0

آموزش برنامه ی photos آیفون: Memories , People , …

آموزش-برنامه-ی-photos-آیفون،-Memories-,-People-,-...

 در این بخش از آموزش برنامه ی Photos آیفون، قصد داریم به تفصیل در مورد زبانه ی Memories صحبت کنیم. یکی دیگر از مهم ترین قابلیت های برنامه ی Photos آیفون قابلیت تشخیص چهره ی افراد حاضر در عکس های شما است که تحت عنوان People شناخته می شود. تگ زدن مکانی که عکس و ویدیو در آن جا ضبط شده است نیز یکی دیگر از برتری های برنامه ی Photos آیفون نسبت به برنامه های مشاهده و ویرایش تصاویر دیگر است. برای آشنایی با این قابلیت های منحصر به فرد برنامه ی Photos با کوک موبایل همراه بمانید.

زبانه های Moments

برنامه ی Photos به صورت خودکار لایبرری های موجود روی گوشی آیفون کاربر را اسکن می کند تا از میان تصاویر و ویدیوهایی که روی گوشی قرار گرفته اند، کالکشن هایی با نام memories ایجاد کند. در واقع تب یا زبانه ی memories شامل فیلم های از مموری شما است که به صورت اتوماتیک برای شما ویرایش شده اند و به آنها موسیقی اضافه شده است.شما پس از دیدن memories می توانید هر یک از آنها را که دوست دارید ویرایش کرده و یا آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید. (دقت کنید که memories نمی تواند از آلبوم هایی که عکس و یا فیلم کافی ندارند،ایجاد شود!). برنامه ی Photos این قابلیت را نیز دارد که از آلبومی که کاربر ایجاد کرده است memories ایجاد کند. برای مثال برنامه ی Photos می تواند به صورت خودکار از موارد زیر مموری ایجاد کند:

 • مکان های دنج و یا جاهایی که برای گذراندن تعطیلات مورد علاقه شما است.
 • رویدادهای ویژه همانند روزهای تولد عزیزانتان، تعطیلات، عروسی ها و مناسبت های خاص
 • فعالیت های هیجان انگیزی مانند پیاده روی، اسکی و غواصی
 • تصاویر خانواده، دوستان، بچه ها، جوانان و حیوانات خانگی
مموری-در-برنامه-ی-Photos-ایفون

مموری-در-برنامه-ی-Photos-ایفون

در تصویر بالا می توانید یک مموری را ببینید که در بخش بالایی آن دکمه Play  قرار گرفته است. در بخش پایینی memories هم تصاویر و فیلم هایی هستند که در این مموری خاص ظاهر می شوند.

 •  پخش یک فیلم ساخته شده از memories

برای پخش هر یک از فیلم هایی که در مموری وجود دارد بایستی ابتدا بر روی زبانه ی Memories که در نوار پایینی برنامه دیده می شود، تپ کنید. در ادامه بر روی یکی از فیلم های Memory ضربه بزنید و آنگاه بر روی دکمه the Play button تپ کنید. برای ایجاد وقفه در پخش فیلم بایستی ابتدا بر روی فیلم تپ کرده و در ادامه بر روی دکمه the Pause button تپ کنید. برای ایجاد تغییر در نمایش عمودی و یا افقی فیلم حین مشاهده آن، آیفونتان  را بچرخانید.

 • اسکراب کردن فیلم Memories

زمانی که فیلم در حال پخش است بر روی آن تپ کنید تا کنترلرهای موجود برای پخش فیلم مموری را ببینید و با کشیدن اسکرابر به سمت راست و یا چپ فیلم را به جلو و عقب ببرید.

 استفاده از ۳D تاچ برای کار با Memories

برای باز کردن مموری های اخیر از روی صفحه اصلی گوشی، ابتدا بایدآیکون برنامه ی Photos را که به شکل  است  فشار داده و در ادامه با تپ کردن روی زبانه ی Memories که در زیر صفحه ی برنامه دیده می شود، مموری های اخیر را ببینید. برای کسب اطلاعات بیشتر پست " آموزش ۳D تاچ آیفون" را ببینید.

 • مشاهده مموری هایی که بر روی یک آلبوم ایجاد کرده اید!

ابتدا با تپ کردن بر روی آلبومی که آن را ایجاده کرده اید آلبوم را باز کنید و در ادامه بر روی دکمه the Details button تپ کنید تا بتوانید جزئیات بیشتری از آلبوم را ببینید. برای اضافه کردن هر آلبوم  به بخش مموری ها، صفحه را با سمت بالا بکشید و سپس بر روی گزینه ی Add to Memories تپ کنید.

 • اضافه کردن یک مموری خاص به  آلبوم مموری های مورد علاقه

یکی از مموری های مورد علاقه ی خود را لمس کرده و پس از چند ثانیه که انگشتتان را روی آن نگه داشتید بر روی گزینه ی Add to Favorite Memories ضربه بزنید.

 استفاده از ۳D تاچ برای اضافه کردن مموری به Favorite

ابتدا مموری مورد نظر خود را تپ کرده و انگشت را کمی روی آن فشار دهید و صفحه را به سمت بالا بکشید تا گزینه ی Add to Favorite Memories بر روی صفحه نمایش ظاهر شود، حال با تپ کردن روی این گزینه، مموری مزبور به لیست مموری های محبوب شما اضافه می شود.

 • ایجاد مموری از خوشگذرانی ها!

برای ایجاد مموری از اتفاقات خوشی که در یک روز تعطیل برای شما و یا خانواده تان رقم خورده است به آدرس Add to Favorite Memories بروید و در ادامه گزینه ی  Show Holiday Events را فعال کنید.

