تعمیر ال سی دی موبایل و تعویض گلس شکسته گوشی یکی از خدمات مقرون به صرفه ای است که هر کاربر گوشی هوشمندی باید از چگونگی و نحوه انجام آن آگاه باشد. پروسه تعمیر و نوسازی LCD موبایل یک عملیات تخصصی است که طی آن، شیشه شکسته صفحه نمایش گوشی شما به نوعی مرمت می شود و به شرایط سابق باز گردانده می شود. این کار شرایط و البته مزیت های خاص خود را دارد که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

قبل از شروع بحث، بیایید در مورد اهمیت و قیمت تاچ ال سی دی گوشی صحبت کنیم. ال سی دی مهمترین قطعه در تلفن همراه است که نقش آن بر هیچ کس پوشیده نیست. تمام کارکردهای گوشی، فیلم ها و عکس ها، اطلاعات تماس و نوتیفیکشن ها و هر آنچه که در گوشی باید ببینید، از کانال ال سی دی عبور می کند. اگر این قطعه خراب شود و یا بنا به هر دلیلی بشکند و کیفیت خود را از دست بدهد، کار کردن با گوشی موبایل، دیگر لذت نخواهد داشت.

اهمیت نمایشگر گوشی تا آنجا بالاست که شرکت های سازنده گوشی های موبایل، برای فروش بیشتر و بهتر گوشی های خود، قبل از عملکرد پردازنده و باتری روی ارتقاء کیفیت ال سی دی کار می کنند. هر چه بزرگتر و کم حاشیه تر، بهتر و هر چه مقاومت و محافظت از آن بیشتر باشد، طرفداران بیشتری پیدا می کنند. از طرفی، ال سی دی لمسی گوشی های هوشمند، معمولاً بزرگ و گرانقیمت هستند. ارزش این قطعه حدود یک سوم قیمت گوشی موبایل برآورد می شود. اکنون بهتر حس می کنید که چرا باید از تاچ ال سی دی گوشی بیشتر مراقبت کرد. تا جایی که برای تعمیر و نوسازی ال سی دی شکسته گوشی موبایل باید از خدمات تعمیرات تخصصی ال سی دی موبایل استفاده شود

قسمت های تشکیل دهنده ال سی دی گوشی موبایل

اگر بخواهیم به طور خلاصه به قسمت های تشکیل دهنده LCD گوشی های هوشمند اشاره کنیم، از رویی ترین لایه شروع می کنیم:

گلس یا شیشه شفاف، نازک اما مقاوم، اولین و بیرونی ترین لایه را تشکیل می دهد. لایه زیر آن دیجیتایزر و یا تاچ اسکرین است، همان قسمتی که با قرار دادن و لمس انگشت روی صفحه، پاسخ می دهد و می توانید با منوهای روی نمایشگر کار کنید. لایه زیر آن ال سی دی است که دارای الگوی مخصوص است و کار آن نمایش محتوا روی نمایشگر می باشد. اگر گوشی تصویر نداشته باشد و صفحه کاملاً سیاه شده است، بدانید که ال سی دی از کار افتاده است. بک لایت یا نور پس زمینه لایه بعدی است که زیر ال سی دی قرار گرفته است و نور لازم را برای مشاهده محتوا به پشت ال سی دی می تاباند. فریم پایین ترین لایه است که تمامی این لایه ها روی آن سوار می شود. تمامی این اجزاء روی یکدیگر پرس شده و یک لایه یکپارچه را تشکیل می دهند که ما آن را نمایشگر یا LCD می نامیم.

محافظت از این قطعه گران بها ضروری است چرا که آسیب به هر یک لایه ها به خصوص تاچ و ال سی دی می تواند هزینه های بالایی به کاربر تحمیل کند. از اینرو نصب گلس محافظ روی پنل جلو گوشی توصیه می شود. این گلس که در انواع مختلف تولید و در فروشگاه های لوازم جانبی موبایل به فروش می رسند، از جنس نانو، پلیمری و گاهاً پلاستیکی هستند، که در واقع از گلس گوشی محافظت می کنند.

اکنون که با قسمت های ال سی دی آشنا شدید و نسبت به محافظت از آن محتاط هستید، بهتر می توانید مفهوم ترمیم ال سی دی شکسته موبایل را درک کنید.

