ترفند شبکه های اجتماعی

حذف و اضافه کردن اعضای به گروه تلگرام

حذف و اضافه اعضای گروه تلگرام

وقتی در تلگرام گروهی ایجاد می کنید، این امکان در اختیارتان قرار می‌ گیرد که اعضای آن را ویرایش نمایید. بدین معنی که می توانید هر زمان که بخواهید اعضای گروه خود را حذف و اضافه کنید. در این مقاله قرار است که به آموزش چگونگی حذف و اضافه کردن عضو در گروه تلگرام بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

مقدمه‌ حذف و اضافه کردن عضو در گروه تلگرام

از قابلیت های محبوب و بسیار کاربردی در تلگرام امکان ایجاد گروه و انجام گفتگو های گروهی می باشد. قبلاً در مقاله ای جداگانه به آموزش در مورد ساخت گروه در تلگرام صحبت کرده ایم. در صورتی که بخواهید می توانید به این مقاله مراجعه نمایید. همچنین در مقاله ای دیگر به تفاوت گروه و سوپر گروه پرداخته ایم و قابلیت های هر کدام را به صورت جداگانه شرح داده ایم و شما با مطالعه ی آنها می توانید برای خود گروه یا سوپر گروه ای ایجاد کنید. در حال حاضر می خواهیم به چگونگی حذف و اضافه کردن عضو در حین ساخت گروه یا سوپر گروه یا بعد از ایجاد آن بپردازیم، زیرا ممکن است این سوال در ذهنتان ایجاد شده باشد که آیا پس از ساختن یک گروه می‌توان برخی از اعضای آن را حذف کرد؟ و یا می خواهیم بدانیم آیا قادر به اضافه کردن عضو جدید به گروه هستیم؟ در پاسخ به این سوالات باید بگوییم در تلگرام این امکان فراهم شده است و ما در این مقاله قرار است به آموزش چگونگی آن بپردازیم.

چگونگی حذف اعضای گروه تلگرام

برای اینکه بتوانید یکی از اعضای گروه تلگرام تان را حذف کنید پروسه سختی پیش رو ندارید و این کار به سادگی صورت می گیرد. در صورتی که هدف تان حذف در سوپر گروه باشد، حتی امکان بلاک کردن اعضا هم وجود دارد. برای اینکار می توانید به مقالات دیگر ما در رابطه با این موضوع با عنوان چگونگی بلاک کردن اعضای سوپر گروه تلگرام و جلوگیری از عضویت مجدد آن بهره ببرید. حال برای حذف اعضای گروه تلگرام مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا برنامه تلگرام خود را اجرا کنید.
 • به گروه مورد نظر خود که قرار است عضوی از آن را حذف کنید وارد شوید.
 • بر روی نام گروه که در منوی فوقانی صفحه وجود دارد تپ کنید تا بخش تنظیمات آن و لیست اعضای گروه نمایان گردد.
 • حالا عضو مورد نظر خود را در لیست اعضای گروه جستجو کنید و انگشت خود را بر روی پروفایل وی قرار دهید و برای چند لحظه نگه داشته تا یک پنجره پاپ آپ نمایش داده شود.
حذف اعضای گروه تلگرام

حذف اعضای گروه تلگرام

 • در نهایت گزینه Remove from group را انتخاب کنید.

همانطور که مشاهده کردید، سادگی می‌توانید هر کدام از اعضای مورد نظرتان را از گروه حذف نمایید. این کار و نحوه ی انجامش در سوپر گروه و گروه معمولی تلگرام کاملاً یکسان می باشد.

چگونگی اضافه کردن ادمین به گروه تلگرام را مطالعه کنید.

چگونگی اضافه کردن عضو در گروه تلگرام

اگر بخواهید عضوی را در گروه های تلگرام اضافه کنید چه در حالت معمولی و یا سوپر گروه فرقی نداشته و این کار در هر دو کاملاً مشابه است. برای اضافه کردن عضو در گروه تلگرام می‌توانید از دو روش متفاوت استفاده کنید که اولی شامل اضافه کردن از طریق لیست مخاطبین بوده و دوم اضافه کردن از طریق لینک دعوت گروه است. اگر خواستید عضوی از لیست مخاطبین خود در گروه تلگرام اضافه کنید مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا برنامه تلگرام خود را اجرا کنید.
 • به گروه مورد نظر خود که قرار است عضوی به آن اضافه کنید، وارد شوید.
 • بر روی نام گروه که در منوی فوقانی صفحه وجود دارد تپ کنید تا بخش تنظیمات آن و لیست اعضای گروه نمایان گردد.
 • در این بخش گزینه Add member را لمس نمایید.
 • اضافه کردن عضو در گروه تلگرام

  اضافه کردن عضو در گروه تلگرام

  حالا مخاطب مورد نظرتان را انتخاب کنید.
 • در صورتی که گروه شما معمولی است باید تعداد پیام‌ هایی پیشینی که تمایل دارید دعوت شونده قادر به مشاهده آن باشد را انتخاب نمایید و گزینه Ok را لمس کنید. می ‌توانید از همان گزینه پیش فرض 50 پیام نیز استفاده کنید. اگر گروه شما سوپر گروه است، نیازی به انتخاب عدد وجود ندارد، پس گزینه Ok را تپ ‌کنید.

در مراحل بالا مشاهده کردید که از طریق لیست مخاطبین خود می توانید یک عضو جدید را به گروه تلگرام تان اضافه نمایید. ولی اگر بخواهید به لینک دعوت گروه خود دسترسی پیدا کنید و سایر کاربران ناشناس را به گروه خود دعوت کنید، باید به صورت زیر عمل کنید:

 • ابتدا برنامه تلگرام خود را اجرا کنید.
 • به گروه مورد نظر خود که قرار است عضوی به آن اضافه کنید، وارد شوید.
 • بر روی نام گروه که در منوی فوقانی صفحه وجود دارد تپ کنید تا بخش تنظیمات آن و لیست اعضای گروه نمایان گردد.
 • در این بخش گزینه Add member را لمس نمایید.
 • دعوت به گروه تلگرام

  دعوت به گروه تلگرام

  از بخش فوقانی صفحه گزینه Invite to Group via Link را انتخاب نمایید.
 • گزینه Copy Link را لمس کنید تا لینک دعوت گروه تان کپی گردد.

به هیمن راحتی می‌توانید این لینک دعوت گروه را برای هر فرد یا در هر گروهی ارسال کرده و به این صورت افراد ناشناس با لمس آن قادر به ملحق شدن یا اصطلاحا جوین شدن (Join) در گروه شما هستند.

آموزش ویدئویی چگونگی حذف و اضافه کردن عضو در گروه تلگرام

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


کوک موبایل در رسانه ملی