0
دسته بندی: Apple iPad iPhone ترفندهای موبایل

 بازیابی عکس های پاک شده از آیفون

iPhone-recovery

در مقاله زیر قصد داریم روش بازیابی فایل های تصویری آیفون که به اشتباه پاک شده اند را آموزش دهیم...

تبلیغات
فروش اقساطی موبایل بدون پیش پرداخت

آیا دیوایس های iOS  روش هایی ایمن برای بازیابی فایل های از دست رفته برای کاربران خود تعریف کرده اند؟ شاید این سوال، سوال بسیاری از کاربران آیفون ها باشد، اگر عکس هایی که آنها را روی آیفون و یا آی پدم نگه داری می کنم، به اشتباه پاک شوند، به چه روشی می توانم آنها را بازیابی کنم؟

روش های ارائه شده برای بازیابی اطلاعات از دست رفته روی آیفون، بسیارند با این حال از میان روش ها شاید تنها چند مورد از آنها کارگر بیفتد. برای آن که بتوانید عکس های پاک شده از روی آیفون خود را بازیابی کنید لازم است روش هایی که در ادامه آمده است را امتحان کنید. امیدواریم که یکی از این روش ها بتواند به شما در بازیابی تصاویر از دست رفته آیفونتان کمک کند.

موفقیت در برخی از روش های ارائه شده ، کاملا به سرعت عمل کاربر بستگی دارد. به این معنی که اگر زمان کوتاه تری پس از حذف تصاویر اقدام به بازیابی آنها کنید، شانس بیشتری برای ریکاوری صحیح این فایلها دارید. هر چه زمان بگذرد به همان نسبت شانس موفقیت برخی روش ها کاهش می یابد.

روش اول:  بازیابی تصاویر پاک شده یک ماهه اخیر

در این روش، می توانید فایلهای تصویری و ویدیویی که تا یک ماه قبل آنها را پاک کرده اید بازیابی نمایید. برای این منظور لازم است مسیر زیر راطی نمایید:

قدم اول: روی برنامه Photos تپ نمایید.

قدم دوم: از toolbox نمایش داده شده در پایین پنجره،  Albums  را تپ کنید.

قدم سوم: لیستی به شما نمایش داده می شود، از روی گزینه های موجود در لیست روی Recently Deleted  تپ نمایید.

قدم چهارم:  تصاویر مورد نظرتان برای ریکاوری را از لیست نمایش داده شده(لیست شامل تصاویر پاک شده در یک ماه اخیر است) انتخاب کنید و سپس روی گزینه ی Recovery  تپ نمایید.

توجه : با تپ کردن روی Delete  در این مرحله، تصویر انتخاب شده برای ابد از روی آیفون شما پاک خواهد شد.

باید یادآور شویم روش فوق روی سیستم عامل iOS 8 بهتر از بقیه سیستم عامل های iOS جواب می دهد.در ادامه شما را با برخی دیگر از روشهای بازیابی تصاویر آشنا می سازیم.در یکی از روش هایی که در ادامه می آید از برنامه های نرم افزاری برای بازیابی تصاویر آیفون بهره خواهیم برد.

بهترین برنامه ریکاوری فایل های آیفون PhoneRescue نام دارد.این برنامه از فرمت فایل های بسیاری پشتیبانی می کند. با استفاده از PhoneRescueمی توانید پیام های آیفون، نوت های نوشته شده، مخاطبان، تصاویر، ویدیوها، تاریخچه سافاری، اپ های اپ استور،  ایمیل های صوتی، تقویم، تاریخچه ی تماس ها و حتی یادآوری های آیفون را بازیابی کنید.

خوب اگر از معرفی برنامه بگذریم، زمان آن رسیده که نحوه ی کار با این برنامه را به شما آموزش دهیم. چگونه این برنامه می تواند داده های از دست رفته شما از فرمت های گوناگون را بازیابی کند؟نکته در طرز کار سیستم فایل آیفون نهفته است. خوب است بدانید بعد از پاک شدن برنامه و یا داده ای از آیفونتان، این داده فورا از روی دیسک حذف نمی شود. شما با پاک کردن یک برنامه تنها وارده (Entry) برنامه را از ایندکس سیستم فایل پاک می کنید.پس حالا متوجه شدید که وقتی پیام یا عکسی را از روی آیفون خود پاک می کند تنها ایندکس آن را پاک می کنید و داده روی دیسک سخت موبایل شما وجود دارد.  این در حالی است که دیگر شما قادر نیستید از طریق UI آیفون داده ها را در شکل متعارف آنها ببینید اما این اصلا به این معنی نیست که این داده ها دیگر در دیوایس شما وجود ندارند. فرآیند پاک کردن داده در آیفون می تواند برگشت پذیر باشد. به این معنی که می توان زمان را به عقب بازگرداند، یعنی زمانی که شما هنوز تصویر و یا داده ای را از روی آیفون خود پاک نکرده اید!

