راهنمای تعمیرات اپل

تعویض ال سی دی و دیجیتایزر آیفون 7 پلاس

تعویض ال سی دی و دیجیتایزر آیفون 7 پلاس

ال سی دی آیفون 7 پلاس از نوع رتینا، لمسی با تاچ سه بعدی و خازنی با فناوری IPS LCD و با 16 میلیون رنگ است. اندازه این صفحه نمایش برابر با 5.5 اینچ با مساحت سطح 83.4 سانتی مربع که نسبت صفحه به بدنه آن تقریبا 67.7 درصد است. تاچ ال سی آیفون 7 پلاس از رزولوشن 1080 × 1920 پیکسل، نسبت بعد 16:9 و تراکم پیکسل تقریبا 401 پیکسل در هر اینچ برخوردار است. حداکثر روشنایی 570 نیت را ارائه می دهد که کمی کمتر از آیفون 6 اس پلاس است. اگر آن را روی حالت خودکار بگذارید، صفحه نمایش در شرایط نور روز به راحتی به 680 نیت خواهد رسید. رنگ سیاه ارائه شده در نمایشگرهای جدید عمیق است و با روشنایی بالا ترکیب شده است، و نسبت کنتراست عالی 1400:1 را نشان می دهد.

بهترین قسمت تاچ ال سی دی آیفون 7 پلاس، کالیبراسیون رنگ آن است. این هیچ ارتباطی با طیف رنگ عریض ندارد، بلکه دقیقا رایج ترین مجموعه رنگهایی که در زندگی روزمره مشاهده می شود را بازتولید می کند.

اپل حالت به اصطلاح Night Shift را ارائه می دهد که رنگ های موجود در صفحه نمایش دستگاه را تنظیم می کند تا مطمئن شود که چشمان شما بعد از غروب خورشید در معرض نور آبی روشن قرار نمی گیرد. می توانید ساعت دقیق شروع و پایان را انتخاب کنید و صفحه نمایش شما در این مدت به رنگ زرد در خواهد آمد. خوانایی صفحه در زیر نور خورشید عالی و زاویه دید بسیار مطلوبی دارد.

اگر ال سی دی آیفون 7 پلاس شما دچار ترک خوردگی و شکستگی شده و وجود ترک های ریز تار عنکبوتی کیفیت نمایش تصاویر آیفون شما را پایین آورده است. اگر صفحه نمایش شما دیگر مثل قبل روشن نیست و لکه های سیاه روی آن افتاده و دچار پیکسل سوختگی شده است، براحتی و با استفاده از دستورالعمل زیر صفحه نمایش آن را تعویض نمایید.

اگر حین عملیات تعویض ال سی دی با مشکل برخوردید، نگران نباشید، با کارشناسان تعمیر ما در کوک موبایل با شماره 67319-021 تماس بگیرید تا راهنمایی و مشاوره های لازم را به صورت رایگان به شما ارائه نمایند. حتی در صورت تمایل می توانید تعمیرات تخصصی موبایل خود را به ما بسپارید.

مدت زمان انجام کار: 2 ساعت

سختی کار: متوسط

ابزار و وسایل مورد نیاز:

 1. اسپاتول
 2. پیچ گوشتی مخصوص باز کردن پیچ های t1 آیفون
 3. آی اُپنر
 4. قاب باز کن
 5. کاپ مکش دستی
 6. کاردک یا قطعه مثلث شکل کوچک (6 کاردک)
 7. پیچ گوشی چهارسو #000
 8. پیچ گوشتی چند سر مخصوص باز کردن پیچ های Y000 آیفون
 9. پنس

قطعات و مواد مصرفی مورد نیاز:

 1. ال سی دی و دیجیتایزر آیفون 7 پلاس
 2. چسب پلیت محافظ ال سی دی آیفون 7 پلاس
 3. چسب مونتاژ صفحه نمایش آیفون 7 پلاس
 4. محافظ گلس صفحه نمایش NuGlas برای آیفون 7 پلاس و یا 8 پلاس

مرحله 1- پیچ های t1 را باز کنید

 • قبل از اینکه شروع کنید، شارژ باتری گوشی اپل خود را به زیر 25% خالی کنید. باتری لیتیوم یون فول شارژ اگر به اشتباه و به صورت اتفاقی با اشیاء نوک تیز مثل پیچ گوشتی ها و یا پنس برخورد کند می تواند منجر به انفجار و یا خطرات بالقوه شود.
 • قبل از باز کردن گوشی، ابتدا آن را خاموش کنید.
 • در لبه پایین گوشی های آیفون دو پیچ t1 بلند 3.4 میلیمتری قرار دارد، با پیچ گوشتی مخصوص، آنها را باز کنید. جای این پیچ ها در تصویر با دایره قرمز رنگ مشخص شده است.
 • با باز شدن صفحه نمایش آیفون، واشرهای آب بندی و ویژگی ضد آب بودن دستگاه به خطر می افتد. قبل از اینکه به مرحله بعد بروید چند واشر آب بندی، آماده داشته باشید، و یا اگر گوشی را با همان واشرهای قبلی و یا بدون واشر آب بندی نصب و سرهم بندی کردید، حداقل مراقب باشید که آیفون دیگر در معرض آب قرار نگیرد.

مرحله 2- روی صفحه نمایش شکسته را با یک لایه چسب پهن بپوشانید.

 • اگر گلس صفحه نمایش آیفون شما شکسته و دچار ترک خوردگی شده است، یک لایه چسب پهن روی آن بیندازید تا در حین عملیات تعمیر باعث آسیب به پوست دست نشود و پرتاب تصادفی تکه های گلس به چشمان شما صدمه وارد نکند.
 • چسب پهن را طوری روی صفحه بیندازید تا تمام ترک ها و صفحه نمایش را بپوشاند، در صورت نیاز یک لایه دیگر از چسب پهن به صورت همپوشانی شده روی صفحه قرار دهید.
 • برای جلوگیری از آسیب ناگهانی به چشم، لطفاً عینک ایمنی و یا شیلد محافظ صورت استفاده کنید.
 • اگر شکستگی گلس روی صفحه نمایش خیلی زیاد است و سطح گسترده ای از صفحه ترک خورده است، یک لایه چسب قوی به دور انگشت خود بیندازید و روی گلس انداخته کل آن را با دست به سمت بالا بکشید و از گوشی جدا کنید.

مرحله 3- گوشی را باز کنید.

 • لبه پایین آیفون را حرارت دهید، حرارت باعث شل شدن چسب نگهدارنده نمایشگر می شود و باعث می شود که راحت تر باز شود.
 • برای حرارت دادن از سشوار صنعتی، هیتر استفاده کنید و یا آی¬اُپنر که از پیش گرم شده است را به مدت یک دقیقه روی لبه پایین قاب آیفون قرار دهید تا چسب ها شل شوند.

مرحله 4- کاپ مکش دستی را به لبه پایین گوشی متصل کنید

 • پس از اینکه لبه های قاب را حرارت دادید، کاپ مکش را روی لبه پایینی پنل جلو، درست بالای دکمه هوم قرار دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که قسمتی از کاپ مکش با دکمه هوم همپوشانی نشده و روی دکمه هوم قرار نگرفته است. چرا که مانع از چسبیدن کامل کاپ مکش و ایجاد خلاء بین کاپ مکش و گلس جلو می شود.
 • در صورتیکه صفحه نمایش به شدت آسیب دیده و گلس آن در سطح گسترده ای خرد شده است، ابتدا روی آن را با نوارچسب پهن بپوشانید و سپس کاپ مکش را وصل کنید. همچنین بجای استفاده از کاپ مکش می توانید از چسب های نواری قوی استفاده کنید. اگر استفاده از نوار چسب مقدور نبود می توانید پس از چسباندن کاپ مکش روی پنل، دور تا دور کاپ را با چسب قطره ای بسیار قوی محکم بچسبانید.

مرحله 5- لبه زیرین را شل کنید.

 • دسته کاپ مکش را محکم گرفته و به آرامی به بالا بکشید، هنگام کشیدن دسته کاپ، نیروی ثابت و یکنواختی اعمال کنید تا بین پنل جلو و قاب پشت، شکاف کوچکی ایجاد شود.
 • اسپاتول سر صاف را از بین ابزار قطعات موبایل برداشته و نوک آن را به اندازه چند میلی متر در شکاف ایجاد شده فرو کنید.
 • چسب آب بندی نگهدارنده صفحه نمایش بسیار محکم و قوی است؛ برای جدا کردن چسب ها و ایجاد شکاف اولیه به نیروی قابل توجهی نیاز است. اگر برای باز کردن شکاف با مشکل مواجه شدید و چسب به قدری محکم است که نمی توانید پنل ها را از هم جدا کنید، ابتدا لبه ها را کمی حرارت داده و سپس به آرامی کاپ مکش را بالا و پایین کنید تا چسب آب بندی شل شده و شکاف ایجاد شود و بتوانید نوک کاردک را لای آن قرار دهید.

مرحله 6- لبه چپ گوشی را شل کنید.

 • اسپاتول را اطراف گوشه و سپس در امتداد لبه چپ تا گوشه بالای گوشی، و به سمت دکمه های کنترل حجم صدا و دکمه سکوت، بکشید و چسب نگهدارنده صفحه نمایش در سمت چپ گوشی را جدا کنید. نوک اسپاتول را در این قسمت از بدنه گوشی به صورت افقی و رفت و برگشت حرکت دهید تا لاستیک آب بندی لبه سمت چپ آیفون 7 پلاس از بین برود.
 • سعی نکنید لبه بالای صفحه نمایش را از قاب پشت اهرم کنید، این قسمت با گیره های پلاستیکی نگه داشته شده است که در اثر فشار ممکن است بشکنند.

مرحله 7- چسب لبه راست گوشی را شل کنید.

 • اسپاتول را در لبه پایین آیفون سمت راست گوشی وارد کنید و این بار به سمت بالا و در امتداد لبه راست گوشی بکشید و چسب های سمت راست را نیز به طور کامل جدا کنید.
 • نوک اسپاتول را خیلی به داخل گوشی فرو نکنید چرا که ممکن است به قطعات داخلی و یا کابل های منعطف در زیر آن آسیب وارد کند. نوک اسپاتول باید تنها چند میلی متر و یا به اندازه لبه صفحه نمایش فرو برده شود.

مرحله 8- بررسی کنید ببینید چسب هر سه لبه آیفون شل شده اند.

 • به آرامی کاپ مکش را به سمت بالا بکشید و لبه پایین صفحه نمایش را بلند کنید.
 • هنگام بلند کردن صفحه نمایش مراقب باشید صفحه نمایش با زاویه بیش از 10 درجه بالا نیاید چرا که ممکن است کابل های منعطف در امتداد سمت راست گوشی که صفحه نمایش را به برد متصل می کند کشیده و آسیب ببینند.

مرحله 9-کاپ مکش دستی را از روی گوشی بردارید.

برای جدا کردن کاپ مکش از روی پنل زبانه کوچک کاپ را با انگشت به سمت بیرون هل دهید و سپس به آرامی کاپ مکش را بردارید.

مرحله 10- چسب زیر صفحه نمایش در لبه فوقانی را جدا کنید.

نوک کاردک را زیر صفحه نمایش در امتداد لبه بالای گوشی بکشید تا بقیه چسب ها نیز شل و جدا شوند.

مرحله 11- گیره های نگهدارنده صفحه نمایش به قاب پشت را باز کنید.

 • مجموعه صفحه نمایش را از لبه بالا گوشی به آرامی به سمت بالا بکشید تا گیره های نگهدارنده آن به قاب پشت جدا شوند.
 • گوشی را روی میز کار قرار دهید و با دست پنل جلو را گرفته به صورت کتابی از سمت چپ به راست باز کنید.
 • صفحه نمایش را به طور کامل از قاب پشتی جدا نکنید چرا که هنوز این دو پنل بوسیله چندین کابل منعطف به لاجیک برد و به یکدیگر متصل هستند.
 • صفحه نمایش را که بلند کردید به یک جسم محکم مثلاً جعبه خود گوشی تکیه دهید.

مرحله 12- پیچ های براکت باتری و نمایشگر را باز کنید.

