ترفند اندروید

نحوه ارسال عکس و فیلم های محو شونده در واتس اپ

نحوه ارسال عکس و فیلم های محو شونده در واتس آپ

ویژگی View Once در واتس اپ به شما امکان می دهد عکس و فیلم های محو شونده را ارسال کنید

  • واتس‌اپ اکنون به شما امکان می‌دهد عکس‌ها و فیلم های مخفی را ارسال کنید
  • این کار از طریق ویژگی «مشاهده یک بار» (View Once) امکان پذیر است که به کاربران اجازه می دهد عکس یا ویدیو را تنها یک بار پس از دریافت آن مشاهده کنند.
  • در اینجا راهنمای گام به گام در مورد نحوه استفاده از این ویژگی جدید WhatsApp آورده شده است.

نحوه ارسال عکس و فیلم های مخفی در واتساپ ویژگی جدیدی است که در این برنامه به شما امکان می‌دهد عکس‌ها و ویدیوهای ناپدید شده را مانند اسنپ چت ارسال کنید. این قابلیت، «مشاهده یکبار» (View Once) نام دارد و همانطور که از نامش پیداست، این ویژگی به شما امکان می‌دهد عکس‌ها و ویدیوها را تنها یک بار پس از دریافت آن‌ها در واتس‌اپ مشاهده کنید. ابتدا برای کاربران واتس اپ بتا در دسترس بود و اکنون برای همه کاربران در سراسر جهان در دسترس است.

قابلیت جدید «مشاهده یک بار» با آخرین نسخه برنامه واتس اپ در دسترس است که می‌توان آن را از فروشگاه گوگل پلی و اپ استور دانلود کرد. پس از به روزرسانی واتساپ به آخرین نسخه، مراحل زیر را دنبال کنید و از ویژگی View Once استفاده کنید. برای استفاده بهتر از واتس اپ می توانید به مقاله “آشنایی با اصول و قابلیت های واتساپ” مراجعه نمایید این قابلیت به طور پیش فرض در واتس اپ فعال می شود و فقط باید بدانید کجا آن را ببینید.

قابلیت مشاهده یک بار (View Once) در واتس آپ

قابلیت مشاهده یک بار (View Once) در واتس آپ

نحوه ارسال عکس و فیلم های مخفی در واتساپ

در اینجا نحوه ارسال عکس و فیلم ناپدید شونده در واتس اپ در موبایل و کامپیوتر ویندوز آورده شده است. اینکه بدانید چطور عکس و ویدیوهای ناپدید شده را در واتس اپ ارسال کنید، هنگام چت، کلاس شما را نسبت به دوستان یک سطح بالاتر می برد.

واتس‌اپ اخیراً یک ویژگی جدید شبیه به اسنپ‌چت به نام View Once ارائه کرده است که به شما امکان می‌دهد عکس و فیلم را ارسال کنید که بعداً به طور خودکار از همه گزارش‌های چت حذف می‌شوند. برای استفاده از این ویژگی، باید هر بار که عکس یا ویدیویی را به اشتراک می‌گذارید، هنگام استفاده از واتس‌اپ، روی آیکن «view once» ضربه بزنید.

در حال حاضر، واتس‌اپ یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های چت در جهان است، تخمین زده می‌شود ۲ میلیارد کاربر هر ماه در سراسر جهان پیام‌های خود را در واتساپ رد و بدل می‌کنند.

بنابراین اگر به تازگی اپلیکیشن واتس اپ خود را به روز کرده اید و کنجکاو هستید که این ویژگی جدید را امتحان کنید، نحوه کار با آن را توضیح خواهیم داد. در زیر، راهنمای ارسال عکس‌ها و ویدیوهای ناپدید شده در واتس‌اپ در دستگاه‌های iOS، اندروید و دسکتاپ شرح داده شده است.

با این حال، نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که برخلاف اسنپ چت، واتس اپ در صورتی که کاربر دریافت کننده از عکس یا ویدیو، اسکرین شات بگیرد، به فرستنده اطلاع نمی دهد، بنابراین هیچ تضمینی وجود ندارد که نتواند یک کپی از پیام شما ذخیره کند.

نحوه ارسال عکس و فیلم های مخفی در واتساپ در iOS

1- در برنامه واتس اپ آیفون، روی چت با شخصی که می خواهید یک عکس یا ویدیوی ناپدید شده را برای او ارسال کنید ضربه بزنید. برای این کار، روی آیکن دوربین ضربه بزنید

نحوه ارسال عکس و فیلم های مخفی در واتساپ در دستگاه های iOS

نحوه ارسال عکس ها و ویدیوهای ناپدید شده در واتس اپ در دستگاه های iOS

2- سپس، روی آیکن شاتر دایره‌ای برای گرفتن عکس ضربه بزنید یا دکمه را نگه دارید تا ویدیو ضبط کند. همچنین، آیکن گالری را برای ارسال فیلم یا عکسی که از قبل روی گوشی موبایل خود ذخیره کرده اید را انتخاب کنید.

روی آیکن شاتر دایره‌ای برای گرفتن عکس ضربه بزنید

روی آیکن شاتر دایره‌ای برای گرفتن عکس ضربه بزنید

3- هنگامی که عکس یا ویدیویی را گرفتید یا انتخاب کردید، روی آیکن «View Once» ضربه بزنید. این باید در کنار کادر «Add a caption»”افزودن شرح” در نزدیکی پایین صفحه باشد.

