بد نیست بدانیم که تقریبا یک پنجم از ثروتمندان جهان دارایی خود را از راه فناوری کسب کرده اند و یا اینکه در این بخش منافع حائز اهمیتی کسب کردند.اکثر ما تنها چهره‌های مشهور رسانه‌ای مانند استیو جابز و مارک زاکربرگ، جف بیزوس را به عنوان چهره‌های تاثیرگذار دنیای فناوری می‌شناسیم .اما افرادی هستند که پایه و اساس فناوری‌های کنونی را ساخته‌اند و نقش‌های بسیار مهمی در ساخت آنچه ما امروز به عنوان بخش مهمی از زندگی با آن سرو کار داریم، داشته‌اند. در قسمت چهره های فناوری با کوک موبایل همراه باشید تا با مهم‌ترین این افراد آشنا شوید.

سرویس‌های بسیاری در جهان با ایده‌هایی خلاقانه به وجود می‌آیند و بعد از مدتی به یک کسب و کار پر درآمد تبدیل می‌شوند. به این نوع کسب و کار استارت‌آپ‌ می‌گویند. گروهی از افراد که فعالیت آن‌ها در راستای شناساندن سرویسی را که ارائه می‌دهند و پایداری کسب و کارشان است. بیشتر این کسب و کارهای موفق با جرقه یک ایده کوچک و ممارست افراد پدیدار شده‌اند. سرمایه‌های کلانی که در حال حاضر توسط این کسب و کارها جابجا می‌شود، در ابتدا تنها یک ایده کوچک و فعالیت خرد بوده است. شاید با شنیدن اسامی آن‌ها حتی به ذهنمان خطور نکند که چنین کسب و کاری از ابتدا با این رونق شکل نگرفته است، اما بنیان‌گذاران این استارت‌آپ‌ها از نقطه صفر اقدام به راه‌اندازی کسب و کارشان کرده‌اند.در قسمت با استارت‌آپها با موفق‌ترین آنها آشنا می‌شوید.

انواع برند های موبایل از گذشته تا کنون توسط شرکتهای تولید کننده گوشی به بازار عرضه شده اند که در قسمت تاریخچه برندها می خواهیم شما را با این برندها و تاریخچه آنها آشنا کنیم.