تعویض گلس ال سی دی موبایل

تعویض گلس ال سی دی گوشی و یا ترمیم شیشه شکسته موبایل فناوری جدید و یکی از خدمات تخصصی و مقرون به صرفه است که در کوک موبایل انجام می شود. در این فرایند، تکه های شکسته گلس، با دقت از روی تاچ ال سی دی گوشی برداشته می شود و با یک گلس اورجینال جایگزین می شود. برای این کار، تعمیرکار ماهر از ابزارهای تعمیرات موبایل پیشرفته استفاده می کند.

پروسه تعویض گلس گوشی های سامسونگ و آیفون و سایر برندهای پر فروش در بازار، به یک شکل انجام می شود، هزینه آن پایین است و در کمتر از 2 ساعت انجام می شود. در ادامه با کوک موبایل همراه باشید تا در مورد شرایط و ارائه خدمات تعویض گلس LCD شکسته گوشی های موبایل، بیشتر صحبت کنیم..

گلس ال سی دی گوشی موبایل چیست؟

گلس لایه شیشه، نازک و نسبتاً مقاوم است که در کارخانه روی ال سی دی گوشی های موبایل پرس می شود و کار محافظت از تاچ ال سی دی را بر عهده دارد. رویی ترین لایه ال سی دی را گلس می نامند، اما این قطعه نباید با لایه پلیمری که فروشندگان لوازم جانبی آن را برای محافظت بیشتر از نمایشگر گوشی پیشنهاد می کنند و براحتی روی پنل جلو گوشی می چسبانند، اشتباه گرفته شود، در زیر به این موضوع خواهیم پرداخت.

تولید کنندگان برند های معتبر گوشی های هوشمند مثل اپل و سامسونگ برای محافظت از ال سی دی گوشی های خود مخصوصاً در مدل های پرچمدار و با برچسب قیمت بالا خود از گلس های مقاوم استفاده می کنند. این شرکت ها، گلس های مورد نیاز خود را که از درجات استحکام متنوع و با نام های مختلفی برخوردار هستند، از سازندگان گلس معتبر همچون کورنینگ، آساهی، میتسوبیشی و غیره خریداری می کنند. معمولاً هر چقدر گوشی های گران قیمت تر باشد، ال سی دی آن نیز قیمتی تر است، پس محافظت از آن باید با گلس های مستحکم تر صورت گیرد.

برای مثال شرکت کورنینگ از گلس های گوریلا 6 خود روی گوشی های پرچمدار همچون گوشی موبایل گلکسی S20 خود استفاده کرده است که بسیار مقاوم است و در برابر آسیب های ناشی از سقوط از ارتفاع، مقاومت بسیار بالایی دارد. این گلس با فناوری های پیشرفته در کارخانه ساخت روی ال سی دی گوشی اس 20 سامسونگ نصب می شود و به خوبی نمایشگر این دستگاه را در برابر آسیب های ناشی از ضربه و برخورد با اشیاء سخت محافظت می کند.

مفهوم تعویض گلس گوشی به چه معناست؟

اکنون که فرق بین گلس ال سی دی و محافظ گلس را متوجه شدید می خواهیم به مفهوم تعمیر گلس گوشی و یا تعویض گلس بپردازیم. وقتی تعمیرکاری در مورد تعویض گلس و شرایط آن با شما صحبت می کند، منظورش تعویض محافظ گلس نیست بلکه از فرایندی صحبت می کند که در آن تکه های شکسته و به هم چسبیده تار عنکبوتی گلس  گوشی موبایل از روی تاچ ال سی دی جدا شده و با یک لایه گلس اورجینال موجود در بازار تعویض می گردد. تعویض گلس یکی از عملیات شایع در حوزه تعمیر گلس شکسته است که در آن برای جداسازی و نصب و پرس گلس جدید از دستگاه های مجهز و مواد درجه یک همچون چسب OCA و گلس اصلی استفاده می شود. این خدمات با هزینه بسیار کمتری نسبت تعویض کل صفحه نمایش انجام می شود و از این بابت بسیار مقرون به صرفه می باشد.

شرایط تعویض گلس شکسته و تعمیر ال سی دی گوشی موبایل

تعویض گلس LCD تلفن های همراه با شرایط خاص خود همراه است. دو شرط اصلی تعویض گلس و ترمیم ال سی دی شکسته گوشی های موبایل یکی سالم بودن ال سی دی و دیگری اطمینان از عملکرد صحیح تاچ می باشد.

ال سی دی یا همان صفحه نمایش گوشی های موبایل ممکن است به دو حالت مختلف دچار شکستگی شود. در حالت اول بعد از ضربه ‌ای که به ال سی دی وارد شده و ترک خوردگی ایجاد می ‌شود، تاچ و ال سی دی دستگاه به طور کامل از کار می‌ افتد. این بدان معناست که صفحه نمایش گوشی یا خاموش می شود و لکه های تیره و یا بنفش رنگ در برخی از قسمت های آن مشاهده می شود یا در قبال دستورات لمسی شما هیچ عکس ‌العملی نشان نمی دهد. در این شرایط برای تعمیر ال سی دی آسیب دیده خود، ملزم به تعویض کل مجموعه تاچ و ال سی دی گوشی خواهید بود که متاسفانه یکی از تعمیرات پر هزینه گوشی های موبایل محسوب می ‌شود.

اما در حالت دوم ممکن است ضربه‌ای که به گوشی وارد شده فقط شیشه یا گلس روی ال سی دی را تخریب کند و به تاچ و لایه های زیرین گلس آسیبی وارد نشود. در این شرایط علیرغم اینکه روی صفحه نمایش گوشی شکستگی و ترک خوردگی تارعنکبوتی و به هم چسبیده به وجود می ‌آید، ال سی دی دستگاه به خوبی کار می کند و هیچ مشکلی برای نمایش تصاویر و محتوای آن نخواهد داشت، همچنین دستورات لمسی کاربر را هم بدون مشکل اجرا می‌ کند. در این حالت با تعویض گلس شکسته LCD بدون اینکه بخواهید مجموعه صفحه نمایش گوشی را تعویض کنید با صرفه هزینه بسیار کمتری، ال سی دی شکسته گوشی خود را نوسازی کنید.

گلس ال سی دی شکسته گو

فرایند تعویض گلس شکسته گوشی های موبایل

فرایند تعویض گلس ال سی دی موبایل جزء تعمیرات سخت و پیچیده است که علاوه بر نیاز داشتن به تجهیزات پیشرفته و مدرن به دقت و مهارت استادکار تعویض گلس نیاز می باشد. در پروسه تعویض گلس هر گونه بی دقتی و اشتباه می تواند با صدمه به تاچ ال سی دی و وارد کردن خسارت جبران ناپذیر به کاربر همراه شود. مراحل انجام عملیات تعویض گلس صفحه نمایش گوشی های آیفون و سامسونگ و سایر برندهای گوشی های موبایل به شرح زیر می باشد.

ابتدا پس از بررسی های دقیق از میزان آسیب و شکستگی روی ال سی دی، تعمیرکار از صحت عملکرد تاچ و سلامت ال سی دی اطمینان حاصل می کند. سپس با باز کردن نمایشگر از روی قاب گوشی، کار خود را با جداسازی تکه های شکسته و به هم چسبیده شیشه روی LCD شروع می کند. برای جداسازی از دستگاه مخصوص جداساز گلس مثل سپراتور و جدا کننده گلس SUNSHINE S-918K که از ابزار تعمیرات موبایل به  شمار می رود، استفاده می شود، ال سی دی روی صفحه حرارتی این دستگاه قرار می گیرد، و پس از کمی حرارت وقتی که چسب زیر گلس شل شد، با استفاده از سیم لاکی با دقت و مهارت لایه شیشه ای را از روی تاچ جدا می کند. در مرحله بعد پس از برداشتن بقایای چسب و تمیزکاری سطح ال سی دی، یک لایه چسب درجه یک OCA روی ال سی دی بوسیله غلطک مخصوص پهن می شود و شرایط برای نصب گلس اورجینال جدید مهیا می گردد. اکنون گلس با استفاده از دستگاه گلس زن موبایل به صورت تراز و دقیق روی ال سی دی انداخته می شود برای پرس شدن و حباب زدایی داخل دستگاه لمینت قرار داده می شود. کمتر از یک دقیقه بعد ال سی دی بیرون آورده شده و برای پرداخت نهایی و حذف حتی ریزترین حباب های زیر گلس داخل دستگاه اتوکلاو قرار داده می شود و در نهایت آماده نصب روی قاب گوشی و تحویل به مشتری است. اکنون ال سی دی گوشی نوسازی شده و به شرایط سابق خود باز خواهد گشت.

