ترفند شبکه های اجتماعی

آموزش مدیریت اکانت اینستاگرام

آموزش مدیریت اکانت اینستاگرام

مدیریت اکانت اینستاگرام؛ Follow و Unfollow کردن سایر کاربران

بعد از بخش های گفته شده در بالا، نوبت به بخش مدیریت اکانت در اینستاگرام می رسد، وقتی در اینستاگرام حساب کاربری دارید، به آسانی می توان بسیاری از کاربران را دنبال نمایید. بدین معنی که صفحه ی آنها را مشاهده کنید و برای آنها پست یا لایک بگذارید. برای مدیریت اکانت، در ابتدای کار باید به حساب کاربری تان وارد شوید.

برای اینکه بتوانید صفحه ی فردی را دنبال کنید، باید به صفحه ی او وارد شده و در بالای صفحه روی کادر آبی رنگ Follow بزنید. وقتی صفحه ای را دنبال می کنید و کاربر مورد نظر نیز شما را Follow می کند، نام تان در لیست Follower های طرف مقابل خواهد رفت و نام ایشان نیز در لیست Following های شما قابل مشاهده است.

نکات مهم در مورد Following اینستاگرام

در صورتی که به Follow کردن افراد و دوستانتان تمایل دارید، چند نکته قابل توجه را در نظر بگیریید:

فالو کردن آشنایان و دوستان با داشتن نام کاربری

اگر می خواهید دوستان و یا هر فردی که مطمئن هستید در اینستاگرام اکانت دارد و نام کاربری او را می دانید و خواهان Follow کردن آن هستید، به راحتی می توانید وارد بخش جستجو شوید و نام او را سرچ کنید. وقتی پروفایل آنها را دیدید، بر روی آن بزنید و بازدن بر روی کادر آبی رنگ Follow ، او را فالو کنید تا بتوانید صفحه ی او را دنبال کرده و محتوای آن را مشاهده نمایید. فقط شرط این نوع پیدا کردن در آن است که فرد در اینستاگرام حتما عضو بوده و نام کاربری او را به صورت کامل بدانید، چون گاهی اوقات برخی کاربران، نام را بصورت مخفف می زنند و یا بین آن از کارکترهای مختلف استفاده می کنند.

فالو کردن افراد ذخیره شده در لیست contact

وقتی شخصی شماره ی موبایلش در گوشی شما ذخیره شده است، یعنی آن فرد را می شناسید، پس اینستاگرام برای شما قابلیتی قرار داده، که بتوانند با شماره موبایل آنها ، صفحه ی اینستاگرام آنها را جستجو کرده و صفحه ی آنها را دنبال کنید. اگر شماره شخصی را در لیست contact گوشی خود دارید، به اینستاگرام خود وارد شده، از طریق صفحه پروفایل، به قسمت سه نقطه بزنید، و با زدن بر روی گزینه ی Find People و با لمس قسمت Contact، دوستان و کسانی را که در اینستاگرام فعالیت می کنند را پیدا کرده و آنها را فالو کنید و با استفاده از صفحه ی آنها می توانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

اتفاق بعد از متصل شدن به لیست مخاطبان موبایل

همانطور که در بالا گفته شد، وقتی به بخش مخاطبان موبایل متصل شوید، همه ی آن افراد، در صورت داشتن اکانت در اینستاگرام، در این بخش قابل مشاهده هستند. قابل توجه است، اگر شخصی با نام کاربری، دیگری جز نام خود در اینستاگرام مشغول به فعالیت باشد متوجه او نمی شویم که این اکانت مربوط به کیست، زیرا شماره موبایل آن افراد در آنجا نمایش داده نشده است. در این لیست، اگر تمایل دارید همه را دنبال کنید، به راحتی بر روی Follow All کلیک کنید و همگی آنها را فالو نمایید. در غیر این صورت اگر نمی خواهید همه ی این افراد را دنبال کنید، هر کدام را که می خواهید فالو کنید، بر روی آن بزنید، و بعد Follow کنید. اگر فردی هم به اشتباه فالو شود، می توان در همان لحظه Unfollow کرد ولی او متوجه خواهد شد، چون نوتیفیکشن آن برایش ارسال می شود.

چگونگی قطع اتصال لیست مخاطبان در اینستاگرام

پس از اتصال لیست مخاطبان به اینستاگرام، ممکن است در برخی مواقع دوست داشته باشید که این قابلیت قطع شود. برای مثال ممکن است بخواهید وقتی کاربران خود را پیدا و فالو کردید، لیست مخاطبان خود را از اینستاگرام قطع نمایید. برای این کار باید به بخش تنظیمات اینستاگرام وارد شده و بعد از آن، به قسمت Account بروید:

در اینجا، روی contacts syncing بزنید و گزینه ی Connect Contact را غیرفعال نمایید. درصورتی که مجدداً به این قابلیت احتیاج داشتید و می خواستید به لیست مخاطبان متصل شوید، همین مسیر را طی کنید و گزینه Connect Contact را فعال نمایید.

