ترفند اندروید

10 بهترین نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر

نرم افزارهای متعددی به منظور اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر ارائه شده‌اند. بنابراین در صورت تمایل به مدیریت گوشی از طریق کامپیوتر، می‌توانید از نرم افزارهای ارائه شده در این زمینه استفاده کنید. در ادامه این مطلب به معرفی 10 بهترین نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر خواهیم پرداخت. با کوک موبایل همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر

ممکن است برای شما هم پیش بیاید که در حین کار با کامپیوتر نیاز به استفاده از گوشی خود داشته باشید. در چنین شرایطی مدیریت و کنترل گوشی با استفاده از کامپیوتر بسیار کاربردی خواهد بود. خوشبختانه نرم افزارهایی بدین منظور ارائه شده‌اند که امکان مدیریت کامل گوشی از طریق کامپیوتر را برای کاربران خود فراهم می‌آورند.

به عنوان مثال شما می‌توانید توسط این نرم افزارها، از کامپیوتر خود پیامک ارسال کرده و یا نوتیفیکیشن های گوشی خود را روی کامپیوتر دریافت کنید. از دیگر قابلیت‌های کاربردی این نرم افزارها می‌توان به امکان انتقال فایل بین کامپیوتر و گوشی اشاره کرد. چندی پیش در مقاله‌ای با عنوان “انتقال فایل از موبایل به کامپیوتر” نحوه انتقال فایل از موبایل به کامپیوتر را خدمتتان شرح دادیم. حال در این مقاله قصد داریم تا به معرفی بهترین نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر بپردازیم.

برنامه AirDroid

برنامه AirDroid یکی از بهترین نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر محسوب می‌شود. شما می‌توانید به راحتی از طریق نرم افزار نسبت به انتقال بی سیم فایل بین دستگاه اندرویدی و کامپیوتر خود اقدام نمایید. هنگامی که با استفاده از این نرم افزار گوشی اندرویدی خود را به کامپیوتر متصل کنید، قابلیت‌هایی نظیر دسترسی به تصاویر، ویدیوها، ارسال پیامک، ضبط اسکرین شات، انتقال و حذف فایل‌های گوشی اندرویدی و بسیاری دیگر در اختیارتان قرار می‌گیرد.

 

10 بهترین نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر

 

دانلود برنامه AirDroid برای اندروید:

 

 

نرم افزار Airstream

برنامه Airstream برای آن دسته از کاربرانی که قصد دارند از طریق گوشی به مدیریت کامپیوتر خود بپردازند، بسیار کاربردی خواهد بود. برنامه مذکور امکان دسترسی به تمام فایل‌های موجود در کامپیوتر را از طریق گوشی اندرویدی برای کاربران خود فراهم می‌آورد. بنابراین شما می‌توانید توسط این برنامه نه تنها به تصاویر و آهنگ ها، بلکه به تمام فایل‌های موجود روی کامپیوتر خود از طریق گوشی دسترسی داشته باشید. بدین منظور تنها کافیست تا این برنامه را روی کامپیوتر و دستگاه اندرویدی خود نصب کنید.

10 بهترین نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر

 

دانلود برنامه Airstream برای اندروید:

 

برنامه Polkast

برنامه Polkast  یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر محسوب می‌شود. این برنامه یک تونل مخفی بین دستگاه اندرویدی و کامپیوتر شما ایجاد می‌کند که به موجب آن می‌توانید دسترسی امن به فایل‌های خود داشته باشید. علاوه بر آن، نرم افزار Polkast شامل قابلیتی تحت عنوان Super Search می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید از طریق دستگاه اندرویدی به جستجو تمام فایل‌های روی کامپیوتر بپردازید.

10 بهترین نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر

 

دانلود برنامه Polkast برای اندروید:

 

 

برنامه Desktop Notifications

اگر تمایل دارید تا نوتیفیکیشن های دستگاه اندرویدی خود را روی کامپیوتر دریافت کنید، برنامه Desktop Notifications یکی از بهترین گزینه‌های پیش رویتان خواهد بود. با نصب این برنامه و دریافت نوتیفیکیشن های گوشی روی کامپیوتر، دیگر در زمان دریافت نوتیفیکیشن جدید نیازی به آنلاک کردن و بررسی گوشی خود نخواهید داشت.