ال سی دی شکسته گوشی موبایل

تعویض گلس ال سی دی گوشی چقدر زمان می ‌برد؟

با توجه به میزان حساسیتی که در فرایند تعویض گلس LCD گوشی های موبایل وجود دارد و همچنین استفاده از چندین دستگاه پیشرفته و متنوع برای جداسازی گلس، استفاده از مواد و نصب گلس جدید، حباب زدایی و پرداخت نهایی که تمامی اینها باید با دقت زیادی انجام شوند، طبیعی است که صفر تا صد تعویض گلس کمی زمان بر باشد. بنابراین برای تعویض گلس LCD گوشی خود قاعدتاً باید کمی صبور باشید و اجازه دهید تا این خدمات با دقت توسط دستگاه های مناسب و تحت نظارت استادکار ماهر انجام شوند. در نظر داشته باشید که انجام اشتباه یکی از مراحل تعویض گلس می ‌تواند منجر به آسیب دیدن تاچ ال سی دی گوشی شده و خسارت بیشتری را به همراه داشته باشد. در کل تمامی مراحل تحت نظارت استادکار ماهر و بسته به مدل گوشی بین 2 تا 4 ساعت طول می کشد، یعنی هر زمان که گوشی ال سی دی شکسته خود را به بخش واحد تعمیرات این مرکز تحویل می دهید همان روز نیز تحویل خواهید گرفت.

چرا تعویض گلس LCD موبایل خدماتی مهم و ضروری محسوب می شود

ال سی دی گوشی های موبایل یک سوم هزینه تمام شده گوشی را در بر می گیرد و هر گونه آسیب و صدمه به آن می تواند هزینه نسبتا زیادی را برای کاربر ایجاد کند. هزینه های تعویض و تعمیر ال سی دی شکسته نیز بسته به نوع گوشی متغیر بوده و بعضا نسبتا بالا است. اما معرفی خدمات و فناوری تعویض گلس با هزینه به مراتب پایین تر از تعویض کل مجموعه ال سی دی توانسته است این بار مالی سنگین را از روی دوش کاربر برداشته و می تواند با صرفه هزینه ای اندک صفحه نمایش گوشی خود را نوسازی و ترمیم کند.

با اینکه کاربران همواره از صفحه نمایش گوشی موبایل خود مراقبت می کنند اما آسیب و شکستگی گلس LCD گوشی های موبایل جزء لاینفک زندگی روزمره با این دستگاه های هوشمند است و از اینرو دریافت خدمات بهینه و مقرون به صرفه تعویض گلس ال سی دی شکسته می تواند مهم و ضروری محسوب شود.

چرا هزینه تعویض کامل تاچ و ال سی دی شکسته موبایل بالاست؟

گوشی های موبایل امروزی از صفحه نمایش های بزرگی بهره می‌برند که عموما کیفیت عالی هم دارند. صفحه نمایش گوشی های موبایل به دلیل ساختار پیچیده و نقش مهمی که دارند، یکی از گران قیمت ترین قطعات سخت افزاری این گجت ها محسوب می‌شوند. به همین دلیل هزینه تهیه نسخه اورجینال آن ها برای جایگزین کردن در گوشی های موبایل بالاست.

صفحه نمایش اغلب گوشی های مدرن امروزی به دلیل کیفیت عالی که دارند، گران قیمت ترین قطعه سخت افزاری آن ها محسوب می‌شود. این موضوع سبب شده که تعویض کامل تاچ و ال سی دی شکسته گوشی های موبایل هزینه بسیار بالایی را برای کاربر به همراه داشته باشد. برای اطلاعات از قیمت ال سی دی گوشی به سایت رسمی کوک موبایل مراجعه کنید.

هزینه تعمیر ال سی دی گلس شکسته به مراتب از تعویض آن کمتر می باشد و مزیت دیگر تعمیر ال سی دی موبایل این است که ال سی دی اورجینال گوشی خودتان تعمیر شده و از کیفیت آن کاسته نمی شود. تعویض گلس ال سی دی ها با مجهزترین دستگاه های موجود در دنیا (دستگاه لمینت) و چسب OCA انجام می شود و پس از تعمیر ال سی دی موبایل به کیفیت اولیه خود باز می گردد.

تعویض ال سی دی شکسته گوشی با کمترین هزینه

در صورتی که صفحه نمایش گوشی موبایل شما به شدت آسیب دیده و امکان تعمیر ندارد و با تعویض گلس نیز مشکل آن رفع نمی شود، به ناچار باید ال سی دی شکسته گوشی خود را تعویض کنید. اما همانطور که در بالا اشاره کردیم، هزینه تعویض صفحه نمایش بالاست و هزینه نسبتاً سنگینی به کاربر تحمیل می کند. اما نگران نباشید، کوک موبایل و تعمیرکاران حرفه ای این مرکز آماده ارائه بهترین خدمات با کمترین هزینه به شما عزیزیان می باشند. در این مرکز همواره تلاش کرده ایم تا با استفاده از ال سی دی اورجینال گوشی های سامسونگ، اپل یا سایر برند های معتبر بازار، خدمات تعویض ال سی دی شکسته گوشی های موبایل را با کمترین هزینه ممکن و در کوتاه ترین زمان ارائه دهیم.

با توجه به اینکه در کوک موبایل از هیچ واسطه ای استفاده نمی شود و تمام قطعات اصلی بازار به صورت مستقیم تهیه و به دست مشتریان عزیز می رسد، طبیعی است که هزینه تعویض بسیار مقرون به صرفه و کمتر از سایر مراکز می باشد و البته هزینه های تعویض و اجرت تعمیر کاران ما نیز پایین است و بر رضایت کامل مشتری تاکید داریم. در صورتی که ال سی دی گوشی موبایل شما با آسیب دیدگی مواجه شده است و نیاز به تعویض ال سی دی دارد می توانید به صورت حضوری به این مرکز مراجعه کنید و یا با شماره تلفن 02167319 تماس حاصل فرمایید و خدمات تعویض ال سی دی گوشی خود را با کمترین قیمت دریافت نمایید.

تعویض گلس ال سی دی گوشی به صورت تضمینی در تهران

واحد تعویض گلس کوک موبایل به عنوان یکی از مراکز تعویض گلس گوشی در تهران متشکل از تعمیرکاران حرفه ای و با سابقه بالا در امر ترمیم ال سی دی شکسته گوشی های موبایل از مهارت و دانش کافی برخوردار هستند و از بهترین تجهیزات و دستگاه های مدرن استفاده می کنند. این تضمین به شما داده می شود که هیچ گونه مشکلی و یا آسیب به تاچ ال سی دی شما وارد نخواهد شد و گوشی شما با کمترین هزینه و قیمت ممکن، مثل روز اول نوسازی خواهد شد.

سوالات متداول در مورد تعویض گلس و تعمیر ال سی دی موبایل

1- آیا می توانم ال سی دی شکسته گوشی ام را تعمیر کنم؟

سقوط از ارتفاع و شکستن ال سی دی گوشی دلیل بر این نیست که گوشی گران قیمت خود را کنار بگذارید. با گذشت زمان ممکن است ال سی دی گوشی شکسته و خراب شود، خوشبختانه امکان تعمیر ال سی دی شکسته گوشی وجود دارد و با مراجعه به یکی از مراکز تعمیر معتبر، براحتی می توانید ال سی دی معیوب را تعویض نمایید.

2- از کجا بدانم که تاچ اسکرین ال سی دی گوشی ام شکسته است؟

علائم شکستگی ال سی دی به شرح زیر است:

  • وجود لکه های رنگی در برخی قسمت های نمایشگر
  • ایجاد خطوط عمودی روی صفحه نمایش
  • عمل نکردن تاچ صفحه
  • تاچ بر اثر فشار شکستگی گلس خود به خود عمل می کند.
  • پرش تصویر روی نمایشگر دیده می شود

3- آیا خودم می توانم ال سی دی شکسته گوشی ام را تعویض کنم؟

ما در سایت کوک موبایل بخشی به اسم تعمیرات موبایل داریم که برای هر گوشی دسته بندی های جداگانه در نظر گرفته شده است و در آنجا نحوه تعویض تعمیر ال سی دی شکسته آموزش داده شده است، اگر کمی فنی باشید می توانید با پیروی دقیق از دستورالعمل های شرح داده شده، براحتی ال سی دی شکسته گوشی خود را تعمیر کنید.

4- هزینه تعویض ال سی دی شکسته در بازار چقدر است؟

اگر نیاز به تعمیر ال سی دی گوشی باشد، با توجه به نوع خرابی که در ال سی دی گوشی شما ایجاد شده هزینه تعمیر آن متفاوت خواهد بود. اگر مشکل ال سی دی گوشی فقط با تعویض گلس روی آن برطرف شود، هزینه تعمیر چندان بالا نخواهد بود. اما متاسفانه در اغلب موارد اینطور نیست و خرابی به گونه ‌ای در ال سی دی گوشی رخ می‌ دهد که کاربر ملزم به تعویض کل مجموعه تاچ ال سی دی می ‌شود. در این شرایط هزینه تعمیر بسیار بالا خواهد بود.

5- آیا ال سی دی شکسته گوشی موبایل خطرناک است

وقتی که ترک های تارعنکبوتی روی صفحه نمایش گسترش پیدا می کنند، جیوه های های موجود در ال سی دی شروع به تبخیر می کنند. با دست کشیدن روی این ال سی دی ممکن است پوست کاربر دچار صدمات آلرژیک شود و دچار خارش شدید گردد.

6- چه چیزی باعث شکسته شدن ال سی دی گوشی می شود؟

ال سی دی گوشی به ضربه مکانیکی و حرارت بسیار حساس است، چرا که فشار ممکن است سیال موجود در بین صفحات صفحه نمایش را فشرده کند و همین باعث آسیب به صفحه شود. حرارت بیش از حد ممکن است ویژگی های فیزیکی سیال را تغییر دهد و همین به بخش هایی از ال سی دی آسیب وارد کند و لکه های رنگی و سیاه روی صفحه دیده شود.

7- تعویض ال سی دی شکسته گوشی چقدر طول می کشد؟

به طور متوسط تعویض ال سی دی شکسته گوشی حدود 30 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. این مدت زمان به مدل دستگاه بستگی دارد. در گوشی های با نمایشگر منحنی، این مدت زمان طولانی تر خواهد بود.

8- چگونه می توانم از گسترش ترک و شکستگی روی ال سی دی گوشی جلوگیری کنم؟

برای جلوگیری از گسترش و زیاد شدن ترک های تار عنکبوتی روی ال سی دی گوشی و در نهایت پیشگیری از آسیب بیشتر، می توانید یک لایه چسب پهن روی گوشی بیندازد. در این مواقع توصیه می کنیم گوشی را خاموش کنید و هرگز روی صفحه گوشی فشار وارد نکنید.

