ترفند آیفون

تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو چیست؟ 1 روش تخصصی

تفاون آیفون اکتیو و نات اکتیو چیست

تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو در چیست؟ در این مقاله می خواهیم به این موضوع بپردازیم. اگر قصد خرید آیفون جدید دارید، حتماً تا انتها با ما همراه باشید.در اینجا هر آنچه که باید در مورد فرق بین گوشی آیفون اکتیو و نات اکتیو بدانید را شرح می دهیم.
اکتیو واژه ای است که بسیاری از کاربران اغلب برای خرید گوشی های آیفون اپل شنیده اند. در مقابل آن عبارت نات اکتیو و یا نان اکتیو وجود دارد. در این مقاله قصد داریم تفاوت این دو و همچنین روش تشخیص آیفون اکتیو را شرح دهیم.

فکر می کنید آیفون های اکتیو دست دوم هستند. فرق بین آیفون های اکتیو و نات اکتیو چیست؟ مخصوصاً در آیفون 13 که بازار خرید و فروش این محصول داغ است.

سلام به مخاطبان عزیز سایت کوک موبایل. مستقیم بریم سر موضوع اکتیو و نات اکتیو بودن آیفون. چون که ایران تحریم هست کمپانی ها نمی توانند به طور مستقیم با ما مراودات مالی انجام بدهند. چرا که خود آنها نیز در لیست تحریم آمریکا قرار خواهند گرفت. به خاطر همین ترس از تحریم امریکا، شرکت ها اولاً به صورت مستقیم آیفون های خود را وارد بازار ایران نمی کنند. دوماً با توزیع کنندگان کشورهای مختلف یک قرارداد دارند که می گوید 90 درصد آیفون هایی که به شما می دهیم باید در کشور خودتان توزیع و بفروش برسد و فقط 10 درصد را می توانید صادر کنید. حالا تفاوت گوشی های اکتیو و نات اکتیو دقیقاً همینجاست. اگر گوشی هایی که به دست مان می رسند جزء آن 90 درصد بوده باشد و برای اینکه بتوانیم از آنها استفاده کنیم، توسط توزیع کنندگان یکبار باز می شود، داخل آن سیم کارت گذاشته می شود و گوشی آیفون با اپراتورهای همان کشور اکتیو شده و دوباره بسته بندی می شود و به دست ما می رسد. گوشی های نات اکتیو هم جزء آن 10 درصد هستند که اجازه صادرات دارند و کلاً بسته بندی آنها باز نمی شود. پس این فکر که آیفون های اکتیو گوشی های استوک، دست دوم و یا کارکرده هستند کاملاً اشتباه است. کل قضیه، تحریم و 90 درصد و 10 درصدی است که گفتیم. هیچ فرق اساسی بین آیفون اکتیو و نان اکتیو وجود ندارد. اگر قصد خرید آیفون جدید دارید به اکتیو و یا نات اکتیو بودن آن فکر نکنید، مسائل مهمتری وجود دارند که ما در صفحه قیمت گوشی آیفون به طور مفصل به آنها پرداخته ایم.

مفهوم تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو چیست؟

واقعا تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو در چیست؟ کاربران آیفون اغلب اصطلاح اکتیو را شنیده اند، اما همه آنها در واقع این اصطلاح را به خوبی درک نکرده اند. ساده ترین تعریف آیفون Active این است که دستگاه از جعبه بسته بندی خارج شده، روشن گردیده و آماده کارکردن می باشد. مهم نیست که این آیفون چه مدت روشن بوده است، اپل از این پس، موبایل حاضر را جزء آیفون های اکتیو می شناسد. برعکس این حالت، تحت عنوان آیفون Not-Active شناخته می شود، یعنی آیفون تا بحال روشن نشده است.

خب، دانستن این موضوع به چه درد می خورد؟ بیایید در مورد این موضوع بیشتر صحبت کنیم. با کوک موبایل همراه باشید.