روش های ترمیم و تعویض ال سی دی گوشی

تعمیرکاران موبایل برای ترمیم ال سی دی شکسته گوشی ها هوشمند، و با توجه به نوع آسیبی که به نمایشگر گوشی وارد شده است راه کارهایی را به مشتری ارائه می دهند. که در ادامه مهمترین آنها را توضیح خواهیم داد.

مهمترین روش تعمیر ال سی دی ترک خورده، تعویض گلس گوشی است. این شیوه نوسازی صفحه نمایش بسیار مقرون به صرفه است و ارزان قیمت تمام می شود. اما دو شرط اصلی – یکی سالم بودن ال سی دی و دیگری کارکرد درست تاچ- دارد. اگر بعد از شکستگی و ضربه ‌ای که به ال سی دی وارد می شود، تاچ و ال سی دی دستگاه به طور کامل از کار  بیفتد، یعنی صفحه نمایش گوشی یا خاموش شود و یا در برخی از قسمت های آن لکه های تیره و یا بنفش رنگ مشاهده شود و همچنین در قبال دستورات لمسی شما هیچ عکس ‌العملی نشان ندهد، به ناچار باید به روش دوم ترمیم ال سی دی شکسته گوشی، یعنی تعویض صفحه نمایش گوشی روی آورد. در این شرایط برای تعمیر ال سی دی آسیب دیده خود، ملزم به تعویض کل مجموعه تاچ و ال سی دی گوشی خواهید بود که متاسفانه یکی از گزینه های تعمیر پرهزینه محسوب می ‌شود.

اگر ال سی دی گوشی بشکند چه میشود

تعمیر ال سی دی موبایل

ال سی دی شکسته گوشی موبایل

شکستگی و آسیب به ال سی دی گوشی موبایل امری اجتناب ناپذیر است. هر چقدر هم که مواظب باشید، بالاخره شیشه رویی نمایشگر گوشی شما ممکن است آسیب ببیند. برخورد ناخواسته با اجسام سخت و یا وارد شدن ضربه شدید به آن، آب خوردگی و یا حرارت و سرمای شدید و بسیاری عوامل دیگر می توانند به صفحه نمایش گوشی شما آسیب وارد کنند. تعمیر ال سی دی اولین راهکار کم هزینه و مقرون به صرفه است. چرا که همانطور که گفتیم قیمت این قطعه بسیار بالاست و هزینه سنگینی به کاربر تحمیل می کند. پس چه باید کرد؟

برای رفع مشکل شکستگی و خرابی ال سی دی گوشی موبایل خود می توانید به یکی از مراکز مجاز تعمیر موبایل مراجعه کنید. تعمیرکاران حرفه ای با بررسی شرایط صفحه نمایش و عمق صدمه فیزیکی و با بررسی های اولیه، براحتی تشخیص خواهند داد که می توان ال سی دی شکسته را ترمیم کرد و یا به طور کلی باید تعویض شود. اگر شانس با شما یار باشد، و با انجام خدمات ترمیم و تعمیر نمایشگر مشکل رفع گردد، با هزینه ای به مراتب پایین تر از تعویض صفحه نمایش، پنل جلو گوشی خود را نوسازی و به شرایط اولیه خود باز خواهید گرداند. در این حالت، ال سی دی فابریک گوشی خود را نیز از دست نخواهید داد.

تعمیر ال سی دی موبایل چقدر زمان می ‌برد؟

با توجه به میزان حساسیتی که در فرایند ترمیم ال سی دی شکسته گوشی های موبایل وجود دارد و همچنین استفاده از چندین دستگاه پیشرفته و متنوع برای جداسازی گلس، استفاده از مواد و نصب گلس جدید، حباب زدایی و پرداخت نهایی که تمامی اینها باید با دقت زیادی انجام شوند، طبیعی است که صفر تا صد ترمیم ال سی دی و تعویض گلس کمی زمان بر باشد.

بنابراین برای ترمیم LCD گوشی خود قاعدتاً باید کمی صبور باشید و اجازه دهید تا این خدمات با دقت توسط دستگاه های مناسب و تحت نظارت استادکار ماهر انجام شوند. در نظر داشته باشید که انجام اشتباه یکی از مراحل این عملیات می ‌تواند منجر به آسیب دیدن تاچ ال سی دی گوشی شده و خسارت بیشتری را به همراه داشته باشد. در کل تمامی مراحل تحت نظارت استادکار ماهر و بسته به مدل گوشی بین 2 تا 4 ساعت طول می کشد، یعنی هر زمان که گوشی ال سی دی شکسته خود را به بخش واحد تعمیرات این مرکز تحویل می دهید همان روز نیز تحویل خواهید گرفت.

