اخبار فناوری

شیائومی Mi MAX دست به کار شد….!

بی شک تا کنون در باره شیائومی Mi MAX بسیار شنیده اید…

گوشی جدید شرکت شیائومی که ادعا می کند طراحی آن به گونه است که  موبایل را بسیار به طراحی گوشی های بدون قاب نزدیک کرده است .گوشی که انتظار می رود بسیاری از کاربران بازار موبایل را مبهوت خود سازد. گفته می شود، شیائومی Mi MAX ویژگی های شگفت آوری خواهد داشت.

یکی از این ویژگی ها قطعا صفحه نمایش عالی آن خواهد بود. تراکم تصویر در شیائومی Mi MAX مشابه چیزی نیست که در تمام گوشی های  پیشرو موجود در بازار موبایل دیده می شود ،تراکم پیکسل در هر اینچ از صفحه نمایش ۲۰۴۰*۱۰۸۰ است و این یعنی نرخ ۳۶۰٫٫٫٫

این تراکم  تصویر ازتراکمی که بیشتر گوشی های اندروید کنونی دارند، کمتر است . تراکم تصویر در سایر گوشی های پیشرو بازار موبایل در  حدود ۵۵۰ پیکسل در هر اینچ است. از آنجا که سایز صفحه نمایش شیائومی Mi MAX ۶٫۴ اینچ است این تراکم از تصویر به نظر خیلی هم بالا نیست.

پس می توان گفت ادعای  شگفتی که شایومی درباره صفحه نمایش گوشی دارد به طراحی بدون قاب آن باز می گردد. شاید هم این شگفتی مربوط به قرار گرفتن تمام الکترونیک در پشت گوشی است.Xiaomi تلاش کرده ، تمام این اجزای الکترونیکی را در زیر گوشی جمع آورد . البته شایومی قبلا یک بار دیگر این کار را در سال ۲۰۱۴ در مورد گوشی Aquos انجام داده بود.پس Mi MAX قرار است دوباره همین طراحی را در گوشی ۶٫۴  اینچی خود تکرار کند.

طراحی مشخصات گوشی در شیائومی Mi MAX به گونه ای مطرح شده است که این گوشی را در رده های بالای گوشی در سال ۲۰۱۶ قرار می دهد.تمام مشخصات گوشی طوری است که با قرار گرفتن شیائومی Mi MAX در بالاترین رده های گوشی هوشمند در سال آینده همخوانی دارد.گوشی با پردازنده Snapdragon 821 ، RAM  ۴ گیگابایتی و یا شش گیگابایتی ،حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایتی و یا ۲۵۶ گیگابایتی …قیمت گوشی با  RAM 4GB  حدود ۵۱۶ دلار و با RAM  ۶ گیگابایتی حدود ۵۱۶ دلار است.


کوک موبایل در رسانه ملی