ترفند آیفون

Reset آیفونِ بدون سیم کارت

شاید برای شما هم سوال باشد که آیا آیفونی که سیم کارت درون آن نیست، می توان ریست کرد؟ آیا برای ریست کردن آیفون حتما باید سیم کارت درون آن باشد؟در ادامه میخواهیم به این سوال کاربران آیفون پاسخ دهیم.

باید بدانید که فرآیند Reset در آیفون، چه سیم کارت درون آن باشد و چه نباشد؛ یکسان است. اصولا آیفون ها دارای دو مد شبکه هستند. در یکی از این مدها آیفون برای استفاده از سیم کارت آماده می شود و مد دیگر به اصطلاح برای شبکه های CDMA طراحی شده است.باید توجه داشته باشید که اگر روی آیفون شما سیستم عامل iOS نصب است؛ می توانید بدون آن که سیم کارتی درون آیفونتان باشد، نسبت به ریست آن اقدام کنید. زمانی که موبایل شما فاقد سیم کارت است، برنامه هایی از گوشی که نیاز به سرویس موبایل دارند؛ کار نخواهند کرد اما فرآیندهای نرم افزار iOS بدون اشکال اجرا و پردازش خواهند شد. شما تنها برای استفاده از خدمات اپراتور تلفن همراه که می تواند همراه اول، رایتل،ایرانسل و… باشد؛ نیاز به جاگذاری سیم کارت درون گوشی خواهید داشت. مهم نیست که کار قرار دادن سیم کارت روی گوشی را قبل از ریست و یا بعد از آن انجام دهید. جهت یادآوری باید بگوییم که شما با ریست کردن آیفون تان و پس از نصب نسخه ی جدیدی از iOS، می توانید تمام برنامه ها، ویدیوها، تصاویر و اطلاعات شخصی تان روی گوشی را بازگردانید.(این کار با استفاده از نسخه ی بکاپ گرفته شده از آیفون صورت خواهد گرفت؛ نحوه ی بکاپ گرفتن از آیفون را می توانید در مقاله ی “از آیفونتان بکاپ بگیرید” مطالعه بفرمایید.)

قبل از شروع فرآیند ریست کردن آیفون، نسبت به بکاپ گیری از اطلاعات آیفون خود از طریق  iTunes اقدام بفرمایید. این نوع از بکاپ گیری، نیاز به استفاده از شبکه ی اپراتور تلفن همراه نخواهد داشت.شما پس از اتمام فرآیند ریست آیفون، این نسخه ی پشتیبان را روی سیستم عامل iOS جدید نصب خواهید کرد.

برای ریست کردن آیفون خود می توانید مسیر زیر را طی بفرمایید:

قدم اول: دکمه ی روی خشاب سیم کارت در کنار گوشی را بفشارید . این کار را می توانید با استفاده از ابزار Eject که سوزن شکل است، انجام دهید. اگر سیم کارتی دارید، می توانید آن را در این خشابی جا بزنید. وجود سیم کارت تنها برای استفاده از سرویس های اپراتورهای تلفن همراه است. قبلا هم گفتیم که فرآیند ریست آیفون نیازی به وجود سیم کارت ندارد. پس اگر سیم کارتی ندارید نگران نباشید و قدم دوم را طی کنید.

قدم دوم: آیفون را با استفاده از کابل شارژر به کامپیوتر متصل کنید.

قدم سوم: برنامه ی iTunes  را روی کامپیوتر اجرا کنید.

قدم چهارم: روی آیفون که در کناره ی سمت چپ پنجره ی iTunes و در بخش Device نمایش داده شده است، کلیک کرده و روی زبانه ی “Sammary”   کنید.

قدم پنجم: روی گزینه ی “Restore iPhone” کلیک کنید و روی”Restore”  کلیک کنید. صبر کنید تا آیفون شروع به ریست شدن کند.

قدم ششم: تمام مراحل نشان داده شده روی صفحه را تا تکمیل فرآیند ریست آیفون،  دنبال کنید.

نکات:

  • زمانی که iOS را روی آیفون و با استفاده از دستیار نصب آیفون، نصب می کنید از شما درباره ی نصب نسخه ی پشتیبان سوال می شود. می توانید نسخه ی پشتیبانی که آن را از قبل تهیه کرده اید، برای نصب روی آیفونتان انتخاب کنید.
  • حین انجام فرآیند ریست آیفون، گوشی باید با کابل به کامپیوتر متصل بماند. به هیچ عنوان تا قبل از پایان Reset آیفون، گوشی را از کامپیوتر جدا نکنید.

هشدار:

تمام آنچه در مقاله حاضر خواندید، برای آیفونی است که از قبل روی آن سیستم عامل iOS نصب شده است. اجرای این فرآیند روی نرم افزارها و سخت افزارهای دیگر متفاوت از روند ذکر شده است.


کوک موبایل در رسانه ملی