ترمیم ال سی دی شکسته گوشی

ال سی دی یا همان صفحه نمایش گوشی های موبایل ممکن است به دو حالت مختلف دچار شکستگی شود. در حالت نخست بعد از ضربه‌ای که به ال سی دی وارد شده و شکستگی که ایجاد می‌شود، تاچ یا ال سی دی دستگاه کاملا از کار می‌افتند. این موضوع بدان معناست که صفحه نمایش گوشی چیزی نشان نمی‌دهد یا اگر هم نشان دهد، در قبال دستورات لمسی شما هیچ عکس‌العملی ارائه نمی‌کند. در این شرایط شما برای تعمیر ال سی دی شکسته گوشی ملزم به تعویض کل مجموعه تاچ و ال سی دی خواهید شد که متاسفانه یکی از تعمیرات پر هزینه گوشی های موبایل محسوب می‌شود.

اما در حالت دوم ممکن است ضربه‌ای که به گوشی وارد شده فقط شیشه یا اصطلاحا گلس روی ال سی دی را بشکند و به خود ال سی دی و تاچ دستگاه آسیبی وارد نشود. در این شرایط علیرغم اینکه روی صفحه نمایش گوشی شکستگی و ترک هایی به وجود می‌آید، ال سی دی دستگاه هیچ مشکلی برای ارائه محتوای لازم نخواهد داشت و دستورات لمسی کاربر را هم بدون مشکل اجرا می‌کند. در اینگونه موارد می‌توان تعمیر ال سی دی شکسته گوشی را فقط با تعویض گلس روی LCD انجام داد و بدین ترتیب از تعویض کل مجموعه تاچ و ال سی دی ممانعت به عمل آورد. اگر بتوان این کار را انجام داد، هزینه تعمیر ال سی دی شکسته گوشی به شدت کاهش پیدا می‌کند.

تعمیر ال سی دی گلس شکسته

از کجا بفهمیم تاچ شکسته یا ال سی دی:

در مورد نحوه تشخیص تاچ ال سی دی شکسته، همانطور که پیشتر توضیح داده شد اگر تصویر ال سی دی آسیب دیده باشد و شما تصویر را بصورت کامل نتوانید مشاهده نمایید و یا اینکه قسمتی از تصویر سیاه شده باشد، که اصطلاحاً به آن پیکسل سوخته می گویند. متاسفانه راه حلی برای ترمیم ال سی دی شکسته گوشی وجود ندارد ولی اگر تصویر ال سی دی سالم باشد و تاچ بصورت کاملاً طبیعی فارغ از شکستگی کار کند می توان با استفاده از دستگاه تعمیر ال سی دی و یا همان دستگاه تعویض گلس شیشه ی روی ال سی دی را تعویض نمود.

نکته: در بعضی از برندها مثل هواوی، سونی، نوکیا، ال جی و شیائومی گلس و تاچ گوشی بهم چسبیده می باشد، حتی اگر تاچ هم کار نکند بازهم امکان تعمیر وجود دارد و بجای تعویض شیشه تک، تاچ و گلس باهم تعویض می شود. برای استعلام موجودی تاچ شکسته گوشی خود با ما در تماس باشید.

دستگاه تعویض گلس:

دستگاه تعویض گلس یا همان دستگاه تعمیر ال سی دی از اجزا مختلفی تشکیل شده است که اولین دستگاه که برای تعویض گلس نیاز است جداکننده یای است که مثل اتو حرارت داده تا چسب oca بین تاچ و ال سی دی گرم شده و بعد بوسیله ی سیم جدا کننده شیشه را از ال سی دی موبایل جدا می نماییم. پس از آن ال سی دی را در دستگاهی است که وظیف ی لمینت و وکیوم کردن ال سی دی را به عهده دارد قرار داده و  پس از اتمام این فرآیند باید ال سی دی در دستگاه حباب گیر قرار بگیرد تا حباب های بین گلس و تاچ و ال سی دی بصورت کامل ازبین برود.لازم به ذکر است که دستگاه تعویض گلس بصورت all in one نیز موجود می باشد.

