0

تاریخچه شرکت لنوو

شرکت لنوو

شرکت لنوو یکی از بزرگترین شرکت های فناوری خصوصی در جهان است که تخصص آن در تولید کامپیوترهای رومیزی، لپ تاپ، تبلت، گوشی تلفن همراه و تجهیزات خاصی مانند  سوپر کامپیوتر ها است.

تاریخچه شرکت لنوو

این شرکت یکی از جدیدترین شرکت های فناوری بزرگی است که اما هنوز هم نتوانسته معروفیت برندهای معروفی چون اپل، دل و سامسونگ را به دست بیاورد. اگر چه شرکت لنوو در سال ۲۰۰۴ در کشور چین بنیان نهاده شد، اما ریشه های این شرکت به دهه ۱۹۸۰ بر می گردد.

بنیان گذاری شرکت

نام شرکت لنوو در ابتدا New Technology Developer Inc بود و خیلی زود نام خود را به Legend Holdings تغییر داد. این شرکت در سال ۱۹۸۴ توسط لیو شوانژی و ده نفر از همکارانش در کشور چین تاسیس شد. اولین محصول این شرکت دستگاهی بود که به کامپیوتر وصل می شد و قابلیت زبان چینی را به آن می افزود. آکادمی علوم چین مبلغ ۲۵۰۰۰ دلار را برای تامین مالی این شرکت به عنوان بخشی از تجربه های اولیه دولت چین با شرکت های خصوصی پرداخت کرد. به منظور افزایش سرمایه و کسب تجربه در بازار آزاد، این شرکت در سال ۱۹۸۸ با عنوان Legend Hong Kong در هنگ کنگ ثبت شد.

 

شرکت لنوو

 

اولین گام های بازاریابی شرکت لنوو

Legend در سال ۱۹۸۸ شروع به بازاریابی برای اولین کامپیوتر خود با نام Legend PC در چین کرد. فروش این کامپیوتر به سرعت رشد کرد و در سال ۱۹۹۶، این شرکت بیشترین سهم بازار را در فروش کامپیوترهای رومیزی شخصی در پکن داشت. در همان سال، Legend اولین کامپیوتر لپ تاپ خود را معرفی کرد.

تا سال ۱۹۹۸، این شرکت تعداد یک میلیون کامپیوتر فروخت و در سال ۱۹۹۹ به بزرگ ترین فروشنده PC در منطقه آسیا و اقیانوسیه تبدیل شد. شرکت Legend خط تولید خود را در سال ۲۰۰۲ با اولین سوپر کامپیوتر خود یعنی DeepComp گسترش داد. DeepComp به عنوان سریع ترین کامپیوتر موجود در چین برای بازار غیر نظامی عرضه شد. در سال ۲۰۰۳، Legend لگو و نام تجاری لنوو (Lenovo) را برای محصولات خود انتخاب کرد تا شرکت را برای گسترش در بازارهایی خارج از منطقه آسیا-اقیانوسیه آماده سازد.

 

ظهور در عرصه جهانی

Legend در سال ۲۰۰۴ نام خود را به طور رسمی به Lenovo تغییر داد و با همکاری در بازی های المپیک، در سطح جهانی مطرح شد. در همان سال این شرکت بخش کامپیوتر IBM را خریداری کرد و با این کار در مرکز توجه جهانی قرار گرفت. لپ تاپ های معروف IBM با نام ThinkPad به Lenovo ThinkPad تغییر نام داد.

  شرکت لنوو

هنگامی که در سال ۲۰۰۵ این خریداری تکمیل گردید، لنوو به سومین شرکت بزرگ PC تبدیل شد. پس از این خرید و گسترش بازار، خط تولید لنوو رشد یافت و گوشی هوشمند و تبلت نیز تولید کرد و حضور این شرکت در اروپا، آمریکای جنوبی و ژاپن بیشتر شد.

لنوو در سال های اخیر

در سال ۲۰۱۶ شرکت لنوو تعداد ۶۰۰۰۰ کارمند داشت و درآمد این شرکت ۰۳/۴۳ میلیارد دلار بود. در همین سال سود عملیاتی این شرکت ۶۷۲ میلیون دلار بوده و سود خالص آن ۵۳۵ میلیون دلار گزارش شد. کل دارایی شرکت لنوو در سال ۲۰۱۶ به ۱۸/۲۷ میلیارد دلار و مجموع حقوق صاحبان سهام به ۰۶/۴ میلیارد دلار رسید.

محصولاتی که لنوو در حال حاضر  تولید می کند عبارتند از: گوشی های هوشمند، کامپیوترهای رومیزی، سرور، نوت بوک، تبلت، نت بوک، دستگاه های جانبی کامپیوتر، پرینتر، تلویزیون، اسکنر و دستگاه های ذخیر سازی.

مهم ترین فعالیت های شرکت لنوو به تفکیک سال

۱۹۸۱- شرکت IBM PCD اولین کامپیوتر شخصی خود را با نام IBM PC معرفی کرد.

۱۹۸۴- لیو چوانزی با سرمایه گذاری اولیه ۲۵۰۰۰ دلار، شرکت New Technology Developer (نام سابق گروه Legend) را به همراه ۱۰ نفر از همکارانش تاسیس کرد که توسط آکادمی چینی تامین مالی شد.

۱۹۸۶- شرکت IBM PCD اولین لپ تاپ خود به نام PC Convertible را با وزن ۱۲ پوند معرفی کرد.

۱۹۸۸- نرم افزار تشخیص کاراکتر چینی، بالاترین جایزه پیشرفت علمی و فناوری در چین را دریافت کرد، شرکت Legend در هنگ کنگ تاسیس شد.

۱۹۹۰- این شرکت به تولید و فروش محصولات کامپیوتری خود پرداخت و اولین کامپیوتر شخصی خود را با نام Legend PC به بازار عرضه کرد.

۱۹۹۲- شرکت IBM PCD اولین نوت بوک صنعتی با نام ThinkPad را معرفی کرد.

۱۹۹۳- Legend وارد عرصه پنتیوم شد و اولین کامپیوتر شخصی ۵۸۶ چینی را معرفی کرد.

۱۹۹۴- شرکت IBM PCD اولین نوت بوک صنعتی دارای CD-ROM را با نام ThinkPad 755CD معرفی کرد.

۱۹۹۵- شرکت Legend اولین سرور با نام تجاری Legend را معرفی کرد.

۱۹۹۶- Legend برای اولین بار بیشترین سهم بازار چین را به خود اختصاص داد و همچنین اولین لپ تاپ با نام تجاری Legend را معرفی کرد.

۱۹۹۷- شرکت IBM PCD اولین نوت بوک  دارای DVD-ROM را با نام ThinkPad 770 معرفی کرد.

۱۹۹۸- Legend تعداد کامپیوترهای تولیدی خود را به یک میلیون عدد رساند و آقای اندی گرو رئیس اینتل در مراسمی که به همین منظور برگزار شده بود شرکت کرد و میلیون مین کامپیوتری که تولید شده بود را برای قرار گرفتن در مجموعه موزه اینتل انتخاب کرد.

۱۹۹۹- Legend به بزرگ ترین فروشنده PC در منطقه آسیا و اقیانوسیه تبدیل شد.

۲۰۰۰- IBM PCD تعداد نوت بوک های ThinkPad عرضه شده ی خود را به یک میلیون عدد رساند.

۲۰۰۱- نوت بوک IBM با یک تراشه ی امنیتی توکار معرفی شد و این نوت بوک اولین نوت بوکی بود که گواهی Trusted Computing Platform Alliance (چهارچوب صنعتی که استانداردهای امنیت داده را تنظیم می کند) دریافت کرد، Yuanqing Yang  به عنوان رئیس و مدیر عامل شرکت Legend تعیین شد.

۲۰۰۲- تولید سوپرکامپیوتر شرکت Legend با نام DeepComp 1800 آغاز شد. این سوپر کامپیوتر اولین کامپیوتر چینی با ۱۰۰۰ گیگا فلاپس (قدرت خام پردازش اعشاری) و سریع ترین کامپیوتر برای استفاده غیر نظامی است و در بین ۵۰۰ کامپیوتر با سرعت بالا در جهان، رتبه ی ۴۳ را به خود اختصاص داد.

  شرکت لنوو  

۲۰۰۳- شرکت Legend از ظهور نام تجاری Lenovo (لنوو) خبر داد تا در بازارهای خارجی گسترش یابد.

۲۰۰۴- شرکت IBM PCD اولین نوت بوک خود را با قابلیت خواندن اثر انگشت عرضه کرد و تعداد کامپیوترهای شخصی (مجموع کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ) تولیدی خود را به  ۱۰۰ میلیون عدد رساند.

لنوو در المپیک جهانی سهیم شد. این شرکت اولین شرکت چینی بود که به عنوان یک شرکت تجهیزات فناوری کامپیوتر با کمیته بین المللی المپیک همکاری کرد. لنوو و IBM از توافق خود برای خرید بخش کامپیوترهای شخصی IBM توسط لنوو خبر دادند.

۲۰۰۵- لنوو فرآیند خرید بخش کامپیوترهای شخصی IBM را تکمیل کرد و به سومین شرکت بزرگ در زمینه تولید کامپیوترهای شخصی تبدیل گردید. ویلیام جی آمیلو به عنوان مدیر عامل و رئیس شرکت لنوو منصوب گردید و یوانکینگ یانگ رئیس هیئت مدیره این شرکت شد.

۲۰۰۶- تکنولوژی لنوو حمایت بی نظیری  از بازی های زمستانی المپیک ۲۰۰۶ در تورینو ایتالیا کرد و ۵۰۰۰ کامپیوتر شخصی، ۳۵۰ سرور و ۱۰۰۰ نوت بوک را در اختیار این بازی ها قرار داد.

۲۰۰۷- کمیته برگزاری مسابقات المپیک پکن، مشعل المپیک طراحی شده توسط لنوو را به عنوان طرح برگزیده در بین ۳۰۰ شرکت کننده انتخاب کرد.

۲۰۰۸- لنوو با نام تجاری جدید Idea وارد بازار جهانی کامپیوترهای شخصی شد. لپ تاپ ThinkPad X300 شرکت لنوو توسط مجله بیزینس ویک به عنوان "بهترین لپ تاپ" نامیده شد. لنوو عملکردی خوشایند و بدون خطا در بازی های المپیک پکن که بزرگترین رویداد ورزشی در تاریخ است، ارائه کرد.

۲۰۰۹- لنوو حامی بزرگ فناوری برای نمایشگاه جهانی ۲۰۱۰ در شانگهای شد. لنوو تعداد محصول تولیدی Idea که به فروش رساند را به یک میلیون عدد رساند.

۲۰۱۰- لنوو اولین گوشی هوشمند خود را با نام LePhone معرفی کرد. لنوو تعداد ThinkPad به فروش رسانده را به ۶۰ میلیون رساند.

شرکت لنوو  

۲۰۱۱- لنوو واحد تجارت خانگی دیجیتال اینترنت موبایل(MIDH ) تشکیل داد تا فرصت های رو به رشد در دستگاه های مصرفی مانند گوشی های هوشمند، تبلت ها و تلویزیون های هوشمند را به دست آورد.

لنوو یک سرمایه گذاری مشترک با NEC را تشکیل داده و بزرگ ترین شرکت کامپیوترهای شخصی در ژاپن را ایجاد کرد. لنووی یک شرکت کامپیوتری و وسایل الکترونیکی مستقر در آلمان به نام Medion را خریداری کرده و به این ترتیب حضور این شرکت در بازار مصرفی اروپای غربی به طور قابل توجهی افزایش یافت.

۲۰۱۲- به منظور فروش سرور در چین و توسعه راه حل های ذخیره سازی، لنوو یک سرمایه گذاری مشترک با EMC انجام داد. همچنین لنوو در این سال شرکت نرم افزاری Stoneware که بر روی پردازش ابری متمرکز بود خریداری کرد. در این سال، تعداد ThinkPad فروخته شده توسط لنوو به یک میلیون عدد رسید.

۲۰۱۳- لنوو رتبه اول را در بین شرکت های تولید کننده کامپیوتر شخصی کسب کرد و در بین ۵۰۰ شرکت بزرگ در فهرست فورچن، رتبه ۳۲۹ را به دست آورد.

در همین سال، شرکت CCE که یک شرکت پیشرو در زمینه وسایل الکترونیکی مصرفی در برزیل بود، توسط لنوو خریداری شد. همچنین لنوو رتبه ۳ را در بین شرکت های تولید کننده گوشی هوشمند کسب کرد.

  شرکت لنوو  

۲۰۱۴- لنوو اعلام کرد که شرکت System x را از IBM خریداری خواهد کرد و هشت روز بعد اعلام کرد که شرکت Motorola Mobility را از گوگل خواهد خرید.

لنوو در فهرست ۵۰۰ شرکت فورچن رتبه ۲۸۶ را به دست آورد. با تکمیل خرید System x و Motorola Mobility ، لنوو رتبه ۳ جهانی را در زمینه های سرور و گوشی هوشمند کسب کرد.

۲۰۱۵- فروش ThinkPad به ۱۰۰ میلیون عدد رسید. رتبه این شرکت در فهرست فورچن به ۲۳۱ ارتقا یافت. نام تجاری لنوو در بین ۱۰۰ نام تجاری برتر جهان قرار گرفت. گروه مشاوران بوستون، شرکت لنوو را در بین ۵۰ شرکت برتر مبتکر در سطح جهان قرار داد.

۲۰۱۶- لنوو به منظور توسعه راه حل های سریع ابری، همکاری با SAP را گسترش داد. با هدف ایجاد زیر ساخت های محرمانه برای مراکز داده در سراسر جهان، لنوو با شرکت Nutanix همکاری کرد.

به منظور توسعه اولین دستگاه تلفن همراه با قابلیت ردیابی حرکت سه بعدی و سنجش عمق، لنوو با شرکت گوگل همکاری کرد. لنوو در فهرست فورچن رتبه ۲۰۲ را کسب کرد.

۲۰۱۷- در ماه مارس ۲۰۱۷، گوشی هوشمند Lenovo P2 توسط سرویس بازاریابی اینترنتی RuangLaptop به عنوان گوشی هوشمند با بهترین طول عمر باطری انتخاب شد.

شرکت لنوو

لنوو در این سال موافقت کرد تا ۵/۳ میلیون دلار را به عنوان بخشی از بدهی خود به کمیسیون تجاری فدرال ایالات متحده پرداخت کند.

این شرکت در ماه مارس سال ۲۰۱۷ خط مشی خود را معکوس کرد و اعلام کرد که تمام محصولات آینده ی این شرکت از نام تجاری Motorola استفاده خواهند کرد.

دیدگاه 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
بازگشت
تاریخچه شرکت لنوو
شرکت لنوو

شرکت لنوو یکی از بزرگترین شرکت های فناوری خصوصی در جهان است که تخصص آن در تولید کامپیوترهای رومیزی، لپ تاپ، تبلت، گوشی تلفن همراه و تجهیزات خاصی مانند  سوپر کامپیوتر ها است.

تاریخچه شرکت لنوو

این شرکت یکی از جدیدترین شرکت های فناوری بزرگی است که اما هنوز هم نتوانسته معروفیت برندهای معروفی چون اپل، دل و سامسونگ را به دست بیاورد. اگر چه شرکت لنوو در سال ۲۰۰۴ در کشور چین بنیان نهاده شد، اما ریشه های این شرکت به دهه ۱۹۸۰ بر می گردد.

بنیان گذاری شرکت

نام شرکت لنوو در ابتدا New Technology Developer Inc بود و خیلی زود نام خود را به Legend Holdings تغییر داد. این شرکت در سال ۱۹۸۴ توسط لیو شوانژی و ده نفر از همکارانش در کشور چین تاسیس شد. اولین محصول این شرکت دستگاهی بود که به کامپیوتر وصل می شد و قابلیت زبان چینی را به آن می افزود. آکادمی علوم چین مبلغ ۲۵۰۰۰ دلار را برای تامین مالی این شرکت به عنوان بخشی از تجربه های اولیه دولت چین با شرکت های خصوصی پرداخت کرد. به منظور افزایش سرمایه و کسب تجربه در بازار آزاد، این شرکت در سال ۱۹۸۸ با عنوان Legend Hong Kong در هنگ کنگ ثبت شد.

 

شرکت لنوو

 

اولین گام های بازاریابی شرکت لنوو

Legend در سال ۱۹۸۸ شروع به بازاریابی برای اولین کامپیوتر خود با نام Legend PC در چین کرد. فروش این کامپیوتر به سرعت رشد کرد و در سال ۱۹۹۶، این شرکت بیشترین سهم بازار را در فروش کامپیوترهای رومیزی شخصی در پکن داشت. در همان سال، Legend اولین کامپیوتر لپ تاپ خود را معرفی کرد.

تا سال ۱۹۹۸، این شرکت تعداد یک میلیون کامپیوتر فروخت و در سال ۱۹۹۹ به بزرگ ترین فروشنده PC در منطقه آسیا و اقیانوسیه تبدیل شد. شرکت Legend خط تولید خود را در سال ۲۰۰۲ با اولین سوپر کامپیوتر خود یعنی DeepComp گسترش داد. DeepComp به عنوان سریع ترین کامپیوتر موجود در چین برای بازار غیر نظامی عرضه شد. در سال ۲۰۰۳، Legend لگو و نام تجاری لنوو (Lenovo) را برای محصولات خود انتخاب کرد تا شرکت را برای گسترش در بازارهایی خارج از منطقه آسیا-اقیانوسیه آماده سازد.

 

ظهور در عرصه جهانی

Legend در سال ۲۰۰۴ نام خود را به طور رسمی به Lenovo تغییر داد و با همکاری در بازی های المپیک، در سطح جهانی مطرح شد. در همان سال این شرکت بخش کامپیوتر IBM را خریداری کرد و با این کار در مرکز توجه جهانی قرار گرفت. لپ تاپ های معروف IBM با نام ThinkPad به Lenovo ThinkPad تغییر نام داد.

  شرکت لنوو

هنگامی که در سال ۲۰۰۵ این خریداری تکمیل گردید، لنوو به سومین شرکت بزرگ PC تبدیل شد. پس از این خرید و گسترش بازار، خط تولید لنوو رشد یافت و گوشی هوشمند و تبلت نیز تولید کرد و حضور این شرکت در اروپا، آمریکای جنوبی و ژاپن بیشتر شد.

لنوو در سال های اخیر

در سال ۲۰۱۶ شرکت لنوو تعداد ۶۰۰۰۰ کارمند داشت و درآمد این شرکت ۰۳/۴۳ میلیارد دلار بود. در همین سال سود عملیاتی این شرکت ۶۷۲ میلیون دلار بوده و سود خالص آن ۵۳۵ میلیون دلار گزارش شد. کل دارایی شرکت لنوو در سال ۲۰۱۶ به ۱۸/۲۷ میلیارد دلار و مجموع حقوق صاحبان سهام به ۰۶/۴ میلیارد دلار رسید.

محصولاتی که لنوو در حال حاضر  تولید می کند عبارتند از: گوشی های هوشمند، کامپیوترهای رومیزی، سرور، نوت بوک، تبلت، نت بوک، دستگاه های جانبی کامپیوتر، پرینتر، تلویزیون، اسکنر و دستگاه های ذخیر سازی.

مهم ترین فعالیت های شرکت لنوو به تفکیک سال

۱۹۸۱- شرکت IBM PCD اولین کامپیوتر شخصی خود را با نام IBM PC معرفی کرد.

۱۹۸۴- لیو چوانزی با سرمایه گذاری اولیه ۲۵۰۰۰ دلار، شرکت New Technology Developer (نام سابق گروه Legend) را به همراه ۱۰ نفر از همکارانش تاسیس کرد که توسط آکادمی چینی تامین مالی شد.

۱۹۸۶- شرکت IBM PCD اولین لپ تاپ خود به نام PC Convertible را با وزن ۱۲ پوند معرفی کرد.

۱۹۸۸- نرم افزار تشخیص کاراکتر چینی، بالاترین جایزه پیشرفت علمی و فناوری در چین را دریافت کرد، شرکت Legend در هنگ کنگ تاسیس شد.

۱۹۹۰- این شرکت به تولید و فروش محصولات کامپیوتری خود پرداخت و اولین کامپیوتر شخصی خود را با نام Legend PC به بازار عرضه کرد.

۱۹۹۲- شرکت IBM PCD اولین نوت بوک صنعتی با نام ThinkPad را معرفی کرد.

۱۹۹۳- Legend وارد عرصه پنتیوم شد و اولین کامپیوتر شخصی ۵۸۶ چینی را معرفی کرد.

۱۹۹۴- شرکت IBM PCD اولین نوت بوک صنعتی دارای CD-ROM را با نام ThinkPad 755CD معرفی کرد.

۱۹۹۵- شرکت Legend اولین سرور با نام تجاری Legend را معرفی کرد.

۱۹۹۶- Legend برای اولین بار بیشترین سهم بازار چین را به خود اختصاص داد و همچنین اولین لپ تاپ با نام تجاری Legend را معرفی کرد.

۱۹۹۷- شرکت IBM PCD اولین نوت بوک  دارای DVD-ROM را با نام ThinkPad 770 معرفی کرد.

۱۹۹۸- Legend تعداد کامپیوترهای تولیدی خود را به یک میلیون عدد رساند و آقای اندی گرو رئیس اینتل در مراسمی که به همین منظور برگزار شده بود شرکت کرد و میلیون مین کامپیوتری که تولید شده بود را برای قرار گرفتن در مجموعه موزه اینتل انتخاب کرد.

۱۹۹۹- Legend به بزرگ ترین فروشنده PC در منطقه آسیا و اقیانوسیه تبدیل شد.

۲۰۰۰- IBM PCD تعداد نوت بوک های ThinkPad عرضه شده ی خود را به یک میلیون عدد رساند.

۲۰۰۱- نوت بوک IBM با یک تراشه ی امنیتی توکار معرفی شد و این نوت بوک اولین نوت بوکی بود که گواهی Trusted Computing Platform Alliance (چهارچوب صنعتی که استانداردهای امنیت داده را تنظیم می کند) دریافت کرد، Yuanqing Yang  به عنوان رئیس و مدیر عامل شرکت Legend تعیین شد.

۲۰۰۲- تولید سوپرکامپیوتر شرکت Legend با نام DeepComp 1800 آغاز شد. این سوپر کامپیوتر اولین کامپیوتر چینی با ۱۰۰۰ گیگا فلاپس (قدرت خام پردازش اعشاری) و سریع ترین کامپیوتر برای استفاده غیر نظامی است و در بین ۵۰۰ کامپیوتر با سرعت بالا در جهان، رتبه ی ۴۳ را به خود اختصاص داد.

  شرکت لنوو  

۲۰۰۳- شرکت Legend از ظهور نام تجاری Lenovo (لنوو) خبر داد تا در بازارهای خارجی گسترش یابد.

۲۰۰۴- شرکت IBM PCD اولین نوت بوک خود را با قابلیت خواندن اثر انگشت عرضه کرد و تعداد کامپیوترهای شخصی (مجموع کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ) تولیدی خود را به  ۱۰۰ میلیون عدد رساند.

لنوو در المپیک جهانی سهیم شد. این شرکت اولین شرکت چینی بود که به عنوان یک شرکت تجهیزات فناوری کامپیوتر با کمیته بین المللی المپیک همکاری کرد. لنوو و IBM از توافق خود برای خرید بخش کامپیوترهای شخصی IBM توسط لنوو خبر دادند.

۲۰۰۵- لنوو فرآیند خرید بخش کامپیوترهای شخصی IBM را تکمیل کرد و به سومین شرکت بزرگ در زمینه تولید کامپیوترهای شخصی تبدیل گردید. ویلیام جی آمیلو به عنوان مدیر عامل و رئیس شرکت لنوو منصوب گردید و یوانکینگ یانگ رئیس هیئت مدیره این شرکت شد.

۲۰۰۶- تکنولوژی لنوو حمایت بی نظیری  از بازی های زمستانی المپیک ۲۰۰۶ در تورینو ایتالیا کرد و ۵۰۰۰ کامپیوتر شخصی، ۳۵۰ سرور و ۱۰۰۰ نوت بوک را در اختیار این بازی ها قرار داد.

۲۰۰۷- کمیته برگزاری مسابقات المپیک پکن، مشعل المپیک طراحی شده توسط لنوو را به عنوان طرح برگزیده در بین ۳۰۰ شرکت کننده انتخاب کرد.

۲۰۰۸- لنوو با نام تجاری جدید Idea وارد بازار جهانی کامپیوترهای شخصی شد. لپ تاپ ThinkPad X300 شرکت لنوو توسط مجله بیزینس ویک به عنوان "بهترین لپ تاپ" نامیده شد. لنوو عملکردی خوشایند و بدون خطا در بازی های المپیک پکن که بزرگترین رویداد ورزشی در تاریخ است، ارائه کرد.

۲۰۰۹- لنوو حامی بزرگ فناوری برای نمایشگاه جهانی ۲۰۱۰ در شانگهای شد. لنوو تعداد محصول تولیدی Idea که به فروش رساند را به یک میلیون عدد رساند.

۲۰۱۰- لنوو اولین گوشی هوشمند خود را با نام LePhone معرفی کرد. لنوو تعداد ThinkPad به فروش رسانده را به ۶۰ میلیون رساند.

شرکت لنوو  

۲۰۱۱- لنوو واحد تجارت خانگی دیجیتال اینترنت موبایل(MIDH ) تشکیل داد تا فرصت های رو به رشد در دستگاه های مصرفی مانند گوشی های هوشمند، تبلت ها و تلویزیون های هوشمند را به دست آورد.

لنوو یک سرمایه گذاری مشترک با NEC را تشکیل داده و بزرگ ترین شرکت کامپیوترهای شخصی در ژاپن را ایجاد کرد. لنووی یک شرکت کامپیوتری و وسایل الکترونیکی مستقر در آلمان به نام Medion را خریداری کرده و به این ترتیب حضور این شرکت در بازار مصرفی اروپای غربی به طور قابل توجهی افزایش یافت.

۲۰۱۲- به منظور فروش سرور در چین و توسعه راه حل های ذخیره سازی، لنوو یک سرمایه گذاری مشترک با EMC انجام داد. همچنین لنوو در این سال شرکت نرم افزاری Stoneware که بر روی پردازش ابری متمرکز بود خریداری کرد. در این سال، تعداد ThinkPad فروخته شده توسط لنوو به یک میلیون عدد رسید.

۲۰۱۳- لنوو رتبه اول را در بین شرکت های تولید کننده کامپیوتر شخصی کسب کرد و در بین ۵۰۰ شرکت بزرگ در فهرست فورچن، رتبه ۳۲۹ را به دست آورد.

در همین سال، شرکت CCE که یک شرکت پیشرو در زمینه وسایل الکترونیکی مصرفی در برزیل بود، توسط لنوو خریداری شد. همچنین لنوو رتبه ۳ را در بین شرکت های تولید کننده گوشی هوشمند کسب کرد.

  شرکت لنوو  

۲۰۱۴- لنوو اعلام کرد که شرکت System x را از IBM خریداری خواهد کرد و هشت روز بعد اعلام کرد که شرکت Motorola Mobility را از گوگل خواهد خرید.

لنوو در فهرست ۵۰۰ شرکت فورچن رتبه ۲۸۶ را به دست آورد. با تکمیل خرید System x و Motorola Mobility ، لنوو رتبه ۳ جهانی را در زمینه های سرور و گوشی هوشمند کسب کرد.

۲۰۱۵- فروش ThinkPad به ۱۰۰ میلیون عدد رسید. رتبه این شرکت در فهرست فورچن به ۲۳۱ ارتقا یافت. نام تجاری لنوو در بین ۱۰۰ نام تجاری برتر جهان قرار گرفت. گروه مشاوران بوستون، شرکت لنوو را در بین ۵۰ شرکت برتر مبتکر در سطح جهان قرار داد.

۲۰۱۶- لنوو به منظور توسعه راه حل های سریع ابری، همکاری با SAP را گسترش داد. با هدف ایجاد زیر ساخت های محرمانه برای مراکز داده در سراسر جهان، لنوو با شرکت Nutanix همکاری کرد.

به منظور توسعه اولین دستگاه تلفن همراه با قابلیت ردیابی حرکت سه بعدی و سنجش عمق، لنوو با شرکت گوگل همکاری کرد. لنوو در فهرست فورچن رتبه ۲۰۲ را کسب کرد.

۲۰۱۷- در ماه مارس ۲۰۱۷، گوشی هوشمند Lenovo P2 توسط سرویس بازاریابی اینترنتی RuangLaptop به عنوان گوشی هوشمند با بهترین طول عمر باطری انتخاب شد.

شرکت لنوو

لنوو در این سال موافقت کرد تا ۵/۳ میلیون دلار را به عنوان بخشی از بدهی خود به کمیسیون تجاری فدرال ایالات متحده پرداخت کند.

این شرکت در ماه مارس سال ۲۰۱۷ خط مشی خود را معکوس کرد و اعلام کرد که تمام محصولات آینده ی این شرکت از نام تجاری Motorola استفاده خواهند کرد.