نکته قابل توجه این است که مخاطبانی که همگام‌سازی شده و در لیست مخاطبان شما قرار گرفته اند، با غیرفعال کردن این گزینه دیگر قابل مشاهده نیستند و برای رویت این کاربران باید این قابلیت را فعال نمود.

نحوه ی پیدا کردن افراد یا صفحات موردنظر با استفاده از بخش جستجو

یکی از بخش های اینستاگرام، صفحه ی جستجو می باشد، که این صفحه یکی از پرکاربردترین بخش ها در اینستاگرام است. در این بخش می توانید نام افراد یا صفحات مختلفی را جستجو و آن‌ها را دنبال کنید. برای استفاده از آن باید بر روی علامت ذره بین در پایین صفحه بزنید و در صفحه ای که جلوی شما باز می شود در قسمت بالا نام کاربر را زده و بعد بر روی ذره بین بزنید. چند ثانیه صبر کنید. اینستاگرام تمام صفحات با این نام کاربری را به شما نمایش خواهد داد.

در این قسمت، علاوه بر نام افراد شما می توانید هشتگ ها و مکان های مختلف را نیز جستجو نمایید. در قسمت بالای بخش جستجو، قسمت Top وجود دارد، که برترین های موارد مورد نظر شما در این قسمت قابل مشاهده است و با کلیک بر روی هر کدام بخش مربوطه بالا می آید، برای مثال بخش هنرمندان، یا دکوراسیون و ….. . وقتی می خواهید نام کاربری را جستجو کنید، نام مورد نظر را که تایپ می کنید، چندین پروفایل با این نام دیده می شود، که از عکس پروفایل آنها کمک بگیرید و فرد مورد نظرتان را پیدا کنید.

نحوه ی تایید درخواست Follow کاربران

وقتی کاربری صفحه ای خصوصی داشته باشد، هر شخصی او را فالو کند، اصطلاحاً باید اجازه بگیرد، برای شما پیامی ارسال می شود، که این کاربر مایل به دنبال کردن صفحه ی شماست. اگر پیامی به این مظنون برای شما ارسال شد، به بخش نوتیفیکشن ‌های اینستاگرام رفته و از طریق بخش Follow Request، درخواست کاربران مختلف را مشاهده نمایید. در اینجا در کنار نام هر کاربری که این درخواست را داده، دو گزینه ی، Confirm و Delete وجود دارد. اگر فرد را می شناسید و یا با دنبال کردن صفحه ی شما، توسط او مشکلی ندارید، با لمس گزینه ی Confirm، کاربر را به دنبال کنندگان خود اضافه نمایید و در صورتی که تمایلی به این مورد ندارید، بر روی Delete بزنید تا درخواست او حذف شود. همانطور اگر شما هم درخواست Follow برای یک اکانت خصوصی بدهید، اگر او تمایلی نداشته باشد و درخواست شما را پاسخ ندهد، به لیست دنبال کنندگان او اضافه نخواهید شد.

نحوه ی Unfollow کردن بعضی از اکانت های اینستاگرام

برخی مواقع به هر دلیل شخصی، تمایلی به دنبال کردن صفحه ای که قبلاً فالو کرده اید، ندارید. برای مثال به صفحه ای وارد شده اید و بعد از مدتی متوجه می شوید تبلیغات زیادی در پست های او وجود دارد و این مورد برای شما خسته کننده می باشد، و حالا می خواهید آن را از لیست فالوورهای خود حذف نمایید، یعنی آن را آنفالو کنید. برای این کار، هر صفحه ای که مدنظر شماست را انتخاب نمایید، بعد بر روی آن بزنید و وارد صفحه شوید و سپس در همان جایی که Follow وجود داشت گزینه ی Message وجود دارد، کنار آن علامت Unfollow می باشد و در شکل زیر مشخص است. بر روی آن کلیک کنید و حالا آنفالو را انتخاب نمایید.

وقتی فردی را آنفالو می کنید، کادر آبی رنگ Follow مجدداً قابل مشاهده می شود، که هر وقت بخواهید، بتوانید آن صفحه را به دنبال کنندگان خود اضافه نمایید.

نحوه بلاک کردن کاربران در اینستاگرام

وقتی تصمیم بگیرید به دلایل شخصی فردی صفحه ی شما را نبیند باید او را بلاک کنید، برای این کار به صفحه پروفایل شخص مقابل بروید و بر روی سه نقطه ی سمت راست صفحه اش بزنید و بر روی گزینه ی Block بزنید.

در صورتی که خواستید کاربر را از بلاک در بیاورید، باید همان مراحل پیشین را طی نموده و حالا بر روی Unblock بزنید. این را بدانید که وقتی، فردی توسط شما بلاک می شود، حتی در بخش جستجو هم شما را نمی بیند. حتی اگر دایرکتی هم برایش ارسال کرده باشید، دایرکت نیز حذف شده و تا وقتی از بلاک درنیاید، به همین حالت باقی می ماند.

افرادی که توسط شما بلاک می شوند، در تنظیمات شما می مانند. و اگر بخواهید از از بخش تنظیمات آن ها را از بلاک دربیاورید، باید به قسمت Privacy and Security رفته و Blocked Accounts را لمس کنید و فرد مورد نظر خود را با زدن بر روی نام او، انتخاب و بعد بر روی Unblock کلیک کنید.

نحوه خارج کردن کاربران دنبال کننده ی ما از لیست فالوورها

وقتی می بینید شخصی شما را فالو کرده است و شما تمایلی ندارید در لیست فالوورهای شما باشد، دو راه برای این وجود دارد:

راه اول: ابتدا با جستجو نام کاربری فرد مورد نظر در لیست فالوورها، او را پیدا کنید، سپس با کلیک بر روی آیکون سه نقطه و انتخاب گزینه Remove، آن فرد از لیست فالوورهای شما حذف می شود.

راه دوم: ابتدا فرد مورد نظر را بلاک کرده و سپس با انتخاب گزینه آنبلاک او را از بلاک بیرون بیاورید. با این کار از لیست فالوورهای شما حذف شده با این تفاوت که در لیست اشخاص بلاک شده شما وجود ندارد.

خصوصی کردن اکانت اینستاگرام

برای این کار باید به اکانت اینستاگرام تان وارد شده و به تنظیمات بروید و بعد به بخش Account Privacy رفته و حالا گزینه ی Private Account را روشن کنید. در این حالت اگر کاربری بخواهد شما را فالو کند، باید اول درخواست فالو دهد و در صورت تایید کردن شما می تواند جزء دنبال کنندگان شما شود و تا وقتی شما نخواهید صفحه ی شما را به حالت قفل می بیند.

در این حالت فرد ابتدا شما را فالو می کند، بعد درخواست او در قسمت Activity و، به بخش نوتیفیکشن ‌های اینستاگرام رفته و از طریق بخش Follow Request، درخواست کاربران مختلف را مشاهده می کنید. در اینجا در کنار نام هر کاربری که این درخواست را داده، دو گزینه ی، Confirm و Delete وجود دارد. اگر فرد را می شناسید و یا با دنبال کردن صفحه ی شما، توسط او مشکلی ندارید، با لمس گزینه ی Confirm، کاربر را به دنبال کنندگان خود اضافه نمایید و در صورتی که تمایلی به این مورد ندارید، بر روی Delete بزنید تا درخواست او حذف شود. همانطور اگر شما هم درخواست Follow برای یک اکانت خصوصی بدهید، اگر او تمایلی نداشته باشد و درخواست شما را پاسخ ندهد، به لیست دنبال کنندگان او اضافه نخواهید شد.

نحوه ی اشتراک گذاری پست در اینستاگرام

اینستاگرام شبکه ای ست که کار آن به اشتراک گذاشتن عکس و ویدئو می باشد و همه ی کاربران روزانه، میلیون ها، عکس و فیلم را به دوستان و کاربران دیگر به اشتراک می گذارند. ما به عنوان یک کاربر اینستاگرامی، باید نحوه قرار دان پست را باید به خوبی بدانیم. در این قسمت ما توضیحاتی در مورد نحوه قرار دادن پست در اختیار شما خواهیم گذاشت تا بتوانید عکس و ویدئوهای خود را آپلود کرده و با کاربران خود تعامل برقرار کنید و صفحه ای فعال را برای خود ایجاد نمایید.

برای قرار دادن پست، ابتدا اینستاگرام خود را باز کنید بعد در صفحه ی خود بر روی علامت + در پایین صفحه بزنید، حالا عکس یا ویدئوی مد نظر خود را انتخاب نمایید. در نسخه تحت وب اینستاگرام، قابلیت اشتراک گذاری عکس و فیلم را ندارد و برای این کار حتما باید اپلیکیش اینستاگرام را روی گوشی نصب نمایید.

گاهی اوقات می خواهید همان لحظه عکس یا ویدئویی بگیرید برای این کار، می توانید بعد از زدن بر روی علامت + روی دوربین زده و همان لحظه، عکس و ویدئوی خود را تهیه کنید و به مرحله ی بعد بروید.

بعد از انتخاب عکس مورد نظرتان، از افکت هایی که در پایین صفحه ی اینستاگرام تان وجود دارد، بهره برده و عکس های خود را زیباتر کنید. بر روی هر کدام از افکت ها بزنید، تصویر خود را در آن حالت افکت می بینید و بعد از انتخاب افکت مورد نظرتان، با زدن بر روی Next، به مرحله ی بعدی بروید.

در این قسمت، بخش های مهم یک پست وجود دارد، و مربوط به جزئیات یک پست هستند، و با وارد کردن قسمت های زیر کاربر ارتباط بیشتری با پست برقرار خواهد کرد.

Caption: در این بخش می‌توانید متن موردنظر خود را وارد کرده؛ برای آن که بتوانید ارتباط بیشتری با کاربر برقرار کنید، کاملاً مرتبط با تصویر متن خود را انتخاب کنید.

Tag people: در اینجا می توانید دوستان یا افرادی که مرتبط با تصویر هستند را تگ نمایید و کاربران دیگر، وقتی بر روی تگ تصویر می زنند، می توانند به صفحه ی فردی که توسط شما تگ شده اند بروند و از دنبال کنندگان او شوند.

Location: در این بخش می‌توانید موقعیت مکانی، جایی که در آن قرار دارید را نشان دهید. توجه داشته باشید که برای انتخاب موقعیت مکانی باید Location موبایل شما روشن بوده تا بتوانید مکان فعلی خود را شناسایی و در این قسمت نشان دهید.

نکات مهم و با اهمیت در بخش قرار دادن پست

نحوه قرار دادن چند عکس یا ویدئو در یک پست

از قابلیت های مهم، در بخش انتشار پست، به جای اینکه هر عکس را در یک پست قرار دهیم، و باعث خسته کننده شدن پست هایمان شویم، استفاده از چند عکس یا ویدئو در یک پست می باشد. برای این کار به قسمت انتخاب عکس در گالری بروید، بر روی آیکن دو پنجره بزنید و سپس عکس های خود را به ترتیب الویتی که می خواهید عکس ها منتشر شوند، انتخاب نمایید.

در اینجا، به راحتی چند عکس را انتخاب کرده و مرحله های بعدی را روی همه ی عکس می توان انجام داد و بعد کپشن دلخواهتان را در زیر آن وارد کنید. فقط وقتی چند عکس در یک پست قرار می گیرد، باید عکس ها با هم مرتبط بوده تا کاربر از دیدن آنها لذت ببرد.

آموزش گام به گام اینستاگرام را مطالعه کنید.

ویرایش جزئیات عکس، پس از انتشار آن

گاهی اوقات پست خود را منتشر کرده اید ولی دوست دارید یکی از جزئیات آن را تغییر دهید. برای این کار باید به پست مورد نظرتان رفته و روی سه نقطه گوشه سمت راست پست بزنید. حالا گزینه ی Edit را لمس کنید، در اینجا هر تغییری دوست دارید بر روی پست خود ایجاد نمایید.

 چگونگی اندازه گیری تعداد بازدید پست‌ها

در حالتی که پست شما، ویدئو باشد تعداد View یا بازدید آن به شما نشان داده می شود ولی در عکس ها ما فقط تعداد لایک را می بینیم. وقتی مایلید بدانید پست منتشر شده تان چه تعداد بازید و لایک خورده است، به صفحه ی پست وارد شوید، اگر مدیر یک صفحه تجاری اینستاگرام هستید با ابزار insights می توانید تعداد بازدید های خود را دیده و اطلاعات دیگری را نیز بدست آورید.

نحوه ی حذف پست منتشر شده

برخی مواقع، پستی را قرار می دهید و بعد از مدتی دوست دارید آن پست را پاک کنید. به صفحه ی پست بروید، بر روی سه نقطه زده و گزینه ی Delete را انتخاب نموده و پست مورد نظرتان را پاک کنید. نکته ی قابل توجه این است که، به کمک قابلیت Archive می‌توانید پست خود را آرشیو کرده تا اگر بعداً به نمایش مجدد آن پست در اینستاگرام نیاز داشتید، بتوانید آن را برگردانید.

نحوه ی مشاهده پست هایی که در آن نام من تگ شده است

قابلیت تگ کردن، نوعی معرفی افراد موجود در عکس، به دیگران است. برای اطلاع از تگ شدن توسط دیگران می توانید به صفحه ی پروفایل خود بروید و بر روی آیکن تگ زده و تمام پست هایی که شما در آن تگ شده اید، را ببینید.

چگونگی Mention کردن دیگران بر روی پست

در پست ها گاهی فردی را منشن می کنیم تا به کاربر در بخش نوتیفیکیشن، پیامی مبنی بر منشن کردن او توسط کاربر دیگری ارسال خواهد شد. برای این کار فقط کارکتر @ را بزنید و بعد نام کاربری فرد مورد نظرتان را تایپ کنید.

نحوه ی آرشیو کردن پست‌ها

اگر تصمیم دارید پستی را آرشیو کنید، به صفحه ی آن پست وارد شوید. سپس با کلیک بر روی سه نقطه، بر روی Archive کلیک کرده تا پست مورد نظرتان آرشیو شود.

چگونگی بازگرداندن پست‌های آرشیو شده

اگر پستی را آرشیو کردید و تمایل به بازگرداندن آن داشتید، وارد صفحه پروفایل تان شده و در اینجا آیکن آرشیو پست را انتخاب نمایید.

عکس مورد نظر را انتخاب کرده و گزینه ی بازگردانی را انتخاب نمایید. در این حالت عکس مورد نظر در پروفایل تان قابل مشاهده می شود.

ایجاد استوری در اینستاگرام

هر کاربر اینستاگرامی، مطمئنا با استوری آشنایی دارد، زیرا هر وقت که شما وارد اینستاگرام می شوید، اولین ردیف در بالا، استوری هایست که توسط fallowing های شما در طول شبانه روز گذاشته می شود، یکی از جذابیت های اینستاگرام همین استوری می باشد، زیرا همه ی کاربران با آن ارتباط برقرار کرده و با دیدن استوری های دیگران لذت می برند، نسبت به آنها واکنش نشان می دهند، برای آنها در جواب استوری ها، شکلک های تایید، خنده دار و …. ارسال می کنند

در حالت نرمال، ویدئویی 15 ثانیه ای یا عکسی تا 24 ساعت در صفحه ی شما قرار می گیرد و کاربران هم می توانند به آن پاسخ داده و با آن ارتباط برقرار نمایند. اگر به استوری وارد شوید با زدن بر روی دوربین می توانید همان لحظه عکس بگیرید و با کشیدن صفحه به سمت بالا می توانید از عکس های گالری خود برای نمایش دادن در استوری استفاده کنید. در اینجا بعد از انتخاب عکس یا ویدئوی خود، حتما از شکلک ها و ایموجی ها بهره برده تا بتوانید استوری جذاب تری به فالوورهای خود ارائه کنید و نظرشان را بیشتر جلب استوری خود نمایید.

گاهی وقت ها دوست دارید استوری قرار دهید ولی به دلیل وجود بعضی از افراد نمی توانید این کار را انجام دهید به شما این نوید را می دهیم که شما استوری دلخواه خود را ایجاد نمایید و اگر کسی که جزء فالوورهای شماست و نمی خواهید از فالوورهایتان آن را پاک کنید، ولی نمی خواهید استوری تان را ببیند به بخش تنظیمات استوری رفته و نام او را در لیست فالووورهای خود  Hide نمایید. با این کار با خیال راحت استوری خود را قرار دهید زیرا هر کاربری را شما Hide کرده باشید استوری شما برای او نمایان نشده و استوری را نخواهد دید.

اگر می خواهید بدانید تنظیمات استوری کجاست، به بخش استوری خود وارد شوید و در گوشه سمت چپ، بالا بر روی تنظیمات بزنید، در اینجا وارد تنظیمات استوری شده اید ، که می توانید از مواردی که در تنظیمات قرار دارد استفاده کرده و از کاربرد هر کدام از آنها در استوری خود لذت ببرید.

Hide Story From : همانطور که گفتیم این قابلیت برای آن است اگر تمایل ندارید کاربری استوری شما را ببیند، براحتی با تیک زدن نام کاربریش در این لیست، و بعد از آن با زدن کلمه ی Done ، باعث می شوید فرد مورد نظرتان استوری که به تازگی قرار داده اید را نمی بیند، فقط باید در لیست فالوورهای شما باشد و در صورتی که در بین دنبال کنندگان شما نباشد، نیازی به این کار نیست، زیرا در صورت خصوصی بودن صفحه ی شما، استوری برای او نمایان نمی شود.

Close friends : در حالتی که شما در هنگام قرار دادن استوری خود، افراد خاصی، مخاطب شما هستند، و یا عکسی شخصی را در استوری بکار برده اید که دوست دارید فقط برای دوستان خود نمایش داده شود، در این جا از لیست Close friends افراد مورد نظر خود را ببینید. اگر استوری خاصی ایجاد کرده اید، جای نگرانی نیست زیرا فقط افراد موجود در این لیست استوری شما را خواهند دید.

Allow message replies : با انتخاب این گزینه به کاربران خود اجازه ی پاسخ گویی به استوری خود می دهید و باعث می شوید، تعامل بیشتر و بهتری با کاربران برقرار نمایید. نا گفته نماند در اینجا با سه گزینه روبرو هستید.

Your Followers: با انتخاب این گزینه، تمام کاربرانی که جزء فالوورهای شما هستند، می توانند به استوری شما، پاسخ داده و نظرات خود را اعلام نمایند و هیچ محدودیتی برای پاسخ فالوورهای تان به استوری شما بوجود نخواهد داشت.

Followers you follow back: در این حالت، افرادی که شامل follower ها هستند و شما نیز آنها را fallowing کرده اید می توانند به استوری شما پاسخ داده و با آن ارتباط برقرار کنند. در اصل اگر شخصی جزء فالورهای شما باشد ولی شما او را دنبال نمی کنید و جزء following های شما نباشند، نمی توانید به استوری پاسخی دهد.

Off: در حالت قرار دادن تنظیمات پاسخ بر روی off، دیگری کسی نمی تواند به استوری پاسخی دهد. و فرقی نمی کند که فالور یا فالووینگ شما باشند یا نه. در این حالت در استوری، قسمت پایین که مربوط به پاسخ دادن استوری ست، وجود ندارد.

استوری خود را بررسی کنید و ببینید کدام گزینه ی بالا برای این استوری مناسب است و نسبت به استوری یکی از آنها را انتخاب کنید. فقط در اینستاگرام تنظیمات بخش استوری به حالت پیش فرض بر روی گزینه اول قرار دارد.

 Saving:در صورتی که تمایل دارید از استوری که ایجاد کرده اید در گالری یا آرشیو اینستاگرام خود نمونه ای داشته باشید می توانید بر روی این گزینه زده و استوری خود را ذخیره نمایید. در اینجا نیز دو گزینه برای شما وجود دارد و هر کدام را که بخواهید می توانید انتخاب نمایید.

Save to gallery: همانطور که از نامش پیداست، با زدن بر روی این گزینه استوری بعد از به اشتراک گذاری، در گالری ذخیره می شود. پیشنهاد می کنیم چون می توان استوری را به صورت دستی ذخیره کرد، گزینه ی گفته شده را فعال نکرده و هر وقت تمایلی به ذخیره استوری خود داشتید، آن را ذخیره نمایید.

Save to archive: با این گزینه، می توان استوری را بر روی سرورهای اینستاگرام، در بخش آرشیو ایستاگرام ذخیره نمود، برعکس گزینه قبل که گفتیم بهتر است غیر فعال بماند. در اینجا پیشنهادمان این است که این گزینه بهتر است فعال بماند تا استوری های ما را بدون اینکه، فضایی از گوشی مان اشغال کند، ذخیره کرده و هر وقت نیاز به دسترسی به آنها داشتیم با زدن بر روی Story Archives ، آنها را مشاهده کرده و یا در حال حاضر ذخیره نماییم.

پس دو گزینه های بالا برای ذخیره در دو قسمت گالری و آرشیو اینستاگرام بوده و از هر کدام به دلخواه می توانید بهره ببرید.

Sharing: این گزینه، مربوط به اشتراک گذاری استوری می باشد، در صورتی که این گزینه، فعال باشد، کاربران می توانند این استوری را برای دیگران ارسال کنند، ناگفته نماند، در صورتی که صفحه عمومی بوده، برای هر شخصی که دوست دارند می تواند share کنند ولی اگر صفحه خصوصی بوده، فقط برای افرادی که جزء فالوورهای شما هستند، می توانند استوری را به اشتراک بگذارند. برای فعال کردن این گزینه، کافی ست بر روی Allow Sharing بزنید تا کاربران بتوانند استوری شما را با دیگران به اشتراک بگذارند. تمام کاربرانی که دارای صفحه ی کسب و کار هستند و صفحه ی آنها عمومی است، این گزینه را فعال می کنند و از به اشتراگ گذاشتن استوری شان توسط دیگران لذت می بردند، زیرا این کار بقیه کاربران باعث افزایش بازدید از یک صفحه ی عمومی خواهد شد و به دنبال آن افزایش ارتباط و فروش را در پی خواهد داشت.

اگر دوست دارید استوری خود را در فیسبوک نیز به اشتراک بگذارید با زدن بر روی گزینه ی  Share tour story to facebook، می‌توانید استوری خود را علاوه بر اینستاگرام، به صورت هم‌زمان در فیسبوک هم share کنید.

نکات مهم در مورد ایجاد استوری:

چگونگی مشاهده ی بازدید های استوری

اینستاگرام به شما تعداد بازدیدهای انجام شده از استوری‌ها را نشان داده و پس از انتشار استوری، استوری شما تا ۲۴ ساعت باقی خواهد ماند و در این مدت هر کاربری که استوری‌ شما را مشاهده کند، یک عدد به تعداد مشاهده‌کنندگان استوری اضافه می‌شود! برای دیدن تعداد بازدید استوری باید وارد صفحه اصلی اینستاگرام خود شده، سپس در بالا و سمت چپ اینستاگرام بر روی استوری خود بزنید تا باز شود. در پایین و سمت راست این بخش می‌توانید تعداد بازدید استوری خود را مشاهده کنید.

شناسایی افراد بیننده ی استوری

برای این کار باید مرحله بالا را انجام داده و استوری خود را به بالا کشیده و لیست افرادی که استوری شما را دیده اند، را ببینید. اگر تمایل به شناخت بیشتر کاربر دارید بر روی پروفایل او زده و به صفحه اش وارد شوید.

ج) نحوه ی نگه داری استوری برای همیشه در صفحه ی خود (Highlights)

وقتی دوست دارید استوری شما برای همیشه در صفحه ی خودتان نگه داری شود و برای کاربران جدیدی که به صفحه تان وارد می شوند، قابل مشاهده باشد باید از قابلیت هایلایت اینستاگرام استفاده نمایید. هایلایت اینستاگرام بعد از انتشار استوری صورت می گیرد. پس اگر تصمیم گرفته اید تصویر یا ویدئویی را هایلایت کنید، باید اول آن را در استوری قرار دهید و استوری خود را ایجاد نمایید و در مرحله بعد به هلایت اضافه کنید. برای این کار وارد بخش پروفایل تان شوید:

در این قسمت، هر هایلایتی که قبلا ایجاد کرده اید را می توانید ببینید، اگر هایلایت اولی ست که ایجاد می کنید این بخش به صورت دایره ای خاکستری و تو خالی دیده می شود. برای اضافه کردن استوری خود به هایلایت بر روی به اضافه ای (+) که در کنار هایلایت است بزنید و صفحه ای برای شما باز خواهد شد.

در این صفحه تمام استوری هایی که تا به امروز قرار داده اید، قابل مشاهده است. هر کدام را که تمایل دارید انتخاب نموده و بعد از آن بر روی گزینه ی بعدی یا Next بزنید. به همین راحتی استوری ها به بخش هایلایت اضافه شده و برای همیشه در قسمت پروفایل شما قابل مشاهده و در دسترس کاربران قرار دارد. در صورت تمایل می توانید بعداً آن را پاک کنید.

اتصال فیسبوک و توییتر به اینستاگرام

یکی از موارد مهمی که کاربران دارای صفحه ی کسب‌وکارهای اینترنتی باید رعایت کنند، اتصال اکانت شبکه‌های اجتماعی دیگر نظیر فیسبوک، توییتر و… به اینستاگرام می باشد. دلیل اهمیت این کار این است که می‌توانند محتوای اینستاگرام خود را در این شبکه‌ها به اشتراک گذاشته و محتوای تولید شده را در اختیار تمام مخاطبان قرار دهید؛ زیرا برخی از مخاطبان شما در اینستاگرام فعالیت دارند و برخی دیگر فعالیت در توییتر را انتخاب کرده اند.

برای این کار باید وارد تنظیمات اینستاگرام خود شده و سپس وارد بخش Account گردید؛ بر روی گزینه ی  Linked Account بزنید.

در اینجا همه ی لیست شبکه‌های اجتماعی که می‌توانید به اینستاگرام متصل کنید، در دسترس شماست. بر روی هر کدام از آن‌ها که می‌خواهید به اینستاگرام خود متصل کنید، بزنید و اطلاعات اکانت خود را وارد نمایید. اکنون حساب فیسبوک شما به اینستاگرام متصل شده و هنگام انتشار پست اینستاگرام می‌توانید آن را در فیسبوک هم به اشتراک بگذارید.

نحوه ی لایک کردن، کامنت گذاشتن و منشن در اینستاگرام

همه ی کاربران اینستاگرامی برای تعامل با دیگر کاربران در این اپ فعالیت می کنند. این تعامل را با لایک و کامنت می توان نشان داد. وقتی کاربری پست جدید را قرار می دهد، شما با لایک کردن آن نشان می دهید از آن پست لذت برده اید و با قرار دادن کامنتی در زیر پست، باعث ارتباط با کاربر خواهید شد.

 لایک کردن عکس‌ها در اینستاگرام

به نظر ما لایک کردن در اینستاگرام، قابلیتی ست که 98 درصد کاربران آن را می دانند و با زدن بر روی آیکن قلب در کنار پست، دلخواه خود، آن را لایک می کنند.

راه دیگر لایک کردن این است که با دو بار زدن بر روی تصویر پست، آن را به راحتی لایک کرده اید. تعداد آنها را در کنار آیکن قلب مربوط به لایک می توان دید. اگر پست هم ویدئو باشد، می توان تعداد بازدید آن را مشاهده کرد و با زدن بر روی عدد بازدید، لایک ها نیز به نمایش در می آید.

قرار دادن کامنت بر روی پست‌ها در اینستاگرام

قابلیتی که باعث ارتباط کاربر مدیر صفحه و کاربران دیگر خواهد شد، همین کامنت گذاشتن در زیر پست ها می باشد. برای مثال فردی عکس تولد خود را در پستی قرار می دهند و در اینجا دوستان و کاربران می توانند از این طریق تولدش را تبریک گفته و با این کار باعث خوشحال شدن ادمین صاحب پست شوند یا مدیر صفحات تجاری سوالی در مورد محصول خود می پرسد و کاربران با قرار دان کامنت در زیر پست مورد نظر باعث تعامل با کاربران می شوند. برای این کار فقط کافی ست وارد صفحه ی پست شده و در زیر پست، کامنت خود را تایپ کرده و بر روی Send بزنید.

در صورتی که تمایل به پاسخ کامنت فردی را دارید، باید در زیر آن کامنت بر روی کلمه ی Reply  بزنید و پاسخ خود را تایپ و بعد ارسال کنید.

منشن کردن کاربران در پست‌های دیگر

در پست های گاهی فردی را منشن می کنیم تا به کاربر در بخش نوتیفیکیشن، پیامی مبنی بر منشن کردن او توسط کاربر دیگری ارسال خواهد شد. برای این کار فقط کارکتر @ را بزنید و بعد نام کاربری فرد مورد نظرتان را تایپ کنید.

دایرکت در اینستاگرام

در این بخش می توان بصورت خصوصی برای هر کاربری، پیام ارسال نمایید. این بخش، در بالا و سمت راست صفحه اصلی اینستاگرام آیکن دایرکت دیده می‌شود که با کلیک بر روی آن می‌توانید دایرکت ‌های خود را مشاهده نمایید. این بخش بسیار مهم و پر طرفدار بوده، زیرا اگر پیامی ارسال شود، شخص دیگری از آن باخبر نمی شود و مانند کامنت نیست که برای همه ی افراد قابل مشاهده باشد.

در صورتی که خواهان ارسال پیام به دایرکت فردی هستید، از دو راه می توانید این کار را انجام دهید:

الف) آن کاربر را فالو کنید؛ در این حالت گزینه ی Message مشاهده شده که می‌توان به آن کاربر پیام داد.

ب) اگر کاربر مورد نظرتان را فالو نکرده اید به صفحه پروفایل او وارد شده و بر روی سه نقطه بزنید و بعد گزینه ی Send Message را انتخاب نمایید.

در دو حالت بالا می توانید پیام خود را ارسال نمایید و با او ارتباط برقرار کنید. در بخش دایرکت گاهی پیغام Request نمایش داده می‌شود. کاربرانی وجود دارند که شما آن‌ها را فالو نکرده‌اید و می‌خواهند برای شما پیام ارسال کنند. در این صورت می‌توانید وارد درخواست آن‌ها شده و گزینه Decline را انتخاب نمایید تا درخواست آن‌ها رد شود. همچنین با انتخاب گزینه Allow می‌توانید به آن فرد اجازه ی ارسال پیام دهید.

اگر تمایل به حذف چت کاربری در دایرکت خود را داشتید بر روی پروفایل فرد مورد نظرتان، چند ثانیه انگشت خود را نگه دارید و بعد بر روی Delete بزنید تا کاربر و چت هایش از بخش دایرکت حذف شوند. اگر هم می خواهید چت هر کاربری را بی صدا کنید، کافی است وارد صفحه ی چت آن کاربر شده و بر روی علامت تعجب در بالای صفحه بزنید. دو گزینه دیده می شود:

 

Mute Messages: در این حالت هر پیامی که از سمت آن کاربر برای شما ارسال شود، صدای نوتیفیکیشن موبایل شما غیر فعال می باشد.

Mute Video Chats: با انتخاب این گزینه اگر کاربر مورد نظر، تماس ویدئویی با شما برقرار کند یا ویدئویی برایتان ارسال کند، صدای نوتیفیکیشن در موبایل شما غیر فعال می باشد.

افزایش امنیت اینستاگرام با فعال کردن ورود دو مرحله‌ای

هر کاربری که در هر کدام از شبکه های اجتماعی عضو می شود، اولویت اولش امنیت می باشد. زیرا ما اطلاعات بسیار مهمی در صفحه خود داشته و دوست نداریم اکانت ما در دسترس شخص دیگری قرار بگیرد. ما توصیه می کنیم برای امنیت بیشتر صفحه ی خود در اینستاگرام، از فعال کردن ورود دو مرحله ای بهره ببرید.

برای فعال کردن ورود دو مرحله‌ای ابتدا وارد صفحه پروفایل خود شده و بعد با انتخاب سه نقطه، وارد تنظیمات اینستاگرام خود و سپس Privacy and Security را کلیک نمایید. حالا بر روی Two Factor Authentication بزنید. در این بخش بر روی Require Security Code کلیک کرده و بر روی OK بزنید.

در مرحله بعد یک کد امنیتی برای شما ارسال خواهد شد که باید آن را در این بخش وارد نمایید.

اکنون کد امنیتی برای ما ایجاد می‌شود که لازم است تا از آن اسکرین گرفته تا بتوانید در مواقع ضروری از آن استفاده نمایید. حالا ورود دو مرحله‌ای برای شما فعال گردیده است.

حرف آخر

اینستاگرام یکی از شبکه های پرطرفدار بین کاربران می باشد. کاربران زیادی که در حال حاضر در اینستاگرام، کسب و کار بزرگی راه انداخته اند، این افراد، هیچ گاه در روز اول فکر نمی کردند، با تبلیغ در اینستاگرام به این جایگاه برسند. همه ی کاربران می دانند، امروزه اینستاگرام تبدیل به منبع درآمدی برای خیلی از کاربران شده است. کاربران زیادی در آمدهای هنگفتی از طریق اینستاگرام بدست می آورند. ما در این مقاله تمام سعی خود را کردیم تا بتوانیم، آموزش بسیاری از بخش های اینستاگرام را در اختیار شما قرار دهیم. اگر به دنبال مطالعه ی اطلاعات دقیق تری از اینستاگرام هستید، به بقیه آموزش های ما در مورد اینستاگرام در این سایت مراجعه نمایید.

One thought on “آموزش مدیریت اکانت اینستاگرام

  1. Avatar میلاد گفت:

    انشالله با معرفی این بخشی که گفتید درست بشه ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 18 =


کوک موبایل در رسانه ملی