ترفند اندروید

 آموزش بکاپ از اطلاعات گوشی های اندرویدی

بکاپ از اطلاعات گوشی های اندروید

بکاپ بگیرید و نگران از دست رفتن اطلاعات گوشی اندروید خود نباشید!

 بر هیچ کس پوشیده نیست که تهیه ی نسخه ی پشتیبان از فایل ها و اطلاعات گوشی ها چقدر مهم و حیاتی است؟!اطلاعات در گوشی ها در قالب فایل هایی ذخیره می شوند و از دایرکتوری خاصی قابل دسترسی هستند. انواع و اقسام فایلها چون عکس ، ویدیو، متن (پیام ها و کانتکت ها) در تمام گوشی ها وجود دارد. افراد به دلیل سهولت دسترسی به گوشی های خود اکثر اطلاعات حیاتی و ضروری را در گوشی های خود ذخیره و نگه داری می کنند و از دست رفتن این اطلاعات گاهی برای آنها به منزله ی فاجعه قلمداد می شود.

برای جلوگیری از، از دست رفتن اطلاعات لازم است به صورت دوره ای نسبت به بکاپ گیری از اطلاعات درون گوشی خود اقدام کنیم. با این کار می توانید حتی بعد از سرقت گوشی اندرویدی و یا گم شدن آن و هر اتفاق دیگری به اطلاعات درون گوشی خود دسترسی داشته باشید.در مقاله ی زیر چند روش متفاوت برای تهیه ی نسخه ی پشتیبان از فایلهای گوشی اندرویدی را آموزش خواهیم داد. در ادامه با کوک موبایل همراه باشید.

در مورد آیفون ها و دیوایس های اپل iCloud  را داریم که اطلاعات را روی آن بکاپ بگیریم. در مورد گوشی های اندرویدی چطور؟

گوشی های اندروید این قابلیت را دارند که تمام اطلاعات و فایل های خود را روی گوگل درایو Google Drive  ذخیره سازند. این اطلاعات در درایو گوگل که یک فضای ابری است ذخیره شده و هر موقع کاربر با اکانت گوگل خود که روی گوشی اندرویدی نیز سینک شده است وارد گوگل درایو شود می تواند به تمام این فایلها و اطلاعات دسترسی داشته باشد. این اطلاعات شامل ایمیل‌ها، داده‌های اپلیکیشن‌ها ،اطلاعات مرورگر، اطلاعات برنامه تقویم، لیست مخاطبین و… می‌شود. شما حتی می‌توانید پسورد وای فای و سایر موارد این چنین را هم در سرورهای امن گوگل ذخیره سازید.

 نکته ی بسیار مهم برای استفاده از خاصیت بکاپ گیری گوگل ایجاد یک اکانت جی میل برای خودتان است. ایجاد یک اکات گوگل قبلا در کوک موبایل آموزش داده شده است که می توانید با خواندن  ایجاد اکانت گوگل آن را بیاموزید.

برای ایجاد اکانت گوگل در گوشی اندرویدی ، ابتدا به تنظیمات (Settings ) دستگاه وارد شده و سپس گزینه Accounts را انتخاب کنید. حال گزینه Google Account را انتخاب کنید. می توانید همه ی اکانت‌های گوگل موجود در گوشی که در دست داریدرا همینجا ببینید. اگر می خواهید اکانت جدید را به اکانتهای موجود در دستگاه اضافه کنید، باید گزینه Add a New Account را انتخاب کنید. با انتخاب هر یک از این اکانت‌ها وارد بخش تنظیمانت سینک (هم گام سازی) می شوید که می توانید برنامه های مختلف را برای سینک شد با اکانت گوگل خود انتخاب و یا حذف کنید. اگر بخواهید می توانید بخشی از این برنامه ها را حذف کنید اما برای همگام ماندن تمام دستگاه خود با اکانت گوگل تمام برنامه ها را برای سینک شدن تیک خورده باقی بگذارید.

از منوی تنظیمات گوشی به Backup & Reset مراجعه کنید. در این بخش گزینه‌ای با عنوان Backup  Account وجود دارد. حال می بایست این گزینه را تپ کنید و اکانت گوگل مورد نظر به منظور بک آپ گرفتن از محتوای دستگاه را انتخاب کنید. تیک back up my data را تا از تمام تنظیمان درون دستگاه و حتی رمزهای عبور پشتیبان بگیرید. تیک Automatic restore را بزنید. با انتخاب این گزینه با نصب اپلیکیشن‌هایی که پیش از این اطلاعات آن‌ها در اکانت گوگل کاربر ذخیره شده است، بازیابی اتوماتیک اطلاعات قبلی اتفاق خواهد افتاد.

 پشتیبان گیری از عکس ها و فایل های نمایشی(ویدیو)

اولین راه حلی که به ذهن می رسد اتصال گوشی به کامپیوتراست .با اتصال گوشی به کامپیوتر با کابل USB می توانید به مسیر محل ذخیره عکس ها و ویدیو ها رفته و این فایل ها را کپی کرده ودر کامپیوتر در دایرکتوری دلخواه ذخیره کنید.

گوشی های ادروید راه حل های بسیار راحت تر و بهتری را برای ذخیره فایل های عکسی و نمایشی ارایه داده اند که یکی از مهم ترین انهاGoogle Photo  است.  گوگل برای ذخیره ی عکس های کاربران و برای هر کاربر فضای پیش فرض یک ترابایت (حدود هزار گیگابایت)  را در نظر گرفته است. با  فعال کردن گزینه ی google Photo  شما می توانید از تک تک عکسهای گوشی خود بکاپ بگیرید. این برنامه تک تک عکسهای درون گوشی را با کیفیت اصلی آن درون گوگل درایو آپلود می کند .

آموزش بکاپ از اطلاعات گوشی های اندرویدی

مسلم است که برای آپلود عکسها ، اینترنت و زمان لازم دارید.می توانید با دستکاری بخش تنظیمات، این گزینه را تنها زمانی که به شبکه WiFi متصل هستید فعال سازید و اجازه آپلود عکس ها را در حالتی که گوشی به شبکه ی دیتا گوشی متصل است غیر فعال کنید.

بک آپ گرفتن پیامک‌ها و لیست تماس‌ها(Contact List)

پشتیبان گیری از اس ام اس های دستگاه و Contact List برای بسیاری از کاربران اهمیت فوق العاده ای دارد. به این منظور می بایست اپلیکیشن SMS Backup & Restore  را استفاده کنید.

این برنامه ی اندرویدی به راحتی از پیامک‌ها و لیست تماس‌های شما درGmail یا دراپ باکس، بک آپ تهیه می‌کند. اگر فایل بکاپ را از طریق این اپلیکشن تهیه کرده باشید می توانید  مطمین باشید که بعد از از دست رفتن اطلاعات تماس ها و لیست تماس ها با استفاده از فایل پشتیبان می توانید آنها را بازیابی کنید.

آموزش بکاپ از اطلاعات گوشی های اندرویدی

تهیه ی نسخه ی پشتیبان با استفاده از برنامه ی  MyBackup Pro 

می توانید با دانلود برنامه ی  MyBackup Pro  از گوگل پلی، از این برنامه برای تهیه ی نسخه ی پشتیبان از فایل های خود استفاده کنید. لینک دانلود این برنامه در اینجا قرار داده شده است.

آموزش بکاپ از اطلاعات گوشی های اندرویدی


کوک موبایل در رسانه ملی