ساخت مموری از خوشگذرانی های اخر هفته

ساخت مموری از خوشگذرانی های اخر هفته

 • تغییر مود مموری   

برای این منظور یکی از مموری هایی را که روی گوشی خود دارید باز کرده و در حالی که مموری پخش می شود بر روی آن ضربه بزنید، حال می توانید با کشیدن مموری به سمت راست و یا چپ یکی از مودهای نشان داده شده را انتخاب کنید.  (هر مود شامل عنوان منحصر به فرد، موسیقی متناسب با مود و تم انتخابی و سبک ویرایش مخصوص به خود است.)

 • تغییر بازه ی زمانی نمایش مموری

برای این منظور یکی از مموری هایی را که روی گوشی خود دارید باز کرده و در حالی که مموری پخش می شود بر روی آن ضربه بزنید، حال با انتخاب یکی از گزینه های زمانِ پخش کوتاه، متوسط و یا بلند کار خود را به پایان ببرید . دقت کنید که بازه ی زمانی پخش مموری در هر سه تایم کوتاه، متوسط و بلند برای هر فیلم مموری در دسترس نیست.

تغییر بازه ی زمانی نمایش مموری

تغییر بازه ی زمانی نمایش مموری

در تصویر بالا می بینید که پس از تنظیم مموری ها،  پیش نمایشی از مموری در قسمت بالای صفحه نمایش نشان داده می شود. دکمه های مود، از جمله مود احساساتی، مود معتدل، مود باحال، و ... هم در بخش پایینی تصویر ظاهر می شود. در زیر این دکمه هم سه دکمه قرار گرفته که زمان پخش فیلم را تنظیم می کنند. این سه انتخاب شامل بازه ی زمانی کوتاه (SHORT)، متوسط (MEDIUM) ​​و طولانی (LONG) است. دکمه های اشتراک گذاری، ویرایش و پخش مموری نیز در بالای صفحه و در گوشه سمت راست ظاهر می شوند.  دکمه برگشت در بالا و گوشه ی سمت چپ تصویر دیده می شود.

 • سفارشی سازی کردن یک فیلم مموری

شما می توانید زمان پخش فیلم مموری بر روی گزینه ی Edit ضربه بزنید تا با دسترس قرار گرفتن گزینه های ویرایش،  انجام موارد زیر برایتان مقدور شود:

 • ویرایش عنوان: بر روی Title ضربه بزنید، حال می توانید عنوان و زیرعنوان را برای ویرایش آنها، تپ کرده ودر نهایت یک سبک و استایل خاص را برای عنوان انتخاب کنید.
 • انتخاب یک تصویر برای عنوان: بر روی Title Image ضربه زده و سپس عکس یا ویدیو مورد نظر خود برای گذاشتن روی مموری را انتخاب و تپ کنید.
 •  انتخاب موسیقی برای مموری: روی Music ضربه بزنید، سپس موسیقی موردنظرتان را از میان موسیقی های متن یا کتابخانه موسیقی موجود روی آیفونتان انتخاب کنید (فقط موسیقی هایی که روی iPhone ذخیره شده اند، در این قسمت نمایش داده می شوند).
 • انتخاب مدت زمان دلخواه برای نمایش مموری: بر روی گزینه ی Duration ضربه زده و در ادامه مدت زمان دلخواه برای نمایش مموری را انتخاب کنید.
 • انتخاب عکس ها و فیلم: بر روی Photos & Videos ضربه زده و در ادامه بر روی دکمهthe Add button تپ کنید، حال می توانید عکس ها و فیلم هایی را که مطلوبتان است ضربه بزنید. برای حذف عکس ها و ویدیوهای انتخاب شده از عکس ها و فیلم های موجود در فیلم مموری، آنها را  Deselect کنید.
 • حذف عکس یا ویدیو از فیلم مموری: روی گزینه ی Photos & Videos ضربه زده و سپس روی یکی از عکس ها یا ویدیوهای موجود در تایم لاین تپ کنید. در انتها هم بایستی بر روی دکمه the Trash Can button ضربه بزنید تا آن عکس یا فیلم مشخص را از مموری حذف کنید.
 • تریم کردن ویدیو در مموری: بر روی گزینه ی Photos & Videos ضربه زده و آنگاه بر روی یکی از ویدیوهای موجود در نوار زمان ضربه بزنید، حال ویدئو را از جایی که دوست دارید تریم کنید.
چرخش صفحه نمایش

چرخش صفحه نمایش

در تصویر بالا صفحه ویرایش مموری را می بینید که در آن گزینه هایی برای تغییر عنوان مموری، موسیقی و مدت زمان پخش و همچنین انتخاب عکس و فیلم های مطلوب برای قرار گرفتن در مموری قرار دارد. دکمه Done نیز برای بستن این صفحه و در گوشه پایین و سمت راست تصویر قرار گرفته است.

توجه: هنگامی که بر روی دکمه چرخش صفحه نمایش ضربه می زنید تا فیلم مموری که در حال ویرایش است چرخانده شود،  جهت نمایش فیلم به صورت اورجینالش باقی می ماند و جهت نسخه ی ذخیره شده با جهت اولیه ی فیلم مموری یکسان خواهد بود.

تگ زدن افراد حاضر در عکس ها و ویدیوهای شما (People)

برنامه Photos به دلیل استفاده از هوش مصنوعی، عکس های موجود را به جهت شناسایی چهره های حاضر در این تصاویر اسکن می کند و چهره هایی که غالباً آنها را در تصاویر پیدا می کند، به آلبوم People اضافه می کند.خودتان می توانید  برای هر صورت شناسایی شده توسط برنامه ی Photos اسمی را تخصیص دهید، چهره ی افرادی را که در تصاویر به نظر بی اهمیت تر می آیند را نیز تگ و به People اضافه کنید، افرادی را در لیست افراد مورد علاقه خود علامت گذاری کنید و  یا مموری هایی را که حاوی افرادی خاص هستند، به بخش مموری گوشی خود اضافه کنید. هر چه تعداد عکس هایی که روی گوشی دارید بیشتر باشد، اسکن اولیه برای تگ زدن تصاویر هم بیشتر طول خواهد کشید.

توجه: در صورت استفاده از سرویس iCloud، هر تغییری که روی عکس ها و یا ویدیوهای گوشی تان انجام دهید بر روی تمامی دستگاه های iOS شما به روز رسانی می شود.برای استفاده از سرویس iCloud Photo Library ،  نیاز به یک دستگاه با iOS 8.1 و یا بالاتر و یا یک سیستم مکینتاش با با سیستم عامل OS X 10.10.3 یا بالاتر و یا یک رایانه به همراه برنامه ی  iCloud  که بر روی سیستم عامل ویندوز ۵ یا بالاتر اجرا می شود، دارید.

 • نام گذاری افراد

روی Albums ضربه زده و در ادامه بر روی People ضربه بزنید و سپس روی یک شخص مشخص تپ کرده و نام او را در بالای صفحه ضربه زده و نام جدید را وارد کنید. در این مرحله لیستی به شما نمایش داده می شود که می توانید بر روی نام فرد مورد نظر در لیست تپ کنید تا آن فرد روی عکس تگ بخورد.  در انتها هم می بایست بر روی Next  و بلافاصله پس از آن بر روی Done تپ کنید.

 • علامت گذاری افراد مورد علاقه

در آلبوم People، روی دکمه the Favorites button ای که در عکس اصلی شخص می بینید، ضربه بزنید. اگر می خواهید شخصی را از لیست افراد مورد علاقه خود خارج کنید می توانید با تپ کردن دوباره ی دکمه the Favorites button این کار را انجام دهید. شما همچنین می توانید با کشیدن فرد مورد نظر به منطقه ی  Favorites او را به افراد محبوب خود اضافه کنید.

برای حذف توده ای افراد  محبوب هم می توانید بر روی Select ضربه زده و در ادامه با تپ کردن روی افرادی که دیگر نمی خواهید در لیست افراد مورد علاقه تان باشند آن ها Unfavorite کنید.

 • ادغام افراد

اگر آلبوم People یک شخص را به عنوان دو یا چند نفر مختلف شناسایی کرد، بر روی Select ضربه زده و با انتخاب صورت تمامی افرادی که در واقع تنها یک نفر هستند و تپ کردن روی گزینه ی Merge آنها را به عنوان یک شخص واحد به برنامه بشناسانید.

 • تنظیم عکس اصلی افراد

روی آلبوم شخص ضربه زده و در ادامه بر روی Select تپ کنید، سپس عکس مورد نظر خود را به عنوان عکس اصلی فرد مورد نظر انتخاب کنید. حال می بایست بر روی دکمه the Share button ضربه زده و در نهایت هم بر روی گزینه ی Make Key Photo ضربه بزنید.

 • حذف افراد تگ خورده

برای این منظور می باید بر روی یکی از اشخاص موجود در آلبوم Photos ضربه زده و در ادامه بر روی Show More ضربه بزنید تا همه عکسهایی که این فرد در آنها ظاهر می شود نمایش داده شوند. حال به ترتیب بر روی گزینه های Select و Show Faces  ضربه بزنید. در نهایت بر روی گزینه ی Misidentified Face و پس از آن بر روی دکمه the Share button  و گزینه ی Not This Person تپ کنید تا کار به پایان برسد.

 • اضافه و تگ کردن افراد بیشتر

بر روی یکی از عکسهایی که شامل فردی است که میخواهید او را به لیست افراد اضافه کنید تپ کرده و حین تماشای عکس صفحه را به سمت بالا بکشید تا تصاویر بندانگشتی روی صفحه نمایش داده شود. حال بایستی بر روی تصویر بند انگشتی ضربه زده و در ادامه با تپ کردن Not This Person و وارد کردن نام فرد مورد نظر او را تگ کنید.  در انتها هم می بایست بر روی Next و بلافاصله پس از آن بر روی Done تپ کنید.

 • مشاهده عکسهایی که شامل یک نفر خاص هستند!

بر روی گزینه ی Albums ضربه زده و در ادامه بر روی People ضربه بزنید. حال با تپ کردن روی شخص مورد نظر می توانید تمام عکس هایی را که شامل فرد مورد نظر است ببینید.

 

 تگ زدن مکان های موجود در عکس ها و ویدیوهای آیفون (Places)

آلبوم Places مجموعه ای از عکس ها و ویدیوهای شما را بر اساس جایی که این مدیاها گرفته شده اند، ایجاد می کند. تمامی مجموعه  مکان ها بر روی نقشه ای که در داخل آلبوم  وجود دارد، نمایش داده می شوند.دقت کنید که این آلبوم تنها شامل تصاویر و فیلم هایی است که اطلاعات مکانی آنها (داده های GPS) موجود باشد.

 • مشاهده مدیاها بر اساس تگ مکانی آنها

برای دیدن تمامی مدیاهایی که در یک مکان خاص گرفته شده اند، بر روی Albums ضربه زده و در ادامه بر روی Places تپ کنید، حال می توانید با ضربه زدن بر روی یک مجموعه عکس ها و ویدیوهای مرتبط با آن مکان را ببیند. می توانید با زوم کردن روی نقشیه ای که در این مرحله نمایش داده می شود، اطلاعات بیشتری از مکان نمایشی به دست آورید.

 • مشاهده ی لیست مکانها 

برای دیدن لیست مکان های موجود در این آلبوم درست زمانی که مشغول دیدن مکان ها هستید بر روی Grid ضربه بزنید.

 • مشاهده یکی از مکان ها در برنامه Maps 

برای مشاهده مکانها، درست هنگام مشاهده یک عکس یا ویدیویی که حاوی اطلاعات مکانی است، صفحه را به سمت بالا بکشید و در ادامه بر روی نام مکان و یا آدرس آن تپ کنید.

 • مشاهده فیلم Memory بر اساس مکان آن

بر روی  Albums ضربه زده و در ادامه بر روی Places و سپس روی Grid ضربه بزنید، حال باید یکی از مکانهای نمایش داده شده را که شامل چند عکس است انتخاب کرده و بر روی دکمه the Details button تپ کنید. حال با تپ کردن روی دکمه the Play button  که در گوشه پایین و سمت راست مموری می بینید، فیلم شروع به پخش می کند.

iCloud Photo Library

iCloud Photo Library به طور خودکار عکس ها و فیلم های موجود روی گوشی و تبلت iOS کاربرانش را آپلود می کند و آنها را در فرمت اصلی خود و با رزولوشن بسیار بالا  بر روی فضای ذخیره سازی iCloud ذخیره می کند. شما نیز می توانید از طریق لاگین کردن در iCloud Photo Library با همان اپل آی دی که آن را روی دستگاه های دیگر تنظیم کرده اید، به تمامی تصاویر و ویدیوهای آپلود شده بر روی iCloud دسترسی پیدا کنید.

برای باز کردن و ویرایش عکس ها و ویدیوهای موجود بر روی گوشی، می بایست از طریق برنامه ی Photos که به صورت بومی بر روی دستگاه های iOS و رایانه های مک نصب شده است استفاده کنید. دقت کنید که در صورت استفاده از سرویس iCloud، هر تغییری که روی عکس ها و یا ویدیوهای گوشی تان انجام دهید بر روی تمامی دستگاه های iOS شما به روز رسانی می شود.

برای استفاده از سرویس iCloud Photo Library ،  نیاز به یک دستگاه با iOS 8.1 و یا بالاتر و یا یک سیستم مکینتاش با با سیستم عامل OS X 10.10.3 یا بالاتر و یا یک رایانه به همراه برنامه ی  iCloud  که بر روی سیستم عامل ویندوز ۵ یا بالاتر اجرا می شود، دارید.

نکته: چنانچه سرویس iCloud Photo Library را بر روی گوشی خود فعال کرده اید، دیگر نخواهید توانست از iTunes برای همگام سازی عکس ها و فیلم های کامپیوتر با آیفون استفاده کنید.

 • فعال کردن iCloud Photo Library

. برای این منظور به آدرس Settings > [your name] > iCloud > Photos, or go to Settings > Photos بروید.

فعال کردن کتابخانه رسانه ای آی کلود

فعال کردن کتابخانه رسانه ای آی کلود

 • بهینه سازی فضای ذخیره سازی آی کلود و یا حفظ تمامی عکس ها و فیلم ها با بالاترین رزولوشن در iPhone

بهینه سازی ذخیره ی مدیا بر روی تمامی آیفون ها به طور پیش فرض روشن است. این گزینه با نام Optimize iPhone Storage شناخته می شود.  آی کلود به صورت پیش فرض فضای ذخیره سازی بر روی آیفون را مدیریت می کند. بهینه سازی در ذخیره ی مدیا به این معنی است که عکس ها و ویدیوها با بالاترین رزولوشن در iCloud ذخیره می شوند ولی نسخه های کوچکتر و بهینه سازی شده همین مدیاهاست که بر روی آیفون نگه داری می شوند. اگر دوست دارید تصاویر و ویدیوها با بالاترین رزولوشن بر روی آیفونتان ذخیره شوند  به آدرس Settings > [your name] > iCloud > Photos رفته و سپس گزینه ی Download and Keep Originals را انتخاب و فعال کنید. دقت کنید که همین نسخه ی با کیفیت مدیاهاست که همیشه در iCloud ذخیره می شود.

نگه داشتن نسخه ی اورجینال مدیا بر روی آیفون

نگه داشتن نسخه ی اورجینال مدیا بر روی آیفون

 •  دانلود عکس یا ویدئو با بالاترین رزولوشن 

چنانچه به دلیل کم بودن فضای حافظه ی گوشی دوست ندارید که نسخه های رزولوشن کامل و با کیفیت مدیاها را روی iPhone تان ذخیره کنید،  می توانید با استفاده از  بزرگنمایی ۱۰۰٪ و یا ویرایش تصویر  آن را در رزولوشن کامل دانلود کنید. برای این منظور بر روی Edit تپ کنید تا مدیا با بهترین کیفیت و بالاترین رزولوشن و به صورت خودکار بر روی گوشی دانلود شود.

توجه: اگر دوست دارید که آپلود و دانلود از iCloud Photo Library،  همواره با استفاده از داده های تلفن همراه صورت بگیرد به ادرس Settings > Photos > Cellular Data رفته و گزینه ی Unlimited Updates را فعال کنید.

استفاده از دیتای موبایل برای دانلود از لایبرری آی کلود

استفاده از دیتای موبایل برای دانلود از لایبرری آی کلود

چنانچه حجم دانلود تصاویر و ویدیوهای آی کلود از فضای دخیره سازی آیفون و یا آیپدتان فراتر رود می بایست با رفتن به آدرس به Settings > [your name] > iCloud و سپس تپ کردن روی گزینه ی  Manage Storage و Upgrade فضای آی کلودی را که در اختیار دارید، ارتقا دهید. روش های دیگر مدیریت فضای آی کلود را نیز می توانید در پست "مدیریت فضای ذخیره سازی آی کلود" بخوانید.

ارتقای فضای ذخیره سازی iCloud

ارتقای فضای ذخیره سازی iCloud

منبع: Apple
دیدگاه 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
بازگشت
آموزش برنامه ی photos آیفون: Memories , People , …
آموزش-برنامه-ی-photos-آیفون،-Memories-,-People-,-...

 در این بخش از آموزش برنامه ی Photos آیفون، قصد داریم به تفصیل در مورد زبانه ی Memories صحبت کنیم. یکی دیگر از مهم ترین قابلیت های برنامه ی Photos آیفون قابلیت تشخیص چهره ی افراد حاضر در عکس های شما است که تحت عنوان People شناخته می شود. تگ زدن مکانی که عکس و ویدیو در آن جا ضبط شده است نیز یکی دیگر از برتری های برنامه ی Photos آیفون نسبت به برنامه های مشاهده و ویرایش تصاویر دیگر است. برای آشنایی با این قابلیت های منحصر به فرد برنامه ی Photos با کوک موبایل همراه بمانید.

زبانه های Moments

برنامه ی Photos به صورت خودکار لایبرری های موجود روی گوشی آیفون کاربر را اسکن می کند تا از میان تصاویر و ویدیوهایی که روی گوشی قرار گرفته اند، کالکشن هایی با نام memories ایجاد کند. در واقع تب یا زبانه ی memories شامل فیلم های از مموری شما است که به صورت اتوماتیک برای شما ویرایش شده اند و به آنها موسیقی اضافه شده است.شما پس از دیدن memories می توانید هر یک از آنها را که دوست دارید ویرایش کرده و یا آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید. (دقت کنید که memories نمی تواند از آلبوم هایی که عکس و یا فیلم کافی ندارند،ایجاد شود!). برنامه ی Photos این قابلیت را نیز دارد که از آلبومی که کاربر ایجاد کرده است memories ایجاد کند. برای مثال برنامه ی Photos می تواند به صورت خودکار از موارد زیر مموری ایجاد کند:

 • مکان های دنج و یا جاهایی که برای گذراندن تعطیلات مورد علاقه شما است.
 • رویدادهای ویژه همانند روزهای تولد عزیزانتان، تعطیلات، عروسی ها و مناسبت های خاص
 • فعالیت های هیجان انگیزی مانند پیاده روی، اسکی و غواصی
 • تصاویر خانواده، دوستان، بچه ها، جوانان و حیوانات خانگی
مموری-در-برنامه-ی-Photos-ایفون

مموری-در-برنامه-ی-Photos-ایفون

در تصویر بالا می توانید یک مموری را ببینید که در بخش بالایی آن دکمه Play  قرار گرفته است. در بخش پایینی memories هم تصاویر و فیلم هایی هستند که در این مموری خاص ظاهر می شوند.

 •  پخش یک فیلم ساخته شده از memories

برای پخش هر یک از فیلم هایی که در مموری وجود دارد بایستی ابتدا بر روی زبانه ی Memories که در نوار پایینی برنامه دیده می شود، تپ کنید. در ادامه بر روی یکی از فیلم های Memory ضربه بزنید و آنگاه بر روی دکمه the Play button تپ کنید. برای ایجاد وقفه در پخش فیلم بایستی ابتدا بر روی فیلم تپ کرده و در ادامه بر روی دکمه the Pause button تپ کنید. برای ایجاد تغییر در نمایش عمودی و یا افقی فیلم حین مشاهده آن، آیفونتان  را بچرخانید.

 • اسکراب کردن فیلم Memories

زمانی که فیلم در حال پخش است بر روی آن تپ کنید تا کنترلرهای موجود برای پخش فیلم مموری را ببینید و با کشیدن اسکرابر به سمت راست و یا چپ فیلم را به جلو و عقب ببرید.

 استفاده از ۳D تاچ برای کار با Memories

برای باز کردن مموری های اخیر از روی صفحه اصلی گوشی، ابتدا بایدآیکون برنامه ی Photos را که به شکل  است  فشار داده و در ادامه با تپ کردن روی زبانه ی Memories که در زیر صفحه ی برنامه دیده می شود، مموری های اخیر را ببینید. برای کسب اطلاعات بیشتر پست " آموزش ۳D تاچ آیفون" را ببینید.

 • مشاهده مموری هایی که بر روی یک آلبوم ایجاد کرده اید!

ابتدا با تپ کردن بر روی آلبومی که آن را ایجاده کرده اید آلبوم را باز کنید و در ادامه بر روی دکمه the Details button تپ کنید تا بتوانید جزئیات بیشتری از آلبوم را ببینید. برای اضافه کردن هر آلبوم  به بخش مموری ها، صفحه را با سمت بالا بکشید و سپس بر روی گزینه ی Add to Memories تپ کنید.

 • اضافه کردن یک مموری خاص به  آلبوم مموری های مورد علاقه

یکی از مموری های مورد علاقه ی خود را لمس کرده و پس از چند ثانیه که انگشتتان را روی آن نگه داشتید بر روی گزینه ی Add to Favorite Memories ضربه بزنید.

 استفاده از ۳D تاچ برای اضافه کردن مموری به Favorite

ابتدا مموری مورد نظر خود را تپ کرده و انگشت را کمی روی آن فشار دهید و صفحه را به سمت بالا بکشید تا گزینه ی Add to Favorite Memories بر روی صفحه نمایش ظاهر شود، حال با تپ کردن روی این گزینه، مموری مزبور به لیست مموری های محبوب شما اضافه می شود.

 • ایجاد مموری از خوشگذرانی ها!

برای ایجاد مموری از اتفاقات خوشی که در یک روز تعطیل برای شما و یا خانواده تان رقم خورده است به آدرس Add to Favorite Memories بروید و در ادامه گزینه ی  Show Holiday Events را فعال کنید.

ساخت مموری از خوشگذرانی های اخر هفته

ساخت مموری از خوشگذرانی های اخر هفته

 • تغییر مود مموری   

برای این منظور یکی از مموری هایی را که روی گوشی خود دارید باز کرده و در حالی که مموری پخش می شود بر روی آن ضربه بزنید، حال می توانید با کشیدن مموری به سمت راست و یا چپ یکی از مودهای نشان داده شده را انتخاب کنید.  (هر مود شامل عنوان منحصر به فرد، موسیقی متناسب با مود و تم انتخابی و سبک ویرایش مخصوص به خود است.)

 • تغییر بازه ی زمانی نمایش مموری

برای این منظور یکی از مموری هایی را که روی گوشی خود دارید باز کرده و در حالی که مموری پخش می شود بر روی آن ضربه بزنید، حال با انتخاب یکی از گزینه های زمانِ پخش کوتاه، متوسط و یا بلند کار خود را به پایان ببرید . دقت کنید که بازه ی زمانی پخش مموری در هر سه تایم کوتاه، متوسط و بلند برای هر فیلم مموری در دسترس نیست.

تغییر بازه ی زمانی نمایش مموری

تغییر بازه ی زمانی نمایش مموری

در تصویر بالا می بینید که پس از تنظیم مموری ها،  پیش نمایشی از مموری در قسمت بالای صفحه نمایش نشان داده می شود. دکمه های مود، از جمله مود احساساتی، مود معتدل، مود باحال، و ... هم در بخش پایینی تصویر ظاهر می شود. در زیر این دکمه هم سه دکمه قرار گرفته که زمان پخش فیلم را تنظیم می کنند. این سه انتخاب شامل بازه ی زمانی کوتاه (SHORT)، متوسط (MEDIUM) ​​و طولانی (LONG) است. دکمه های اشتراک گذاری، ویرایش و پخش مموری نیز در بالای صفحه و در گوشه سمت راست ظاهر می شوند.  دکمه برگشت در بالا و گوشه ی سمت چپ تصویر دیده می شود.

 • سفارشی سازی کردن یک فیلم مموری

شما می توانید زمان پخش فیلم مموری بر روی گزینه ی Edit ضربه بزنید تا با دسترس قرار گرفتن گزینه های ویرایش،  انجام موارد زیر برایتان مقدور شود:

 • ویرایش عنوان: بر روی Title ضربه بزنید، حال می توانید عنوان و زیرعنوان را برای ویرایش آنها، تپ کرده ودر نهایت یک سبک و استایل خاص را برای عنوان انتخاب کنید.
 • انتخاب یک تصویر برای عنوان: بر روی Title Image ضربه زده و سپس عکس یا ویدیو مورد نظر خود برای گذاشتن روی مموری را انتخاب و تپ کنید.
 •  انتخاب موسیقی برای مموری: روی Music ضربه بزنید، سپس موسیقی موردنظرتان را از میان موسیقی های متن یا کتابخانه موسیقی موجود روی آیفونتان انتخاب کنید (فقط موسیقی هایی که روی iPhone ذخیره شده اند، در این قسمت نمایش داده می شوند).
 • انتخاب مدت زمان دلخواه برای نمایش مموری: بر روی گزینه ی Duration ضربه زده و در ادامه مدت زمان دلخواه برای نمایش مموری را انتخاب کنید.
 • انتخاب عکس ها و فیلم: بر روی Photos & Videos ضربه زده و در ادامه بر روی دکمهthe Add button تپ کنید، حال می توانید عکس ها و فیلم هایی را که مطلوبتان است ضربه بزنید. برای حذف عکس ها و ویدیوهای انتخاب شده از عکس ها و فیلم های موجود در فیلم مموری، آنها را  Deselect کنید.
 • حذف عکس یا ویدیو از فیلم مموری: روی گزینه ی Photos & Videos ضربه زده و سپس روی یکی از عکس ها یا ویدیوهای موجود در تایم لاین تپ کنید. در انتها هم بایستی بر روی دکمه the Trash Can button ضربه بزنید تا آن عکس یا فیلم مشخص را از مموری حذف کنید.
 • تریم کردن ویدیو در مموری: بر روی گزینه ی Photos & Videos ضربه زده و آنگاه بر روی یکی از ویدیوهای موجود در نوار زمان ضربه بزنید، حال ویدئو را از جایی که دوست دارید تریم کنید.
چرخش صفحه نمایش

چرخش صفحه نمایش

در تصویر بالا صفحه ویرایش مموری را می بینید که در آن گزینه هایی برای تغییر عنوان مموری، موسیقی و مدت زمان پخش و همچنین انتخاب عکس و فیلم های مطلوب برای قرار گرفتن در مموری قرار دارد. دکمه Done نیز برای بستن این صفحه و در گوشه پایین و سمت راست تصویر قرار گرفته است.

توجه: هنگامی که بر روی دکمه چرخش صفحه نمایش ضربه می زنید تا فیلم مموری که در حال ویرایش است چرخانده شود،  جهت نمایش فیلم به صورت اورجینالش باقی می ماند و جهت نسخه ی ذخیره شده با جهت اولیه ی فیلم مموری یکسان خواهد بود.

تگ زدن افراد حاضر در عکس ها و ویدیوهای شما (People)

برنامه Photos به دلیل استفاده از هوش مصنوعی، عکس های موجود را به جهت شناسایی چهره های حاضر در این تصاویر اسکن می کند و چهره هایی که غالباً آنها را در تصاویر پیدا می کند، به آلبوم People اضافه می کند.خودتان می توانید  برای هر صورت شناسایی شده توسط برنامه ی Photos اسمی را تخصیص دهید، چهره ی افرادی را که در تصاویر به نظر بی اهمیت تر می آیند را نیز تگ و به People اضافه کنید، افرادی را در لیست افراد مورد علاقه خود علامت گذاری کنید و  یا مموری هایی را که حاوی افرادی خاص هستند، به بخش مموری گوشی خود اضافه کنید. هر چه تعداد عکس هایی که روی گوشی دارید بیشتر باشد، اسکن اولیه برای تگ زدن تصاویر هم بیشتر طول خواهد کشید.

توجه: در صورت استفاده از سرویس iCloud، هر تغییری که روی عکس ها و یا ویدیوهای گوشی تان انجام دهید بر روی تمامی دستگاه های iOS شما به روز رسانی می شود.برای استفاده از سرویس iCloud Photo Library ،  نیاز به یک دستگاه با iOS 8.1 و یا بالاتر و یا یک سیستم مکینتاش با با سیستم عامل OS X 10.10.3 یا بالاتر و یا یک رایانه به همراه برنامه ی  iCloud  که بر روی سیستم عامل ویندوز ۵ یا بالاتر اجرا می شود، دارید.

 • نام گذاری افراد

روی Albums ضربه زده و در ادامه بر روی People ضربه بزنید و سپس روی یک شخص مشخص تپ کرده و نام او را در بالای صفحه ضربه زده و نام جدید را وارد کنید. در این مرحله لیستی به شما نمایش داده می شود که می توانید بر روی نام فرد مورد نظر در لیست تپ کنید تا آن فرد روی عکس تگ بخورد.  در انتها هم می بایست بر روی Next  و بلافاصله پس از آن بر روی Done تپ کنید.

 • علامت گذاری افراد مورد علاقه

در آلبوم People، روی دکمه the Favorites button ای که در عکس اصلی شخص می بینید، ضربه بزنید. اگر می خواهید شخصی را از لیست افراد مورد علاقه خود خارج کنید می توانید با تپ کردن دوباره ی دکمه the Favorites button این کار را انجام دهید. شما همچنین می توانید با کشیدن فرد مورد نظر به منطقه ی  Favorites او را به افراد محبوب خود اضافه کنید.

برای حذف توده ای افراد  محبوب هم می توانید بر روی Select ضربه زده و در ادامه با تپ کردن روی افرادی که دیگر نمی خواهید در لیست افراد مورد علاقه تان باشند آن ها Unfavorite کنید.

 • ادغام افراد

اگر آلبوم People یک شخص را به عنوان دو یا چند نفر مختلف شناسایی کرد، بر روی Select ضربه زده و با انتخاب صورت تمامی افرادی که در واقع تنها یک نفر هستند و تپ کردن روی گزینه ی Merge آنها را به عنوان یک شخص واحد به برنامه بشناسانید.

 • تنظیم عکس اصلی افراد

روی آلبوم شخص ضربه زده و در ادامه بر روی Select تپ کنید، سپس عکس مورد نظر خود را به عنوان عکس اصلی فرد مورد نظر انتخاب کنید. حال می بایست بر روی دکمه the Share button ضربه زده و در نهایت هم بر روی گزینه ی Make Key Photo ضربه بزنید.

 • حذف افراد تگ خورده

برای این منظور می باید بر روی یکی از اشخاص موجود در آلبوم Photos ضربه زده و در ادامه بر روی Show More ضربه بزنید تا همه عکسهایی که این فرد در آنها ظاهر می شود نمایش داده شوند. حال به ترتیب بر روی گزینه های Select و Show Faces  ضربه بزنید. در نهایت بر روی گزینه ی Misidentified Face و پس از آن بر روی دکمه the Share button  و گزینه ی Not This Person تپ کنید تا کار به پایان برسد.

 • اضافه و تگ کردن افراد بیشتر

بر روی یکی از عکسهایی که شامل فردی است که میخواهید او را به لیست افراد اضافه کنید تپ کرده و حین تماشای عکس صفحه را به سمت بالا بکشید تا تصاویر بندانگشتی روی صفحه نمایش داده شود. حال بایستی بر روی تصویر بند انگشتی ضربه زده و در ادامه با تپ کردن Not This Person و وارد کردن نام فرد مورد نظر او را تگ کنید.  در انتها هم می بایست بر روی Next و بلافاصله پس از آن بر روی Done تپ کنید.

 • مشاهده عکسهایی که شامل یک نفر خاص هستند!

بر روی گزینه ی Albums ضربه زده و در ادامه بر روی People ضربه بزنید. حال با تپ کردن روی شخص مورد نظر می توانید تمام عکس هایی را که شامل فرد مورد نظر است ببینید.

 

 تگ زدن مکان های موجود در عکس ها و ویدیوهای آیفون (Places)

آلبوم Places مجموعه ای از عکس ها و ویدیوهای شما را بر اساس جایی که این مدیاها گرفته شده اند، ایجاد می کند. تمامی مجموعه  مکان ها بر روی نقشه ای که در داخل آلبوم  وجود دارد، نمایش داده می شوند.دقت کنید که این آلبوم تنها شامل تصاویر و فیلم هایی است که اطلاعات مکانی آنها (داده های GPS) موجود باشد.

 • مشاهده مدیاها بر اساس تگ مکانی آنها

برای دیدن تمامی مدیاهایی که در یک مکان خاص گرفته شده اند، بر روی Albums ضربه زده و در ادامه بر روی Places تپ کنید، حال می توانید با ضربه زدن بر روی یک مجموعه عکس ها و ویدیوهای مرتبط با آن مکان را ببیند. می توانید با زوم کردن روی نقشیه ای که در این مرحله نمایش داده می شود، اطلاعات بیشتری از مکان نمایشی به دست آورید.

 • مشاهده ی لیست مکانها 

برای دیدن لیست مکان های موجود در این آلبوم درست زمانی که مشغول دیدن مکان ها هستید بر روی Grid ضربه بزنید.

 • مشاهده یکی از مکان ها در برنامه Maps 

برای مشاهده مکانها، درست هنگام مشاهده یک عکس یا ویدیویی که حاوی اطلاعات مکانی است، صفحه را به سمت بالا بکشید و در ادامه بر روی نام مکان و یا آدرس آن تپ کنید.

 • مشاهده فیلم Memory بر اساس مکان آن

بر روی  Albums ضربه زده و در ادامه بر روی Places و سپس روی Grid ضربه بزنید، حال باید یکی از مکانهای نمایش داده شده را که شامل چند عکس است انتخاب کرده و بر روی دکمه the Details button تپ کنید. حال با تپ کردن روی دکمه the Play button  که در گوشه پایین و سمت راست مموری می بینید، فیلم شروع به پخش می کند.

iCloud Photo Library

iCloud Photo Library به طور خودکار عکس ها و فیلم های موجود روی گوشی و تبلت iOS کاربرانش را آپلود می کند و آنها را در فرمت اصلی خود و با رزولوشن بسیار بالا  بر روی فضای ذخیره سازی iCloud ذخیره می کند. شما نیز می توانید از طریق لاگین کردن در iCloud Photo Library با همان اپل آی دی که آن را روی دستگاه های دیگر تنظیم کرده اید، به تمامی تصاویر و ویدیوهای آپلود شده بر روی iCloud دسترسی پیدا کنید.

برای باز کردن و ویرایش عکس ها و ویدیوهای موجود بر روی گوشی، می بایست از طریق برنامه ی Photos که به صورت بومی بر روی دستگاه های iOS و رایانه های مک نصب شده است استفاده کنید. دقت کنید که در صورت استفاده از سرویس iCloud، هر تغییری که روی عکس ها و یا ویدیوهای گوشی تان انجام دهید بر روی تمامی دستگاه های iOS شما به روز رسانی می شود.

برای استفاده از سرویس iCloud Photo Library ،  نیاز به یک دستگاه با iOS 8.1 و یا بالاتر و یا یک سیستم مکینتاش با با سیستم عامل OS X 10.10.3 یا بالاتر و یا یک رایانه به همراه برنامه ی  iCloud  که بر روی سیستم عامل ویندوز ۵ یا بالاتر اجرا می شود، دارید.

نکته: چنانچه سرویس iCloud Photo Library را بر روی گوشی خود فعال کرده اید، دیگر نخواهید توانست از iTunes برای همگام سازی عکس ها و فیلم های کامپیوتر با آیفون استفاده کنید.

 • فعال کردن iCloud Photo Library

. برای این منظور به آدرس Settings > [your name] > iCloud > Photos, or go to Settings > Photos بروید.

فعال کردن کتابخانه رسانه ای آی کلود

فعال کردن کتابخانه رسانه ای آی کلود

 • بهینه سازی فضای ذخیره سازی آی کلود و یا حفظ تمامی عکس ها و فیلم ها با بالاترین رزولوشن در iPhone

بهینه سازی ذخیره ی مدیا بر روی تمامی آیفون ها به طور پیش فرض روشن است. این گزینه با نام Optimize iPhone Storage شناخته می شود.  آی کلود به صورت پیش فرض فضای ذخیره سازی بر روی آیفون را مدیریت می کند. بهینه سازی در ذخیره ی مدیا به این معنی است که عکس ها و ویدیوها با بالاترین رزولوشن در iCloud ذخیره می شوند ولی نسخه های کوچکتر و بهینه سازی شده همین مدیاهاست که بر روی آیفون نگه داری می شوند. اگر دوست دارید تصاویر و ویدیوها با بالاترین رزولوشن بر روی آیفونتان ذخیره شوند  به آدرس Settings > [your name] > iCloud > Photos رفته و سپس گزینه ی Download and Keep Originals را انتخاب و فعال کنید. دقت کنید که همین نسخه ی با کیفیت مدیاهاست که همیشه در iCloud ذخیره می شود.

نگه داشتن نسخه ی اورجینال مدیا بر روی آیفون

نگه داشتن نسخه ی اورجینال مدیا بر روی آیفون

 •  دانلود عکس یا ویدئو با بالاترین رزولوشن 

چنانچه به دلیل کم بودن فضای حافظه ی گوشی دوست ندارید که نسخه های رزولوشن کامل و با کیفیت مدیاها را روی iPhone تان ذخیره کنید،  می توانید با استفاده از  بزرگنمایی ۱۰۰٪ و یا ویرایش تصویر  آن را در رزولوشن کامل دانلود کنید. برای این منظور بر روی Edit تپ کنید تا مدیا با بهترین کیفیت و بالاترین رزولوشن و به صورت خودکار بر روی گوشی دانلود شود.

توجه: اگر دوست دارید که آپلود و دانلود از iCloud Photo Library،  همواره با استفاده از داده های تلفن همراه صورت بگیرد به ادرس Settings > Photos > Cellular Data رفته و گزینه ی Unlimited Updates را فعال کنید.

استفاده از دیتای موبایل برای دانلود از لایبرری آی کلود

استفاده از دیتای موبایل برای دانلود از لایبرری آی کلود

چنانچه حجم دانلود تصاویر و ویدیوهای آی کلود از فضای دخیره سازی آیفون و یا آیپدتان فراتر رود می بایست با رفتن به آدرس به Settings > [your name] > iCloud و سپس تپ کردن روی گزینه ی  Manage Storage و Upgrade فضای آی کلودی را که در اختیار دارید، ارتقا دهید. روش های دیگر مدیریت فضای آی کلود را نیز می توانید در پست "مدیریت فضای ذخیره سازی آی کلود" بخوانید.

ارتقای فضای ذخیره سازی iCloud

ارتقای فضای ذخیره سازی iCloud