ترفند شبکه های اجتماعی

نحوه فعال کردن Dark Mode اینستاگرام برای گوشی اندروید و آیفون

نحوه فعال کردن Dark Mode اینستاگرام برای گوشی های اندروید و آیفون

تقریباً تمام برنامه های شبکه اجتماعی از ویژگی دارک مود برخوردار هستند، اینستاگرام نیز حالت تاریک را ارائه می دهد و ما به شما نشان می دهیم که چگونه آن را در گوشی های اندروید و آیفون فعال کنید. با کوک موبایل همراه باشید.

از سال 2019 ، اینستاگرام، Dark Mode یا همان حالت شب در اینستاگرام را ارائه کرده است. این حالت که روی برنامه اینستا برای گوشی های اندروید و آیفون قابل تنظیم است، صفحه و رابط کاربری سفید معمولی اینستاگرام را با سایه های خاکستری و مشکی در سراسر این برنامه جایگزین می کند.

همانطور که می دانید اینستاگرام، انرژی و شارژ زیادی از باتری گوشی های اندروید و آیفون می گیرد. بنابراین با فعال کردن تم دارک اینستاگرام براحتی می توانید از این امر به ویژه در مورد تلفن های دارای صفحه نمایش AMOLED هستند، جلوگیری کنید. بسیاری از افراد همچنین متوجه می شوند که حالت تیره در اینستاگرام، به ویژه در شب، به دلیل کاهش تابش خیره کننده نور صفحه، خستگی چشم را کاهش می دهد.

حالت دارک اینستا برای اندروید را فعال کنید

در سیستم عامل اندروید، اگر دارک نایت اینستاگرام را در سراسر سیستم فعال کرده اید، این برنامه به طور خودکار با آن سازگار می شود و از تم تاریک استفاده می کند. اما اگر تابحال این قابلیت را فعال نکرده اید، می توانید از طریق تنظیمات و گزینه های درون برنامه ای اینستاگرام آن را فعال کنید.

1- روی آیکن پروفایل ضربه بزنید.

برنامه اینستاگرام را از روی گوشی اندروید خود باز کنید. در نوار پایین برنامه، روی آیکون profile خود ضربه بزنید.

روی آیکن پروفایل ضربه بزنید

روی آیکن پروفایل ضربه بزنید

2- روی سه خط افقی ضربه بزنید.

در صفحه پروفایل خود، در گوشه بالا سمت راست، روی سه خط افقی ضربه بزنید.روی سه خط افقی ضربه بزنید

روی سه خط افقی ضربه بزنید

روی سه خط افقی ضربه بزنید

3- روی گزینه تنظیمات (Setting) ضربه بزنید.

منویی را مشاهده خواهید کرد که از پایین برنامه اینستاگرام ظاهر می شود. در این منو، روی گزینه “تنظیمات” ضربه بزنید

روی گزینه تنظیمات (Setting) ضربه بزنید

روی گزینه تنظیمات (Setting) ضربه بزنید

4- در صفحه “تنظیمات”، روی گزینه «Theme» ضربه بزنید.

در صفحه “تنظیمات” در برنامه اینستاگرام روی گزینه “تم” ضربه بزنید و آن را انتخاب کنید.

در صفحه "تنظیمات"، روی گزینه «Theme» ضربه بزنید

در صفحه “تنظیمات”، روی گزینه «Theme» ضربه بزنید

5- گزینه «Dark» را انتخاب کنید.

شما اکنون در صفحه “تنظیم تم” هستید که می توانید انتخاب کنید برنامه اینستاگرام از چه تمی استفاده می کند. برای اینکه برنامه از تم دارک استفاده کند، روی گزینه “Dark” ضربه بزنید.

در صفحه "تنظیم تم" در برنامه اینستاگرام "Dark" را انتخاب کنید.

در صفحه “تنظیم تم” در برنامه اینستاگرام “Dark” را انتخاب کنید.

بلافاصله، برنامه اینستاگرام تاریک می شود. اکنون می توانید به همه گزینه های برنامه در این تم تاریک دسترسی پیدا کنید.

برنامه اینستاگرام در حالت تاریک

برنامه اینستاگرام در حالت تاریک

برای بازگشت به حالت روشنایی و خروج از حالت dark mode در اینستاگرام، در صفحه تنظیم تم (Set Theme)، روی گزینه «Light» ضربه بزنید.

و اینگونه، شما اینستاگرام را با سایر برنامه های فعال شده در حالت تاریک خود سازگار می کنید!

نحوه فعال کردن تم دارک اینستاگرام آیفون

بر خلاف نسخه اندروید، برنامه آیفون اینستاگرام دارای یک دکمه کشویی داخلی برای فعال کردن حالت تاریک نیست. در عوض، این برنامه به حالت پیش فرض تلفن شما متکی است و از آن استفاده می کند.

این بدان معناست که اگر حالت تاریک گسترده در سیستم را در آیفون خود فعال کرده اید ، اینستاگرام نیز حالت تاریک را فعال می کند. اما در زیر به صورت تیتر وار مراحل فعال کردن تم دارک در اینستا در گوشی های آیفون را به شما یادآوری می کنیم.

اگر آیفون با iOS 15 دارید و یا گوشی خود را به نرم افزار گوشی های سری آیفون 13 به روز کرده ای، مراحل زیر را دنبال کنید و تنظیمات سیستم خود را تغییر داده و از حالت شب در اینستاگرام برای آیفون لذت ببرید.

  • تنظیات گوشی را باز کنید.
  • گزینه «Display and brightness» را انتخاب کنید.
  • روی گزینه «Dark» ضربه بزنید تا تم گوشی شما روی حالت تیره تغییر کند.
  • برنامه اینستاگرام را باز کنید و از حالت دارک اینستا بهره مند شوید.

فعال کردن حالت تاریک در Instagram در وب

وب سایت اینستاگرام دکمه ضامن را برای حالت تاریک ارائه نمی دهد ، اما یک راه حل وجود دارد که می توانید از آن برای تاریک کردن سایت استفاده کنید.

در یک مرورگر وب در رایانهWindows ، Mac، Linux یا Chromebook خود ، آدرس زیر را در نوار آدرس کپی و جایگذاری کرده و Enter را فشار دهید. این سایت رسمی اینستاگرام است که پارامتری در انتها دارد و به سایت می گوید از تم تیره استفاده کند. https://www.instagram.com/؟theme=dark

هنگامی که سایت بارگیری می شود ، متوجه می شوید که از رنگ تیره در اطراف استفاده می کند. اکنون می توانید با فعال کردن تم دلخواه خود در سراسر سایت گشت و گذار کنید.

وب سایت اینستاگرام در حالت تاریک

وب سایت اینستاگرام در حالت تاریک

به خاطر داشته باشید که در صورت بارگیری مجدد سایت و رفرش کردن آن، حالت تاریک را از دست می دهید. لینک بالا فقط حالت تاریک را به صورت موقت فعال می کند، اما خوب است که حداقل این گزینه را بلد باشید. آن را بوک مارک کنید تا بعداً هر وقت که خواستید فوراض ان را پیدا کنید.

همانطور که در بالا اشاره کردیم فعال کردن حالت دارک اینستا در اندروید و آیفون علاوه بر اینکه چشم ها را در شب هنگام که اکثر کاربران سرشان در اینستاگرام است خسته نمی کند، باعث کاهش مصرف باتری دستگاه شما می گردد. پس این ترفند را بکار ببرید و تجربیات خود را برای ما ارسال کنید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کوک موبایل در رسانه ملی