از سونی اریکسون تا سونی


تاریخچه ی تاسیس شرکت سونی اریکسون SONY ERICSSON
سونی اریکسون ، یک شرکت تلفن همراه است که در سال ۲۰۰۱ با همکاری شرکت سونی ژاپن و شرکت ارتباطی اریکسون سوئد برای حل بحران خود در زمینه ی ارتباطات متولد شد.
در آغاز شرکت اریکسون علاقمندی عمده اش ارائه ی وسایل ارتباطات تلفنی بود. ریشه ی کار آنها از دهه ی ۱۹۳۰ آغاز گردید when mobile telephone use took off و تا پایان دهه ی ۱۹۹۰ میلادی ادامه داشت و در این زمان یکی از شرکت های اصلی در زمینه ی ارتباطات تلفنی بود.
تنها در طول چند سال، شرکت اریکسون توانست با موفقیت غیر منتظره ی فروش ۱۷ درصدی در زمینه ی فروش سیستم های ارتباطی تلفنی به شرکت ها و اپراتورها به عنوان یک پیشرو در زمینه مهارت و فروش اپراتورهای تلفن جهان شناخته شود.
در اواخر سال ۱۹۹۳ میلادی این شرکت توانسته بود بیش از ۸۰۰٫۰۰۰ تلفن به فروش برساند. در سال ۱۹۹۹ ، این تعداد در بازار عرضه ی تلفن به مشتریان در اروپا به ۳۲ میلیون رسیده بود.
با تمام این احوال، اولین نشانه های کاهش موفقیت در مدت کوتاهی در نیمه های تابستان ۱۹۹۸ ظاهر شد. زمانی که سوان کریستر نیلسون به عنوان مدیر عامل این شرکت انتخاب گردید و مجبور شد گزارشی از روند کند افزایش قیمت بدهد.
با توجه به افزایش تقاضای بازار رشد چشمگیری در مدل ها و قیمت ها اتفاق نمی افتاد. در این زمان ورود شرکت فنلاندی نوکیا به عرصه ی رقابت این شرکت را نیازمند چشمانی قوی تر کرد برای طراحی، تقسیم بندی بازار و تولید کارآمد. در همین زمان اریکسون دچار مشکلات فنی در تلفن های خود شد.
در طول سه سال آینده این شرکت مجبور شد به تعدادی از مشکلات و حوادث غیر منتظره ی شرکت خود اعم از مشکلات مدارها، تأخیر در ارائه ی مدل جدید، آتش سوزی در یکی از شعبه ها و همچنین نبود سیستم پشتیبانی اعتراف نمیاد. با این حال ، بزرگترین مشکل فقدان مهارت در ساخت محصولات مصرفی بود که آنها را مجبور به تقلید از طراحی های موفق فنلاندی ها می نمود. و این زمینه ای شد که در سال ۲۰۰۰ این شرکت را متحمل از دست دادن بودجه ای معادل ۲۴ هزار میلیون کرون نمود که شامل بودجه ی بازسازی نیز می شد.
همزمان با این بحران در شرکت اریکسون، بحرانی بزرگ نیز برای فروش تلفن همراه در مخابرات آغاز گردید. این مشکل نامحدود بود و موضوع آن ، انتظارات بازار سهام در فن آوری جدید ۳G برای سیستم تلفن همراه بود. نمود بیشتر آن شامل پرداخت قیمت های فوق العاده ی اپراتورهای تلفن برای کسب مجوز ۳G در مزایده ای بود که شرکت ها در برخی از کشورها برگزار کردند. شرکت اریسکون همراه با دیگر شرکت ها تحت تأثیر ارائه ی سیستم های کامپیوتری جدید تلفن همراه ورشکسته شد.
در ۲۴ آوریل ۲۰۰۱ ، شرکت اریکسون شراکت ۵۰ درصدی خود را با غول تولیدات الکترونیکی سونی ژاپن برای ساخت تلفن همراه مبتنی بر مهارت، طراحی و فناوری شرکت سونی اعلام کرد، دانشی که شرکت اریکسون فاقد آن بود. در واقع شروع این شراکت از سال ۱۹۹۸توسط کریستر نیسلون کلید خورد.
شرکت جدید سونی اریکسون مقر خود را در لندن انگلستان بنا نهاد. این شرکت کار خود را با تولید پلت فرم و پایه های تلفن همراه آغاز کرد. این آغاز به کار با کاهش چشم گیر پرسنل شرکت به حدود ۴۰۰۰ نفر همراه بود. در سال ۲۰۰۲ این شرکت اولین گوشی های سری W با عنوان Walkman را روانه ی بازار نمود که در نوع خود اولین گوشی متمرکز بر اصل موسیقی بود. این کار فضای رقابتی جدیدی را در عرصه ی ساخت تلفن همراه مبتنی بر اصل موسیقی ایجاد نمود. پس از آن در سال ۲۰۰۶ این شرکت دست به ساخت اولین گوشی های سایبرشات با قابلیت های پیشرفته ی عکاسی زد. پس از آن در سال ۲۰۰۸ نیز با ارائه ی گوشی های هوشمند اکسپریا عرصه ی جدیدی را آغاز نمود. تمامی این محصولات در بازر جهانی با عنوان سونی اریکسون عرضه می گردید تا اینکه سرانجام پس از ۱۰ سال شراکت، در سال ۲۰۱۱ شرکت سونی تمام سهام شرکت اریکسون را به صورت رسمی خریداری نمود و پس از آن محصولات خود را با نام انحصاری سونی به بازار روانه کرد.
برای اطلاع از هزینه تعمیرات گوشیهای سونی اینجا کلیک کرده و یا با کارشناسان کوک موبایل در ارتباط باشید.
علاوه بر تعمیرات گوشی در کوک موبایل دوره های تخصصی آموزش موبایل را برگزار کرده ایم و از عزیزان و همه کسانی که مایل هستند کار تخصصی تعمیر موبایل را یاد بگیرند و وارد بازار کار شوند دعوت می کنیم تا در این دوره ها شرکت کنند و این فرصت عالی را از دست ندهند.%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%a7%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%82%db%8c-2