پی بردن به تفاوت آِفون اکتیو و نات اکتیو زمانی ضرورت پیدا می کند که شما قصد خرید آیفون جدید را دارد. همانطور که می دانید اپل در ایران نه نمایندگی و نه بازار فروش مسقیم دارد، خیلی وقت است که کشور عزیزمان ایران ظالمانه تحریم است. پس جایی برای عرضه مستقیم این محصولات وجود ندارد و وارد کنندگان نیز مجبورند طبق قوانین عمل کنند. آنها مجبورند حدود 20 درصد مازاد آیفون های فروشگاه های رسمی را خریداری و وارد بازار داخلی کنند. از طرفی، تقاضا برای خرید گوشی های آیفون بیشتر از این میزان است و این حجم از واردات، جوابگوی تقاضای بازار نیست. راه دور زدن این مسئله، خرید و اکتیو کردن آیفون در یک کشور دیگر و ورود آنها به داخل است. یعنی آیفون در کشور مبداً خریداری می شود، بسته بندی آن باز می شود، اکتیو و ریجستر می شود، و دوباره بسته بندی شده وارد کشور مقصد می شود. ناگفته نماند که بیشتر آیفون های بازار به همین صورت وارد بازار می شوند و یا نهایتاً تحت نظارت فروشندگان رسمی اپل در کشورهای همسایه، آنباکس، فعال و دوباره بسته بندی می شوند.

تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو

اکتیو بودن گوشی های آیفون

آیفون های نات اکتیو دستگاه هایی هستند که باز نشده اند و به صورت پلمپ اپل به فروش می رسند، اگر گارانتی داشته باشند، می توانید برچسب ضمانت آن را روی جعبه بسته بندی مشاهده کنید. قیمت این گوشی ها معمولاً گران تر از گوشی های اکتیو است و در برخی موارد 2 تا 3 میلیون گرانتر به فروش می رسند. دانستن این موضوع مهمترین تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو است.

پس شما که به دنبال خرید گوشی آیفون اپل هستید، حواستان را خوب جمع کنید. برخی از فروشندگان گوشی های اکتیو را بسته بندی کرده و بجای نات اکتیو با قیمت پلمپ (بالاتر از ارزش واقعی خود) به فروش می رسانند. تا اینجا متوجه تفاوت این دو شدیم، اکنون از کجا بفهیم که آیفون اکتیو است یا خیر. همچنان با ما همراه باشید.

چگونه بفهمیم که آیفون اکتیو است

در اینجا روش ساده ای را شرح داده ایم که شما بتوانید تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو یا نان اکتیو ت را شخیص دهید. همانطور که در بالا گفتیم، گوشی های آیفون حتی اگر برای یک لحظه روشن شوند، اکتیو محسوب می شود پس مدت زمان روشن بودن گوشی هیچ تاثیری بر فعال بودن و یا فعال نبودن آن ندارد.

برای اینکه بفهمید آیفون شما از قبل اکتیو بوده است یا خیر، اپل سامانه و لینکی را در اختیار کاربران قرار داده است. با ورود به این لینک و وارد کردن شماره سریال IMEI و دستورات مربوطه براحتی می توانید متوجه این موضوع شوید. پس ابتدا باید کد شناسایی IMEI که برای هر دستگاه ها تلفن همراه و به طور خاص آیفون اختصاص داده شده است را در بیاورید. از طریق این سایت به خوبی می توانید تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو را بدانید.

کد شناسایی IMEI

کد شناسایی IMEI

کد IMEI روی جعبه گوشی درج شده است. همچنین، می توانید *#06# را با صفحه‌کلید دستگاه بگیرید تا این کد روی صفحه نمایش آیفون شما ظاهر شود. همچنین برای مشاهده شماره IMEI می توانید به Settings -> General > About بروید.

اطلاعات IMEI آیفون

اطلاعات IMEI آیفون

از مرورگر کامپیوتر خود، وارد لینک https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do که اپل طراحی کرده است شوید و سپس در کارد مربوطه، IMEI دستگاه مورد نظر و کد کپچا را وارد کنید.

شماره IMEI را در کادر مربوطه وارد کنید

شماره IMEI را در کادر مربوطه وارد کنید

روی گزینه Continue کلیک کنید و چند لحظه منتظر بمانید تا اطلاعات دستگاه شما روی صفحه، نمایش داده شود.

همانطور که در عکس بالا مشاهده می کنید، اطلاعاتی در مورد آیفون 4 اپل یکی از مشتریان داده شده است. نشان می دهد که این گوشی اکتیو می باشد، تاریخ خرید آن معتبر است. نشان می دهد که خیلی وقت است این گوشی خریداری شده و از ضمانت و گارانتی خارج شده است. اکنون هر گوشی و هر سریال IMEI دیگر را می توانید به همین روش چک کنید. با این روش تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو را پیدا کنید و مراقب باشید سرتان کلاه نرود.

صفحه چک کردن اکتیو و نات اکتیو بودن آیفون

این صفحه نشان می دهد که آیفون 11 اکتیو می باشد

ما این کار را برای یک آیفون 11 اکتیو که از قبل هم می دانستیم امتحان کردیم، تا صحت این کار را بفهمیم.

در صورتی که دستگاه شما فعال نباشد، صفحه کامپیوتر به شما اطلاع می دهد که دستگاه شما فعال نیست و پیام please activate your iPhone را برای شما نمایش می دهد.
بنابراین، بررسی اینکه آیا آیفون اکتیو است یا خیر، کار پیچیده ای نیست. برای اینکه هنگام خرید گوشی گران قیمت آیفون، با مشکل مواجه نشوید، و تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو را بهتر بدانید، کوک موبایل به شما توصیه می کند که روش بالا را انجام دهید.

صفحه نشان می دهد که آیفون 11 نات اکتیو است و می گوید که لطفا آیفون خود را اکتیو کنید

آیفون نات اکتیو

چرا باید تفاوت آیفون اکتیو یا نات اکتیو بدانیم؟

در بازار فروش محصولات جدید اپل، گوشی آیفون اکتیو نسبت به آیفون اکتیو حدود چند میلیون ارزان تر است. پس بهتر است تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو را به خوبی بدانیم تا سرمان کلاه نرود. در بالا روش ساده تشخیص active و not-active بودن آیفون را یاد گرفتیم. پس قبل از خرید حتماً وارد سایت شوید و با وارد کردن کد مربوطه، این موضوع را مشخص کنید. بنابراین ترفند تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو را یاد بگیرید تا متضرر نشوید.

آیفون اکتیو بخرم یا نات اکتیو؟

آیفون اکتیو از لحاظ کارکرد، تر و تمیز بودن، بسته‌بندی و شرکت سازنده هیچ تفاوتی با آیفون نات اکتیو ندارند. تنها فرق این دو در این است که آیفون اکتیو قبل از ورود به بازار ایران، فعال و روشن شده است. هر چند که شرکت‌های گارانتی‌کننده موبایل، آیفون اکتیور را بدون هیچ مشکلی با ۱۸ ماه گارانتی و کد رجیستری به مشتریان خود تحویل می‌دهند، اما یادتان باشد که این گوشی روشن شده است و قیمتش پایین تر است.

تصمیم اینکه گوشی اکتیو یا نات اکتیو بخرید با شما است و به خودتان بستگی دارد؛ اما باید بدانید که این گوشی‌ها هیچ فرقی با یکدیگر ندارند. اگر مایل هستید که گوشی آیفون نات اکتیو خریداری کنید، باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. همچنین می‌توانید با هزینه کمتر، همان گوشی را به صورت اکتیو تهیه کنید.

فروش آیفون نات اکتیو رجیستر شده در کوک موبایل

گوشی‌ های آیفون عرضه شده برای فروش در فروشگاه کوک موبایل به خصوص جدیدترین آیفون های بازار از جمله آیفون 13، آیفون 13 مینی، آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس محصولات اکتیو نشده و آکبند هستند و با قیمت بسیار مناسب به فروش می رسند. همچنین تمامی آیفون ها کد فعال‌سازی دارند و رجیستری شده اند و خیال شما می‌تواند از بابت باز نشدن پلمپ دستگاه آسوده باشد. این قول را به شما می دهیم که به هیچ وجه کالای استفاده شده را برای شما ارسال نخواهیم کرد. اعتماد و اطمینان مشتریان به سایت کوک موبایل بزرگترین دارایی ماست. خرید آیفون های نات اکتیو که پلمپ آنها هرگز باز نشده است را از سایت ما تجربه کنید. برای دستگرمی به قیمت آیفون 13 حافظه 128 گیگ رم 4 گیگابایت ما را ببینید.
امیدوارم با اطلاعاتی که در این مقاله به شما دادیم بتونید تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو را به خوبی یاد بگیرید و هنگام خرید آیفون جدید با چشم باز عمل کنید.

بلاگ

2 thoughts on “تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو چیست؟ 1 روش تخصصی

  1. علی اصغر گفت:

    با سلام ، مطالب خیلی عالی بود دمتون گرم.

    1. تحریریه کوک موبایل گفت:

      سلام. خواهش می کنم. انجام وظیفه است. لطفا به سایر صفحات ما از جمله تعمیرات آیفون و تعمیرات موبایل ما سر بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


کوک موبایل در رسانه ملی