برای اینکه تجربه ی شگرف بازیابی داده های پاک شده از روی آیفون را حس کنید، مسیر زیر را طی نمایید:

قدم اول: برنامه ی PhoneRescue را دانلود و آن را روی ویندوز و یا مک بوک خود نصب نمایید. حال برنامه را باز کنید.

قدم دوم: آیفون، آی پد و یا آی پادتاچ خود را به کامپیوتر متصل کنید.

قدم سوم: حال گزینه ی  Recover from iOS Device  را که در شکل زیر نمایش داده شده است را انتخاب نمایید.

آیفون | تعمیرات تخصصی موبایل

قدم چهارم:  حال روی آیکن رو به جلو همانطور که در شکل نمایش داده شده است تپ کنید.

قدم پنجم: به برنامه چند ثانیه زمان دهید تا آیفون و یا دیگر وسایل iOS متصل به آن را تحلیل کند.

آیفون | تعمیرات تخصصی موبایل

قدم ششم: حال می توانید نوشته ها، مخاطبان، پیام ها و محتواهای دیگر مدنظرتان را برای بازیابی انتخاب نمایید.

قدم هفتم : روی iPhone  کلیک کنید.

قدم هشتم: محتوای مورد نظر برای بازیابی را انتخاب کنید.

آیفون | تعمیرات تخصصی گوشی

قدم نهم: روی Export  روی کامپیوتر و یا Export to Device  بنا بر مقصد مورد نظرتان برای بازیابی فایلها کلیک کنید. اگر روی Export to Device   کلیک کنید فایلهای بازیابی شده روی آیفون شما بازنشانی می گردند.

قدم دهم: فرآیند بازیابی داده های از دست رفته با برنامه ی PhoneRescue  بسیار سریع اتفاق می افتد. برای دیدن داده های باریابی شده باید روی لینک نمایش داده شده در شکل زیر کلیک کنید.

آیفون | اموزش تعمیرات تخصصی موبایل

پس از کلید روی لینک نمایش داده شده می توانید داده های بازیابی شده را در مقصدی که در قدم نهم تعیین کردید مشاهده کنید.

آیفون | تعمیرات تخصصی موبایل

روش سوم: بازیابی از طریق iCloud

شما می توانید داده هایی که قبلا آنها را روی iCloud  پشتیبان گیری کرده اید را از طریق همین سرویس بازیابی کنید. این روش تنها در صورتی عملی است که از داده هایی که آنها را به اشتباه پاک کرده اید روی iCloud  پشتیبان گرفته باشید. در غیر اینصورت باید روش ۱ و ۲ را  امتحان کنید.

تمام فرمت های داده ای که در بالا ذکر شد، را می توانید از طریق iCloud  بازیابی کنید. برای این کار می توانید در پنجره ی نمایش داده شده در PhoneRescue  گزینه ی iCloud  و یا iTunes  را انتخاب کنید. روش بازیابی داده ها از این طریق سر راست است.

آیفون | تعمیرات تخصصی موبایل

همانطور که بالاتر هم ذکر شد، برای ایمنی در حفاظت داده ها لازم است به صورت دوره ای از داده های آیفون و یا آی پدتان پشتیبان گیری کنید. برای آموزش نحوه ی بکاپ گیری مقاله   "چگونه از داده های آیفون بکاپ بگیریم " را مطالعه بفرمایید.

برای مشاهده صفحه خدمات گوشیهای آیفون اینجا کلیک کنید.ما با بهره گیری از دانش روز اقدام به آموزش کارآموزان برای تعویض گلس آیفون و سامسونگ کرده ایم، اگر شما نیز به آموزش در این حوزه علاقه مندید، روی لینک آموزش تعمیرات موبایل کلیک کنید تا از شرایط و ضوابط آموزش تعمیرات موبایل در دپارتمان آموزش کوک موبایل آشنا شوید.

منبع: آی موبایل
مطالب مرتبط