ترفند اندروید

بازیابی جیمیل فراموش شده در اندروید

در دنیای امروز که اینترنت و فضای مجازی نقش مهمی در زندگی افراد سراسر جهان ایفا می­کند، ضرورت داشتن یک آدرس ایمیل برای ایجاد ارتباط با افراد مختلف به شدت احساس می­شود. امروزه شرکت­های مختلفی جهت ارائه سرویس ایمیل به کاربران وجود دارند. شرکت گوگل یکی از معروف­ترین شرکت­ها در این زمینه است که سرویس خود را با نام جیمیل برای کاربران عرضه می­کند.

معمولا کابران فضای مجازی در ارتباط با حساب کاربری ایمیل­های خود با دو مشکل اساسی روبرو می­شوند. یکی از این مشکل­ها فراموش کردن رمزعبور و دیگری فراموش کردن آدرس ایمیل است. تقریبا کلیه شرکت­های ارائه دهنده سرویس ایمیل، راه ­هایی برای رفع این مشکل­ها درنظر گرفته ­اند. گوگل هم از این قاعده مستثنی نیست.

برای بازیابی جیمیل فراموش شده خود دست بکار شوید

درصورتی که آدرس جیمیل خود را فراموش کرده ­اید، مراحل زیر را طی کنید تا آدرس gmailیادآوری شود.

1- مرورگر تلفن همراه خود را باز کرده و آدرس زیر را در نوار آدرس تایپ کنید.

https://accounts.google.com/signin/usernamerecovery

صفحه زیر برای شما نمایان خواهد شد. در کادر خالی شماره تلفنی که در زمان ساخت اکانت gmail وارد کرده­اید را تایپ کنید و بر روی گزینه next ضربه بزنید. به یاد داشته باشید که شماره خود را همراه با کد 98 در ابتدا آن وارد کنید.

بازیابی جیمیل فراموش شده در اندروید

بازیابی جیمیل فراموش شده در اندروید

2- در مرحله بعد نام و نام خانوادگی که در زمان ساخت اکانت gmail وارد کرده­اید را در کادرهای زیر تایپ کنید و بر روی گزینه next ضربه بزنید.

بازیابی جیمیل فراموش شده در اندروید

بازیابی جیمیل فراموش شده در اندروید

3- همان طور که در تصویر مشاهده می­کنید در مرحله بعد با انتخاب گزینه send text message، یک پیامک حاوی یک کد به منظور تایید هویت برای شما ارسال می­شود.

بازیابی جیمیل فراموش شده در اندروید

بازیابی جیمیل فراموش شده در اندروید

4- کد ارسال شده را در کادری که مشاهد می­کنید وارد کرده و بر روی گزینه next ضربه بزنید.

بازیابی جیمیل فراموش شده در اندروید

بازیابی جیمیل فراموش شده در اندروید

پس از طی این مرحله­ ها قادر به مشاهده تمام حساب­های کاربری که با همین شماره تلفن و همین نام برای خود ساخته ­اید، خواهید بود.

بازیابی جیمیل فراموش شده در اندروید

بازیابی جیمیل فراموش شده در اندروید

شما نیز میتوانید جهت کسب اطلاع بیشتر در مورد بازیابی رمز عبور به پست ” بازیابی رمز عبورGmail در صورت فراموشی ” مراجعه نمایید.

سوالات متداول- بازیابی جیمیل فراموش شده در اندروید

1- پسورد اکانت جیمیلم را فراموش کردم، چگونه آن را بازیابی کنم؟

در صورتی که پسورد جیمیل خود را فراموش کرده اید می توانید از طریق صفحه بازیابی اکانت گوگل نسبت به بازیابی کلمه عبور اکانت خود اقدام کنید. به صفحه Google’s Account Recovery بروید، گزینهI don’t know my password را انتخاب کنید، سپس مطابق با دستورالعمل نشان داده شده روی صفحه عمل کنید.

2- چگونه می توانم اکانت Gmail را بدون اطلاعات ریکاوری، بازیابی کنم؟

در صورتی که به ایمیل بازیابی، شماره تلفن بازیابی و یا گزینه دیگری که بتوانید جیمیل خود را ریکاوری کنید، دسترسی ندارید مراحل زیر را دنبال کنید:
1- به صفحه Google Account Recovery بروید.
2- آدرس ایمیل خود را وارد کنید و روی continue کلیک کنید.
3- در صورتی که از شما خواسته شد آخرین کلمه عبوری که خاطرتان هست را وارد کنید، در غیر اینصورت روی I don’t know کلیک کنید.
4- هویت خود را تایید کنید و مطابق با صفحه پیش بروید.

3- چگونه با Gmail درباره بازیابی جیمیلم تماس بگیریم؟

ابتدا، یکی از مرورگرهای محبوب خود را باز کنید و در نوار آدرس مرورگر در بالای صفحه، بازیابی اکانت جیمیل با آدرس رسمی ‘HTTPS //g.co/recover’ را وارد کنید. سپس، در کادر پیش رو آدرس ایمیل و یا شماره موبایل را وارد کنید و روی دکمه Next ضربه بزنید.

4- چگونه می توانم اکانت جیمیل حذف شده ام را گوشی اندروید بازیابی کنم؟

برای بازیابی اکانت جیمیل حذف شده از روی گوشی اندروید مراحل زیر دنبال کنید:
1- روی گوشی اندروید خود برنامه Gmail را باز کنید.
2- در بالا سمت چپ صفحه روی گزینه Menu ضربه بزنید.
3- روی گزینه Trash ضربه بزنید.
4- روی حرف و یا عکس در کنار پیامی که می خواهید بازیابی کنید ضربه بزنید.
5- در بالا سمت راست روی گزینه More ضربه بزنید.
6- روی گزینه Move to ضربه بزنید.
7- انتخاب کنید که می خواهید این پیام را به کجا منتقل کنید (مثلاً صندوق ورودی)

5- آیا می توانم اکانت گوگل حذف شده ام را بازیابی کنم؟

در صورتی که اکانت گوگل خود را حذف کردید، می توانید آن را برگردانید. اگر خیلی وقت است که از حذف اکانت جیمیل شما می گذرد، نمی توانید داده ها و اطلاعات موجود در اکانت خود را بازیابی کنید، تنها می توانید طبق معمول وارد حساب کاربری خود شوید، از گوگل پلی و سرویس های دیگر گوگل استفاده کنید.

6- روند بازیابی کلمه عبور جیمیل فراموش شده در گوشی اندروید چگونه است؟

گوگل فرایند بازیابی پسورد را با پرسش سوال “Having trouble signing in?” شروع می کند و از شما می خواهد که آدرس ایمیلی که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید را وارد کنید. پس از ورود آدرس ایمیل آخرین کلمه عبوری که در ذهن تان است را وارد کنید. اگر هم کلمه عبوری خاطرتان نیست، گوگل سعی می کند کلمه عبور شما را روی دستگاه اندرویدتان بازیابی کند.

7- آیا از طریق ایمیل جایگزین (Alternate Email) می توانم جیمیل فراموش شده ام در اندروید را بازیابی کنم؟

گوگل برای بازیابی جیمیل فراموش شده گزینه های مختلفی را برای کاربران خود ارائه کرده است. یکی از این گزینه، استفاده از ایمیل جایگزین است. به طوریکه هنگام ایجاد و ثبت یک اکانت جیمیل، گوگل از شما می خواهد که یک ایمیل جایگزین وارد کنید تا در مواقع ضروری بتواند به آن ایمیل بزند. ایمیل جایگزین به دلایل امنیتی مهم است و از آن می توان برای بازیابی جیمیل فراموش شده استفاده کرد، طوریکه گوگل لینک حاوی اکانت فراموش شده را به این ایمیل جایگزین ارسال می کند.

8- آیا بجز استفاده از ایمیل جایگزین، گزینه دیگری برای بازیابی جیمیل فراموش شده ام وجود دارد؟

اگر به ایمیل جایگزین خود دسترسی ندارید، مشکلی نیست. آدرس ایمیل دیگری که با آن گوگل می تواند تماس بگیرد را وارد کنید. گوگل سوالات عمومی در مورد اکانت شما می پرسد، مثل آخرین باری که به جیمیل خود دسترسی داشته اید کی بوده است؟ و یا چند وقت است که این جیمل را ساخته اید؟ در صورتی که پاسخ دقیقی به این سوالات ندارید، بهترین حدس خود را وارد کنید. گوگل پاسخ ها را تحلیل می کند و جیمیلی که به این پاسخ ها نزدیک است را به شما ارائه می کند که در در اکثر مواقع همان جیمیلی است که شما می خواهید.

9- چگونه بعد از دسترسی به اکانت گزینه های ریکاوری جیمیل فراموش شده را تنظیم کنم؟

بعد از دسترسی به اکانت گوگل خود، می توانید گزینه های ریکاوری اکانت خود را به روزرسانی و بازتنظیم کنید. به این ترتیب اگر برای ورود مجدد به سیستم مشکل داشته باشید، با به روزرسانی تنظیمات بهتر می توانید آن را بازیابی کنید. به صفحه Google Security Page وارد شوید که می توانید ایمیل و تلفن بازیابی خود را به روز کنید. برای اطمینان از داشتن بهترین محافظت از حساب، با استفاده از Security Checklist، هرگونه اطلاعاتی را که به رسمیت نمی شناسید، حذف کنید.

10- چگونه اکانت جیمیلم را بازیابی کنم وقتی همه چیز حسابم را فراموش کرده ام؟

روش بازیابی معمول جیمیل فراموش شده به صورت زیر است؟
1- صفحه ورود به سیستم جیمیل را باز کنید و روی لینک “Forgot Password” ضربه بزنید.
2- آخرین پسوردی که یادتان است را وارد کنید، اگر چیزی به خاطرتان نمی آید روی گزینه “Try a different question.” ضربه بزنید.
3- آدرس ایمیل دوم خود را که در زمان ساخت جیمیل اصلی خود ثبت کرده اید را وارد کنید تا پسورد جیمیل شما به آن ارسال شود.


کوک موبایل در رسانه ملی