راهنمای تعمیرات هواوی

تعویض سوکت شارژ هواوی Mate 10Pro

تعویض سوکت شارژ هواوی Mate 10Pro

تعویض سوکت شارژ در گوشی هوشمند هواوی میت 10 پرو یکی از کارهای رایج در تعمیرات موبایل است. سوکت شارژ به دلیل استفاده های زیاد به صورت روزانه و یا حداقل دو روز یکبار، احتمال خراب شدن بسیار زیادی دارد و معمولاً به دلیل عدم دقت کاربران در جا زدن و یا کشیدن کابل شارژر از گوشی شل و یا دچار قطعی و از کار افتادگی می شود. در این شرایط دستگاه به خوبی شارژ نمی شود و ممکن است به خاطر قطع و وصلی های ایجاد شده به سایر قطعات گوشی آسیب وارد شود،همچنین برقراری ارتباط و اتصال گوشی با رایانه شخصی نیز دچار اختلال می گردد و هیچ دستگاهی USB گوشی شما را نمی شناسد. یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود سوکت شارژ شل و در نهایت خراب شود، کار کردن با گوشی هنگامی است که شارژر به گوشی متصل است و بافاصله گرفتن از پریز برق، کابل شارژ کشیده شده و به سوکت شارژ فشار وارد می شود.تعویض سوکت شارژ گوشی Huawei Mate 10Pro کار نسبتاً سختی نیست و به حدود یک ساعت زمان نیاز دارد. اگر در هنگام تعویض با مشکل مواجه شدید می توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان آموزش دیده و مجرب کوک موبایل به شما راهنمایی و مشاوره لازم را ارائه نمایند. همچنین می توانید سفارش تعمیر سوکت شارژ گوشی هواوی Mate 10Pro خود را به ما بسپارید.

از این دستورالعمل برای تعویض سوکت شارژ گوشی هوشمند هواوی Mate 10Pro استفاده کنید.

قبل از باز کردن و پیاده سازی قطعات گوشی، شارژ باتری را به زیر 25 درصد تخلیه کنید. در صورتی که حین تعمیر، پوسته باتری به صورت تصادفی با ابزارهای تعمیر برخورد کند و سوارخ شود ممکن است منجر به آتش سوزی و یا انفجار شود، باکاهش و تخلیه شارژ باتری، شانس بروز خطر را کاهش دهید.

مدت زمان انجام کار: 45 دقیقه

سختی کار: متوسط

ابزار و وسایل مورد نیاز:

 1. اسپاتول سر تخت
 2. اسپاتول
 3. کاردک پلاستیکی یا قطعه مثلث شکل (6 کاردک)
 4. کاپ مکش دستی
 5. پیچ گوشتی چهارسو
 6. اجکتور و یا سوزن سیم کارت
 7. آی اَپنر
 8. پنس

قطعات و مواد مصرفی مورد نیاز:

سوکت شارژ تعویضی هواوی میت 10 پرو

مرحله 1-قاب پشت باتری را حرارت دهید.

 • قبل از شروع عملیات تعویض باتری، شارژ باتری گوشی را حتی الامکان خالی نمایید یا حداقل به کمتر از 25 درصد برسانید. هر چقدر شارژ باتری لیتیوم پلیمر این گوشی کمتر باشد، احتمال بروز خطراتی مثل آتش گرفتن یا انفجار باتری هم کاهش پیدا می‌کند.
 • گوشی را خاموش کنید.
 • آی اُپنر را در مایکرویو قرار داده و برای حرارت دهی آماده کنید. آی اَپنر را به مدت دو دقیقه روی پشت قاب قرار دهید تا چسب های زیر قاب پشت شل شوند.

مرحله 2- چسب زیر قاب پشت را جدا کنید.

 • کاپ مکش را به قاب پشت در یک سوم پایینی گوشی قرار دهید. دستگیره آن را گرفته با یک فشار ثابت و یکنواخت به سمت بالا بکشید تا قاب بالا بیاید و بتوانید نوک اسپاتول را به لبه زیرین گوشی فرو کنید.
 • اکنون اسپاتول را بکشید تا چسب های لبه زیرین جدا شوند. در شکاف ایجاد شده یک کاردک پلاستیکی قرار دهید تا چسب ها مجدداً به یکدیگر نچسبند.
 • اسپاتول را در تمام لبه ها بکشید و چسب زیر قاب گوشی را جدا کنید.
 • وقتی چسب لبه های دیگر گوشی را باز کردید در هر لبه یک کاردک پلاستیکی قرار دهید و رها کنید تا مانع از چسبیدن دوباره قاب پشت به فریم شود.

مرحله 3- صفحه نمایش را از قاب گوشی جدا کنید.

 • قاب پشت را به صورت کتابی از روی گوشی بلند کنید و در کنار گوشی روی میز قرار دهید.
 • قاب پشت را به یکباره بلند نکنید، چرا که کابل سنسور اثرانگشت هنوز به مادربرد متصل است و ممکن است کشیده و پاره شود.
 • با استفاده از پیچ گوشتی چهارسو، پیچ نگهدارنده شیلد فلزی را باز کنید. این پیچ در بالای محل اتصال کابل سنسور اثر انگشت قرار دارد. جای این پیچ در تصویر با دایره قرمز رنگ مشخص شده است.

مرحله 4- کابل سنسور اثرانگشت را جدا کنید.

 • ابتدا با استفاده از پنس سرکج، شیلد فلزی روی کانکتور سنسور اثرانگشت را بردارید.
 • نوک اسپاتول را زیر کانکتور کابل سنسور اثرانگشت قرار دهید به آرامی به سمت بالا اهرم کنید تا از سوکتش آزاد شود.
 • هنگام نصب مجدد کانکتور و سنسور در صورت نیاز از چسب جدید استفاده کنید.

مرحله 5- پیج های شیلد نگهدارنده مادربرد را باز کنید.

 • با استفاده از پیچ گوشتی چهارسو، تمام پیچ هایی که محافظ فلزی مادربرد را در جای خود نگه داشته است را باز کنید. جای این پیچ ها در تصویر با دایره های قرمز رنگ مشخص شده است.
 • با انگشت لبه شیلد را گرفته با دقت از روی مادربرد بردارد.
 • در صورتی که پس از باز کردن پیچ ها، شیلد براحتی برداشته نمی شود، نوک اسپاتول را زیر آن قرار دهید و به سمت بالا اهرم کنید تا آزاد شود، سپس آن را بردارید.

مرحله 6- کانکتور کابل سوکت شارژ را جدا کنید.

نوک تخت اسپاتول را زیر کانکتور منعطف سوکت شارژ قرار دهید به آرامی به سمت بالا اهرم کنید و از سوکتش از مادربرد و برد ثانویه جدا کنید.

مرحله 7-سوکت شارژ را از جای خود بردارید.

با استفاده از پنس سرکج، لبه کابل و سوکت شارژ را گرفته با دقت از روی گوشی بردارید.

سوکت شارژ محکم در جایگاه خود قرار گرفته است که برداشتن آن ممکن است کمی سخت باشد، در این حالت می توانید نوک تخت اسپاتول را زیر سوکت شارژ قرار دهید به آرامی به سمت بالا اهرم کنید تا آزاد شود و همزمان کابل و سوکت شارژ را بردارید.

برای نصب مجدد دستگاه، دستورالعمل را بالا را به صورت برعکس و به ترتیب از آخر به اول انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کوک موبایل در رسانه ملی