ترفند شبکه های اجتماعی

دسته بندی ویدیوها و تصاویر اینستاگرام

دسته بندی ویدیوها و تصاویر اینستاگرام

اینستاگرام در به روز رسانی اخیر این برنامه ی محبوب، ویژگی های جالب و کاربردی را به اینستاگرام اضافه کرده است.یکی از این قابلیت های جدید اینستاگرام، مربوط به امکان سازماندهی تصاویر و ویدیوهای ذخیره شده روی اینستاگرام است. قابلیت دسته بندی و سازماندهی ویدیوها و تصاویر اینستاگرام بسیار کاربردی است با این حال اطلاع رسانی های اینستاگرام در این مورد اندک و محدود بوده است. با این وجود، افراد کنجکاو می توانند تمام قابلیت های بهبود یافته و یا لااقل تغییر بافته در نسخه های جدید برنامه ها را به سرعت دریابند و آنها را با شما به اشتراک بگذارند.در ادامه قصد داریم نحوه ی استفاده از قابلیت ساماندهی ویدیوها و تصاویر در اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم. با کوک موبایل همراه باشید.


قدم اول: برنامه ی اینستاگرام را آپدیت کنید.

برای آن که بتوانید این ترفند را به کار بگیرید، لازم است که برنامه ی اینستاگرام خود را به روز رسانی کنید. بهتر است آن را به آخرین نسخه ی موجود به روز رسانی کنید. این ویژگی در نسخه ی ۱۰٫۱۷ معرفی شده است؛ در نتیجه نسخه های قبل از این، ویژگی دسته بندی فیلم ها و ویدیوها را ندارند.اگر می خواهید جدیدترین نسخه ی موجود اینستاگرام را برای آیفون خود دانلود کنید، روی لینک آخرین نسخه ی اینستاگرام برای آیفون کلیک کنید.

قدم دوم: ویدیوها و تصاویر دلخواهتان از اینستاگرام را روی آیفون خود ذخیره کنید.

 دیدید که از نسخه های قبل تر اینستاگرام،  به شما امکان این امکان داده شد که تصاویر و ویدیوهای اینستاگرام و فیس بوک را روی آیفون خود ذخیره کنید. پس ابتدا تصاویر و ویدیوهای دلخواه را روی گوشی خود ذخیره کنید.برای ذخیره ی تصاویر و یا ویدیوهای اینستاگرام، تصویر و یا ویدیو را بازکنید. حال روی آیکون یادداشت(بوک مارک) که در گوشه ی پایین و سمت راست تصویر و یا ویدیو می بینید، تپ نمایید. با این کار تصویر و یا ویدیو روی بخش Bookmark های شما در پروفایل اینستاگرامتان ذخیره خواهد شد. باید توجه داشته باشید که اگر شخصی که این ویدیو و یا تصویر را روی اینستاگرام آپلود کرده است، آن را پاک کند؛ فایل ذخیره شده روی بوک مارک های شما نیز پاک خواهد شد.

اینستاگرام | اموزش موبایل

نکته : اگر شما ویدیو و یا تصویر شخص دیگری را ذخیره کنید، وی در این مورد اطلاع رسانی نمی شود و متوجه ذخیره شدن فایل آپلودی خود توسط شما نمی شود.

قدم سوم: فایل های تصویری و ویدیویی ذخیره شده روی آیفون خود را ساماندهی کنید.

خوب این همان قابلیت جدید اینستاگرام است که در مورد آن حرف زدیم. گزینه ای برای ساماندهی ویدیوها و تصاویر ذخیره شده از اینستاگرام روی آیفون شما! شما می توانید هر ویدیو و تصویری که آن را اخیرا ذخیره کردید، با استفاده از این امکان جدید اینستاگرام ساماندهی کنید. برای این کار لازم است مسیر زیر را طی بفرمایید:

 • قدم اول: دسته ی جدید را با اضافه کردن بوک مارک جدید ایجاد کنید.

شما می توانید با استفاده از دو روش مختلف، بوک مارک جدیدی را ایجاد کنید. می توانید با فشردن و نگه داشتن انگشتتان روی علامت بوک مارک که شبیه به یک برگه یادداشت است، بوک مارک جدید ایجاد کنید. در حالت دیگر می توانید آیکون “به اضافه” را قبل از وارد کردن نام دسته بفشارید.

instagram-collections-2

حال می بایست برای دسته ای را که ایجاد کرده اید، نامی بگذارید. پس از آن که نام دسته را وارد کردید، روی Done تپ کنید. بعد از این کار، دسته ی مورد نظر به صورت اتوماتیک به بوک مارک های شما اضافه خواهد شد. چون این کارها را روی ویدیو و یا تصویری دلخواه انجام داده اید، پس از طی قدم اول میبینید که تصویر و یا ویدیو به صورت خودکار به دسته ی جدید اضافه شده است.

اینستاگرام | تعمیرات تخصصی آیفون

 •  راه دوم: ایجاد دسته ی جدید با استفاده از پروفایل

راه دیگری نیز برای ایجاد دسته ی جدید فابل های ذخیره شده از اینستاگرام وجود دارد. شما می توانید از طریق پروفایل خود اقدام به ساخت دسته(کالکشن) در بوک مارک های خود کنید. برای این منظور قدم های زیر را طی کنید.

 • قدم اول: وارد صفحه ی پروفایل اینستاگرام خود شوید.
 • قدم دوم:روی Collections  تپ کنید و سپس آیکون “به اضافه” که در گوشه ی سمت بالا و وسط تصویر می بینید تپ کنید.
 • قدم سوم: نامی را برای دسته ی جدید انتخاب کنید.
 • قدم چهارم: روی Done  تپ کنید تا تغییرات ایجاد شده ذخیره شوند.
 •  قدم پنجم: حال می توانید تصاویر و فیلم های اینستاگرام را برای قرارگرفتن در دسته ی فابل های خود ذخیره کنید.برای این منظور وارد بوک مارک اینستاگرام شوید و ویدیوها و تصاویر را انتخاب کنید و روی Done  تپ کنید . به این روش توانستید تصاویر و ویدیوهای خود را به دسته های سازماندهی شده انتقال دهید تا کار جست و جو و  گشت گذار بین این فایل ها آسان تر از قبل صورت بگیرد.
 • اینستاگرام | آموزش تعمیرات موبایل

ذخیره ی تصاویر و ویدیوها در دسته ها

اگر تا به الان فقط دسته ای را ایجاد کرده اید و می خواهید تصاویر و ویدیوهای مورد نظر خود را به این دسته ها اضافه کنید، باید مسیر زیر را طی نمایید. به جای تپ کردن روی آیکون بوک مارکی که آن را زیر هر پست می بینید، آیکون بوک مارک را بفشارید و آن را نگه دارید. حال می توانید از میان لیست نشان داه شده، دسته ی مورد نظر را برای اضافه کردن پست ویدیویی و یا تصویری انتخاب کنید.

پاک کردن تصاویر و ویدیوها از یک دسته ی خاص

اگر می خواهید تصویر و یا ویدیویی خاص را از دسته ای حذف کنید،  مسیر زیر را طی بفرمایید:

 • قدم اول: به پروفایل خود بروید و از آن جا دسته ی مورد نظر را که حاوی تصویر و یا ویدیوی دلخواه است، باز کنید.
 • قدم دوم: روی ویدیو و یا تصویر تپ کنید.
 • قدم سوم: روی آیکون بوک مارک تپ کنید.
 • قدم چهارم:حال می توانید با ضربه زودن به Remove  و تایید فرمان، تصویر و یا ویدیو را پاک کنید.

ویرایش و یا حذف دسته ها(Collection)

 اگر قصد دارید که یک دسته را حذف کنید، مسیر زیر را طی کنید:

 • قدم اول: به پروفایل خود بروید.
 • قدم دوم: روی آیکون بوک مارک تپ کنید.
 • قدم سوم: روی collection تپ نمایید.
 • قدم چهارم: روی ایکون More  تپ کنید.(می توانید این آیکون را به شکل یک سه نقطه در گوشه سمت راست و بالای صفحه  بوک مارک ببینید)
 • قدم پنجم: Edit Collection  را انتخاب کنید.اینستاگرام | تعمیرات موبایل

در صفحه ی نشان داده شده، می توانید کالکشن های مختلف را ببینید و نسبت به حذف و یا ویرایش آنها اقدام نمایید.


کوک موبایل در رسانه ملی