9- دلیل تقاضای بالای تعمیر ال سی دی شکسته گوشی های موبایل چیست؟

تقاضا برای تعمیر ال سی دی شکسته گوشی های موبایل بسیار بالاست و طبق آمار این تعمیر رایج ترین تعمیری است که روی گوشی های موبایل انجام می‌ شود. اما دلیل این مسئله چیست؟ آیا کیفیت پایین تاچ ال سی دی گوشی ها دلیل این امر است؟ در پاسخ باید بگوییم که خیر دلیل تقاضای زیاد تعمیر ال سی دی گوشی های موبایل ارتباطی به کیفیت پایین ال سی دی آن ها ندارد، بلکه بیشتر با سهل انگاری کاربران مرتبط است!

10- آیا برای تعمیر ال سی دی شکسته گوشی باید به مراکز تعمیر موبایل مجاز بروم؟

تعمیر ال سی دی شکسته انواع گوشی های موبایل یکی از خدماتی است که شرکت کوک موبایل با ضمانت و بهترین کیفیت ارائه می‌ کند. بنابراین اگر قصد تعویض یا تعمیر ال سی دی گوشی خود را دارید یا فقط می‌ خواهید هزینه کمی را صرف تعویض گلس روی ال سی دی کنید، تعمیر فوق تخصصی ال سی دی شکسته گوشی خود را در شرکت کوک موبایل یکی از مراکز تعمیر مجاز و معتبر تجربه کنید.

11- اگر ال سی دی گوشی موبایل شکست چه کنیم؟

در صورتی که ال سی دی گوشی موبایل شما شکست و با ترک خوردگی ریز تارعنکبوتی مواجه شد، جندین راه حل پیش پای شما وجود دارد اول اینکه می توانید به تعمیرکار مراجعه کنید و از او بخواهید که ال سی دی گوشی شما را تعمیر کند، در صورتی که امکان تعویض گلس وجود داشته باشد، با هزینه کمتری نسبت به تعویض آن صفحه نمایش گوشی خود را نوسازی کنید. راه حل بعدی می توانید گوشی ال سی دی شکسته خود را به تعمیرگاه به فروش برسانید. و در آخر در صورتی که گوشی شما ضمانت دارد و دلیل شکستگی ال سی دی تحت پوشش گارانتی می باشد می توانید با مراجعه به نمایندگی نسبت به تعویض رایگان آن اقدام نمایید.

12- آیا نوسازی و تعویض گلس ال سی دی شکسته روی کیفیت گوشی تاثیر می گذارد؟

تعویض گلس ال سی دی شکسته و یا تعویض صفحه نمایش در صورتی که با قطعه اصلی و اورجینال خود گوشی و البته توسط تعمیرکاران ماهر و متخصص انجام شود، نه تنها روی کیفیت گوشی شما تاثیر بدی ندارد بلکه باعث نوسازی آن می شود. البته در تعویض ال سی دی می توان گفت که از دست دادن صفحه نمایش فابریک خود گوشی می تواند مهمترین آسیب وارده به گوشی شما باشد. اما در برخی از گوشی های آیفون که قطعه معیوب با ال سی دی اورجینال و باز شده از روی گوشی خراب و مرجوعی تعویض می شود این نگرانی دیگر وجود ندارد. کوک موبایل در تعمیرات آیفون خود همواره از قطعات اصلی و باز شده از روی گوشی استفاده می کند.

13- تعویض گلس ال سی دی شکسته گوشی بجای تعویض کل صفحه نمایش چه مزیتی دارد؟

اولین مزیت تعویض گلس در گوشی های موبایل شاید حفظ اصالت و فابریک بودن صفحه نمایش گوشی باشد. وقتی که ال سی دی به طور کامل تعویض شود، دیگر قطعه فابریک کارخانه سازنده پیدا نخواهید کرد تا روی گوشی نصب کنید. مزیت دوم می تواند به کاهش هزینه های تعمیر و نوسازی صفحه نمایش اشاره کرد. ال سی دی حدود یک سوم قیمت هر گوشی است که در صورت تعویض، به کاربر هزینه بالایی تحمیل می شود.

کوک موبایل در رسانه ملی