ترفند آیفون, ترفند اندروید

نحوه کپی و پیست متن از عکس در موبایل با Google Photos

لوگوی گوگل فوتوز

در زندگی هوشمند امروزی که بیشتر اوقات خود را به صورت آنلاین می گذرانیم ما اغلب هر چیزی از دنیای واقعی را وارد فضای مجازی و دیجیتال می کنیم. مخصوصا این روزها که به خاطر شیوع ویروس کرونا، آموزش از راه دور باب شده است و دانش آموزان و دانشجویان از صفحه کتاب و جزوه های خود عکس می گیرند و برای استاد و همکلاسی های خود ارسال می کنند. اگر بخواهید متن این عکس را استخراج کنید و در واقع OCR انجام دهید چه می کنید؟ در این متن قصد داریم نحوه کپی و پیست کردن متن از روی عکس از طریق گوشی موبایل را به شما آموزش دهیم. با کوک موبایل همراه باشید.

برنامه Google Photos کار کپی و پیست کردن متن از عکس را آسان می کند و این قابلیت برای هر دو گوشی های iOS و Android کار می کند.

اکثر کاربران گوشی های همراه، اغلب با کپی کردن متن از تصاویر روبرو هستند، خواه از روی عکس صفحه یا تصویری که در تلفن خود گرفته اند. ممکن است برای استخراج و ویرایش متن از کتابها، رسیدها، فاکتورها و غیره به این کار نیاز باشد. خوشبختانه چندین ابزار وجود دارند که به شما امکان می دهد متن را از یک عکس در تلفن یا کامپیوتر استخراج کنید. خوبی استفاده از این قابلیت این است که برای متن های دست نویس نیز با دقت بالا کار می کند. اگر می خواهید یادداشت های دست نویس را به متن دیجیتال تبدیل کنید، می تواند مفید باشد.

سریع ترین روش کپی و پیست کردن متن از تصاویر در گوشی های اندروید و آیفون به صورت زیر می باشد.

به لطف فناوری Google Lens ، Google Photos می تواند به طور خودکار متن عکس های شما را تشخیص دهد. می توانید از این ویژگی برای جستجوی متن در تصویر استفاده کنید، سپس آن را کپی و جای دیگر بچسبانید. این برنامه هم در وب Google Photos و هم در برنامه تلفن همراه در دسترس است.

1- برنامه Google Photos را از روی گوشی خود باز کنید.

برنامه گوگل فوتو را از گوشی اندروید و یا آیفون خود باز کنید. یک عکس که حاوی متن باشد را انتخاب کنید. این می تواند عکسی از رسید، فاکتور و یا حتی اسکرین شات باشد.

عکس حاوی متن را در گوگل فوتوز انتخاب نمایید

عکس حاوی متن را در گوگل فوتوز انتخاب نمایید

2- گزینه Copy Text from Image را انتخاب کنید.

در مرحله بعد، یکی از دو مورد اتفاق می افتد. Google Photos ممکن است بلافاصله متن را تشخیص دهد و به شما پیشنهاد می دهد از متن روی عکس کپی بگیرید. در پایین متن روی گزینه « Copy Text From Image» را انتخاب کنید.

گزینه Copy text form image را در گوگول فوتوز انتخاب نمایید

گزینه Copy text form image را در گوگول فوتوز انتخاب نمایید

3-قابلیت Google Lens را فعال کنید.

اگر متن موجود در عکس چندان واضح نیست، باید خودتان Google Lens را راه اندازی کنید. روی آیکون “Lens”در نوار ابزار پایین ضربه بزنید.

گوگل لنز را فعال کنید

گوگل لنز را فعال کنید

4- روی متن مورد نظر خود ضربه بزنید.

اکنون Google Lens عکس را اسکن می کند و هر متنی که کشف کند را هایلات می کند. می توانید متن مورد نظر خود را انتخاب کنید. کافی است روی آن ضربه بزنید.

بر روی متن عکس بعد از فعال کردن گوگل لنز، ضربه بزنید

بر روی متن عکس بعد از فعال کردن گوگل لنز، ضربه بزنید

5-. گزینه « Copy Text» را انتخاب کنید.

پس از انتخاب متن مورد نظر، روی گزینه “Copy Text” از منوی پایین ضربه بزنید تا گوگل لنز، متن دلخواه شما را اسکن کند.

بر روی Copy text ضربه بزنید

بر روی Copy text ضربه بزنید

به همین سادگی! متن انتخاب شده اکنون در کلیپ بورد شما کپی شده است! می توانید آن را مانند متن معمولی در هر کجا که می خواهید پیست کنید. Google Photos به راحتی یکی از بهترین برنامه های مدیریت عکس موجود است. برای استفاده از ویژگی های عالی Google نیز نیازی به بکاپ گرفتن از عکس های خود ندارید. همچنین قابلیت تشخیص متن در عکس به لطف قابلیت های Google Lens در برنامه تعبیه شده است.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کوک موبایل در رسانه ملی