انتقال دستی اطلاعات از android به iOS

۴۳۲
0

در این پست قصد داریم چند نکته برای انتقال دستی و امن مخاطبین، عکس ها، موزیک، فایل ها و ... از دستگاه Android قدیمی به آیفون جدید، آی پد و هر دستگاه iOS را به شما عزیزان آموزش دهیم. با کوک موبایل همراه باشید.

 شما می توانید از برنامه Move to iOS برای انتقال خودکار و اتوماتیک محتوای دستگاه Android خود به دستگاه iOS جدید استفاده کنید. اگر به هر دلیلی قادر نیستید از این  برنامه استفاده کنید، بایستی محتوای روی گوشی اندرویدی تان را به صورت دستی به آیفون و آیپد جدید انتقال دهید.

ایمیل، مخاطبین و تقویم

سیستم عامل های iOS با ارائه دهندگان سرویس ایمیل همچون گوگل، مایکروسافت، یاهو و … کار می کنند، بنابراین شما می توانید ایمیل ها، مخاطبین و تقویم هایی را که در حال حاضر بر روی گوشی ها و تبلت های اندرویدی خود دارید برای همیشه نگه دارید. برای شروع انتقال ایمیل ها و تقویم هایتان،  بایستی هر یک از حساب های ایمیلتان را به صورت تک به تک به آیفون و یا آیپد جدیدتان اضافه کنید.

برای اضافه کردن این سرویس ها به آیفون و آیپد جدید،  باید به مسیر

Settings > Accounts & Passwords

بروید و در این جا سرویس های خود را با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور آنها اضافه کنید.

عکس ها و فیلم ها (Photos and videos)

برای انتقال عکس ها و فیلم ها از گوشی و تبلت اندرویدی قدیمی به دستگاه iOS جدیدتان، از کامپیوتری که روی آن برنامه ی iTunes نصب است، استفاده کنید. برای این منظور بایستی گام های زیر را طی نمایید.

گام اول: گوشی و یا تبلت اندروید را به کامپیوتر متصل کنید و با گشتن درون گوشی عکس ها و ویدیوهای خود را پیدا کنید. در اکثر دستگاه های اندرویدی،  این فایل ها در آدرس DCIM> Camera قرار دارند. اگر کامیپوترتان سیستم عامل مک دارد می بایست ابتدا برنامه ی  Android File Transfer را روی آن نصب کنید و پس از نصب شدن برنامه، آن را باز و اجرا کنید، حال می توانید به آدرس DCIM> Camera بروید.
گام دوم: عکسها و ویدیوهایی را که میخواهید به آیفون جدیدتان منتقل کنید، انتخاب کرده و آنها را به پوشه جدیدی که روی کامپیوتر خود ساخته اید، منتقل کنید.
گام سوم:  کابل USB گوشی و یا تبلت اندروید خود را از کامپیوتر قطع کنید و آیفون را به کامپیوتر وصل کنید.
گام چهارم: برنامه ی iTunes را بر روی رایانه اجرا کنید و عکس های انتخاب شده را با آیفون جدیدی که به کامپیوتر متصل کرده اید، همگام کنید. شما می توانید عکس ها و فیلم های موجود بر روی آیفون را در آدرس Photos > Albums پیدا کنید.
گام پنجم: می توانید با استفاده از کتابخانه عکس های iCloud، عکس ها و ویدیوهای خود در iCloud ذخیره کنید تا قادر باشید هر زمانی و از هر وسیله ای که خواستید به کتابخانه تصاویر و ویدیوهایتان دسترسی پیدا کنید.

موسیقی (Music)

زمانی که از اندروید به iPhone کوچ می کنید، خواهید توانست موسیقی های مورد علاقه تان را به آیفون و آیپد جدیدتان منتقل کنید. برای انتقال موسیقی از اندروید به آیفون فقط بایستی از یک کامپیوتر که برنامه ی  iTunes روی آن نصب است، استفاده کنید. اگر از برنامه های جریان موسیقی استفاده می کنید، باید به App استور بروید، برنامه را دانلود کرده و سپس با نام کاربری و رمز عبور اکانتتان وارد برنامه شوید. اگر از Apple Music استفاده می کنید، فقط  کافی است که با اکانت خود در دستگاه iOS  جدید لاگین کنید تا فرآیند همگام سازی انجام شود.

برای انتقال موسیقی از گوشی و تبلت اندرویدی به دستگاه iOS، از رایانه ای که iTunes دارد، استفاده کنید. برای این منظور بایستی گام های زیر را طی کنید.

گام اول: دستگاه اندرویدی را به رایانه متصل کنید و موسیقی های موردنظر را پیدا کنید. در اکثر دستگاه های اندرویدی، این فایل ها در آدرس مقصد موسیقی قرار گرفته اند. اگر کامیپوتری که از آن استفاده می کنید Mac است،  ابتدا باید برنامه ی Android File Transfer را روی آن نصب کنید، سپس برنامه را باز و اجرا کنید، سپس به Music بروید.
گام دوم: آهنگ هایی را که قصد انتقال آنها را دارید، انتخاب کرده و آنها را در پوشه جدیدی که روی رایانه تان ایجاد کرده اید، بریزید.
گام سوم: گوشی و یا تبلت اندرویدی را از کامپیوتر جدا کنید و آیفون را به کامپیوتر وصل کنید.
گام چهارم: iTunes را بر روی کامپیوتر اجرا کنید، به library بروید و روی وMusic کلیک کنید.
گام پنجم: پوشه ای که آهنگ هایتان را درون آن قرار داده اید باز کنید و آنها را به قسمت Music در iTunes بکشید(دراگ کنید).

گام ششم: از روی آیتیونز دستگاه iOS جدید را انتخاب کرده و روی Music کلیک کنید. می توانید تمام Library تان را با آیفون و یا آیپد جدیدتان همگام و سینک کنید و یا فقط آهنگ ها یا هنرمندانی خاص را انتخاب کنید.
گام هفتم: روی عبارت Sync کلیک کنید. پس از همگام شدن موزیک ها با آیفون، می توانید از طریق برنامه ی موزیک در صفحه ی هو آیفون که با آیکون  مشخص شده است، به تمامی این موسیقی ها دسترسی پیدا کنید.

کتابها و فایلهای PDF

برای انتقال کتابها و فایل های پی دی اف از دستگاه Android به iOS، میتوان هم آنها را ایمپورت کرد و هم از طریق برنامه هایی مانند Kindle، Nook، Books Google Play و… به آنها دسترسی پیدا کرد. برای دسترسی به کتابهایتان از طریق برنامه ای واسط، وارد App استور شوید، برنامه را دانلود کنید و آنگاه با نام کاربری و رمز عبور خود وارد برنامه شوید.

شما همچنین می توانید برای انتقال کتابها و فایلهای EPUB از گوشی و تبلت اندرویدی به دستگاه iOS، از رایانه ای که روی آن برنامه iTunes نصب شده است، استفاده کنید. برای این منظور می بایست گام های زیر را طی کنید.

گام اول: دستگاه Android خود را به رایانه خود وصل کنید و کتابها و فایلهای PDF خود را پیدا کنید. در اکثر دستگاه ها، شما می توانید این فایل ها را در بخش Documents پیدا کنید. در مورد استفاده از لپ تاپ هایMac برای انتقال داده ها از اندروید به آیفون، می بایست برنامه ی Android File Transfer را روی کامپیوتر خود نصب کنید، سپس آن را باز و اجرا کنید و در آخر به دنبال آدرس Documents بگردید.
گام دوم: کتابها و فایلهای PDFی را که میخواهید انتقال دهید، به درون فولدری که روی کامپیوترتان ساخته اید، بریزید.
گام سوم: دستگاه Android را از کامپیوتر جدا کنید و آیفون را به کامپیوتر متصل کنید.
گام چهارم: کتاب ها و فایل های PDF را به Library دراگ کنید. در کامپیوترهای Mac، به آدرس iBooks> List بروید و کتابها و فایل های پی دی اف را در آنجا دراگ کنید. اگر از کامپیوتری که ویندوز دارد استفاده می کنید، باید به آدرس iTunes> Books بروید.

گام پنجم: ابتدا برنامه ی iTunes را روی رایانه خود باز و اجرا کنید و کتاب های PDF و EPUB را سینک کنید. حالا می توانید کتاب ها و فایل های PDFی را که سینک کردید، بر روی آیفون و در آدرس iBooks> All Books پیدا کنید.

 

اسناد (Documents)

اگر اسناد را در فضای ابری یا سرویس های دیگر همچون Dropbox، Google Drive یا Miscrosoft OneDrive ذخیره می کنید، می توانید پس از کوچ از اندروید به iOS برنامه مزبور را از App Store دانلود کرده و سپس وارد سیستم شوید. نکته ی جالب در این مورد این است که می توانید تمام فایل ها و اسناد روی گوشی اندرویدی را همراه با برنامه Files دانلود و روی آیفون نصب کنید.

شما فارغ از این که فایلها و اسناد شما بر روی دستگاه iOS، بر روی iCloud Drive یا در هر سرویس دیگری چون Dropbox یا Box هستند، می توانید به راحتی به  همه ی فایل ها دسترسی پیدا کرده و آنها را در هر مکانی مرور، جستجو و سازماندهی کنید.

برنامه های iOS برای ارائه ی سرویس های Pages، Numbers و Keynote با چندین و چندتا از برنامه های محبوب داکیومنت از جمله مایکروسافت آفیس کار می کنند. چنانچه دوست ندارید از فضای ابری برای انتقال اسناد و فایل های روی گوشی خود استفاده کنید، باید برنامه ای را برای ساماندهی فایل ها و ذخیره آنها دانلود کنید. برای این منظور گام های زیر را طی نمایید.

گام اول: روی آیفونتان برنامه ی App استور را باز و اجرا کنید. حال برنامه هایPages، Numbers و Keynote را از اپ استور دانلود و نصب کنید.
گام دوم: تبلت و یا گوشی اندرویدتان را به رایانه متصل کنید و فایل های روی گوشی را پیدا کنید. در اکثر دستگاه های اندروید، می توانید فایل های روی گوشی را در بخش Documents پیدا کنید. اگر از کامپیوتر Mac برای این منظور استفاده می کنید باید ابتدا برنامه ی  Android File Transfer را دانلود و نصب کنید، سپس آن را اجرا کرده و به بخش Documents بروید.
گام سوم: فایل هایی را که قصد انتقال آنها را دارید انتخاب کرده و به یک پوشه که روی دسکتاپ کامپیوترتان ایجاد کرده اید، دراگ کنید.
گام چهارم: برنامه ی iTunes را بر روی کامپیوتر خود اجرا کنید و فایل هایی را که در پوشه قرار دارند، با دستگاه iOS جدیدتان همگام کنید.

اپلیکیشن ها (Apps)

اکثر برنامه هایی که در دستگاه اندرویدی خود استفاده می کنید در App استور اپل  هم در دسترس هستند. برای دانلود برنامه ای که می خواهید به App Store بروید  و برنامه هایی را که در حال حاضر روی گوشی اندرویدی خود استفاده می کنید، جستجو کرده و پس از دانلود آنها را  روی آیفون و یا آیپد جدیدتان نصب کنید.