۲back

 

 

یاد بگیرید و اپل آی دی تان را همین امروز بسازید...

اپل آیدی چیست؟

اپل آیدی یا به عبارت دیگر اکانت آیتونز؛ شناسه موبایل یا دیوایس شما در شرکت اپل است. در واقع کاربران شرکت اپل برای استفاده از خدمات موجود در گوشی یا تبلت خود نیازمند به داشتن یه اپل آیدی هستند. با خریداری یک اپل آیدی شما می توانید به راحتی نرم افزارهای مورد نیاز خود را در گوشی خود بریزید و نیازی به مراجعه به مراکز تخصصی موبایل نداشته باشید.

اپل آیدی، نام کاربری اختصاصی شما برای دانلود برنامه از AppStore ، فعال سازی iCloud بر روی تمام دستگاه های شما ، دسترسی به وب سایت پشتیبانی اپل، خرید آنلاین از فروشگاه اپل می باشد. برای دانلود  از اپ استور آیتونز،  دانلود  اپلیکیشن کرده و هر محتوای دیگری، شما نیاز به اپل آی دی اختصاصی خود دارید. اپل ایدی یک اکانت منحصر به فرد بوده و شامل آدرس ایمیل به عنوان نام کاربری و رمز عبور  می باشد که از آن برای ورود به سرویس های اپل استفاده می کنیدبرای ساخت اپل آی دی مخصوص برای خودتان روی فروش اپل آی دی کلیک نمایید.

 

 

id-2

امکانات اپل آیدی

فروش اپل آیدی یک راه برای میسر سازی استفاده شما از گوشی یا تبلت های اپل است. با فروش اپل آیدی می توانید انواع نرم افزارها و بازی ها را از فروشگاه اپل App Store دانلود کنید. همچنین این امکان برای شما ایجاد می شود که انواع موزیک، ویدیو، فیلم و کتاب را از فروشگاه آیتونز و فروشگاه کتاب اپل دانلود کنید. فروش اپل آیدی در واقع امکانات دیگری نیز برای شما مهیا می کند. امکان بک آپ گیری و حفظ اطلاعات تلفن همراه شما ایجاد می شود و یک نگرانی بزرگ تان برای از دست دادن اطلاعات ذخیره شده در گوشی و عدم بازیابی آن برطرف خواهد شد. همچنین امکان استفاده از سرویس های Face Time و iMessage  برای کاربران اپل فراهم می شود. همچنین اگر از تبلت های یا گوشی های آیپاد، مک و آیفون استفاده می کنید؛ باید یک اپل آیدی داشته باشید. خرید شخصی اپل آیدی برای کاربران سخت و دشوار است و ما با فروش اپل آیدی به صورت کاملا برنامه ریزی شده و مطمئن؛ راه شما را برای رسیدن به اپل آیدی و امکانات آن باز می کنیم. در راه خرید اپل آیدی مشکلات زیادی سر راه شما نیست و مشاوران مجرب پله پله تا کامل شدن خریدتان همراه تان خواهند بود. بدون شک با خرید اپل آیدی می توانید از دستگاه اپل خود نهایت لذت را ببرید و با دنیای بزرگ تکنولوژی اپل بیشتر آشنا شوید. گرچه گوشی های اپل به خودی خود نیز پر از هیجان دنیای موبایل هستند اما با داشتن اپل آیدی قطعا امکانات بسیار متنوع تری را خواهد دید.

yourname

appleid

ساخت حساب کاربری Gmail

برای ساخت AppleID اولین قدم داشتن حساب کاربری برای دریافت و ارسال ایمیل است . این به معنی داشتن حساب ایمیل است . پس اگر می خواهید برای خود AppleID بسازید ابتدا باید حساب ایمیلی برای خود ایجاد کنید .

در آموزش زیر می توانید نحوه ی ساختن یک حساب کاربری Gmail را آموزش ببینید.

قدم اول:

ابتدا به سایت https://accounts.google.com  بروید.

قدم دوم:

 

اطلاعات خواسته شده در هر فیلد را  مطابق شکل به دقت وارد نمایید. در کادر اول نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.در کادر دوم نام کاربری را انتخاب کنید که دوست دارید نام کاربری شما در حساب Gmail  تان باشد.اگر حین انتخاب نام کاربری خطا داد باید نام کاربری دیگری را انخاب کنید چون ممکن است قبل از شما فرد دیگری این نام کاربری را انتخاب کرده باشد.

 در کادر سوم  رمز عبور دلخواه خود را وارد کنید. و در کادر چهارم این رمز عبور را دوباره تکرار نمایید.

در کادر پنجم سال تولد و روز و ماه آن را مشخص کنید. در کادر ششم جنسیت خود را مشخص کنید.در کادر هفتم می بایست ابتدا کشور خود را وارد کنید و سپس شماره تلفن دقیق خود را وارد کنید(دقت کنید که شماره تلفنی را وارد کنید که به آن دسترسی دارید و امکان دریافت پیامک از گوگل را داشته باشد – به زودی گوگل برای  شما کد تاییدی را می فرستد.)

در کادر بعدی ایمیلی که هم اکنون آن را دارید وارد کنید ( به عنوان ایمیل پشتیبان)

 در کادر آخر نیز به دنبال Iran  بگردید و آن را انتخاب نمایید.

۱_gmail

قدم سوم:

حالا بر روی Next Step  کلیک نمایید.

۲_gmail

قدم چهارم:

در این مرحله بر روی I Agree  در کادر آبی کلیک کنید و توافق نامه را تایید کنید.

۳_gmail

قدم پنجم:

در این مرحله می بایست شماره تلفن خود را برای دریافت پیامک تایید کنید(تاکید میکنیم که شماره تلفنی را وارد کنید که به آن دسترسی دارید)

بر روی Continue  کلیک کنید و کد تایید به گوشی شما ارسال می شود. کد ارسال شده را وارد کنید و تایید را کلیک کنید.

۴_gmail

قدم ششم:

 

صفحه زیر نمایش داده می شود  و  با کلیک بر روی Welcome  وارد صفحه Gmail  خود می شوید.

۵_gmail

حالا شما یک حساب کاربری Gmail  دارید که نام کاربری آن  همان نام کاربری است که در قدم اول وارد کرده اید و رمز عبور را نیز  در قدم اول ،خودتان برای آن در نظر گرفته اید.

 


ساخت اپل آی دی در کامپیوتر شخصی

1-ابتدا VPN کامپیوتر خود را روشن کنید. اگر مراحل را بدون روشن نگه داشتن VPN طی کنید در آخرین مرحله ایجاد اپل آی دی به مشکل بر خواهید خورد.

2-بر روی  برنامه ی iTunes کلیک کنید و  آن را اجرا کنید.

3- حالا از سمت بالا و چپ تصویر بر روی سه نقطه کلیک کرده و گزینه ی Apps  را انتخاب نمایید.

itune1

4- بر روی Apps in App Store  کلیک کنید.

itune2

 

5- صفحه را به پایین اسکرول کنید و برنامه ای که زیر آن قیمت ندارد را انتخاب کنید.توجه داشته باشید که برنامه حتما باید رایگان باشد در غیر اینصورت در مراحل بعدی به مشکل بر می خورید.برنامه ای مثل آن چیزی که در شکل زیر می بینید.itune3

6-در صفحه باز شده زیر نماد برنامه ای که انتخاب کرده اید بر روی گزینه ی Get  کلیک نمایید .توجه کنید که گزینه Get تنها در برنامه های رایگان وجود دارد.itune4

 

 

7-صفحه ای باز می شود که از شما AppleID تان را می خواهد. از آنجا که شما AppleID ندارید بر روی گزینه ی Create New Apple ID  کلیک نمایید.

itune5

 

 itune6

 

 

8-خوب به بخش حساس کار رسیدیم . در این مرحله می بایست اطلاعات  ایمیل ، رمز عبوری که می خواهید و آدرس محل زندگی خود را وارد کنید . دقت کنید که آدرس و کد پستی و شماره تماس را دقیقا مشابه آنچه در شکل زیر می بینید وارد نمایید تا در مراحل بعدی دچار مشکل نشوید.


 

9-در کادر اول صفحه باز شده ایمیل خود را وارد کنید و در کادر دوم رمز عبور  مورد نظر برای AppleID  خود را وارد کنید.(ایمیل و رمز عبور آن را در جایی یادداشت کنید)نکته: رمز عبور حتما می بایست  بیشتر از ” 8 ” رقم بوده و ” حتما یک حرف کوچک و یک حرف بزرگ “داشته باشد.در مرحله بعد می بایست سوالات امنیتی انتخاب و پاسخ دهید.

10-حالا باید سوالاتی امنیتی را انتخاب و جواب دهید. سوالات و جواب های داده شده به آنها را به خوبی به خاطر بسپارید و یا جایی یادداشت کنید(به زودی به آنها احتیاج پیدا می کنید…!)

11-ایمیلی که به آن دسترسی دارید  را “برای ایمیل بازیابی تان” و تاریخ تولد خود را وارد کرده و آن را جایی یادداشت نمایید.

itune8

 

12-کادرهای بعدی را نیز به دلخواه پر کنید(ارزیابی روی درستی اطلاعات این مرحله نیست)و بر روی Continue کلیک کنید.

itune10

 

 

 

13-بر روی کادر State  کلیک کرده و New York  را انتخاب کنید.زیپ کد  00544 را وارد کادر Zip  نمایید.

14- در کادر تلفن در کادر اول 3 رقم و در کادر بعدی 7 رقم را وارد کنید.

itune101

 

15- در مرحله ی بعدی کادر تایید ID را میبینید . بر روی کلمه ی OK  کلیک کنید  تا ایمیل تایید برای شما ارسال شود و AppleID شما فعال شود.

itune12

 

 

 

 

16- حال می بایست وارد ایمیل خود شوید تا ایمیلی که از سمت اپل برای شما آمده است را تایید کنید.ایمیل دریافتی از اپل را باز کرده و بر روی Verify Now  کلیک کنید.

itune13

 

 

 

 

17-ایمیلی که ابتدا برای ساخت اپل آی دی  دادید را در کادر اول وارد کنید و رمزی که برای ساخت اپل آی دی داده بودید را در کادر دوم وارد سازید و بر روی گزینه ی Continue  کلیک نمایید.

 

 

 

itune14 

 

 

 

 

 

18-حالا بر روی گزینه ی Done  کلیلک کرده و وارد اپ استور خود شده و هر برنامه ای را که می خواهید دانلود کنید.

itune15

 

 

 باز هم تاکید میکنیم که در تمام مراحل ساخت اپل آی دی چه در گوشی و چه در دسکتاپ فیلتر شکن و یا VPN را روشن نگه دارید. 


ساخت اپل آی دی در گوشی آیفون

1-ابتدا VPN  گوشی خود را روشن کنید. اگر مراحل را بدون روشن نگه داشتن VPN طی کنید در آخرین مرحله ایجاد اپل آی دی به مشکل بر خواهید خورد.

2-بر روی  برنامه ی AppleStore کلیک کنید و  آن را اجرا کنید.

3- صفحه را به پایین اسکرول کنید و برنامه ای که زیر آن قیمت ندارد را انتخاب کنید.توجه داشته باشید که برنامه حتما باید رایگان باشد در غیر اینصورت در مراحل بعدی به مشکل بر می خورید.برنامه ای مثل آن چیزی که در شکل زیر می بینید.

photo_2016-11-17_00-57-57

4-در صفحه باز شده زیر نماد برنامه ای که انتخاب کرده اید بر روی گزینه ی Get  کلیک نمایید .توجه کنید که گزینه Get تنها در برنامه های رایگان وجود دارد.

photo_2016-11-17_00-57-51

 

5-صفحه ای باز می شود که از شما AppleID تان را می خواهد. از آنجا که شما AppleID ندارید بر روی گزینه ی Create New Apple ID  کلیک نمایید.

photo_2016-11-17_00-58-01

 

6-خوب به بخش حساس کار رسیدیم . در این مرحله می بایست محل زندگی خود را انتخاب کنید . مسلما این مکان ایران نیست!محل زندگی خود را United States   انتخاب نمایید.

photo_2016-11-17_00-58-11

 

7-تیک موافقت با قرارداد اپل را بزنید و با کلیک بر روی Agree  به مرحله ی بعد بروید.

photo_2016-11-17_00-58-04

photo_2016-11-17_00-58-078-در کادر اول صفحه باز شده ایمیل خود را وارد کنید و در کادر دوم رمز عبور  مورد نظر برای AppleID  خود را وارد کنید.(ایمیل و رمز عبور آن را در جایی یادداشت کنید)

photo_2016-11-17_00-58-17

نکته: رمز عبور حتما می بایست  بیشتر از ” 8 ” رقم بوده و ” حتما یک حرف کوچک و یک حرف بزرگ “داشته باشد.در مرحله بعد می بایست سوالات امنیتی انتخاب و پاسخ دهید.

9-حالا باید سوالاتی امنیتی را انتخاب و جواب دهید. سوالات و جواب های داده شده به آنها را به خوبی به خاطر بسپارید و یا جایی یادداشت کنید(به زودی به آنها احتیاج پیدا می کنید…!)

photo_2016-11-17_00-58-14

10-ایمیلی که به آن دسترسی دارید  را “برای ایمیل بازیابی تان” و تاریخ تولد خود را وارد کرده و آن را جایی یادداشت نمایید.

photo_2016-11-17_00-58-22

 11-در نحوه ی پرداخت گزینه ی None  را انتخاب کنید.

12-کادرهای بعدی را نیز به دلخواه پر کنید(ارزیابی روی درستی اطلاعات این مرحله نیست)و بر روی Next کلیک کنید.

photo_2016-11-17_00-58-28

13-بر روی کادر State  کلیک کرده و New York  را انتخاب کنید.زیپ کد  00544 را وارد کادر Zip  نمایید.

14- در کادر تلفن در کادر اول 3 رقم و در کادر بعدی 7 رقم را وارد کنید.

photo_2016-11-17_00-58-25

15- در مرحله ی بعدی کادر تایید را میبینید . بر روی کلمه ی Done   کلیک کنید  تا ایمیل تایید برای شما ارسال شود و AppleID شما فعال شود.

photo_2016-11-17_00-58-32

16- حال می بایست وارد ایمیل خود شوید تا ایمیلی که از سمت اپل برای شما آمده است را تایید کنید.ایمیل دریافتی از اپل را باز کرده و بر روی Verify Now  کلیک کنید.

۱

17-ایمیلی که ابتدا برای ساخت اپل آی دی  دادید را در کادر اول وارد کنید و رمزی که برای ساخت اپل آی دی داده بودید را در کادر دوم وارد سازید و بر روی گزینه ی Continue  کلیک نمایید.

 

 

 

۲

18-حالا بر روی گزینه ی Done  کلیلک کرده و وارد اپ استور خود شده و هر برنامه ای را که می خواهید دانلود کنید.

 

۴

 باز هم تاکید میکنیم که در تمام مراحل ساخت اپل آی دی چه در گوشی و چه در دسکتاپ فیلتر شکن و یا VPN را روشن نگه دارید. 

آموزش تغییر رمز و ایمیل اپل آی دی شما

 

شاید شما نیز پس از ساختن اپل آی دی ، مایل به تغییر ایمیل کاربری و یا رمز ورود خود باشید…

در لینک آموزشی تلاش شده تا آموزش تغییر رمز و ایمیل کاربری به ساده ترین زبان قرار داده شود.