iOS 11 و جست و جوی کلمات در دست نوشته های Notes

چگونه می توان در iOS 11 نوشته های ذخیره شده روی برنامه ی Notes روی آیفون و آیپد را جست و جو کرد؟ اگر شما هم جز آن دسته از کاربران آیفون ها و آیپدها هستید که وارده های ذهنی خود را به صورت دست نوشته و خط خودتان در برنامه ی Notes ذخیره می کنید، باید به این پست علاقه مند باشید. شما در زمان های مختلفی دست نوشته های بسیاری را روی برنامه ی Notes آیفون و آیپد خود ذخیره می کنید و شاید بعدها بخواهید این دست نوشته ها را برای پیدا کردن کلمه و یا موضوعی خاص جست و جو نمایید.  نسخه های قدیمی تر برنامه ی Note در آیفون و آیپد به شما این اجازه را می داده است که کلمه های مختلف را روی این برنامه جست و جو نمایید.  در نسخه های قدیمی تر آیفون، شما تنها می توانسته اید روی کلمه هایی که آنها را تایپ کرده اید به جست و جو بپردازید؛ اما اکنون با ارائه ی سیستم عامل iOS 11، این امکان به کاربران ایفون ها و آیپدها داده شده است که در میان دست نوشته ها به خط خودشان در برنامه ی Notes، به دنبال کلمه و یا عبارتی خاص بگردند. در ادامه آموزش جست و جو میان کلمه های نوشته شده به دست خودتان را در برنامه ی Notes ارائه خواهیم داد:

جست و جوی کلمات از میان دست نوشته ها

برای این منظور گام های زیر را طی نمایید:

گام اول: اپلیکیشن Notes را از صفحه ی خانه ی iPhone باز کنید تا برنامه شروع به اجرا کند.

گام دوم: اگر تا به حال هیچ دست خطی در برنامه ی Notes  آیفون و یا آیپد خود ایجاد نکرده اید،  یک دست نوشته ایجاد کنید. حال روی آیکون مارکر تپ کرده و هر چه که دوست دارید روی صفحه ی خالی روبروی خود بنویسید. برای این منظور می توانید تصویر زیر را مشاهده نمایید.

iOS 11_2

گام سوم: روی Done تپ کنید.

گام چهارم: حال از صفحه ی اصلی Notes که لیستی از نوشته های شما در آن قرار گرفته است، به پایین سوییپ کنید تا زمانی که کادر جست و جو در بالای صفحه آیفون و یا آیپد شما نمایش داده شود.

گام پنجم:  حال کلمه ای را که به دنبال آن در دست نوشته های خود می گردید در کادر جست و جوی نمایش داده شده، جست و جو کنید.

iOS 11

گام ششم: اگر سیستم عامل بتواند دست نوشته شامل کلمه ی مورد جست و جو را پیدا کند، آن را در نتایج جست و جوی شما نمایش خواهد داد.

گام هفتم: اگر آنچه که به دنبال آن هستسد را نمی توانید در نتایج جست و جو بیابید، به احتمال خیلی بالا برنامه نمی تواند دست نوشته شما را تشخیص دهد. دلیل دیگر نیز این است که شاید شما کلمه را با فرمت دیگری در دست نوشته خود وارد کرده اید و حال کلمه را با فرمت متفاوت از آن چه در Notes ذخیره است، جست و جو می کنید. برای مثال در دست نوشته ذخیره شده ی خود کلمه یMy_iPhone  نوشته اید و در کادر جست و جو My iPhone را جست و جو می کنید.

نکته:  در استفاده از این قابلیت این است که روند کار با استفاده از متن کاوی صورت می گیرد و از آن جا که نیاز به پردازش زبان های طبیعی در استفاده از این قابلیت است، در نتیجه جست و جو تنها میان دست نوشته ها به زبان انگلیسی قابل اجرا است و اگر دست نوشته ای به زبان فارسی دارید، نمی توانید از این قابلیت iOS 11 بهره مند شوید.

اسکن اسناد متنی در iOS 11

یکی دیگر از قابلیت های جذاب iOS 11 در مورد برنامه ی Notes، قابلیت اسکن اسناد متنی است. هنگامی که  برنامه Notes را باز می کنید، به لیست اقداماتی که می توانید با این برنامه انجام دهید،  ویژگی Scan Documents اضافه شده است که با انتخاب آن می توانید اسناد متنی خود را اسکن کنید.

برای این منظور گام های زیر را طی نمایید:

گام اول: ابتدا  Notes  را اجرا کنید. حال با استفاده از قابلیت Scan Documents می توانید از مدارک خود اسکن کرده و آنها را  ذخیره کنید.

گام دوم:  نوت جدیدی را باز کرده و گزینه + انتخاب کرده و گزینه ی  Scan documents را تپ کنید و  اسناد متنی خود را اسکن کنید.

نکته:  برنامه ی  دوربین در iOS 11 پیشرفته کلی داشته است. قبلا هم در مقاله ی اسکن کد های QR توسط iOS 11، خواندید که شما با استفاده از سیستم عامل جدید اپل می توانید کد های QR را بدون نیاز به اپلیکیشن های جانبی و تنها از طریق دوربین  آیفون اسکن نمایید.

منبع: iphone Life
دیدگاه 0

Notice: پوسته بدون comments.php is deprecated since version 3.0.0 with no alternative available. لطفاً یک قالب comments.php در پوسته‌ی خود قرار دهید. in /home/kookmobi/public_html/wp-includes/functions.php on line 3970

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط