ترفند آیفون

آموزش بازگشت آنتن آیفون و رجیستری ایفون ۱۴

آموزش روش برگرداندن آنتن آیفون 14

بیش از یکسال از زمان رونمایی آیفون سری 14 اپل می گذرد و با اینکه آیفون ۱۵ هم روانه بازار شده است اما همچنان وضعیت آنتن‌دهی این مدل‌های موبایل نامشخص باقی مانده است. رجیستری این ایفون جدید هنوز در هاله ای از ابهام است. اما این امر تاثیری در تمایل کاربران به خرید این گوشی نداشته و تقاضای فراوانی برای خرید iPhone 14 و حتی ایفون 15 مشاهده می‌شود.

راه حل رجیستری ایفون ۱۴ چیست؟

یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های این کاربران، اطلاع از روش برگرداندن انتن ایفون ۱۴ و انتن ایفون ۱۵ است. به همین دلیل، در این مقاله سعی کرده ایم راه حل های عملی آموزش بازگشت آنتن آیفون و ترفند رجیستری آیفون ۱۴ را آموزش دهیم. این روش ها برای بازگرداندن آنتن iPhone 15 اپل نیز کارساز هستند.

هر روز یک روش جدید در سایت ها و شبکه های اجتماعی تبلیغ می شود. از دستگاه رجیستری ایفون ۱۴ و دستگاه آنتن دهی آیفون ۱۴ گرفته تا فروش پروفایل انتن ایفون روش های جدیدی هستند که ادعا می شود با آنها می توانید انتن آیفون خود را بازگردانید.

آیا کد تثبیت انتن ایفون ۱۴ وجود دارد که یک بار برای همیشه این مشکل را برطرف کنیم.

بیایید بیشتر بررسی کنیم.

این مطلب به روزرسانی شده و ما حالا جدیدترین روش برگرداندن انتن ایفون ۱۴ را بدون نیاز به برنامه یا دستگاه جانبی آموزش می دهیم.

همچنین بخوانید: رفع مشکل no service در آیفون

چگونه آنتن گوشی آیفون 14 را برگردانیم؟

برگرداندن انتن ۱۴ اپل درخواست بیش از 90 درصد کاربران آیفون است. آخرین مدل آیفون رجیستر نمی شود. به این معنا که پس از وارد کردن سیم‌کارت، تنها ۴۰ روز وقت دارید تا از خدمات ارتباطی از جمله تماس‌ها و استفاده از اینترنت استفاده کنید. در این شرایط تمدید آنتن آیفون ۱۴ امکان پذیر نیست و در واقع آیفون آنتن نمی دهد و قادر به پشتیبانی از خدمات سیم کارت نخواهد بود.

برای دور زدن رجیستری گوشی ایفون ترفندهایی ابداعی وجود دارد.

اکنون دیگر ساده ترین راه بازگشت آنتن در آیفون ۱۴ یعنی راه‌اندازی مجدد دستگاه نیز باعث بازگشت آنتن ایفون نمیگردد. به عبارت دیگر، برای حل این مشکل، نیاز به انجام روش‌های دیگری خواهید داشت که در این مقاله آنها را توضیح می دهیم.

جدیدترین روش بازگرداندن آنتن آیفون های سری جدید 14 و 15 که به صورت عملی انجام شده و امتحان خود را پس داده است به شرح زیر می باشد.

همچنین بخوانید: هزینه رجیستری گوشی های آیفون 

برگشت تضمینی آنتن آیفون ۱۵ روش ابداعی 

جدیدترین روشی که شما می توانید آنتن آیفون 15 تان را برگردانید این است که اول باید سیستم عامل گوشی خود را به iOS 17 آپدیت کنید و سپس طبق این دستور General/reset/reset network روی گزینه ریست نتورک بزنید.

گوشی تان که بالا آمد.

 • وارد قسمت تنظیمات سیم کارت گوشی تان یا SIM Application شوید.
 • به پایین اسکرول کنید تا به قسمت Cellular usage statistics برسید. از اینجا گزینه Reset Statics را انتخاب کنید.
 • حالا دوباره به بالا اسکرول کنید. در قسمت SIMs، کنار سیم کارت همراه اول یا ایرانسل گزینه On را می بینید. روی آن ضربه بزنید و سپس وارد تنظیمات شوید.
 • در قسمت Voice and Data، اینترنت داده را روی حالت 3G قرار دهید. روی آن ضربه بزنید تا تیک آن فعال شود. برای بازگرداندن آنتن آیفون 15، حالت اینترنت باید حتما روی 3g باشد.
 • برگردید و گزینه Cellular Data Network را انتخاب کنید.
 • در بخش داده های سیم کارت یا همان سلولار دیتا، گزینه APN باید روی حالت Aptel باشد. زیر آن نیز بخش LTE Setup (optional) دیده می شود. گزینه APN این بخش را نیز روی Aptel بگذارید.

اکنون از بخش تنظیمات خارج شوید.

در صفحه اصلی انگشت خود را از بالا به سمت پایین بکشید تا تایل مربوط به Airplane را ببینید. روی این آیکن بزنید و گوشی خود را روی حالت پرواز قرار دهید.

چندین بار، حتی شده به اندازه یک دقیقه، روی آیکن بزنید تا آنتن شما برگردد. زمانی که آنتن برگشت، گوشی را از حالت هواپیما خارج کنید و از بازگشت آنتن آیفون 15 خود لذت ببرید.

برگرداندن انتن ایفون ۱۴ با اینترنت

در این بخش از مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه انتن گوشی آیفون ۱۴ خود را با اینترنت برگردانید. بسیاری از همکاران ما، آموزش بازگشت آیفون و دور زدن رجیستری گوشی ایفون 14 را به روش ساده توضیح داده اند. برای وصل مجدد آنتن گوشی با داشتن اینترنت، گفته اند که سیم کارت آیفون خود را در بیاورید و روی یک گوشی رجیستر شده دیگر بیندازید و آنجا شبکه را به 2G تغییر بده ولی نباید اینترنتتان را روشن کنید.

در اینجا یک روش آسان تر برای برگرداندن آنتن آیفون 14 با اینترنت توضیح می دهیم که نیازی نیست اصلا سیم کارت را در بیاورید.

1- در آیفون خود به منو Setting بروید.

در آیفون 14 خود به منو Setting بروید- بازگشت آنتن آیفون

در آیفون خود به منو Setting بروید

2- حالت پرواز یا Airplane Mode را روشن و سپس خاموش کنید.

حالت پرواز یا Airplane Mode را روشن و سپس خاموش کنید

حالت پرواز یا Airplane Mode را روشن و سپس خاموش کنید

همانطور که در تصویر می بینید، بالای صفحه علامت no service به معنی عدم آنتن دهی نشان داده می شود.

3- به بخش Cellular بروید و گزینه Cellular Option را انتخاب کنید.

به بخش Cellular بروید و گزینه Cellular Option را انتخاب کنید

به بخش Cellular بروید و گزینه Cellular Option را انتخاب کنید

4- روی گزینه Voice and Data ضربه بزنید. مهم نیست سیم کارت تان چی باشد.

روی گزینه Voice and Data ضربه بزنید

روی گزینه Voice and Data ضربه بزنید

5- اینترنت LTE را به 2G تغییر دهید.

اینترنت LTE را به 2G تغییر دهید

اینترنت LTE را به 2G تغییر دهید

6- اکنون به مرحله اول می رویم و حالت پرواز را دوباره روشن و خاموش می کنیم. همانطور که در تصویر میبینید آنتن ایفون ۱۴ بر می گردد.

حالت پرواز را دوباره روشن و خاموش می کنیم

حالت پرواز را دوباره روشن و خاموش می کنیم

حالا می توانید دوباره با مراجعه به بخش Cellular Data و رفتن به Voice & Data دوباره اینترنت را از 2G به 3G ارتقاء دهید. حتی می توانید آن را به اینترنت 4G ارتقاء دهید بدون اینکه نت شما قطع شود، اگر قطع شد، مراحل بالا را دوباره انجام دهید و از حل مشکل آنتن آیفون 14 اپل خود لذت ببرید.

طریقه برگرداندن آنتن آیفون ۱۴ با گوشی اندروید

در این بخش جدیدترین روش برگرداندن آنتن آیفون ۱۴ با گوشی اندروید را توضیح می دهیم. این روش تجربی برای حل مشکل آنتن آیفون ۱۴ توسط همکاران ما امتحان شده است و کاملاً کاربردی است.

 • ابتدا در گوشی ایفون اینترنت را از بخش Cellular که به صورت پیشفرض روی حالت LTE است را روی حالت 2G قرار دهید.
 • گوشی را روی حالت پرواز بگذارید و سیم کارت را خارج کنید.
 • سیم کارت را روی یک گوشی اندرویدی رجیستر شده، بیندازید.
 • اینترنت گوشی اندروید را روی حالت 2G قرار دهید.
 • با آن چند تماس بگیرید و روی حالت پرواز قرار دهید.
 • سیم کارت را خارج کنید.
 • در گوشی آیفون این مراحل را به ترتیب انجام دهید. از بخش تنظیمات وارد General شوید.
 • به پایین اسکرول کنید و گزینه Transfer or Reset iPhone را انتخاب کنید. بر روی گزینه Reset ضربه بزنید.
برگرداندن آنتن آیفون 14 با گوشی اندروید

برگرداندن آنتن آیفون 14 با گوشی اندروید

 • گزینه reset network setting را انتخاب کنید تا گوشی ریستارت شود و وارد راه اندازی مجدد شود.
گزینه reset network setting را انتخاب کنید

گزینه reset network setting را انتخاب کنید

 • وقتی گوشی در حال بالا آمدن است، سیم کارت را داخل گوشی آیفون قرار دهید، بعد از اینکه گوشی بالا آمد، دوباره به قسمت تنظیمات بروید و گوشی را از حالت پرواز خارج کنید.

اکنون می بینید که آنتن گوشی آیفون 14 شما برگشته و می توانید اینترنت را روی حالت LTE بگذارید و به راحتی از خدمات اینترنت سیم کارت آن استفاده کنید.

در بالا آموزش تصویری حل مشکل آنتن آیفون 14 را شرح دادیم. این روش های با اینکه کاربردی هستند اما بازخوردهای منفی هم داشته اند و خیلی از کاربران گفته اند که دوباره بعدی از مدتی اینترنت قطع می شود و از نو باید امتحان کنیم. در زیر می خواهیم یک روش کاملاً تضمینی برای برگرداندن انتن ایفون 14 با مبدل ikos به شما یاد بدهیم.

استفاده از دستگاه ikos برای بازگشت آنتن آیفون 14

آنتن آیفون 14 شما پریده و از اینکه مدام سیم کارت آن را در بیاورید و یا تنظیمات cellular گوشی خود را تغییر دهید خسته شده اید؟! در این بخش قصد داریم دستگاه ikos را به شما معرفی کنیم که برای همیشه مشکل آنتن iPhone 14 خود را حل کنید.

دستگاه آنتن دهی آیفون ۱۴ یکی دیگر از روش های برگرداندن انتن است.

در واقع می توان گفت، تنها راه حل قطعی برای برگرداندن آنتن آیفون 14 شما و در واقع دور زدن رجیستری گوشی ایفون، دستگاه رجیستر ikos است. از این مبدل مدل های زیادی در بازار وجود دارد. اما دو تا از معروف ترین آنها دستگاه رجیستری آیفون ikos k6 و دیگری ikos K1S هستند.

در استفاده از دستگاه ikos برای بازگشت آنتن آیفون ۱۴ ، از دستگاه رجیستری گوشی و مبدل 2 سیم کارت کننده ikos k6 کمک می گیریم.

خرید ikos k6 در فروشگاه کوک موبایل با قیمت مناسب امکان پذیر است.

این دستگاهی است که دو سیم کارت می خورد. یکی از سیم کارت ها فقط برای مکالمه و دیگری هم قابلیت مکالمه و تماس را دارد و هم قابلیت دیتا را دارد.

پس فقط از یکی از سیم کارت ها که در داخل مبدل قرار می دهید می توانید برای بازگرداندن آنتن آیفون استفاده کنید.

مبدل ikos مدل k6 دو خشاب سیم کارت دارد. سیم کارت را داخل آن قرار دهید و خشاب را جا بزنید.

اتصال و جفت شدن این دستگاه با گوشی از طریق اپلیکیشن صورت می گیرد. می توانید یکی از برنامه های iKOS یا SIMPlus را دانلود و نصب کنید. بعد به قسمت کانکشن بروید و با بلوتوث مبدل را به گوشی متصل کنید.

دکمه روی دستگاه را نگه دارید تا روی حالت جفت شدن (Pair) برود. اول از همه، کلی دسترسی از شما میخواهد؛ مخاطبین، میکروفن و چیزهای دیگر که همه دسترسی ها را باید بدهید.

استفاده از دستگاه ikos برای بازگشت آنتن آیفون 14 یک روش تضمینی نیست، به همین خاطر ممکن است بخواهید روش های دیگر را نیز امتحان کنید.

همچنین بخوانید: مقایسه آیفون 13 و آیفون 14 اپل

رفع مشکل آنتن آیفون ۱۴ با روش دایورت کردن سیم‌کارت

روش‌ دیگری که ممکن است باعث بازگشت آنتن آیفون 14 اپل شما شود، تنظیم شبکه سیم کارت بر روی 2G و دایورت کردن سیم‌کارت می‌باشد. برای انجام این روش، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا، سیم‌کارت موردنظر را به آیفون 14 خود وارد کنید. سپس، با مراجعه به بخش “Cellular” در بخش تنظیمات، حالت سیم‌کارت را به حالت 2G تغییر دهید.
 • سپس، سیم‌کارت را از آیفون 14 خارج کنید و به یک دستگاه دیگر منتقل کنید.
 • در این مرحله، حالت هواپیما (Airplane Mode) را در آیفون 14 فعال کنید.
 • کد دستوری *21* شماره تلفن خودتان# را در بخش شماره‌گیری وارد کنید.
 • سیم‌کارت را از دستگاه دیگر خارج کنید و مجدداً به آیفون 14 منتقل کنید.
 • حالت هواپیما را در آیفون خاموش کنید.

در نهایت، آنتن آیفون 14 شما باید برگردد. به عنوان مرحله آخر، موارد دیگری را که ممکن است تنظیمات آنتن را تحت تاثیر قرار دهند (مانند حالت دایورت) را بررسی کنید. برای خروج از حالت دایورت، می‌توانید کد دستوری #21# را در بخش شماره‌گیری وارد کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که این روش‌ها ممکن است نتایج متفاوتی در دستگاه‌های مختلف داشته باشند و اثربخشی آنها ممکن است متفاوت باشد. همچنین، این روش‌ها را با دقت انجام دهید و از هرگونه تغییر در تنظیمات که ممکن است به دستگاه شما آسیب برساند، پرهیز کنید.

همچنین بخوانید: معرفی آیفون 15 و هر آنچه که باید بدانید

بازگشت آنتن آیفون 15 با نصب پروفایل

روش دیگر بازگشت آنتن آیفون 14 و 15 که خبر آن این روزها در بین کاربران اپل دست به دست می شود و خبر از هزینه های 5 تا 10 میلیون تومانی می دهد، روش بازگرداندن آنتن آیفون با نصب پروفایل انتن ۱۴ است.

ما این روش را تایید نمی کنیم، چرا که طبق تحقیقات انجام شده ممکن است این دانلود پروفایل بازگشت آنتن آیفون به گوشی و به خصوص باتری دستگاه شما آسیب برساند. ضمن اینکه تضمینی نیست و ممکن است هزینه اضافی به شما تحمیل شود.

با این حال قصد داریم اینجا به شما نحوه انجام این کار را توضیح دهیم، انجام آن به اختیار شماست.

مرحله اول : ریست شبکه

مراحل کامل تنظیمات ریست شبکه برای بازگشت آنتن آیفون 14 و 15

تنظیمات ریست شبکه

وارد قسمت تنظیمات گوشی شوید. به ترتیب روی گزینه های Setting/General/reset/Transfer or Reset [Device]/Reset/Reset network Setting ضربه بزنید. اکنون باید رمز خود را بزنید تا شبکه ریست شود.

مرحله دوم: دانلود پروفایل

در این مرحله باید پروفایل را دانلود کنید. واقعیت این است که چون ما زیاد به این پروفایل اعتقاد نداریم، به همین خاطر لینک آن را مستقیم در اختیار شما قرار نمی دهیم. خیلی از سایت ها و کانال های تلگرامی هستند که دانلود پروفایل برای بازگشت آنتن آیفون را تبلیغ می کنند.

به هر حال از هر کجا که دانلود کردید، باید وارد فایل منیجر گوشی شوید. پروفایل را از حالت زیپ خارج کنید و سپس طبق دستور، پروفایل را نصب می کنید.

