داشبورد ماشین رها شده باشد، تقریباً مطمئناً تلفن شما خیلی داغ می شود. در چنین سناریویی، از سیستم تهویه مطبوع وسیله نقلیه خود (کولر ماشین) برای خنک کردن گوشی استفاده کنید.

در سایر حالات، گوشی را دور از دید و نور مستقیم خورشید قرار دهید. اگر نیاز به استفاده از آن دارید، سعی کنید گوشی را در سایه نگه دارید. وقتی کارتان تمام شد، با نگهداری آن در مکانی خنک، از داغ شدن بیش از حد گوشی خود جلوگیری کنید

کندی و داغ شدن گوشی؟ بدافزار را بررسی کنید

بدافزار موجود در دستگاه اندروید شما می تواند باعث داغ شدن گوشی شود. این یعنی، توسعه دهندگان بدافزار به سلامت دستگاه شما علاقه ای ندارند. آنها فقط داده های شما را می خواهند.

بدافزار ممکن است از طریق تبلیغات مخرب (تبلیغات بد)، ایمیل ها یا برنامه های جعلی از فروشگاه رسمی Google Play به هر دستگاهی حمله کند. سخت است که بدانیم بدافزارها چه زمانی و کجا می توانند حمله کنند.

در نتیجه، شما باید یاد بگیرید که چگونه برنامه های خطرناک را شناسایی کرده و آنها را حذف کنید. چندین برنامه آنتی ویروس رایگان برای اندروید وجود دارد که می توانند از گوشی شما در برابر مشکلات گرمایش محافظت کنند. برنامه های آنتی ویروس آیفون نیز به همان اندازه مفید هستند.

آیا قاب محافظ علت داغ شدن گوشی شماست؟!

اگر هنوز از خود می‌پرسید: «چرا تلفن من داغ می‌شود؟»، بررسی کنید که گوشی شما در چه نوع کاور و قاب محافظ قرار دارد. به‌ویژه، اگر گوشی شما در محافظ پلاستیکی تیره قرار دارد، این می‌تواند دلیل گرم شدن بیش از حد آن باشد.

بسیاری از قاب های محافظ از پلاستیک ساخته شده اند یا حاوی مقدار زیادی پلاستیک هستند. حتی آنهایی که با چرم ساخته شده اند نیز همین مشکل را دارند. این قاب باعث می شود که گرما نتواند به خارج منتقل شود و بدنه داغ می شود.

قاب گوشی اندروید

قاب گوشی اندروید

به دلایل ایمنی، از آنجایی که تلفن گرم می شود (مخصوصاً در حین انجام وظایف با کارایی بالا)، باید گرما را از خود دور کند و وجود قاب ساخته شده از یک ماده عایق از این امر جلوگیری می کند. مثل ورزش کردن با کت و شلوار است.

برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد گوشی اندرویدی خود به خاطر وجود قاب گوشی، چه کاری می توانید انجام دهید؟ برداشتن گوشی از قاب شروع خوبی است، اما اگر از این کار ناراحت هستید (شاید می خواهید ارزش فروش مجدد گوشی خود را به حداکثر برسانید)، پس این یک گزینه طولانی مدت نیست.

می توانید از قاب سیلیکونی نازک اما مقاوم استفاده کنید. قابی که حرارت را از گوشی دور می کند و با ورود جریان هوا به داخل، بدنه را خنک نگه می دارد. برای خرید قاب محافظ گوشی سامسونگ خود از فروشگاه ما دیدن فرمایید.

علت داغ شدن گوشی سامسونگ هنگام شارژ

یکی دیگر از مواردی که می تواند منجر به مشکلات داغ شدن گوشی سامسونگ شود، وضعیت باتری است. کابل شارژ نیز می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

اگر گوشی قدیمی‌تری دارید که بارها به طور کامل شارژ شده است (اگر می‌توانید به طور ایده‌آل هرگز آن را تا 100 درصد شارژ نکنید؛ برای سالم نگه داشتن باتری به طور مرتب 80 تا 90 درصد شارژ کنید)، در این صورت ممکن است گوشی هوشمند داغ شود.

نکات برتر ما را برای افزایش عمر باتری تلفن اندرویدی خود به کار ببرید و احتمال اینکه چرا تلفنتان داغ است دچار وحشت شوید کمتر است.

در پایان روز، تلفن ها نباید آنقدر داغ شوند که هنگام شارژ شدن مشکل ایجاد کنند. اگر این اتفاق می افتد، دلیل آن می تواند باتری آسیب دیده، کابل شارژ بی کیفیت یا مشکل در پورت باشد.

بالاخره باید چکار کنیم؟

استفاده از فست شارژ در بسیاری از تلفن های جدید، گرمای بیشتری نسبت به شارژر معمولی ایجاد می کند. این طبیعی است، اما بهتر است استفاده از تلفن خود را در هنگام شارژ محدود کنید تا گرما به حداقل برسد.