روی آیکن «View Once» در کنار کادر Add a caption ضربه بزنید

روی آیکن «View Once» در کنار کادر Add a caption ضربه بزنید

4. اگر اولین بار است که از این ویژگی استفاده می‌کنید، باید پنجره جدیدی باز شود که نحوه عملکرد View Once را توضیح دهد. در این مرحله می‌توانید با زدن گزینه «بیشتر بدانید» یا «OK»، اطلاعات بیشتری در مورد آن بخوانید تا فرآیند به پایان رسد.

روی گزینه «بیشتر بدانید» یا «OK» ضربه بزنید

روی گزینه «بیشتر بدانید» یا «OK» ضربه بزنید

در نهایت، روی آیکن «Send» ضربه بزنید و پیام را ارسال کنید. به خاطر داشته باشید که هر بار که یک عکس یا ویدیوی View Once جدید ارسال می کنید، باید مراحل بالا را تکرار کنید.

نحوه ارسال عکس و فیلم های مخفی در واتساپ در اندروید

نحوه ارسال عکس ها و ویدیوهای ناپدید شده در واتس اپ در دستگاه های اندرویدی

نحوه ارسال عکس ها و ویدیوهای ناپدید شده در واتس اپ در دستگاه های اندرویدی

1- مشابه دستگاه iOS، در برنامه واتساپ برای اندروید، روی چت با شخصی که می خواهید یک عکس یا ویدیوی ناپدید شده را برای او ارسال کنید ضربه بزنید. برای ادامه، آیکن دوربین را انتخاب کنید.

2- می توانید یک عکس جدید بگیرید، یک ویدیو ضبط کنید یا فیلم و عکس های موجود را از گالری عکس خود انتخاب کنید.

همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، پس از انتخاب یا گرفتن تصویر یا ویدیو، ادامه دهید و روی آیکن «View Once» ضربه بزنید.

روی آیکن «View Once» ضربه بزنید

روی آیکن «View Once» ضربه بزنید

3- اگر اولین بار است که از این ویژگی استفاده می‌کنید، باید پنجره جدیدی باز شود که نحوه عملکرد View Once را توضیح دهد. در این مرحله می‌توانید با زدن گزینه «بیشتر بدانید» یا «OK»، اطلاعات بیشتری در مورد آن بخوانید تا فرآیند نهایی شود.

در غیر این صورت مانند تصویر زیر روی نماد ارسال ضربه بزنید. همه چیز تمام شد! به خاطر داشته باشید که هر بار که یک عکس یا ویدیوی View Once جدید ارسال می کنید، باید مراحل بالا را تکرار کنید.

روی نماد ارسال ضربه بزنید

روی نماد ارسال ضربه بزنید

نحوه ارسال عکس و فیلم های مخفی در واتساپ روی دسکتاپ

1- در واتس‌اپ وب یا واتس‌اپ دسکتاپ، روی چت با شخصی که می‌خواهید یک عکس یا ویدیوی ناپدید شده را برای او ارسال کنید، کلیک کنید. برای ادامه، آیکن «سنجاق» را انتخاب کنید.

آیکن «سنجاق» را انتخاب کنید

آیکن «سنجاق» را انتخاب کنید

2- در این مرحله، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید با استفاده از وب‌کم عکس یا ویدیوی جدیدی بگیرید یا عکس و فیلم موجود را از پوشه‌ای در کامپیوتر خود انتخاب کنید.

استفاده از وب‌کم یا انتخاب عکس و فیلم موجود از پوشه‌ای در کامپیوتر

استفاده از وب‌کم یا انتخاب عکس و فیلم موجود از پوشه‌ای در کامپیوتر

3- اگر اولین بار است که از این ویژگی استفاده می‌کنید، باید پنجره جدیدی باز شود که نحوه عملکرد View Once را توضیح دهد. در این مرحله می‌توانید با کلیک بر روی گزینه «بیشتر بدانید» یا«OK»، اطلاعات بیشتری در مورد آن بخوانید تا فرآیند نهایی شود.

پنجره جدیدی باز می شود که نحوه عملکرد View Once را توضیح می دهد

پنجره جدیدی باز می شود که نحوه عملکرد View Once را توضیح می دهد

4- در نهایت مطابق شکل زیر بر روی آیکن ارسال کلیک کنید. اکنون عکس و فیلم مخفی شما ارسال می شود.

بر روی آیکن ارسال کلیک کنید

بر روی آیکن ارسال کلیک کنید

به خاطر داشته باشید که هر بار که یک عکس یا ویدیوی View Once جدید ارسال می کنید، باید مراحل بالا را تکرار کنید.

همه عکس‌ها و فیلم های ارسالی در حالت View Once پس از باز شدن توسط گیرنده، ناپدید می‌شوند. پس از محو شدن عکس یا ویدیو از چت، واتس اپ پیامی با مضمون «باز شده» (Opened) نمایش می دهد.

واتس اپ همچنین اگر محتوای رسانه ای را با استفاده از ویژگی View Once ارسال کرده باشد، در گوشی ذخیره نمی کند.

توجه داشته باشید که عکس‌ها و ویدیوهای ناپدید شده همچنان می‌توانند توسط گیرنده ثبت شوند. این کار با گرفتن اسکرین شات از عکس یا ضبط سریع صفحه نمایش ویدیو قابل انجام است. این کار به سرعت فوق العاده سریعی نیاز دارد، اما بالاخره امکان دارد که فرد این کار را انجام دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *