سواپ آیفون و فرایند SWAP یکی از عملیات تعمیرات تخصصی روی برد گوشی های اپل و در کل تعمیرات آیفون است که در آن آیفون هایی که بر اثر ضربه شدید، آب خوردگی و نفوذ رطوبت به داخل گوشی و به دلایل دیگری، مدارها و قطعات SMD روی برد شان از کار افتاده و هیچ امیدی به تعمیر آنها نیست، با جابجا کردن و تعویض آی سی ها مخصوصاً سی پی یو (CPU)، آی سی بیس باند، هارد (NAND)، قطعات یونیک مادربرد و ریبال کردن آنها، به خوبی تعمیر شده و به کیفیت قبل باز گردانده می شوند.

شاید این سوال در ذهن شما پیش بیاید که آیفونی که برد آن به طور کامل سوخته است چگونه قابل تعمیر می باشد؟. با کوک موبایل همراه باشید تا شما را با روش فوق تخصصی سواپ ایفون (SWAP) و هزینه و قیمت سواپ برد آیفون در این مرکز تعمیرات که بخش جدانشدنی از تعمیرات موبایل آیفون است آشنا سازیم.

سواپ آیفون

مفهوم سواپ SWAP در تعمیرات آیفون اپل

سواپ آیفون (SWAP) یکی از جدیدترین روش ها و عملیات تخصصی تعمیرات آیفون است که در آن تعمیرکار فوق حرفه ای با ساعت ها کار کردن روی برد، برخی از قطعات را با شرایط خاص از برد معیوب برداشته و به یک برد آیکلودی سالم دیگر منتقل می کنند. در واقع سواپ یعنی جابجایی قطعات و آی سی های سالم یک برد معیوب و نصب آن روی یک برد سالم، با استفاده از شیوه های و متدهای جدید تعمیرات که حتماً باید توسط استادکار مجرب و تعمیرکار کاربلد آیفون انجام شود.

گوشی های آیفون و محصولات اپل منحصربفرد هستند و فناوری ساخت آنها با سایر گوشی های هوشمند موبایل موجود در بازار به کلی متفاوت است. به همین دلیل و به خاطر مسائل امنیتی، برد، قطعات SMD بکار رفته روی برد، و بسیاری دیگر (مثل Face ID، دکمه هوم، 3D Projector و غیره) برای هر گوشی و شماره مدل آن منحصربفرد و مخصوص می باشد به طوریکه با تعویض قطعات، عملکرد آیفون مختل می شود مگر اینکه بوسیله ابزارها و شیوه های خاص و استفاده از پروگرامرها، برنامه سازگار با این قطعات داده شود و سپس جایگزین شوند.

هنگامی که مادربرد گوشی آیفون شما کاملا از کار افتاده باشد، برد آن آب خورده شده و آسیب دیده است، مدار مادربرد آن سوخته باشد، باید تراشه ها و آی سی های مادربرد را عوض کنید تا آیفون به شرایط قبل باز گردد و دوباره به کار خود ادامه دهد. سواپ مادربرد آیفون، که جزء تعمیرات اپل محسوب می شود، جدیدترین و سریع متد تعمیر برد گوشی های آیفون محسوب می شود که به مهارت های خاص و ابزارهای تعمیرات موبایل پیشرفته نیاز دارد. در سواپ کردن هیچ یک از داده ها و اطلاعات قدیمی شما پاک نمی شوند، پس با خیال راحت، گران ترین گوشی های آیفون تعمیری خود را به تیم تخصصی ما بسپارید و پس از SWAP کردن یک گوشی نوسازی و کاملاً سالم با شرایط سابق را تحویل بگیرید. در روش فوق تخصصی سواپ در مرکز تعمیرات کوک موبایل دقیقا قطعات با همان شماره سریال و Apple ID منتقل می شوند و اطلاعات این موارد از دست نخواهند رفت.

