ترفند شبکه های اجتماعی

دلیل حذف نشدن نشست های فعال

حذف نشدن نشست های فعال

Active Sessions در تلگرام چیست؟ دلیل اصلی مشکل دیلیت نشدن Active Sessions (نشست های فعال) در تلگرام ایکس و یا موبوگرام چه چیزی می تواند باشد؟ یکی از امکانات تلگرام این است که وقتی با گوشی جدیدی تلگرام را نصب می کنید و به حساب کاربری تان وصل می شوید به دلایل امنیتی، تلگرام اجازه پاک شدن نشست های قبلی را تا مدتی نمی دهد. و برخی مواقع می بینیم که برخی دستگاه های دیگر به تلگرام ما متصل هستند ولی نمی توانیم آنها را حذف کنیم، که خیالمان از لحاظ امنیت تلگرام خود راحت باشد.

یکی از مهم ترین راه ها برای امنیت حساب کاربری شما در تلگرام، حذف همین نشست های فعال می باشد

نحوه حذف نشست های فعال در تلگرام چگونه است؟

ابتدا وارد منوی تلگرام خود شوید و به بخش تنظیمات رفته و بر روی Privacy and Security بزنید و Active Sessions را پیدا کنید و وارد این بخش شوید. حال تمامی دستگاه ها و گوشی هایی که با هر پیام رسانی از جمله تلگرام، موبگرام، طلایی و… وارد اکانت خود شده اید را نشان می دهد. گزینه اول یا  Current session گوشی یا دستگاهی را که شما هم اکنون در تلگرام تان با آن آنلاین هستید را نمایش می دهد، حتی دقیقا مدل گوشی و آی پی آن نوشته شده است.

اگر در مواردی که مشخص است، دستگاهی به جز گوشی خود یا گوشی هایی که قبلا با آن به اکانت تان متصل بوده اید، آمده بود، آن مورد را چک و بررسی کنید . زیرا در حالتی که آن گوشی یا دستگاه برای شما ناشناس باشد، امکان هک اکانت شما وجود دارد، که در این صورت فردی به راحتی وارد اکانت شما شده به تمام اطلاعات شما دسترسی دارد.

هر موردی را که می بینید، با دقت اطلاعات مربوط به آن را ملاحظه کنید و تاریخ درج شده در کنار آن را خوانده و اگر آنلاین است و اطمینان دارید دستگاه شما نیست آن را انتخاب کنید و سپس OK را بزنید تا براحتی بتوانید آن را حذف کنید.

جهت آموزش تصویری جلوگیری از هک اکانت تلگرام اینجا کلیک کنید.

مواردی را که از آنلاین آن ها گذشته و یا مثلا شما با این شماره هم روی دسکتاپ و هم روی گوشی تلگرام دارید یا مثلا با موبوگرام و طلایی با همین اکانت فعال هستید با آنها کاری نداشته باشید زیرا می دانید آنها مربوط به خود شما هستند. ولی هر موردی را که نمی شناختید حذف کنید، در آخر برای پایان دادن به تمام نشست ها، گزینه ی Terminate All Other Sessions را انتخاب نمایید و با این کار تمام دستگاه ها را به جز گوشی خودتان اخراج نموده اید.

مشکل حذف نشدن نشست های فعال

وقتی با دستگاهی تازه، وارد اکانت خود می شوید و وارد قسمت Active Sessions می شوید و درخواست حذف دستگاه های قبلی را می دهید، می بینید که دستگاه قبلی حذف نمی شود و پیغامی برای شما نمایان می شود که به شما اعلام می کند چون شما تازه وارد این اکانت شده اید به دلایل امنیتی نمی توانید ارتباط قبلی را حذف کنید. صبر کنید تا حدودا 24 ساعت بگذرد و بعد دستور اخراج آنها را بدهید. پس باید گفت خطای حذف نشدن نشست ها(For security reasons you can’t terminate older sessions within a few hours after connecting a new device) به نفع شما می باشد که اگر اکانتی هک شده است فرد صاحب اکانت بتواند در فرصت 24 ساعت دستور اخراج هکر را بدهد و بتواند با این کار امنیت خود را حفظ کند اگر تا 24 ساعت متوجه هک اکانت نشدید باید به قسمت چگونگی پس گرفتن اکانت هک شده بروید تا بتوانیم به شما کمک کنیم.

در آخر توصیه ی ما این است که برای محافظت از امنیت اکانت خود، تایید دو مرحله ای در تلگرام را فعال نمایید.

 


کوک موبایل در رسانه ملی