چرا ترمیم LCD موبایل خدماتی مهم و ضروری محسوب می شود

ال سی دی گوشی های موبایل یک سوم هزینه تمام شده گوشی را در بر می گیرد و هر گونه آسیب و صدمه به آن می تواند هزینه نسبتا زیادی را برای کاربر ایجاد کند. هزینه های تعویض و تعمیر ال سی دی شکسته نیز بسته به نوع گوشی متغیر بوده و بعضا نسبتا بالا است. اما معرفی خدمات و فناوری تعویض گلس با هزینه به مراتب پایین تر از تعویض کل مجموعه ال سی دی توانسته است این بار مالی سنگین را از روی دوش کاربر برداشته و می تواند با صرفه هزینه ای اندک صفحه نمایش گوشی خود را نوسازی و ترمیم کند.

با اینکه کاربران همواره از صفحه نمایش گوشی موبایل خود مراقبت می کنند اما آسیب و شکستگی LCD گوشی های موبایل جزء لاینفک زندگی روزمره با این دستگاه های هوشمند است و از اینرو دریافت خدمات بهینه و مقرون به صرفه ترمیم ال سی دی شکسته می تواند مهم و ضروری محسوب شود.

چرا هزینه تعویض کامل تاچ و ال سی دی شکسته موبایل بالاست؟

گوشی های موبایل امروزی از صفحه نمایش های بزرگی بهره می‌برند که عموما کیفیت عالی هم دارند. صفحه نمایش گوشی های موبایل به دلیل ساختار پیچیده و نقش مهمی که دارند، یکی از گران قیمت ترین قطعات سخت افزاری این گجت ها محسوب می‌شوند. به همین دلیل هزینه تهیه نسخه اورجینال آن ها برای جایگزین کردن در گوشی های موبایل بالاست.

صفحه نمایش اغلب گوشی های مدرن امروزی به دلیل کیفیت عالی که دارند، گران قیمت ترین قطعه سخت افزاری آن ها محسوب می‌شود. این موضوع سبب شده که تعویض کامل تاچ و ال سی دی شکسته گوشی های موبایل هزینه بسیار بالایی را برای کاربر به همراه داشته باشد. هزینه ترمیم ال سی دی گلس شکسته به مراتب از تعویض آن کمتر می باشد و مزیت دیگر تعمیر نمایشگر موبایل این است که ال سی دی اورجینال گوشی خودتان تعمیر شده و از کیفیت آن کاسته نمی شود. هزینه تعویض ال سی دی آیفون به مراتب نسبت به گوشی های دیگر گران تر است. این به خاطر خاص بودن این برند در بازار موبایل است. خرابی ال سی دی گوشی می تواند برای کاربر ناراحت کننده باشد. حق هم دارد چرا که این قطعه گران ترین بخش در گوشی موبایل می باشد.

تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی با کمترین هزینه

اجرت تعویض ال سی دی موبایل چقدر است؟ ایا تا به حال با این چالش روبرو شده اید. در صورتی که صفحه نمایش گوشی موبایل شما به شدت آسیب دیده و امکان تعمیر ندارد و با تعویض گلس نیز مشکل آن رفع نمی شود، به ناچار باید ال سی دی شکسته گوشی خود را تعویض کنید. اما همانطور که در بالا اشاره کردیم، هزینه تعویض صفحه نمایش بالاست و بار مالی نسبتاً سنگینی به کاربر تحمیل می کند. اما نگران نباشید، کوک موبایل و تعمیرکاران حرفه ای این مرکز آماده ارائه بهترین خدمات با کمترین هزینه به شما عزیزیان می باشند. در این مرکز همواره تلاش کرده ایم تا با استفاده از ال سی دی اورجینال گوشی های سامسونگ، اپل یا سایر برند های معتبر بازار، خدمات تعویض ال سی دی شکسته گوشی های موبایل را با کمترین هزینه ممکن و در کوتاه ترین زمان ارائه دهیم.

با توجه به اینکه در کوک موبایل از هیچ واسطه ای استفاده نمی شود و تمام قطعات اصلی بازار به صورت مستقیم تهیه و به دست مشتریان عزیز می رسد، طبیعی است که هزینه تعویض بسیار مقرون به صرفه و کمتر از سایر مراکز می باشد. در صورتی که ال سی دی گوشی موبایل شما با آسیب دیدگی مواجه شده است و نیاز به تعویض ال سی دی دارد می توانید به صورت حضوری به این مرکز مراجعه کنید و یا با شماره تلفن02167319  تماس حاصل فرمایید و خدمات تعویض ال سی دی شکسته گوشی خود را با کمترین قیمت دریافت نمایید.

سوالات متداول در مورد تعمیر و ترمیم ال سی دی موبایل

1- هزینه تعمیر ال سی دی موبایل در بازار چقدر است؟

اگر نیاز به تعمیر ال سی دی گوشی باشد، با توجه به نوع خرابی که در ال سی دی گوشی شما ایجاد شده هزینه تعمیر آن متفاوت خواهد بود. اگر مشکل ال سی دی گوشی فقط با تعویض گلس روی آن برطرف شود، هزینه تعمیر چندان بالا نخواهد بود. اما متاسفانه در اغلب موارد اینطور نیست و خرابی به گونه ‌ای در ال سی دی گوشی رخ می‌ دهد که کاربر ملزم به تعویض کل مجموعه تاچ ال سی دی می ‌شود. در این شرایط هزینه تعمیر بسیار بالا خواهد بود.

2- تعویض ال سی دی شکسته گوشی چقدر طول می کشد؟

به طور متوسط تعویض ال سی دی شکسته گوشی حدود 30 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. این مدت زمان به مدل دستگاه بستگی دارد. در گوشی های با نمایشگر منحنی، این مدت زمان طولانی تر خواهد بود.

3- آیا برای ترمیم ال سی دی شکسته گوشی باید به مراکز تعمیر موبایل مجاز بروم؟

تعمیر ال سی دی شکسته انواع گوشی های موبایل یکی از خدماتی است که شرکت کوک موبایل با ضمانت و بهترین کیفیت ارائه می‌ کند. بنابراین اگر قصد تعویض یا تعمیر ال سی دی گوشی خود را دارید یا فقط می‌ خواهید هزینه کمی را صرف تعویض گلس روی ال سی دی کنید، تعمیر فوق تخصصی ال سی دی شکسته گوشی خود را در شرکت کوک موبایل یکی از مراکز تعمیر مجاز و معتبر تجربه کنید.

4- اگر ال سی دی گوشی موبایل شکست چه کنیم؟

در صورتی که ال سی دی گوشی موبایل شما شکست و با ترک خوردگی ریز تارعنکبوتی مواجه شد، جندین راه حل پیش پای شما وجود دارد اول اینکه می توانید به تعمیرکار مراجعه کنید و از او بخواهید که ال سی دی گوشی شما را تعمیر کند، در صورتی که امکان تعویض گلس وجود داشته باشد، با هزینه کمتری نسبت به تعویض آن صفحه نمایش گوشی خود را نوسازی کنید. راه حل بعدی می توانید گوشی ال سی دی شکسته خود را به تعمیرگاه به فروش برسانید. و در آخر در صورتی که گوشی شما ضمانت دارد و دلیل شکستگی ال سی دی تحت پوشش گارانتی می باشد می توانید با مراجعه به نمایندگی نسبت به تعویض رایگان آن اقدام نمایید.

5- از کجا بدانم که تاچ اسکرین ال سی دی گوشی ام شکسته است؟

علائم شکستگی ال سی دی به شرح زیر است:

  • وجود لکه های رنگی در برخی قسمت های نمایشگر
  • ایجاد خطوط عمودی روی صفحه نمایش
  • عمل نکردن تاچ صفحه
  • تاچ بر اثر فشار شکستگی گلس خود به خود عمل می کند.
  • پرش تصویر روی نمایشگر دیده می شود

6- دلیل تقاضای بالای ترمیم و تعمیر ال سی دی شکسته گوشی های موبایل چیست؟

تقاضا برای ترمیم ال سی دی شکسته گوشی های موبایل بسیار بالاست و طبق آمار این تعمیر رایج ترین تعمیری است که روی گوشی های موبایل انجام می‌ شود. اما دلیل این مسئله چیست؟ آیا کیفیت پایین تاچ ال سی دی گوشی ها دلیل این امر است؟ در پاسخ باید بگوییم که خیر دلیل تقاضای زیاد تعمیر ال سی دی گوشی های موبایل ارتباطی به کیفیت پایین ال سی دی آن ها ندارد، بلکه بیشتر با سهل انگاری کاربران مرتبط است!

7- چگونه می توانم از گسترش ترک و شکستگی روی ال سی دی گوشی جلوگیری کنم؟

برای جلوگیری از گسترش و زیاد شدن ترک های تار عنکبوتی روی ال سی دی گوشی و در نهایت پیشگیری از آسیب بیشتر، می توانید یک لایه چسب پهن روی گوشی بیندازد. در این مواقع توصیه می کنیم گوشی را خاموش کنید و هرگز روی صفحه گوشی فشار وارد نکنید.

8- تعویض گلس ال سی دی شکسته گوشی بجای تعویض کل صفحه نمایش چه مزیتی دارد؟

اولین مزیت تعویض گلس در گوشی های موبایل شاید حفظ اصالت و فابریک بودن صفحه نمایش گوشی باشد. وقتی که ال سی دی به طور کامل تعویض شود، دیگر قطعه فابریک کارخانه سازنده پیدا نخواهید کرد تا روی گوشی نصب کنید. مزیت دوم می تواند به کاهش هزینه های تعمیر و نوسازی صفحه نمایش اشاره کرد. ال سی دی حدود یک سوم قیمت هر گوشی است که در صورت تعویض، به کاربر هزینه بالایی تحمیل می شود.

9- آیا می توانم ال سی دی شکسته گوشی ام را تعمیر کنم؟

سقوط از ارتفاع و شکستن ال سی دی گوشی دلیل بر این نیست که گوشی گران قیمت خود را کنار بگذارید. با گذشت زمان ممکن است ال سی دی گوشی شکسته و خراب شود، خوشبختانه امکان تعمیر ال سی دی شکسته گوشی وجود دارد و با مراجعه به یکی از مراکز تعمیر معتبر، براحتی می توانید ال سی دی معیوب را تعویض نمایید.

10- آیا خودم می توانم ال سی دی شکسته گوشی ام را تعویض کنم؟

ما در سایت کوک موبایل بخشی به اسم تعمیرات موبایل داریم که برای هر گوشی دسته بندی های جداگانه در نظر گرفته شده است و در آنجا نحوه تعویض تعمیر ال سی دی شکسته آموزش داده شده است، اگر کمی فنی باشید می توانید با پیروی دقیق از دستورالعمل های شرح داده شده، براحتی ال سی دی شکسته گوشی خود را تعمیر کنید.

11- آیا ال سی دی شکسته گوشی موبایل خطرناک است

وقتی که ترک های تارعنکبوتی روی صفحه نمایش گسترش پیدا می کنند، جیوه های های موجود در ال سی دی شروع به تبخیر می کنند. با دست کشیدن روی این ال سی دی ممکن است پوست کاربر دچار صدمات آلرژیک شود و دچار خارش شدید گردد.

12- چه چیزی باعث شکسته شدن ال سی دی گوشی می شود؟

ال سی دی گوشی به ضربه مکانیکی و حرارت بسیار حساس است، چرا که فشار ممکن است سیال موجود در بین صفحات صفحه نمایش را فشرده کند و همین باعث آسیب به صفحه شود. حرارت بیش از حد ممکن است ویژگی های فیزیکی سیال را تغییر دهد و همین به بخش هایی از ال سی دی آسیب وارد کند و لکه های رنگی و سیاه روی صفحه دیده شود.

13- آیا نوسازی و تعویض گلس ال سی دی شکسته روی کیفیت گوشی تاثیر می گذارد؟

تعویض گلس ال سی دی شکسته و یا تعویض صفحه نمایش در صورتی که با قطعه اصلی و اورجینال خود گوشی و البته توسط تعمیرکاران ماهر و متخصص انجام شود، نه تنها روی کیفیت گوشی شما تاثیر بدی ندارد بلکه باعث نوسازی آن می شود. البته در تعویض ال سی دی می توان گفت که از دست دادن صفحه نمایش فابریک خود گوشی می تواند مهمترین آسیب وارده به گوشی شما باشد. اما در برخی از گوشی های آیفون که قطعه معیوب با ال سی دی اورجینال و باز شده از روی گوشی خراب و مرجوعی تعویض می شود این نگرانی دیگر وجود ندارد. کوک موبایل در تعمیرات آیفون خود همواره از قطعات اصلی و باز شده از روی گوشی استفاده می کند.

کوک موبایل در رسانه ملی