شرکت نوکیا در سال 1865 توسط یک تیم فناوری اطلاعات و ارتباطات در فنلاند شروع به کار کرد. در سال 2016، حدود 6 هزار نفر در 120 کشور مختلف دنیا استخدام این شرکت شدند و این شرکت در بیش از 150 کشور دنیا مشغول به فعالیت گسترده شد و سالانه درآمدی حدود 12.73 بیلیون یورو داشت. این شرکت نقش مهمی را در اقتصاد کشور فنلاند ایفا کرد.
این شرکت در تاریخ 150 ساله ی خود، در صنایع مختلف تکنولوژی فعالیت چشمگیری داشته است و در حال حاضر در زمینه زیرساخت های ارتباطات راه دور در مقیاس های بزرگ و نرم افزارهای نقشه وناوبری تاکید و تمرکز دارد. نوکیا سهم مهم و در واقع سهم اصلی را در صنعت موبایل دارد و در گسترش استانداردهای GSM و LTE نقش مهمی را ایفا کرده است. در یک دوره و در طول چندین سال، شرکت نوکیا بزرگترین فروشنده گوشی های تلفن همراه در جهان بود. پس از چند سال رقیبان دیگری وارد بازار شدند و درآمد این شرکت را تحت تاثیر خود قرار دادند.
شرکت نوکیا در سال 2011 با بستن قراردادی با مایکروسافت؛ استفاده از ویندوز را در گوشی های هوشمند خود به صورت انحصاری در دست گرفت. درست از زمانی که شرکت نوکیا تمرکز جدی خود را در زمینه زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی گذاشت، فاصله این شرکت از بازار موبایل هم جدی تر شد و رقیبان دیگری تولید و گسترش صنعت موبایل را به دست گرفتند. در سال 2016 میلادی، نام نوکیا از طریق HMD جهانی دوباره به بازار تلفن همراه وارد شد.
شبکه های شرکت نوکیا: شبکه های این شرکت که قبلا به عنوان شبکه های نوکیا زیمنس شناخته می شد در سال 2013 ؛ شرکت نوکیا تمام سهام زیمنس را خریداری و آن را به شبکه های نوکیا تغییر نام داد.
فناوری و تکنولوژی شرکت نوکیا: این شرکت با داشتن تیمی متخصص در زمینه های تصویربرداری، سنجش، اتصالات وایرلس، مدیریت مواد و برق و موضوعات دیگر مانند صدور مجوز IP؛ در حال فعالیت است. این شرکت دارای آزمایشگاه های مجهز در بخش های مختلف فنی است و همچنین زمینه برای نظرسنجی و ثبت ایده های جدید عمومی را نیز فراهم کرده است.
این شرکت در سال 1995 اولین گوشی موبایل خود با مدل 2110 را وارد بازار کرد؛ این روند سالانه با مدل های جدیدتر ادامه پیدا کرد تا اینکه در نوامبر سال 2014، شرکت نوکیا برای اولین بار تبلت مجهز به اندروید خود ساخت شرکت Foxconn را وارد بازار کرد؛ پیش از این نیز در سال 2005 شرکت نوکیا اولین تبلت ساده خود مدل 770 را به بازار ارایه کرده بود.
لوگوی شرکت نوکیا از سال 1865 تا سال 2005 ؛ 6 بار تغییر کرد و در نهایت در سال 2011 لوگوی کنونی این شرکت تایید و ماندگار شد.

برای تعمیر موبایل و تبلت خود با کارشناسان شرکت کوک موبایل در ارتباط باشید

تماس با ما

%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%a7%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%82%db%8c-2