برای خرید دستگاه های تعویض گلس با کارشناسان کوک موبایل در تماس باشید.

می توانید همه ی دستگاه هایی که در بالا معرفی شده اند را در فیلم تعویض گلس آیفون 6s مشاهده نمایید.

چرا هزینه تعویض کامل تاچ و ال سی دی شکسته موبایل بالاست؟

گوشی های موبایل امروزی از صفحه نمایش های بزرگی بهره می‌برند که عموما کیفیت عالی هم دارند. صفحه نمایش گوشی های موبایل به دلیل ساختار پیچیده و نقش مهمی که دارند، یکی از گران قیمت ترین قطعات سخت افزاری این گجت ها محسوب می‌شوند. به همین دلیل هزینه تهیه نسخه اورجینال آن ها برای جایگزین کردن در گوشی های موبایل بالاست. صفحه نمایش اغلب گوشی های مدرن امروزی به دلیل کیفیت عالی که دارند، گران قیمت ترین قطعه سخت افزاری آن ها محسوب می‌شود. این موضوع سبب شده که تعویض کامل تاچ و ال سی دی شکسته گوشی های موبایل هزینه بسیار بالایی را برای کاربر به همراه داشته باشد. برای اطلاعات از قیمت ال سی دی گوشی به سایت رسمی کوک موبایل مراجعه کنید.

هزینه تعمیر ال سی دی گلس شکسته به مراتب از تعویض آن کمتر می باشد و مزیت دیگر تعمیر ال سی دی موبایل این است که ال سی دی اورجینال گوشی خودتان تعمیر شده و از کیفیت آن کاسته نمی شود. تعویض گلس ال سی دی ها با مجهزترین دستگاه های موجود در دنیا (دستگاه لمینت) و چسب OCA انجام می شود و پس از تعمیر ال سی دی موبایل به کیفیت اولیه خود باز می گردد.

تعمیر ال سی دی گلس شکسته

کلام آخر

بنابراین تعمیر ال سی دی شکسته گوشی در شرایط خاص می‌تواند با هزینه خیلی کمی هم انجام شود. این شرایط خاص مربوط به زمانی می‌شود که فقط گلس روی ال سی دی گوشی دچار شکستگی شده باشد و خود ال سی دی و تاچ موبایل دچار مشکل نشوند. در این حالت با تعویض گلس روی ال سی دی و صرف هزینه‌ای ناچیز در مقایسه با تعویض کل تاچ ال سی دی دستگاه مشکل برطرف می‌شود.

کوک موبایل در رسانه ملی

سوالات متداول در مورد تعمیر ال سی دی شکسته

1- آیا می توانم ال سی دی شکسته گوشی ام را تعمیر کنم؟

سقوط از ارتفاع و شکستن ال سی دی گوشی دلیل بر این نیست که گوشی گران قیمت خود را کنار بگذارید. با گذشت زمان ممکن است ال سی دی گوشی شکسته و خراب شود، خوشبختانه امکان تعمیر ال سی دی شکسته گوشی وجود دارد و با مراجعه به یکی از مراکز تعمیر معتبر، براحتی می توانید ال سی دی معیوب را تعویض نمایید.

2- از کجا بدانم که تاچ اسکرین ال سی دی گوشی ام شکسته است؟

علائم شکستگی ال سی دی به ضرح زیر است:
  • وجود لکه های رنگی در برخی قسمت های نمایشگر
  • ایجاد خطوط عمودی روی صفحه نمایش
  • عمل نکردن تاچ صفحه
  • تاچ بر اثر فشار شکستگی گلس خود به خود عمل می کند.
  • پرش تصویر روی نمایشگر دیده می شود

3- آیا خودم می توانم ال سی دی شکسته گوشی ام را تعویض کنم؟

ما در سایت کوک موبایل بخشی به اسم تعمیرات موبایل داریم که برای هر گوشی دسته بندی های جداگانه در نظر گرفته شده است و در آنجا نحوه تعویض تعمیر ال سی دی شکسته آموزش داده شده است، اگر کمی فنی باشید می توانید با پیروی دقیق از دستورالعمل های شرح داده شده، براحتی ال سی دی شکسته گوشی خود را تعمیر کنید.

4- هزینه تعویض ال سی دی شکسته در بازار چقدر است؟

اگر نیاز به تعمیر ال سی دی گوشی باشد، با توجه به نوع خرابی که در ال سی دی گوشی شما ایجاد شده هزینه تعمیر آن متفاوت خواهد بود. اگر مشکل ال سی دی گوشی فقط با تعویض گلس روی آن برطرف شود، هزینه تعمیر چندان بالا نخواهد بود. اما متاسفانه در اغلب موارد اینطور نیست و خرابی به گونه ‌ای در ال سی دی گوشی رخ می‌ دهد که کاربر ملزم به تعویض کل مجموعه تاچ ال سی دی می ‌شود. در این شرایط هزینه تعمیر بسیار بالا خواهد بود.

5- آیا ال سی دی شکسته گوشی موبایل خطرناک است

وقتی که ترک های تارعنکبوتی روی صفحه نمایش گسترش پیدا می کنند، جیوه های های موجود در ال سی دی شروع به تبخیر می کنند. با دست کشیدن روی این ال سی دی ممکن است پوست کاربر دچار صدمات آلرژیک شود و دچار خارش شدید گردد.

6- چه چیزی باعث شکسته شدن ال سی دی گوشی می شود؟

ال سی دی گوشی به ضربه مکانیکی و حرارت بسیار حساس است، چرا که فشار ممکن است سیال موجود در بین صفحات صفحه نمایش را فشرده کند و همین باعث آسیب به صفحه شود. حرارت بیش از حد ممکن است ویژگی های فیزیکی سیال را تغییر دهد و همین به بخش هایی از ال سی دی آسیب وارد کند و لکه های رنگی و سیاه روی صفحه دیده شود.

7- تعویض ال سی دی شکسته گوشی چقدر طول می کشد؟

به طور متوسط تعویض ال سی دی شکسته گوشی حدود 30 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. این مدت زمان به مدل دستگاه بستگی دارد. در گوشی های با نمایشگر منحنی، این مدت زمان طولانی تر خواهد بود.

8- چگونه می توانم از گسترش ترک و شکستگی روی ال سی دی گوشی جلوگیری کنم؟

برای جلوگیری از گسترش و زیاد شدن ترک های تار عنکبوتی روی ال سی دی گوشی و در نهایت پیشگیری از آسیب بیشتر، می توانید یک لایه چسب پهن روی گوشی بیندازد. در این مواقع توصیه می کنیم گوشی را خاموش کنید و هرگز روی صفحه گوشی فشار وارد نکنید.

9- دلیل تقاضای بالای تعمیر ال سی دی شکسته گوشی های موبایل چیست؟

تقاضا برای تعمیر ال سی دی شکسته گوشی های موبایل بسیار بالاست و طبق آمار این تعمیر رایج ترین تعمیری است که روی گوشی های موبایل انجام می‌ شود. اما دلیل این مسئله چیست؟ آیا کیفیت پایین تاچ ال سی دی گوشی ها دلیل این امر است؟ در پاسخ باید بگوییم که خیر دلیل تقاضای زیاد تعمیر ال سی دی گوشی های موبایل ارتباطی به کیفیت پایین ال سی دی آن ها ندارد، بلکه بیشتر با سهل انگاری کاربران مرتبط است!

10- آیا برای تعمیر ال سی دی شکسته گوشی باید به مراکز تعمیر موبایل مجاز بروم؟

تعمیر ال سی دی شکسته انواع گوشی های موبایل یکی از خدماتی است که شرکت کوک موبایل با ضمانت و بهترین کیفیت ارائه می‌ کند. بنابراین اگر قصد تعویض یا تعمیر ال سی دی گوشی خود را دارید یا فقط می‌ خواهید هزینه کمی را صرف تعویض گلس روی ال سی دی کنید، تعمیر فوق تخصصی ال سی دی شکسته گوشی خود را در شرکت کوک موبایل یکی از مراکز تعمیر مجاز و معتبر تجربه کنید.