SWAP آیفون چیست؟

سواپ SWAP آیفون به معنای تعویض کردن قطعات و آی سی های روی برد آیفون با هدف تعمیر برد سوخته می باشد. اصطلاح سواپ که در تعمیرات آیفون بکار برده می شود، در واقع تعمیر برد آیفونی است که به طور کامل از بین رفته و غیر قابل تعمیر می باشد و در نهایت آیفون شما ترمیم و به یک گوشی جدید با همان کیفیت و پیکربندی تبدیل می شود.

در این تعمیر تخصصی و روش جدید، تعمیرکاران متخصص آیفون اپل با تعویض و نصب آی سی های اصلی گوشی از جمله آی سی های بیس باند، هارد، سی پی یو و EEPROM روی برد گوشی هایی که امکان تعمیر در آنها به صفر رسیده است قابل نبوده، مشکل برد را برطرف می کنند. در سواپ آیفون، تعمیرکاران ماهر، گوشی معیوب را با سریال قبلی خود روی برد سالم آیکلودی جدید بالا می آوردند که به این عمل اصطلاحا BACK TO LIFE یا بازگرداندن یک گوشی مرده به زندگی گفته می شود.
عمل سواپ آیفون در مرکز تعمیرات تخصصی اپل کوک موبایل بوسیله ابزارها و تجهیزات پیشرفته و تحت نظر استادکار ماهر تعمیرات آیفون روی تمامی مدل ها انجام می شود.

پروسه سواپ آیفون چیست و در چه زمانی انجام می شود؟

در پروسه سواپ برخی از قطعات اس ام دی و آی سی های اصلی مثل بیس باند، هارد، سی پی یو، ایپرام از روی یک برد سالم آیکلودی برداشته شده و روی برد معیوب جایگزین می شود.

در برخی موارد گوشی آیفون اپل به خاطر آسیب های غیر قابل جبران به مدار برد که معمولاً به خاطر نفوذ رطوبت، سقوط از ارتفاع و ضربه شدید، نوسانات برقی و یا تعمیرات توسط افراد و تعمیرکاران ناشی بوجود آمده است، به طور کامل خاموش می شود و امیدی به بازگرداندن آن نیست. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که گوشی آیفون تان بنا به یکی از دلایل بالا خاموش شده و به هر مرکز تعمیرات آیفونی که مراجعه کرده اید و پس از بررسی های اولیه شما را از تعمیر آن ناامید کرده و به این فکر افتاده اید که گوشی خود را به طور کامل تعویض کرده و یک دستگاه نو خریداری کنید. اما نگران نباشید، اکنون زمان این رسیده است که از خدمات تعمیرات سواپ آیفون کوک موبایل استفاده کنید و با صرف هزینه ای به مراتب پایین تر از خرید یک آیفون جدید، گوشی مرده خود را زنده کنید.

نحوه سواپ SWAP کردن برد گوشی آیفون

وقتی مادربرد گوشی آیفون به شدت آسیب می بیند، برای مثال برد دچار آب خوردگی می شود، مدار برد آسیب جدی می بیند و گوشی برای همیشه خاموش می شود، لازم است که تراشه های اصلی مثل بیس باند، هارد و سی پی یو از روی یک برد آی کلودی سالم برداشته شده و روی برد تعمیری ریبال و سواپ می شود. سواپ کردن آیفون در حوزه تعمیرات موبایل نیازمند مهارت های خاص و ابزارهای مرتبط برای جداسازی قطعات SMD از روی برد می باشد. در ادامه مراحل سواپ کردن مادربرد گوشی آیفون 8 اپل به صورت تصویری شرح داده می شود.

وقتی برد تعمیری از روی گوشی برداشته می شود، قبل از هر کاری باید قسمت پشت سی پی یو روی مادربرد تراش زده شود.  اولین مرحله سواپ کردن آیفون، برداشتن و ریبال کردن آی سی ها می باشد. مادربرد روی نگهدارنده برد قرار داده می شود و عملیات برداشتن تراشه از روی برد شروع می گردد.

برداشتن تراشه از روی مادربرد آیفون

برداشتن تراشه از روی مادربرد آیفون

نگهدارنده برد زیر لوپ قرار داده می شود و با استفاده از حرارت سشوار صنعتی و چاقوی مخصوص، چسب اپوکسی روی سی پی یو که بسیار محکم و سفت می باشد برداشته می شود.

جدا کردن چسب اپوکسی با سشوار صنعتی در زیر لوپ

جدا کردن چسب اپوکسی با سشوار صنعتی در زیر لوپ

پس از جداسازی چسب، CPU اصلی با دقت هر چه تمام تر برداشته می شود و در گوشه امن قرار داده می شود، سپس کار جداسازی سی پی یو بیس باند (baseband CPU) بوسیله حرارت سشوار و چاقوی مخصوص انجام می شود.

جداسازی سی پی یو بیس باند بوسیله سشوار صنعتی

جداسازی سی پی یو بیس باند بوسیله سشوار صنعتی

مرحله بعدی نوبت به برداشتن هارد و یا نند (NAND) است. باید از قبل پشت CPU روی مادربرد را تراش بزنیم. جداسازی هادر از روی برد نیز با اعمال حرارت با سشوار صنعتی و تیغه های جدا سازی آی سی ها و قطعات حساس از روی برد انجام می شود.

جداسازی هارد گوشی بوسیله سشوار صنعتی

جداسازی هارد گوشی بوسیله سشوار صنعتی

هارد پس از برداشته شدن از روی برد، حاوی بقایای چسب است و برای نصب مجدد باید به خوبی تمیزکاری شود. برای تمیزکاری چسب باقمیانده روی هارد از خمیر قلع استفاده می شود و با نوک هویه روی سطح هارد و با استفاده از فتیله مخصوص (solder wick) تمام بقایای چسب برداشته و با پارچه تمیزکننده مادربرد و برس مخصوص تمیزکاری می شود و اضافه های چسب و خمیر قلع با کاردک از لبه های هارد برداشته می شود. به طور کلی حرارت دادن به آی سی های روی برد کار خطرناک و ریسکی است که باید میزان و شدت آن حساب شده باشد، چرا که ممکن است به پایه های آی سی، آسیب جدی برساند.

تمیزکاری هارد پس از جدا سازی

تمیزکاری هارد پس از جدا سازی

پس از تمیزکاری هارد نوبت به شابلون زدن و یا ریبال کردن سطح آی سی هارد می باشد. در این مرحله آی سی هارد روی یک دستمال قرار داده می شود و شابلون به طور دقیق روی توپ های روی هارد تراز می شود. اکنون کمی خمیر قلع با استفاده از لیسک مخصوص برداشته شده و به آرامی و به طور یکنواخت روی شابلون و هارد بکار برده می شود و در آخر اضافه های های آن از روی شابلون تمیزکاری می شود.

شابلون زدن آی سی هارد آیفون

شابلون زدن آی سی هارد آیفون

بدون اینکه شابلون تکان بخورد و یا جابجا شود، با سشوار به شابلون و خمیر قلع حرارت داده می شود تا آب شده و به صورت توپی و یکدست روی آی سی هارد بچسبند. سپس وقتی که از سفت شدن قلع روی پایه های آی سی و در واقع ریبال شدن کامل اطمینان حاصل شد، شابلون برداشته می شود و برای پرداخت نهایی دوباره روی هارد کمی حرارت گرفته می شود تا توپ ها یکدست و بدون نقص روی سطح قرار گرفته باشند.

صیقل هارد آیفون با سشوار صنعتی پس از شابلون زدن

صیقل هارد آیفون با سشوار صنعتی پس از شابلون زدن

به روش بالا، آی سی بیس باند CPU و سی پی یو اصلی را نیز تمیزکاری، ریبال و جهت نصب آماده سازی می شود.

مرحله بعدی نوبت به جایگزین کردن آی سی های هارد، بیس باند و سی پی یو اصلی است روی برد می باشد. قبل از نصب برای اطمینان از درستی عملکرد، باید قطعات تست و به طور دقیق بررسی شوند. بدین منظور از ابزار پروگرامر تراشه یا آی سی ها استفاده می شود تا داده های EEPROM بیس باند در مادربرد جدید رایت و کپی شود.

جایگزین کردن سی پی یو، بیس باند و آی سی هارد آیفون

جایگزین کردن سی پی یو، بیس باند و آی سی هارد آیفون

این کار برای آی سی NAND یا هارد نیز انجام می شود. آی سی ریبال شده هارد داخل پروگرامر خواندن و یا رایت هارد قرار داده می شود و عملیات کپی و رایت روی برد جدید انجام می شود.

کپی و رایت بر روی آی سی ریبال شده توسط پروگرامر read / write

کپی و رایت بر روی آی سی ریبال شده توسط پروگرامر read / write

پس از رایت داده های آی سی های هارد و سی پی یو روی مادربرد، زمان نصب و لحیم کاری آنها روی برد می رسد. برای نصب سی پی یو اصلی از خمیر فلاکس استفاده می شود. کمی از خمیر روی پد لحیم کاری و جای نصب CPU اصلی مادربرد جدید اضافه می شود و سپس سی پی یو با پنس برداشته شده و به دقت در جای خود تراز می شود. و سپس با حرارت سشوار در جای خود لحیم می شود.

نصب و لحیم سی پی آیفون بر روی برد جدید

نصب و لحیم سی پی آیفون بر روی برد جدید

در این مرحله مادر برد به منبع تغذیه وصل می شود و برای اطمینان از جریان کشی بوت نرمال، آزمایش می شود.

تست مادربرد آیفون از طریق منبع تغذیه

تست مادربرد آیفون از طریق منبع تغذیه

آی سی هارد نیز به همین شیوه تست و روی برد نصب می شود. سپس کانکتور فلت صفحه نمایش به برد متصل شده و با اتصال به منبع تغذیه، عملکرد آن تست و از صحت عملیات سواپ اطمینان حاصل می شود.
برای سواپ کردن مادربرد در حالیکه قرار است داده های قدیمی حفظ شوند، هارد قدیمی، تراشه EEPROM، سی پی یو اصلی و بیس باند باید به مادربرد جدید انتقال داده شوند، در ضمن باید داده های ایپرام را در برد جدید رایت کرد و وای فای برای آی سی هارد، به وسیله ابزارهای خاص Unbind شود، در غیر اینصورت نیازی به این کار نیست و طبق بالا عمل می شود. این نکته را در نظر داشته باشید که تنها در گوشی های آیفون جدید تراشه EEPROM باید جایگزین شود

همانطور که مشاهده کردید، سواپ برد آیفون کار بسیار تخصصی است و نیاز به دانش، دقت و مهارت بالا دارد تمام مراحل این کار باید با ظرافت انجام شود، در برخی مواقع کار کردن روی برد و جابجایی آی سی ها، ریبال کردن و پایه سازی و نصب آی سی های جدید، وقت گیر می شود و باید با حوصله انجام شود. در لینک زیر ویدئو پایه سازی CPU 10 در آیفون سون پلاس را برای شما قرار داده ایم.

هزینه و اجرت سواپ آیفون چقدر می باشد؟

همانطور که در بالا مشاهده کردید، سواپ آیفون کاری بسیار تخصصی و حساس بوده و حتماً باید توسط یک متخصص تعمیرکار حرفه ای انجام شود. دستمزد و هزینه سواپ آیفون مطابق با کاری که روی برد صورت می گیرد در نظر گرفته می شود و در حال حاضر قیمت سواپ در مرکز تعمیرات کوک موبایل طبق جدول زیر و متناسب با نرخنامه مصوب اتحادیه اما با شرایط و تخفیف های ویژه انجام می شود. مدت زمانی که برای انجام صفر تا صد سواپ آیفون باید در نظر گرفت نیز بسته به مدل آیفون متفاوت و متغیر می باشد.

ضرورت آموزش سواپ آیفون و یادگیری آن

سواپ آیفون خدمات قابل توجهی است که به خاطر تخصصی بودن و نیاز به دانش و مهارت بالا، توسط تنها برخی از تعمیرکاران و فقط در تعداد کمی از مراکز تعمیر آیفون انجام می شود. از اینرو، یادگیری آن برای توسعه وارتقاء شغلی و همچنین کسب درآمد بیشتر از این بخش از تعمیرات ضررت پیدا می کند. با ارائه این خدمات به مشتریان، خود را در امر تعمیرات موبایل منحصربفرد کنید.

با توجه به اینکه خرابی برد، تعویض هارد و به طور کلی بازیابی اطلاعات از روی هارد آسیب دیده در گوشی های آیفون به یک نیاز اساسی تبدیل شده است، کاربران زیادی به دنبال دریافت این خدمات (حتی با پرداخت هزینه بیشتر) هستند. یادگیری، آموزش و شرکت در دوره های تخصصی سواپ آیفون در مرکز کوک موبایل که توسط اساتید آموزش دیده و حرفه ای تدریس می شود، می تواند شما را به این مهم نزدیک کند.

آموزش سواپ به صورت عملی در مرکز تعمیرات کوک موبایل

سواپ SWAP آیفون در حال حاضر یکی از تخصصی ترین تعمیرات آیفون است که به حوزه سخت افزاری و آموزش تعمیرات موبایل این برند مربوط می شود و کاری بسیار حساس و پر ریسک است. از اینرو حتما بایستی توسط تعمیرکاران حرفه ای و آموزش دیده و با تجربه بالا انجام شود. در ضمن تعمیرات موبایل و سواپ آیفون، شغل و حرفه ای پول ساز و پر درآمد است و از اینرو این مرکز با بهره مندی از اساتید خبره و با دانش در تعمیرات اپل و سواپ آیفون قصد دارد به تعمیرکاران تازه وارد و همکاران عزیز که در این حوزه تخصص کافی ندارند، آموزش های لازم و تخصصی را ارائه نماید.

هدف از دوره آموزش تعویض سواپ یادگیری تعمیرات تخصصی آیفون برای سواپ کردن و جابجایی آی سی های مربوطه، به صورت حرفه ای و به صورت کاملاً علمی و عملی می باشد. در این دوره آموزش تخصصی، عملیات جداسازی تراشه ها، آی سی های هارد، سی پی یو و بیس باند از روی برد آیفون و تمیزکاری و ریبال کردن آنها آموزش داده می شود. تمام این عملیات در کارگاه آموزشی کوک موبایل مجهز به ابزارها و تجهیزات پیشرفته توسط استاتید مجرب و آموزش دیده انجام می گیرد. مدت زمان دوره آموزشی سواپ آیفون و یادگیری صفر تا صد سواپ کردن آیفون با تایید هنرجو و استاد مربوطه می باشد.

مزایای آموزش سواپ در کوک موبایل

یکی از مهمترین مزایای آموزش سواپ در این مرکز کوتاه بودن مدت زمان دوره های آموزش تخصصی و برگزاری این آموزش با تعداد کم اما مفید جلسات می باشد. با این برنامه ریزی، شرایطی فراهم شده است تا تمامی افراد و جوانان جویای کار و حتی افراد شاغل ببدون اینکه وقت زیادی از آنها گرفته شود بتوانند در دوره های آموزشی ما شرکت کنند.

تمامی علاقمندان به تعمیرات موبایل به خصوص تعمیرات تخصصی سواپ و تعویض قطعات SMD روی برد آیفون می توانند در کلاس ها و دوره های آموزشی ما شرکت کنند، حتی بانوان محترم نیز می توانند با حضور در این کلاس ها و شرکت در این دوره آموزشی، توانمندی های خود را بیشتر از پیش نشان دهند و خود را به عنوان یک کارشناس ماهر در حرفه تعویض سواپ معرفی کنند.

آموزش فوق تخصصی تعویض سواپ در کوک موبایل به شیوه خاص و در محیطی دوستانه برگزار می شود. هدف ما آموزش و یادگیری کامل به کاراموزان است تا بتوانند مفاهیم و روش های تعویض آی سی، و به طور کلی سواپ کردن را به خوبی یاد بگیریند و در عمل آن را انجام دهند. سعی ما بر این است که شرایط آموزش را طوری فراهم کنیم که بین استاد و هنرجو تعامل کامل برقرار شود و هر سوالی که داشت همان لحظه از استاد بپرسد و آموزش را گام به گام پیش خواهیم برد.

برخی دیگر از مزایای برگزاری دوره تخصصی سواپ ایفون گوشی های موبایل در این مرکز به شرح زیر می باشند:

کلاس خصوصی و استاد پشتیبان

دوره آموزش سواپ آیفون می تواند به صورت انفرادی و خصوصی توسط اساتید ماهر تعمیرات موبایل برگزار شوند و شما می توانید بهترین استفاده را از مدت زمان هر جلسه ببرید و تمامی سوالات و مشکلات خود را با استاد مطرح کنید. بعد از سپری کردن دوره آموزشی ارتباط شما با استاد از طریق تماس تلفنی و مراجعه حضوری برقرار می ماند و شما می توانید جهت مشاوره و رفع اشکالات احتمالی از ایشان استفاده نمایید.

آموزش در کارگاه و کار با ابزار تعمیرات تخصصی

دوره آموزش تخصصی و فوق تخصصی سواپ آیفون در کارگاه مجهز برگزار می شود و کارآموز به صورت عملی کار سواپ و جا به جایی قطعات و آی سی های روی برد انواع موبایل های اپل را تجربه می کند. در تمامی جلسات و کلاس ها در طول برگزاری دوره، هنرجو با تجهیزات سواپ و نحوه کار با ابزارهای تعمیرات تخصصی آشنا شده و زیر نظر استاد چندین بار به صورت عملی با هر دستگاه کار می کند.

برگزاری دوره تخصصی و پیشرفته

دوره عملی و تخصصی برای یادگیری سواپ در کوک موبایل، در کوتاه مدت اما بسیار موثر برگزار می شود. در این دوره هنرجویان صفر تا صد سواپ ایفون را یاد خواهند گرفت و به طور دقیق با نحوه و شرایط تعویض قطعات روی برد معیوب آشنا خواهد شد. پس از پایان دوره، یک فرصت شغلی مناسب در کوک موبایل رو نیز پیش رو خواهید داشت.

هزینه آموزش سواپ آیفون در کوک موبایل

برگزاری کلاس و دوره آموزش سواپ آیفون در کوک موبایل به صورت خصوصی و به صورت کارگاه محور تنظیم شده است و هدف از برگزاری آن کمک به افرادی است که قصد دارند در آینده این حرفه را به صورت جدی دنبال کنند  و برای آینده خود شغل تولید کنند. هزینه کلاس ها بسته به تعداد جلسات و نوع همکاری شما با کوک موبایل متفاوت خواهد بود .

به طور کلی دوره آموزش تخصصی سواپ آیفون در مرکز کوک موبایل بسیار مقرون به صرفه و با صرف زمان و هزینه اندک برگزار می شود. همواره سعی ما بر این بوده است که از اقشار کم درآمد و جوانان جویای کار که برای شروع، درامد کافی ندارند حمایت کنیم و نسبت به این موضوع احساس مسئولیت اجتماعی می کنیم. کافی است که هزینه های دوره آموزش سواپ آیفون را با سایر مراکز مقایسه کنید و گزینه استثنایی شرکت در این دوره آموزشی ما را از دست ندهید.

کد دوره عنوان دوره هزینه آموزش نیمه گروهی(۳نفره) هزینه آموزش خصوصی 
201 آموزش تعمیرات آیفون 9 میلیون 10 میلیون
202 آموزش سواپ 13 میلیون 15 میلیون
203 آموزش تعمیرات آیفون و سواپ (ترکیبی) 19 میلیون 23 میلیون

دو نکته مهم که تمام متقاضیان باید در نظر بگیرند:

  • مخاطبین دوره، فقط تعمیرکاران موبایل می باشند و افراد مبتدی ثبت نام نمی شوند.
  • امکان پرداخت اقساط نیز وجود دارد.

در مورد نکته اول باید بگوییم، از آنجا که سواپ برد گوشی های آیفون یک کار بسیار تخصصی است و نیاز به شناخت کامل قطعات و آی سی های ضروری روی برد دارد، لذا به افراد مبتدی و کم سابقه که هنوز از دانش کافی در حوزه تعمیرات تخصصی آیفون بهره مند نشده اند، توصیه می کنیم در این دوره شرکت نکنند. اگر علاقمندی شما شدید است و دوست دارید این کار پردرآمد را یاد بگیرید، می توانید ابتدا در دوره های آموزش تعمیرات موبایل مقدماتی و پیشرفته ما شرکت کنید و پس از گذراندن این دوره ها، با دانش به روز شده و دید بهتر نسبت به این موضوع در دوره آموزش سواپ کردن آیفون شرکت کنید.

امکان پرداخت اقساط که برای شرکت در دوره های گروهی و خصوصی آموزش تعمیرات آیفون و سواپ در نظر گرفته است، به این دلیل است که اگر متقاضی و یا هنرجو دوست دارد در این دوره ها شرکت کند اما به لحاظ شرایط اقتصادی خانواده و جامعه که این روزها واقعاً مشکل ساز شده است، از ثبت نام محروم نشود و با پرداخت هزینه های آموزش به صورت قسطی، یادگیری خود را تکمیل کند. این جزء مسئولیت اجتماعی هر فرد و یا صاحب شرکتی است که از کارآموزان جوان و علاقمندان به آموزش تعمیرات موبایل حمایت کند تا آنها نیز بتوانند با راه اندازی کسب و کار و دستیابی به درآمد کافی، به رشد خود و جامعه خود کمک کند.

سوالات متداول در مورد سواپ آیفون و آموزش سواپ گوشی آیفون

1- برد گوشی آیفونم ترک خورده و گوشی روشن نمی شود آیا می توانم اطلاعات روی هارد آن را بازیابی کنم؟

اگر شانس با شما یار باشد و آی سی هارد گوشی آیفون شما آسیب ندیده باشد، امکان جابجایی هارد به روش تعمیر سواپ گوشی های آیفون اپل وجود دارد و با جابجایی هارد روی یک برد سالم آیکلودی می توانید اطلاعات گوشی خود را بازیابی کنید.

2- در تعمیرات سواپ چه آی سی هایی جا به جا می شوند؟

در تعمیر تخصصی سواپ آیفون تنها یک سری از آی سی های مهم، البته اگر سالم باشند و هیچ مشکلی نداشته باشند از جمله آی سی CPU، بیس باند و هارد و در گوشی های جدیدتر نیز EEPROM برداشته و جا به جا می شوند.

3- آیا سواپ آیفون اپل روی گوشی های آب خورده نیز انجام می شود؟

بله. اگر آیفون شما آب خورده و مدار برد آن از کار افتاده و گوشی دیگر روشن نمی شود، با روش سواپ کردن، مشکل برد حل می شود. تعمیرات آیفون و سواپ گوشی آیفون اپل که جزء خدمات تخصصی برای جابجایی آی سی های مهمی چون هارد، سی پی یو و بیس باند است یکی از روش های جدید و مقرون به صرفه برای زنده کردن گوشی های آیفون آب خورده است که هیچ امیدی به تعمیر آنها نمی باشد.

4- سواپ آیفون چقدر طول می کشد؟

سواپ آیفون و تعمیر برد کار تخصصی است که باید با حساسیت و دقت بیشتری انجام شود، این کار با ساعت ها کار روی برد و تعویض آی سی ها همراه می باشد، بجز مدت زمانی که برای عیب یابی دقیق مشکل برد گذاشته می شود، جداسازی قطعات، تست، خواندن و رایت کردن داده ها و برنامه دادن به قطعات مطابق با مشخصات برد آیکلودی سالم جدید، زمان بر می باشد. اما به طور کلی بسته به میزان و شدت خرابی از دو روز کاری تا یک هفته زمان می برد. پس صبور باشید و به تعمیرکار اجازه دهید کار خود را با حوصله و دقت بیشتر انجام دهد.

5- سواپ کردن آیفون چه مزیتی نسبت به دارد؟

وقتی برد گوشی آیفون شما به دلایل مختلف از جمله ضربه، سقوط از ارتفاع، آب خوردگی، نوسانات مدار شارژ و غیره دچار آسیب می شود، و به طور کلی از بین می رود، اطلاعات و داده هایی شما نیز از بین خواهند رفت، با سواپ کردن و تعویض آی سی هارد روی برد جدید می توانید اطلاعات مهم گوشی خود را با صرفه هزینه ای اندک بازگردانید.

6- آیا در تعمیرات سواپ آیفون، برای برد و آی سی هارد سریال جدید تعریف می شود؟

در سواپ آیفون، تعمیرکاران ماهر، گوشی معیوب را با سریال قبلی خود روی برد سالم آیکلودی جدید بالا می آوردند و سریال جدید تعریف نمی شود.

7- آیا سواپ کردن برای گوشی های سامسونگ نیز انجام می شود؟

سواپ کردن یکی از خدمات تخصصی در حوزه تعمیرات آیفون اپل می باشد و از این فناوری در گوشی های اندرویدی و سامسونگ استفاده نمی شود.

8- آموزش سواپ آیفون در کوک موبایل چه شرایطی دارد؟

آموزش تخصصی سواپ آیفون در این مرکز تعمیرات که توسط اساتید مجرب و ماهر ارائه می شود برای تعمیرکاران تازه وارد و آنهایی که مایلند خدمات خود را به صورت تخصصی انجام دهند در نظر گرفته شده است. ثبت نام و شرکت در دوره آموزش سواپ آیفون در کوک موبایل شرایط خاصی ندارد و همه عزیزان می توانند در این دوره حضور داشته باشند.

9- هزینه آموزش سواپ آیفون در کوک موبایل چقدر است؟

هزینه و قیمت آموزش تخصصی سواپ آیفون در این مرکز مطابق با نرخنامه مصوب اتحادیه است و همواره با تخفیف های ویژه همراه می باشد. نگاه ما به ارائه این خدمات آموزشی خدمت به جامعه و بالا بردن سطح دانش تعمیرکاران می باشد و با هنرجویانی که از شرایط مالی مساعدی برخوردار نیستند همکاری های لازم صورت می گیرد.

10- دوره آموزش تخصصی سواپ آیفون اپل به چه صورت برگزار می شود؟

آموزش تخصصی سواپ آیفون در محیط کارگاه مجهز با ابزارهای پیشرفته در مرکز تعمیرات کوک موبایل به صورت خصوصی و گروه چند نفره ارائه می شود. محیط آموزش دوستانه و تعاملی است. در حین آموزش، هر سوالی داشتید و اگر چیزی را متوجه نشدید با استاد خود در میان بگذارید و پاسخ آن را همان موقع دریافت کنید. شرایط آموزش طوری فراهم شده است که نتیجه صد در صدی گرفته شود.

کوک موبایل در رسانه ملی