 • با استفاده از پیچ گوشتی چند سر، هر چهار پیچ نگهدارنده براکت پایینی کابل صفحه نمایش به لاجیک بورد را باز کنید. طول پیچ ها در زیر آورده شده است:
 • با استفاده از پیچ گوشتی چند سر، سه پیچ 1.2 میلی متری را باز کنید. جای این پیچ ها در تصویر مربوطه با دایره قرمز رنگ نشان داده شده است.
 • پیچ 2.6 میلی متری را باز کنید. جای این پیچ ها در تصویر مربوطه با دایره نارنجی رنگ نشان داده شده است.
 • در سراسر عملیات تعمیر، هر پیچی را که باز می کنید آن را در الگوی پیچ ها قرار دهید و هر پیچ را طوری به ترتیب در الگو قرار دهید که هنگام بستن پیچ ها اشتباه نکنید و هر کدام را در جای خود ببندید. بستن پیچ ها در جای اشتباه می تواند باعث آسیب همیشگی به آیفون شود.

مرحله 13- براکت کابل پایینی صفحه نمایش را بردارید.

با استفاده از پنس، لبه براکت یا محافظ فلزی کانکتورهای باتری و نمایشگر را گرفته از جای خود بردارید.

مرحله 14- کانکتور باتری را اهرم کنید و از سوکتش روی لاجیک بورد آزاد کنید.

 • با استفاده نوک تخت اسپاتول، کانکتور باتری را به سمت بالا اهرم کنید و از سوکتش روی لاجیک بورد خارج کنید.
 • کانکتور را کمی به سمت بیرون از لاجیک بورد خم کنید تا در حین تعمیر از اتصال ناگهانی آن با سوکت جلوگیری شود و گوشی روشن نشود.

مرحله 15- کانکتور صفحه نمایش را اهرم کنید و از سوکتش آزاد کنید.

 • در این مرحله قبل از اینکه کابل ها را جدا کنید و یا دوباره متصل کنید اطمینان حاصل نمایید که کانکتور باتری را قطع کرده اید.
 • با استفاده از نوک اسپاتول و یا ناخن، هر دو کانکتور صفحه نمایش پایینی را به سمت بالا اهرم کنید و از سوکتش روی برد خارج کنید.
 • برای نصب مجدد این مدل کانکتورها، ابتدا با دقت کانکتور را تراز کنید و از یک طرف فشار دهید تا با یک کلیک در جای خود قرار گیرد، سپس همین کار را برای طرف دیگر تکرار کنید. هرگز روی قسمت وسط کانکتور فشار وارد نکنید. اگر کانکتور به خوبی تراز نشده باشد و فشار داده شود، پین های آن خم شده و آسیب دائمی وارد می کند.
 • پس از اتصال مجدد کانکتورها، در صورتی که صفحه نمایش سفید داشتید و یا خطوط سفیدی روی صفحه نمایش مشاهده کردید و یا همچنین تاچ به خوبی کار نکرد و یا حداقل در برخی قسمت ها عمل نمی کند، سعی کنید کانکتورها را دوباره جدا کنید و هر دو کابل ها را با دقت و به درستی در جای خود قرار دهید و آنها را متصل کنید.

مرحله 16- پیچ براکت روی نگهدارنده مجموعه سنسور پنل جلو را باز کنید.

 • با پیچ گوشتی چندسر هر سه پیچ نگهدارنده براکت روی کانکتور مجموعه سنسور پنل جلو را باز کنید.
 • پیچ 1.3 میلی متری را باز کنید. جای این پیچ در تصویر با دایره قرمز رنگ مشخص شده است.
 • دو پیچ 1.0 میلی متری را باز کنید. جای این پیچ در تصویر با دایره نارنجی رنگ مشخص شده است.
 • با استفاده از پنس، براکتی که از کانکتور مجموعه سنسور پنل جلو محافظت می کند را بردارید.

مرحله 17 – کانکتور مجموعه سنسور پنل جلو را جدا کنید.

نوک اسپاتول و یا ناخن را زیر کانکتور مجموعه سنسور پنل جلو قرار دهید، به سمت بالا اهرم کنید و کابل منعطف مجموعه سنسور پنل جلو را جدا کنید.

مرحله 18 – مجموعه صفحه نمایش را بردارید.

 • لبه های صفحه نمایش را با دست گرفته و مجموعه پنل جلو را بردارید.
 • هنگام نصب مجدد به چسب های آب بندی اطراف لبه های صفحه نمایش دقت کنید. اگر لازم باشد چسب های قدیمی را برداشته و به دور لبه های صفحه نمایش، چسب جدید اضافه کنید.

مرحله 19–پیچ های براکت اسپیکر مکالمه را باز کنید.

 • با استفاده از پیچ گوشتی چهارسو، هر پنج پیچ نگهدارنده براکت اسپیکر مکالمه را باز کنید.
 • دو پیچ 1.8 میلی متری را باز کنید. جای این پیچ در تصویر با دایره های قرمز رنگ مشخص شده است.
 • پیچ 2.3 میلی متری را باز کنید. جای این پیچ در تصویر با دایره های نارنجی رنگ مشخص شده است.
 • پیچ 2.4 میلی متری را باز کنید. جای این پیچ در تصویر با دایره های زرد رنگ مشخص شده است
 • پیچ 2.8 میلی متری را باز کنید. جای این پیچ در تصویر با دایره های سبز رنگ مشخص شده است.

مرحله 20- براکت اسپیکر مکالمه را بردارید.

با استفاده از پنس، لبه براکت اسپیکر مکالمه را گرفته از جای خود بردارید.

مرحله 21- کابل دوربین سلفی را از روی اسپیکر مکالمه کنار بزنید.

 • با استفاده از اسپاتول سر تخت، لنز دوربین سلفی را از جایگاه خود خارج کنید.
 • مطابق با تصویر سوم، به آرامی کابل دوربین سلفی آیفون را از روی اسپیکر مکالمه کنار بزنید.

مرحله 22- اسپیکر مکالمه را بردارید.

 • با استفاده از پنس سر کج، اسپیکر مکالمه را از روی پنل جلویی بردارید.
 • مراقب باشید که کنتاکت های فنری را با انگشت دست لمس نکنید، چربی دست ها ممکن است باعث خرابی این کنتاکت ها شود. اگر به صورت تصادفی آنها را لمس کردید، به آرامی و با پارچه آغشته به الکل ایزوپروپیل (90درصد یا بالاتر) آنها را تمیز کنید.

مرحله 23- جهت کابل دوربین سلفی را تغییر دهید.

مطابق با تصویر کابل دوربین سلفی را با انگشت به سمت لبه زیرین گوشی خم کنید تا بتوانید به قطعات و متعلقات زیر این کابل دسترسی داشته باشید.

مرحله 24- سنسور مجاورتی را از جایگاه خود بلند کنید.

 • سنسورهای در این مرحله شکننده و ترد هستند. برای اینکه شانس خود را برای برداشتن بدون آسیب و صدمه به آنها افزایش دهید، قبل از اینکه شروع کنید، با استفاده از آی اُپنر یا سشوار مو قسمت بالایی صفحه نمایش را حرارت دهید. به روش دیگر، قبل از اینکه بخواهید سنسورها را اهرم کنید، یک یا دو قطره الکل ایزوپروپیل اضافه کنید و بگذارید که الکل به زیر سنسورها نفوذ کند.
 • نوک اسپاتول را در لبه سنسور مجاورتی وارد کرده و به آرامی سعی کنید این سنسور را از جایگاه خود بلند کنید.

مرحله 25- سنسور مجاورتی را جدا کنید.

نوک اسپاتول را زیر کابل منعطف سنسور مجاورتی قرار دهید، سنسور را از جایگاه اختصاصی خود بیرون بلند کنید.

مرحله 26- دوربین سلفی را جدا کنید- مرحله اول

 • لبه تیز ابزار قاب باز کن را زیر کابل منعطف مجموعه دوربین، در طرف مقابل دوربین سلفی فرو کنید.
 • در صورت نیاز از آی اُپنر و یا سشوار مو استفاده کنید و قسمت بالایی صفحه نمایش را حرارت دهید و چسب نگهدارنده کابل منعطف را شل کنید.
 • به آرامی ابزار قاب باز کن را به سمت بالا اهرم کنید و لبه کابل منعطف را از پشت صفحه نمایش جدا کنید.

مرحله 27- دوربین سلفی را جدا کنید- مرحله دوم

 • نوک اسپاتول را زیر همان قسمت کابل منعطف که در مرحله قبل جدا کردید قرار دهید و به آرامی اهرم کنید.
 • کار را ادامه دهید تا بقیه کابل منعطف را جدا کنید، اسپاتول را به سمت ردیف کنتاکت های اسپیکر مکالمه طلایی رنگ هل دهید.

مرحله 28- دوربین سلفی را جدا کنید- مرحله سوم

حرکت اسپاتول در زیر کابل دوربین سلفی را تا جایی ادامه دهیدکه کابل کاملاً از روی پنل گوشی آزاد شود.

مرحله 29- کابل دوربین سلفی را جدا کنید.

با استفاده از پنس سر کج گوشه کابل دوربین سلفی آیفون 7 پلاس را گرفته از روی پنل جلویی جدا کنید.

مرحله 30- پیچ های براکت دکمه هوم را باز کنید.

 • با استفاده از پیچ گوشتی چند سر، هر چهار پیچ براکت روی سنسور هوم/تاچ آی دی را باز کنید.
 • پیچ 1.1 میلی متری را باز کنید. جای این پیچ در تصویر با دایره قرمز رنگ مشخص شده است.
 • سه پیچ 1.3 میلی متری را باز کنید. جای این پیچ در تصویر با دایره نارنجی رنگ مشخص شده است.
 • هنگام بستن پیچ ها و مونتاژ براکت مراقب باشید که پیچ هها را خیلی سفت نکنید، چرا که ممکن است دکمه هوم کار نکند.

مرحله 31- براکت دکمه هوم را بردارید.

با استفاده از پنس سر کج، براکت تاچ آی دی و یا همان دکمه هوم را بردارید.

مرحله 32- کانکتور دکمه هوم را جدا کنید.

 • نوک اسپاتول را زیر لبه سمت چپ کانکتور کابل دکمه هوم فرو کنید و به آرامی به سمت بالا اهرم کنید تا از سوکتش جدا شود.
 • اگر فکر می کنید که هنگام جدا کردن کانکتور کابل دکمه هوم نیز در حال جدا شدن است، با انگشت این کابل را نگه دارید و کانکتور را از روی پنل آزاد کنید.

مرحله 33- اتصال پایه کانکتور دکمه هوم را جدا کنید.

 • محل اتصال پایه دکمه هوم آیفون 7 پلاس با چسب به پنل روی گوشی چسبانده شده است. در این مرحله باید این اتصال پایه را از روی بدنه جدا کنید. نوک اسپاتول را زیر اتصال قرار دهید و با دقت و به آرامی به سمت بالا اهرم کنید و کابل هوم یا سنسور تاچ آی دی را از جای خود بیرون بیاورید.
 • در این مرحله اگر دقت لازم را به خرج ندهید به راحتی به آیفون تان آسیب خواهید رساند. هر کجا که از ابزار اهرم استفاده کردید خیلی آرام و با دقت کار کنید. اگر به سخت افزار تاچ آی دی آسیب وارد کردید، باید تنها توسط شرکت اپل تعویض شود.
 • در صورتی که کانکتور براحتی اهرم نمی شود و از جای خود جدا نمی شود، ازسشوار مو و یا آی اُپنر استفاده کنید و این قسمت را حرارت دهید تا چسب نگهدارنده کانکتور شل شود، سپس مجدداً تلاش کنید و کانکتور را اهرم کنید.
 • قرار نیست کانکتور و اتصال پایه دکمه هوم به طور کامل از پنل روی گوشی برداشته شود، بلکه فقط آن را از روی قاب گوشی جدا می کنیم تا در مسیر جداسازی دکمه هوم قرار نداشته باشد.

مرحله 34- به لبه زیرین گوشی گرما بدهید.

 • با استفاده از آی اُپنر اطراف دکمه هوم و یا سنسور تاچ آی دی را حرارت دهید تا چسب های نگهدارنده کابل اختصاصی دکمه هوم شل شود و براحتی برداشته شود.
 • گوشی را برگردانید، حرارت نباید به طور مستقیم به دکمه هوم و قطعات اطراف آن وارد شود. آی اُپنر را از قبل آماده کنید و آن را به مدت 90 ثانیه در لبه زیرین گوشی اپل قرار دهید تا چسب های زیر آن باز شود.

مرحله 35- کابل دکمه هوم را جدا کنید.

نوک پیک یا قطعه مثلث شکل پلاستیکی را در زیر سمت راست کابل دکمه هوم فرو کنید و به آرامی آن را به سمت چپ حرکت دهید تا به خود دکمه هوم یا تاچ آی دی برسد و چسب های نگهدارنده کابل دکمه هوم یا سنسور تاچ آی دی که به قسمت پشت پنل جلو متصل شده است را جدا کنید.

مرحله 36- دکمه هوم را بردارید.

 • با انگشت دکمه هوم آیفون 7 پلاس را از روی پنل جلو برداشته و جدا کنید.
 • برای نصب مجدد، ابتدا کابل دکمه هوم را از طریق سوارخ در پنل جلو عبور دهید.
 • همراه با قطعه تعویضی خریداری شده شما ممکن است چند پیچ چند سر Y000 برای بستن براکت دکمه هوم وجود داشته باشد. اگر پیج های قبلی خراب و یا معیوب شده اند و درست بسته نمی شوند از این پیچ ها استفاده کنید.

مرحله 37- چسب پلیت محافظ ال سی دی را باز کنید.

 • با نوک پنس گوشه سمت راست و بالای چسب پلیت محافظ ال سی دی را گرفته و آن را از زیر کابل منعطف جدا کنید.
 • نیازی نیست که چسب را به طور کامل بردارید، مگر اینکه قصد داشته باشید آن را تعویض کنید.

مرحله 38- پیچ های نگهدارنده پلیت ال سی دی در لبه سمت راست را باز کنید.

با استفاده از پیچ گوشتی چند سر، سه پیچ 1.1 میلی متری نگهدارنده پلیت ال سی دی را از لبه راست باز کنید.

مرحله 39-پیچ های نگهدارنده پلیت ال سی دی در لبه چپ را باز کنید.

با استفاده از پیچ گوشی چند سر، دو پیچ 1.1 میلی متری نگهدارنده ال سی دی را از لبه سمت چپ آن باز کنید.

مرحله 40- پیچ زیرین نگهدارنده پلیت ال سی دی را باز کنید.

با استفاده از پیچ گوشتی چهار سو، پیچ 1.8 میلی متری نگهدارنده پلیت محافظ ال سی دی گوشی در نزدیکی دکمه هوم را باز کنید.

مرحله 41- پلیت محافظ ال سی دی را بردارید.

با اسپاتول کابل های موجود در لبه سمت چپ و نزدیک به پایین پنل جلویی را نگه دارید و به آرامی سعی کنید پلیت ال سی دی گوشی را از بخش فوقانی بلند کرده و به سمت بالا بکشید.

مرحله 42- پلیت محافظ ال سی دی را جدا کنید.

با انگشت لبه پلیت محافظ ال سی دی را گرفته از جای خود بردارید.

مرحله 43- تاچ ال سی دی را تعویض کنید.

اکنون تنها چیزی که از پنل جلویی آیفون 7 پلاس باقی مانده است، تاچ ال سی دی (دیجیتایزر) گوشی است.

قطعات تعویضی جدید خود را با قطعات اصلی مقایسه کنید چک کنید قطعه ای از قلم نیفتاده باشد، قبل از نصب جای چسب های قدیمی را تمیز کنید و سپس از چسب جدید استفاده کنید.

برای نصب و اتصال قطعات گوشی اپل ، مراحل بالا را از آخر به اول (برعکس) انجام دهید.

برای دفع زباله های الکترونیکی و قطعات معیوب از دستورالعمل مربوطه (R2) یا مشابه استفاده کنید.

همچنین شما می توانید برای خرید گوشی اپل به سایت ما مراجعه کرده و گوشی مورد نظر خود را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =