ترفند

نحوه اشتراک گذاری صفحه گوشی در واتساپ

تصویری که نحوه اشتراک‌گذاری صفحه در واتس‌اپ را نشان می‌دهد.

نحوه اشتراک گذاری صفحه گوشی در واتساپ یک ترفند جذاب است که در این مقاله قصد داریم آن را آموزش دهیم.

اگر می خواهید صفحه گوشی خود را با دوستان یا همکاران خود در واتساپ به اشتراک بگذارید، می توانید از قابلیت Screen Share استفاده کنید.  این قابلیت به شما اجازه می دهد تصویر صفحه گوشی خود را در زمان واقعی با مخاطبین خود به اشتراک بگذارید.

برای این کار، شما باید ابتدا یک تماس ویدئویی با مخاطب مورد نظر برقرار کنید. سپس، روی آیکون Screen Share که در گوشه بالا سمت راست صفحه قرار دارد، بزنید. پس از آن، شما باید اجازه دسترسی به صفحه گوشی خود را به واتساپ بدهید.

در نهایت، شما می توانید صفحه گوشی خود را با مخاطب خود به اشتراک بگذارید. شما می توانید هر زمان که خواستید، این قابلیت را با زدن روی دکمه Stop Sharing متوقف کنید.

برای خرید گوشی موبایل در انواع برندهای اپل، سامسونگ و شیائومی به فروشگاه اینترنتی سایت کوک موبایل مراجعه کنید.

قابلیت اشتراک گذاری صفحه هنگام تماس های ویدئویی در Whatsapp

اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش به کاربران واتس‌اپ اجازه می‌دهد تا در طول تماس‌های تصویری، نمای زنده و جذابی از صفحه‌نمایش خود را به اشتراک بگذارند.

آیا می‌دانستید که حالا می‌توانید صفحه‌نمایش خود را در واتس‌اپ در طول تماس‌های تصویری به اشتراک بگذارید؟

این سرویس پیام‌رسان محبوب که متعلق به متا است، اخیراً این ویژگی را که اجازه اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش بین مخاطبان واتس‌اپ در دستگاه‌های iOS، اندروید و ویندوز را می‌دهد، راه‌اندازی کرده است.

این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا نمای زنده و جذابی از صفحه‌نمایش خود را نشان دهند – همه چیز از اسناد، تصاویر، یادداشت‌ها تا سبدهای خرید.

همچنین، متا بهبودهایی در تجربه چت تصویری واتس‌اپ ایجاد کرده است و حالا امکان استفاده از حالت افقی در موبایل نیز وجود دارد.

ما به شما نحوه استفاده از اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش را گام به گام نشان خواهیم داد، اما به طور خلاصه، این ویژگی با کلیک کردن بر روی آیکون «اشتراک‌گذاری» و سپس انتخاب یک برنامه خاص یا اشتراک‌گذاری کل صفحه‌نمایش فعال می‌شود.

برای استفاده از ویژگی اشتراک‌گذاری صفحه‌نمایش، باید در یک تماس تصویری فعال باشید. بنابراین، اگر به این برنامه تازه وارد شده‌اید، شاید ارزش داشته باشد که ابتدا نحوه تماس تصویری در واتس‌اپ را مطالعه کنید.

به عنوان یک تذکر، مهم است بدانید که هنگام اشتراک‌گذاری صفحه خود در واتس‌اپ، تمام اطلاعات نمایش داده شده روی صفحه شما، از جمله نام‌های کاربری، رمزهای عبور و اعلان‌ها، برای مخاطبی که با او اشتراک می‌گذارید، قابل مشاهده است.

این ویژگی همچنان با رمزگذاری انتها به انتها محافظت می‌شود و واتس‌اپ هرگز آن را ضبط نمی‌کند، بنابراین با خیال راحت باشید که هیچ کسی خارج از تماس نمی‌تواند ببیند یا بشنود چه چیزی را برای اشتراک‌گذاری انتخاب کرده‌اید.

همچنین ارزش دارد که به خاطر داشته باشید صدای محتوای اشتراکی از نتفلیکس، یوتیوب یا بازی‌های ویدئویی، نمی‌تواند توسط کسانی که صفحه خود را با آنها به اشتراک می‌گذارید، شنیده شود.

به هر حال، بدون وقفه بیشتر، اینجا چگونگی اشتراک‌گذاری صفحه خود در واتس‌اپ با چند ضربه ساده است.

چگونه صفحه خود را در واتس‌اپ به اشتراک بگذارید:

  • واتس‌اپ را باز کنید > تماس‌ها > تماس جدید
  • تماس ویدیویی را انتخاب کنید > پخش صفحه
  • شروع به پخش
  • بالا بکشید > برنامه مورد نظر خود را باز کنید
  • توقف اشتراک‌گذاری

برای مشاهده دستورالعمل‌های دقیق‌تر هر مرحله ادامه دهید.

همچنین بخوانید: نحوه قفل کردن واتس آپ با فیس آیدی در ایفون

مراحل اشتراک گذاری صفحه گوشی در واتساپ

واتس‌اپ، سرویس پیام‌رسان محبوب متعلق به شرکت متا، اخیراً ویژگی اشتراک‌گذاری صفحه را در تماس‌های ویدئویی معرفی کرده است. این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد تا نمای زنده و جذابی از صفحه خود را به اشتراک بگذارند.

برای استفاده از این ویژگی، باید در یک تماس ویدئویی فعال باشید.

1- واتس‌اپ را باز کنید > تماس‌ها > تماس جدید

تصویری که نحوه اشتراک گذاری صفحه گوشی در واتساپ را نشان می‌دهد.واتس‌اپ را باز کرده و روی گزینه “تماس‌ها” که در نوار منوی پایین صفحه قرار دارد، ضربه بزنید.

روی آیکون تلفن در گوشه بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید، سپس مخاطبی را که می‌خواهید با او تماس تصویری بگیرید و صفحه خود را با او به اشتراک بگذارید، انتخاب کنید.

2- روی آیکون اشتراک‌گذاری صفحه ضربه بزنید

تصویری که نحوه اشتراک‌گذاری صفحه در واتساپ را نشان می‌دهد.پس از شروع تماس تصویری با مخاطب، روی آیکون اشتراک‌گذاری صفحه ضربه بزنید.

3- روی شروع پخش ضربه بزنید

تصویری که نحوه اشتراک‌گذاری صفحه در واتس‌اپ را نشان می‌دهد.
پس از ضربه زدن روی آیکون اشتراک‌گذاری، پیامی ظاهر می‌شود که به شما اطلاع می‌دهد همه چیز روی صفحه شما، از جمله اطلاعیه‌ها، ضبط می‌شود. برای جلوگیری از دریافت اطلاعیه‌های غیرمنتظره، حالت “عدم آغاز” را فعال کنید. سپس باید روی “شروع پخش” ضربه بزنید.

4- با سواپ کردن به بالا، برنامه‌ی دلخواه خود را باز کنید

تصویری که نحوه اشتراک‌گذاری صفحه در واتساپ را نشان می‌دهد.
پس از شروع به اشتراک‌گذاری صفحه، می‌توانید با کشیدن انگشت از پایین به بالا به صفحه اصلی تلفن خود بازگردید و برنامه دیگری را باز کنید (مثل عکس‌ها، فایل‌ها، سافاری یا هر چیز دیگری که می‌خواهید با مخاطب خود به اشتراک بگذارید).

در این مثال، از سافاری استفاده شده است.

5- اشتراک‌گذاری را متوقف کنید

تصویری که نحوه اشتراک‌گذاری صفحه در واتس‌اپ را نشان می‌دهد.برای متوقف کردن اشتراک‌گذاری صفحه، کافی است روی “توقف اشتراک‌گذاری” ضربه بزنید و واتس‌اپ به حالت تماس تصویری عادی باز می‌گردد.

و این همه‌ی آنچه که باید بدانید است – حالا می‌دانید چگونه صفحه خود را در واتس‌اپ به اشتراک بگذارید.

حالا که یاد گرفته‌اید چگونه از این ویژگی مفید استفاده کنید، چرا از دیگر آموزش‌های ما نیز استفاده نکنید؟ ما می‌توانیم به شما یاد بدهیم چگونه کسی را در واتس‌اپ مسدود کنید و چگونه او را از حالت مسدود خارج کنید.

اگر از واتس‌اپ استفاده مکرر می‌کنید، تغییر پس‌زمینه چت خود را نیز بیاموزید. برای حفظ حریم شخصی و امنیت بیشتر، یاد بگیرید چگونه وضعیت آنلاین خود را مخفی کنید و چگونه تماس‌های ناشناخته و اسپم را به طور خودکار مسدود کنید.

همچنین بخوانید: شارژ اولیه گوشی شیائومی

سخن پایانی

هنگام اشتراک‌گذاری صفحه گوشی در واتساپ، تمام اطلاعات نمایش داده شده روی صفحه، از جمله نام‌های کاربری، رمزهای عبور و اعلان‌ها، برای مخاطب قابل مشاهده است.

این ویژگی با رمزنگاری انتها به انتها محافظت می‌شود و توسط واتس‌اپ ضبط نمی‌شود.

روش اشتراک‌گذاری صفحه گوشی در واتساپ را دوباره یادآوری می کنیم:

  • واتس‌اپ را باز کنید به تماس‌ها > تماس جدید بروید
  • آیکون اشتراک‌گذاری صفحه را لمس کنید.
  • روی “شروع پخش” کلیک کنید.
  • به برنامه مورد نظر خود بروید.
  • برای متوقف کردن اشتراک‌گذاری، روی “توقف اشتراک‌گذاری” کلیک کنید.

این روش یک راه ساده و کارآمد برای نشان دادن فایل های، عکس های، ویدئو های، اسلاید های، بازی های، و هر چیز دیگری که روی صفحه گوشی شما است، به مخاطبین شما است. این روش همچنین می تواند برای آموزش، پشتیبانی، همکاری، و سرگرمی مفید باشد. امیدوارم این پست برای شما مفید بوده باشد و از قابلیت Screen Share در واتساپ لذت ببرید.

منبع: Tom’s guide 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *