ترفند آیفون

با این 3 ترفند جلوی شماره گیری جیبی گوشی خود را بگیرید

مردی هنگام شماره گیری جیبی، گوشی خود را بیرون می آورد

کاربران گوشی های موبایل به طور متوسط روزی 96 بار گوشی خود را چک می کنند. هر چند وقت یکبار، گوشی خود را از جیب خود بیرون می آورید و متوجه می شوید که دستگاه شما با کسی تماس گرفته است. بدتر از آن، ممکن است فرد طرف مقابل، چیزی شنیده باشد که شما دوست نداشته اید. این مشکل بسیاری از افراد است و کاربران آیفون، اندروید و سایر برندها را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین، چگونه می توانید از شماره گیری خود به خود وقتی که گوشی در جیب تان است جلوگیری کنید؟ در این ترفند به سه نکته اشاره می کنیم. با کوک موبایل همراه باشید.

شماره گیری جیبی یا ناخواسته، به تماس های تصادفی اطلاق می شود که در زمانی که تلفن شما در جیب یا کیف شما است رخ می دهد. اگرچه این اغلب فقط یک اتفاق آزاردهنده یا شرم آور است، اما می تواند مزاحمت نیز به همراه داشته باشد. به عنوان مثال، شماره گیری جیبی به 110 یا 125 یا 115 اغلب باعث مزاحمت ناخواسته می شود و خط تلفن آنها را بی دلیل اشغال می کند. بنابراین، شماره گیری جیبی می تواند مشکل ایجاد کند و باید جلوی این اتفاق را بگیریم. خوشبختانه، چندین اقدامات احتیاطی وجود دارد که می توانید جلوی این کار را بگیرید.

1- صفحه نمایش خود را قفل کنید

یکی از ساده ‌ترین راه ‌ها برای جلوگیری از تماس‌ های تلفنی جیبی این است که عادت کنیم پس از اتمام مکالمه و یا استفاده از گوشی، دکمه اسلیپ و یا پاورگوشی خود را فشار دهیم تا صفحه نمایش گوشی قفل شود، سپس آن را داخل جیب و یا کیف خود بگذاریم. همچنین می‌ توانید تنظیمات قفل صفحه نمایش تلفن خود را طوری تنظیم کنید تا گوشی بعد از مدت زمان مشخصی که بلا استفاده است، قفل شود.

تنظیمات قفل خودکار و اسلیپ شدن برای هر دو گوشی آیفون و اندروید در دسترس هستند و با رفتن به تنظیمات و ضربه زدن روی Display یا Display & Brightness می‌توانید به آنها دسترسی داشته باشید. بسته به تلفنی که استفاده می کنید، مسیرها و گزینه های تنظیم می تواند کمی متفاوت باشد. معمولاً در هر گوشی و یا سیستم عاملی که باشد با گزینه های Sleep، Screen Timeout یا Auto-Lock روبرو خواهید شد.

گوشی در حالیکه که قفل است داخل جیب قرار دارد

گوشی در حالیکه که قفل است داخل جیب قرار دارد

2- تنظیمات برگزیده امنیتی (Security Preferences) را فعال کنید

اگر قبلاً الگو و قفل صفحه نمایش و گذرواژه را تنظیم نکرده‌اید، اکنون این کار را انجام دهید. به روز رسانی های اخیر سیستم عامل در جلوگیری از استفاده کاربران غیرمجاز از تلفن شما موثرتر از همیشه هستند.

علاوه بر این، آنها همچنین می توانند شما را از لمس تصادفی صفحه نمایش تان و تماس ناخواسته با مخاطبین تان بازدارند. صرف نظر از دستگاهتان، گزینه‌های قفل امنیتی را در تنظیمات خود خواهید یافت. انتخاب های شما بسته به مدل گوشی شما متفاوت خواهد بود اما برای پیدا کردن آنها می توانید به دنبال گزینه هایی مانند امنیت (Security)، شناسه لمسی (Touch ID)، رمز عبور (Passcode) یا شناسه چهره (Face ID) باشید.

3- گزینه Auto-Wake را غیر فعال کنید

Siri و Google Assistant بدون شک مفید هستند، اما خطرات تماس جیبی نیز دارند. اگر آیفون شما برای باز شدن قفا گوشی برای ورودی صوتی مانند گفتن “Hey Siri” تنظیم شده است، به احتمال زیاد، گوشی وقتی که در جیب تان است، خودبه خود تماس می گیرد. مسیر قفل کردن دستیار دیجیتال، به دستگاه شما بستگی دارد.

  • در آیفون: به Settings> Siri & Search بروید سپس روی دکمه کشویی در کنار Listen for “Hey Siri ضربه بزنید و Allow Siri را بزنید تا وقتی گوشی قفل شد، دستیار صوتی آیفون شما یا سیری غیر فعال شود.
  • در اندروید: Google Assistant> Assistant Settings را باز کنید> روی عکس پروفایل خود ضربه بزنید به گزینه Assistant> Assistant Devices> Phone بروید و سپس روی دکمه کشویی در کنار گزینه Access with Voice Match و Lock Screen Personal Results ضربه بزنید تا این ویژگی غیر فعال شود.

کاربران دستگاه های اندرویدی نیز باید گزینه تشخیص روی بدن یا on-body detection را غیر فعال کنند. این تنظیم که در قسمت Smart Lock تلفن اندروید شما وجود دارد. به تلفن شما امکان می‌ دهد تشخیص دهد که چه زمانی با بدن شما تماس دارد یا در دست شما است و تا زمانی که تنظیم نشود قفل نمی‌شود. برای بررسی وضعیت خود، به تنظیمات امنیتی خود بروید و Smart Lock> On-body Detection را انتخاب کنید و دکمه کشویی در کنار آن را خاموش کنید.

با اعمال چند تغییر در عادات استفاده از گوشی موبایل خود، می توانید خود را از دردسرهای تماس های جیبی نجات دهید. اگر تلفن شما همچنان در حالت قفل به برقراری تماس ادامه می‌دهد یا رفتار عجیبی دارد، می‌ تواند نشانه مشکل و وجودایراد در گوشی شما باشد. در مرکز تعمیرات گوشی و تبلت کوک موبایل، تکنسین های متخصص ما می توانند به سرعت، هر گونه عیب و مشکل گوشی شما را ارزیابی کنند و اغلب تعمیرات را در همان روز انجام دهند. برای کسب اطلاعات، راهنمایی و مشاوره رایگان می توانید با شماره تلفن 02167319 تماس بگیرید و برای تعمیرات آیفون و یا گوشی خود، نزدیک ترین نوبت را رزور کنید و از تخفیف های قابل توجه ما بهره مند شوید.

بلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کوک موبایل در رسانه ملی