10 بهترین نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر

 

دانلود برنامه Desktop Notifications برای اندروید:

 

 

برنامه Pushbullet

از دیگر نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر می‌توان به برنامه Pushbullet اشاره کرد. در واقع این برنامه امکان ارسال نوتیفیکیشن یا اعلان را برای کاربران خود فراهم می‌کند. بنابراین با استفاده از این برنامه قادر به دریافت نوتیفیکیشن های گوشی خود روی کامپیوتر خواهید بود. همچنین می‌توانید از برنامه Pushbullet به منظور تبادل اطلاعات بین کامپیوتر و گوشی خود استفاده کنید.

10 بهترین نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر

 

دانلود برنامه Pushbullet برای اندروید:

 

 

افزونه Message Beam

اگر قصد ارسال متن یا URL از طریق کامپیوتر به دستگاه اندرویدی را دارید، می‌توانید از افزونه Message Beam بدین منظور استفاده کنید. با استفاده از این افزونه تنها کافیست تا متن مورد نظر خود را در کادر مربوطه وارد کرده و روی گزینه Send کلیک کنید. بدین ترتیب می‌توانید متن مورد نظر خود را به راحتی از کامپیوتر برای دستگاه اندرویدی خود ارسال نمایید. همچنین شما می‌توانید از این افزونه جهت انتقال متن از گوشی به کامپیوتر هم استفاده کنید. بدین منظور نیاز است تا اپلیکیشن Message Beam را برای دستگاه اندرویدی خود دانلود نمایید.

 

10 بهترین نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر

 

اپلیکیشن MightyText

اگر قصد تایپ یک پیامک طولانی را دارید و استفاده از کیبورد گوشی جهت انجام این عمل برایتان دشوار است، پیشنهاد می‌کنیم تا برنامه MightyText روی کامپیوتر خود نصب کنید. پس از نصب این اپلیکیشن از شما خواسته می‌شود تا اکانت گوگل خود را به آن متصل نمایید. سپس URL دریافتی را در مرورگر کامپیوتر خود وارد کنید. بدین ترتیب پیامک های گوشی شما روی کامپیوتر سینک خواهد شد و می‌توانید نسبت به ارسال پیامک از طریق کامپیوتر اقدام کنید. همچنین می‌توانید از این برنامه برای گرفتن بکاپ از پیامک های خود استفاده کنید.

10 بهترین نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر

 

دانلود اپلیکیشن MightyText برای اندروید:

 

 

برنامه TeamViewer QuickSupport

برنامه TeamViewer QuickSupport از دیگر نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر است. با استفاده از این برنامه می‌توانید از طریق کامپیوتر به گوشی اندرویدی خود متصل شده و به کنترل وضعیت دستگاه و نصب اپلیکیشن ها بپردازید. در واقع این برنامه جهت عیب یابی دستگاه های اندرویدی بسیار کاربردی خواهد بود.

10 بهترین نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر

 

دانلود برنامه TeamViewer QuickSupport برای اندروید:

 

 

برنامه Mobizen

برنامه Mobizen از دیگر نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر است که امکان کنترل دستگاه اندرویدی از طریق کامپیوتر را برایتان فراهم می‌کند. از قابلیت‌های ارائه شده توسط برنامه Mobizen می‌توان به امکان انتقال فایل، بکاپ و بازیابی، گرفتن اسکرین شات و دریافت نوتیفیکیشن گوشی روی کامپیوتر اشاره کرد. علاوه بر آن شما می‌توانید با استفاده از این برنامه از طریق کامپیوتر خود پیامک هم ارسال کنید.

10 بهترین نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر

 

دانلود برنامه Mobizen برای اندروید:

 

 

برنامه Splashtop 2 Remote Desktop

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کنترل کامل کامپیوتر از طریق دستگاه اندرویدی امکان پذیر است. با استفاده از برنامه Splashtop 2 Remote Desktop می‌توانید نسبت به کنترل کامپیوتر خود و تماشا فیلم، گوش دادن به موسیقی، انجام بازی های ویدیویی و غیره اقدام کنید.

10 بهترین نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر

 

دانلود برنامه Splashtop 2 Remote Desktop برای اندروید:

 

 

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به معرفی 10 بهترین نرم افزار اتصال گوشی اندروید به کامپیوتر پرداختیم و لینک دانلود آن‌ها را خدمتتان ارائه کردیم. بنابراین اگر تمایل دارید تا گوشی اندروید خود را از طریق کامپیوتر کنترل کرده و یا برعکس به کنترل کامپیوتر از طریق گوشی اندرویدی بپردازید، می‌توانید از نرم افزارهای ذکر شده در فوق استفاده کنید.


کوک موبایل در رسانه ملی