ترفند اندروید

حل مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید

هميشه وقتی پيام خروج اجباری را در برنامه ای كه در حال اجرا است می بينیم حس نگرانی خاصی می كنیم، به خصوص زمانی كه آن برنامه در حال اجرا مربوط به كارمان باشد. در بیشتر اوقات متوقف شدن برنامه ها رخ می دهد و هر بار آزار دهنده تر از دفعه قبل است. خوشبختانه برای اينكه با اين پيام دوباره رو به رو نشويد دو راه وجود دارد.

حل مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید

معمولا اين پيام مربوط به نرم افزار در حال اجرا يا حافظه باقی مانده بر روی دستگاه اندرويد شما است ؛ هر دليلی كه باشد برنامه های شما پشتيبانی می شوند و بعد از زمان كمی اينبار بدون وقفه دوباره اجرا می شوند.

روش اول: خالی كردن حافظه RAM

در واقع RAM دستگاه شما تعيين كننده اين است كه اندرويد شما گنجايش پردازش چه ميزانی از اطلاعات به طور هم زمان است. اگر برنامه ای بيشتر از فضای خالی RAM شما حجم بگيرد آن برنامه اجرا نخواهد شد و اگر برنامه ای اين چنين باشد پيغام خروج اجباری بر روی دستگاه شما ظاهر خواهد شد.

متوقف شدن برنامه ها

متوقف شدن برنامه ها

از آن جايی كه شما نمی توانيد حجم RAM را افزايش دهيد، بهترين راه حل ممكن اين است كه فضای خالی كافی داشته باشيد.

به حجم RAM در دسترس نگاه كنيد

در منوی تنظيمات به بخش همه ی برنامه ها (storage) وارد شويد و قبل از ديدن برنامه های در حال اجرا حجم كلی كه هر نرم افزار و خود اندرويد شما را اشغال كرده است، ببينيد.

متوقف شدن برنامه ها

متوقف شدن برنامه ها

اگر دستگاهی كه استفاده می كنيد، كلا حجم RAM بالايی نداشت می توانيد با كنترل برنامه هايی كه هم زمان اجرا می كنيد آن را مديريت كنيد.

توقف پردازش و بستن برنامه ها

با اينكه خود سيستم عامل اندرويد حجم زيادی از RAM را می گيرد ولی كاری از دست تان بر نمی آيد و مجبوريد از راه ديگری فضای خالی ايجاد كنيد . در اين مرحله پيشنهاد می شود كه از task killer استفاده كنيد ولی بهتر است كه از اين كار اجتناب كنيد و اگر برنامه ای در ليست برنامه ها در حال اجرا است آن را ببنديد و چند دقيقه ای منتظر بمانيد.

متوقف شدن برنامه ها

متوقف شدن برنامه ها

پردازش اطلاعات همچنان برای بعضي از برنامه ها انجام می شود ولی با اين حال RAM بيشتری نسبت به قبل خواهيد داشت. اگر هنوز فضای كافی برای اجرای برنامه مورد نظر شما وجود ندارد بر روى يكى از برنامه های در حال اجرا كليك كنيد و پردازش آن را متوقف كنيد؛ اگر اين برنامه جز نرم افزار های ضروری باشد بعد از چند ثانيه دوباره فعال می شود.

استفاده از task killer

اگر شما مجبور به استفاده از task killer ها شديد مطمئن باشيد كه از آنها كم استفاده كنيد زيرا اين نرم افزار ها قابليت پردازش اندرويد را در طولانی مدت كاهش می دهد.

راه دوم: پاك كردن و نصب مجدد برنامه

اگر RAM مشكل مورد نظر شما نيست پس يا مشكل از خود برنامه ی در حال اجراست يا برنامه ی ديگري با آن برنامه مشكل ايجاد مي كند. قبل از اينكه به بررسی بقيه برنامه ها بپردازيم برنامه ای را كه خروج اجباری در آن رخ می دهد، بررسی می كنيم.

  • پاك كردن برنامه: اين ساده ترين بخش عمليات است ؛ برنامه را از بخش همه ی برنامه ها در منوی تنظيمات پيدا كرده و آن را پاك كنيد.
  • نصب مجدد و باز كردن برنامه: گوگل پلی يا هر جای ديگری كه برنامه های تان را از آن دانلود می كنيد را باز كنيد و از ليست برنامه ها اپليكيشن مورد نظرتان را پيدا كنيد و دوباره آن را نصب كنيد و امتحان كنيد كه آيا باز هم پيام خروج اجباری مي آيد يا نه اگر دوباره با اين پيام مواجه شديد نشان دهنده ی اين است كه برنامه های ديگری با اين برنامه همخوانی ندارند.
    متوقف شدن برنامه ها

    متوقف شدن برنامه ها

  • چك كردن برنامه های در حال اجرا : به بخشی كه همه برنامه ها در آن قرار دارد برويد و برنامه هايی را كه به تازگی نصب كرديد را يكی يكی به ترتيب پاك كنيد تا ببينيد كه مشكل تان بر طرف می شود يا خير.

راه سوم : trouble shooting پايه

اگر بعد از انجام دادن مراحل قبلی باز هم پيام خروج اجباری برای شما آمد نشان دهنده ی اين است كه مشكل شما اساسي تر هست و بايد مراحل پايه trouble shooting اندرويد را اجرا كنيد بعد از آن تمام مشكلات گوشی شما اعم از force close حل خواهد شد.

متوقف شدن برنامه ها

متوقف شدن برنامه ها

نتيجه گيری

بسته شدن ناگهانی برنامه ها از مشكلات آزار دهنده ای است كه زياد اتفاق می افتد و در ٩٩ مواقع راه حل ساده ای برای درست كردن آن وجود دارد. خالی كردن حجم RAM زمان زيادی از شما نمی گيرد و اگر شما بدانيد كه مشكل گوشی شما از RAM هست می توانيد مشكل گوشی خود را به راحتی حل كنيد.

 

برای دیدن سایر ترفندهای اندروید، اینجا کلیک کنید.


کوک موبایل در رسانه ملی