علت داغ شدن گوشی هنگام استفاده از اینترنت

آیا وای فای و بلوتوث باعث داغ شدن گوشی می شود؟

ممکن است گوشی هوشمند شما به دلیل استفاده بیش از حد از اینترنت و خدمات آنلاین بیش از حد گرم شود. این شامل Wi-Fi و به ویژه اینترنت سیم کارت است. دستگاه های قدیمی نیز ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد از بلوتوث بیش از حد گرم شوند.

کاربران اندروید مستعد برنامه‌هایی هستند که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند و از منابعی مانند CPU، Wi-Fi یا اینترنت موبایل استفاده می‌کنند. اگر برنامه ها به این شکل اجرا شوند، دستگاه شما می تواند گرم شود.

تنظیمات باتری اندروید به شما امکان می‌دهد تشخیص دهید چه برنامه‌هایی شارژ گوشی شما مثل زالو می خورد. به Settings > Battery > Battery usage بروید. این ابزار تشخیص می دهد که کدام برنامه ها باتری را خالی می کنند و به شما اجازه می دهد آنها را محدود کنید.

برای غیرفعال کردن دسترسی به اینترنت، داده های پس زمینه را تغییر دهید.

برای غیرفعال کردن دسترسی به اینترنت، داده های پس زمینه را تغییر دهید.

همچنین می‌توانید به کمک برنامه‌های خاص، مصرف اینترنت دیتا را نظارت کنید:

 • تنظیمات > برنامه‌ها > (مشاهده) همه برنامه‌ها را باز کنید.
 • برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • برای مشاهده فعالیت آن، روی Mobile data & Wi-Fi ضربه بزنید.
 • برای غیرفعال کردن دسترسی به اینترنت، داده های پس زمینه را تغییر دهید.
 • دکمه کشویی کنار استفاده از داده نامحدود را تغییر دهید تا هنگام استفاده از ویژگی ذخیره داده، داده ها را مجاز یا مسدود کنید، زیرا این می تواند روی باتری نیز تأثیر بگذارد.

در حالی که این کار عملکرد پس‌زمینه را از سرویس خارج می‌کند، می‌توانید مطمئن باشید که به معنای کاهش استفاده از منابع نیز هست. این می تواند به جلوگیری از داغ شدن بیش از حد گوشی هوشمند شما کمک کند.

راه حل خنک کردن گوشی که بیش از حد داغ شده است؟

در بالا علت داغ شدن گوشی و خاموش شدنش را بررسی کردیم، اگر شما نیز از این مشکل، ضربه خورده اید؟ اگر چنین است، مراحل زیر را امتحان کنید (برخی جدید، برخی دیگر قبلاً ذکر شد) تا دوباره گوشی خود را خنک کنید:

 • قاب گوشی را بردارید
 • برای غیرفعال کردن تمام اتصالات، حالت هواپیما را روشن کنید.
 • آن را از نور مستقیم خورشید دور کنید.
 • گوشی را جلوی پنکه یا کولر قرار دهید (در یخچال، فریزر یا خنک کننده قرار ندهید).
 • روشنایی صفحه نمایش را در میان چندین تنظیمات صفحه نمایش اندروید که ارزش تغییر دارند، کاهش دهید.

پس از انجام این کار، باید بدانید که چگونه از داغ شدن مجدد گوشی خود جلوگیری کنید:

 • از حالت صرفه جویی در باتری استفاده کنید.
 • برای حذف فایل‌های ناخواسته و بدافزارها، تلفن خود را پاکسازی کنید.
 • کمتر از دوربین استفاده کنید.
 • استفاده از Wi-Fi، بلوتوث و GPS را کاهش دهید مگر اینکه نیاز باشد.
 • کابل شارژ یا باتری را تعویض کنید یا به تعمیر فکر کنید.

با رعایت این نکات، نه تنها گوشی شما در آینده نباید داغ شود، بلکه باتری آن نیز باید بیشتر دوام بیاورد!

حل مشکل داغ شدن بیش از حد گوشی

چگونه داغ شدن بیش از حد گوشی را تعمیر کنیم؟ چطور از دستگاه اندرویدی خود به خوبی مراقبت کنیم.

به عنوان یک ویژگی ایمنی، تلفن ها و تبلت ها طوری طراحی شده اند که در دمای شدید خاموش شوند. شما فقط باید منتظر بمانید تا دمای گوشی پایین بیاید و گوشی مثل قبل کار کند.

فراتر از مشکلات شناخته شده گرمای بیش از حد، برنامه های زیادی وجود دارند که می توانید از آنها برای بررسی عملکرد صحیح دستگاه اندرویدی خود استفاده کنید. “علت داغ شدن گوشی چیست؟” می تواند پاسخ بسیار پیچیده تری داشته باشد.

در کل اگر احساس می کنید که با ترفندهای بالا مشکل داغ شدن گوشی شما برطرف نشده است، به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری دارد و برای تعمیر باید به یک مرکز تعمیر معتبر مراجعه کنید.

واحد تعمیرات گوشی کوک موبایل آماده خدمات رسانی به شما عزیزان است.

منبع: سایت makeuseof

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *