اخبار فناوری

Android Auto به روز شد

Android Auto به روز شد

در ماه مه ، گوگل اعلام کرد که در Android Auto تغییراتی، از جمله افزودن تم تاریکی، ایجاد کرده است. امروز گوگل در وبلاگ خود جزئیات بیشتری راجع به آنچه از نشستن پشت فرمان های خودروهای سازگار با برنامه Android Auto انتظار می رود را اعلام می کند. اکثر وقت ها، هنگامی که در حال رانندگی هستید، و به دنبال برنامه خاصی می گردید، چندین سربرگ بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود که جستجوی این سربرگ ها تا رسیدن به برنامه مورد نظر شما، دردسر ساز و می تواند حادثه بیافریند. بنابراین راه‌انداز برنامه جدید در Android Auto ارائه شده است و به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از سربرگ های کمتری، برنامه مورد نظر خود را پیدا کنید. دکمه سمت چپ پایین صفحه، راه انداز برنامه را باز می کند و برنامه های مورد علاقه شما در ردیف بالا ظاهر می شوند. استفاده از این ویژگی، در حین رانندگی، خطر کمتری را متوجه شما می کند.

وقتی اوایل امسال دستیار گوگل به گوگل مپ اضافه شد، گوگل این ادغام را به روشی هوشمندانه و ایمن مدیریت کرد. این شرکت عملکرد این دستیار روی نقشه ها را محدود کرده است طوریکه کاربر نیازی به نگاه کردن به صفحه نداشته باشد و تنها با گفتن آدرس به نقشه، آدرس مورد نظر خود را پیدا می کند. چیزی مشابه به این نیز در Android Auto ارائه شده است. این برنامه، برای دادن اطلاعات به شما، از دستیار دیجیتالی مجازی استفاده می کنند تا شما حین رانندگی فقط به جاده نگاه کنید و حواستان به رانندگی باشد. چه برنامه های گوگل مپ، ویز و یا برنامه های نقشه راه دیگری در رانندگی مورد علاقه شما باشد، Android Auto شما را با خیال راحت و بدون اینکه کمترین خطری متوجه شما بشود شما را از نقطه «A» به نقطه «B» می رساند. اگر از قبل آدرسی در تلفن شما ذخیره شده باشد، Android Auto به طور خودکار مسیرها را به آن مکان بارگیری می کند.

دکمه اعلان در سمت راست پایین، اعلان های خوانده نشده، تماس های اخیر و هشدارها را به شما نشان می دهد. و گوگل اذعان می کند، می توانید در حالی که چشم خود را به جاده دوخته اید، می توانیدبا دوستان و خانواده در تماس باشید. تنها کافی است که دکمه میکروفون نصب شده بر روی فرمان خودرو را فشار دهید، به آیکون میکروفون روی صفحه ضربه بزنید یا بگویید “Hey Google” تا دستیار گوگل احضار شود. با کمک این دستیار دیجیتال می توانید تماس برقرار کنید، متن ارسال کنید یا اعلان های خود را بخوانید.

گوگل می گوید برنامه Android Auto اکنون می تواند در نمایشگرهای صفحه پهن اتومبیل ها نصب شود و دارای فونت هایی است که خواندن آنها ساده تر است. در ضمن تم تاریکی را فراموش نکنید.

منبع:

https://plink.ir/MwFyk


کوک موبایل در رسانه ملی