مقایسه ی آیفون ۸ با گلکسی S8 های سامسونگ

iPhone-8

امسال دهمین سالی است که از ارائه ی اولین آیفون به بازار موبایل می گذرد و قرار است محبوب ترین آیفون برای کاربران iOS به بازار عرضه شود. این آیفون، آیفون ۸ نام دارد.طی ماه های گذشته، شایعات بسیاری در مورد طراحی و ساختار iPhone 8، به بیرون درز کرده است.

تبلیغات
فروش اقساطی موبایل بدون پیش پرداخت

آیفون ۸

اولین شرکت سازنده ی پنل های OLED، که بر مبنای فناوری Copertino کار می کند، درباره ی استفاده پنل های OLED روی آیفون ۸ سخن گفته بود . با این حال اما و اگرهایی بر سر موجود بودن پنل های OLED به وجود آمد. این شرکت درباره ی استفاده اپل از پنل های OLED در ماه شهریور سخن گفته بود با این حال گویا اپل تصمیم به تغییر در شکل ظاهری و اندازه ی آیفون ۸ گرفته است. این تغییر در تصمیم اپل در مدت زمان کوتاه باقی مانده تا ارائه ی آیفون ۸ کمی غیر منتظره است.به نظر iPhone 8، قرار است در سایزی میان سایز آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس به بازار عرضه شود. آنچه مسلم است این است که سایز آیفون ۸ بزرگتر از ۴٫۷ اینچ خواهد بود. موضوعی جدید و جالب توجه در مورد صفحه نمایش iPhone 8 وجود دارد و آن هم طراحی edge-to-edge صفحه نمایش آیفون ۸ است.

مشخصات کلی iPhone 8

بیایید کمی در مورد خبرهای منتشر شده از آیفون ۸ دقیق تر شویم. ارتفاع گوشی برابر با ۱۴۴ میلی متر خواهد بود و ضخامت گوشی ۷٫۱ میلی متر است . در مورد اندازه ی آیفون ۸، اندازه ی گوشی چیزی میان سایز آیفون ۷ پلاس با صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی که برابر با ۱۵۸٫۲mm x 77.9mm x 7.3mm است و آیفون ۷ که برابر با ۱۳۸٫۳mm x 67.1 mm x 7.1mm است، خواهد بود.

تمایز در صفحه نمایش آیفون ۸ با آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس در صفحه نمایش D@ آن است. بر اساس آخرین اخبار منتشر شده از تامین کننده پنل های OLED که اصالت تایوانی دارد، اپل در ساخت صفحه نمایش iPhone 8، صد در صد از پنل های OLED بهره خواهد برد. از طرف دیگر اپل برای فینگر پرینت آیفون ۸،  از تاچ آی دی ساخت همین شرکت یعنی TSMC استفاده خواهد کرد.

مقایسه ی iPhone 8، با گلکسی S8  و گلکسی S8  پلاس

با دیدن تصویر زیر می توانید درکی نسبی از تفاوت اندازه ی میان آیفون ۷ و iPhone 8، پیدا کنید.

آیفون ۸ | تعمیرات تخصصی آیفون

                                                                        iphone7 vs iphone8-مقایسه ی دو بعدی

خوب بیایید کمی در مورد تفاوت های گوشی پیشروی آیفون با دو گوشی تازه معرفی شده سامسونگ یعنی Galaxy S8  و Galaxy S8 Plus دقیق تر شویم. آیفون ۸ از سامسونگ S8  و S8 Plus کوچک تر خواهد بود.عرض آیفون ۸ خدود سه میلی متر از گلکسی S8 بیشتر و ارتفاع آن حدود ۸ میلی متر کوتاه تر از Galaxy S8  خواهد بود. آیفون ۸ حدود ۰٫۳ میلی متر از هر دو گوشی پیشروی سامسونگ نازک تر است.گوشی iPhone 8، از نظر وزن نیز از هر دو گوشی پیشروی سامسونگ سبک تر خواهد بود.استفاده از شارژ بی سیم و دوربین سلفی با لنز دوگانه یکی دیگر از شگفتی های گوشی جدید آیفون خواهد بود.

 

منبع: iPhoneTricks
مطالب مرتبط