مرحله سوم: نصب پروفایل

نصب پروفایل برای بازگشت آنتن آیفون

نصب پروفایل برای بازگشت آنتن آیفون

برای نصب پروفایل برای بازگشت آنتن آیفون 15 وارد setting شوید و گزینه general را انتخاب کنید. به پایین اسکرول کنید و به بخش VPN & Device Management بروید. روی قسمت profile downloaded ضربه بزنید و APN را انتخاب کنید. رمز عبور خود را وارد کنید و سپس پروفایل جدید را نصب کنید.

مرحله چهارم: انتخاب شبکه

در این مرحله وارد تنظیمات شوید. به گزینه Cellular بروید. آیتم voice and data را انتخاب کنید و اینترنت دیتا خود را روی اینترنت 5G auto یا LTE می گذاریم.

این بستگی به ساعت شبانه روزی هم دارد. معمولا 12 تا 8 صبح LTE کار نمی کند. پس، گزینه VoLTE هم فعالش کنید.

مرحله پنجم: خاموش کردن گوشی

اکنون، یکبار گوشی خود را خاموش و روشن کنید.

مرحله ششم: نصب شورتکات

نصب شورتکات پروفایل برای بازگشت آنتن آیفون

نصب شورتکات پروفایل برای بازگشت آنتن آیفون

در این مرحله باید شورتکات را نصب کنید. لینک این شورتکات هم در سایت ها و کانال های تلگرامی مختلف قرار داده شده است. بعد از دانلود، شورتکات را نصب کنید. اسم شورتکات و یا عکس آن را به دلخواه قرار دهید. در آخر گزینه Add to home screen را بزنید تا هر زمان که خواستید، براحتی و از طریق صفحه اصلی به آن دسترسی پیدا کنیم.

از این پس هر وقت که به دنبال بازگشت انتن ایفون ۱۴ و یا آیفون 15 بودید، روی آیکن که به وسیله شرتکات ساخته اید، ضربه بزنید. با این کار شبکه به صورت خودکار ریست می شود و آنتن شما را بر می گرداند.

نحوه ساخت شرتکات برای بازگشت انتن ایفون ۱۴ و 15

در این اینجا می خواهم یک ترفند جالب برای ساخت شرتکات برای بازگشت آنتن آیفون آموزش دهم. تاکید می کنیم، تنها اگر در کار کردن با آیفون حرفه ای هستید این روش را استفاده کنید. چرا که ممکن است به اشتباه کاری کنید که جبران آن هزینه بردار باشد.

 • وارد برنامه شرتکات آیفون خود شوید.
 • در بالا سمت راست روی آیکن + ضربه بزنید.
 • روی Add action کلیک کنید و عبارت repeat را وارد کنید.
 • روبروی آن عدد 1 نوشته شده است، آن را به 20 تبدیل کنید.
 • عبارت get network details را جستجو کنید.
 • Wifi را به cellular و carrier name را به number of signal bars (یعنی تعداد آنتن ها) تبدیل کنید. انگشت خود را روی کادر بگذارید و آن را بکشید و به آرامی روی قسمت repeat رها کنید.
 • حالا مجدداً عبارت if را سرچ و انتخاب کنید. if را بکشید و زیر کادر Get قرار دهید.

این یعنی اگر تعداد آنتن ها برابر 2 نبود، بیا airplane mode را روشن کن و گوشی را روی حالت هواپیما ببر. بعدش 6 ثانیه صبر کن و سپس حالت هواپیما را خاموش کن.

با این روش آنتن آیفون 15 شما باز می گردد.

سخن پایانی

در بالا چندین روش برای برگرداندن انتن ایفون ۱۴ و حل مشکل بازگشت آنتن ایفون و در واقع رجیستری ایفون ۱۵ توضیح دادیم. همچنین استفاده از دستگاه ikos k6 رجیستر کننده را نیز معرفی کردیم. روش دور زدن رجیستری ایفون ۱۴ قانونی نیست و بیشتر آنها تجربی هستند. این روش ها ممکن است مشکل شما را حل کنند و در برخی مواقع باگ دارد و شما را اذیت کند. اگر روش و راه حل دیگری دارید، با ما به اشتراک بگذارید.

خرید ikos برای ایفون ۱۴ در فروشگاه کوک موبایل با قیمت بسیار مناسب امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر با شماره 02167319 واحد فروش تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

1 thoughts on “آموزش بازگشت آنتن آیفون و رجیستری ایفون ۱۴

 1. blank بهمن گفت:

  خیلی عالی بود اما هیچ کدوم از روش ها کار نکرد برای من

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *