از سونی اریکسون تا سونی
تاریخچه ی تاسیس شرکت سونی اریکسون SONY ERICSSON
سونی اریکسون ، یک شرکت تلفن همراه است که در سال 2001 با همکاری شرکت سونی ژاپن و شرکت ارتباطی اریکسون سوئد برای حل بحران خود در زمینه ی ارتباطات متولد شد.
در آغاز شرکت اریکسون علاقمندی عمده اش ارائه ی وسایل ارتباطات تلفنی بود. ریشه ی کار آنها از دهه ی 1930 آغاز گردید when mobile telephone use took off و تا پایان دهه ی 1990 میلادی ادامه داشت و در این زمان یکی از شرکت های اصلی در زمینه ی ارتباطات تلفنی بود.
تنها در طول چند سال، شرکت اریکسون توانست با موفقیت غیر منتظره ی فروش 17 درصدی در زمینه ی فروش سیستم های ارتباطی تلفنی به شرکت ها و اپراتورها به عنوان یک پیشرو در زمینه مهارت و فروش اپراتورهای تلفن جهان شناخته شود.
در اواخر سال 1993 میلادی این شرکت توانسته بود بیش از 800.000 تلفن به فروش برساند. در سال 1999 ، این تعداد در بازار عرضه ی تلفن به مشتریان در اروپا به 32 میلیون رسیده بود.
با تمام این احوال، اولین نشانه های کاهش موفقیت در مدت کوتاهی در نیمه های تابستان 1998 ظاهر شد. زمانی که سوان کریستر نیلسون به عنوان مدیر عامل این شرکت انتخاب گردید و مجبور شد گزارشی از روند کند افزایش قیمت بدهد.
با توجه به افزایش تقاضای بازار رشد چشمگیری در مدل ها و قیمت ها اتفاق نمی افتاد. در این زمان ورود شرکت فنلاندی نوکیا به عرصه ی رقابت این شرکت را نیازمند چشمانی قوی تر کرد برای طراحی، تقسیم بندی بازار و تولید کارآمد. در همین زمان اریکسون دچار مشکلات فنی در تلفن های خود شد.
در طول سه سال آینده این شرکت مجبور شد به تعدادی از مشکلات و حوادث غیر منتظره ی شرکت خود اعم از مشکلات مدارها، تأخیر در ارائه ی مدل جدید، آتش سوزی در یکی از شعبه ها و همچنین نبود سیستم پشتیبانی اعتراف نمیاد. با این حال ، بزرگترین مشکل فقدان مهارت در ساخت محصولات مصرفی بود که آنها را مجبور به تقلید از طراحی های موفق فنلاندی ها می نمود. و این زمینه ای شد که در سال 2000 این شرکت را متحمل از دست دادن بودجه ای معادل 24 هزار میلیون کرون نمود که شامل بودجه ی بازسازی نیز می شد.
همزمان با این بحران در شرکت اریکسون، بحرانی بزرگ نیز برای فروش تلفن همراه در مخابرات آغاز گردید. این مشکل نامحدود بود و موضوع آن ، انتظارات بازار سهام در فن آوری جدید 3G برای سیستم تلفن همراه بود. نمود بیشتر آن شامل پرداخت قیمت های فوق العاده ی اپراتورهای تلفن برای کسب مجوز 3G در مزایده ای بود که شرکت ها در برخی از کشورها برگزار کردند. شرکت اریسکون همراه با دیگر شرکت ها تحت تأثیر ارائه ی سیستم های کامپیوتری جدید تلفن همراه ورشکسته شد.
در 24 آوریل 2001 ، شرکت اریکسون شراکت 50 درصدی خود را با غول تولیدات الکترونیکی سونی ژاپن برای ساخت تلفن همراه مبتنی بر مهارت، طراحی و فناوری شرکت سونی اعلام کرد، دانشی که شرکت اریکسون فاقد آن بود. در واقع شروع این شراکت از سال 1998توسط کریستر نیسلون کلید خورد.
شرکت جدید سونی اریکسون مقر خود را در لندن انگلستان بنا نهاد. این شرکت کار خود را با تولید پلت فرم و پایه های تلفن همراه آغاز کرد. این آغاز به کار با کاهش چشم گیر پرسنل شرکت به حدود 4000 نفر همراه بود. در سال 2002 این شرکت اولین گوشی های سری W با عنوان Walkman را روانه ی بازار نمود که در نوع خود اولین گوشی متمرکز بر اصل موسیقی بود. این کار فضای رقابتی جدیدی را در عرصه ی ساخت تلفن همراه مبتنی بر اصل موسیقی ایجاد نمود. پس از آن در سال 2006 این شرکت دست به ساخت اولین گوشی های سایبرشات با قابلیت های پیشرفته ی عکاسی زد. پس از آن در سال 2008 نیز با ارائه ی گوشی های هوشمند اکسپریا عرصه ی جدیدی را آغاز نمود. تمامی این محصولات در بازر جهانی با عنوان سونی اریکسون عرضه می گردید تا اینکه سرانجام پس از 10 سال شراکت، در سال 2011 شرکت سونی تمام سهام شرکت اریکسون را به صورت رسمی خریداری نمود و پس از آن محصولات خود را با نام انحصاری سونی به بازار روانه کرد.

برای تعمیر موبایل و تبلت خود با کارشناسان شرکت کوک موبایل در ارتباط باشید

تماس با ما 

%d8%ae%d8%b1%db%8c%d8%af-%d8%a7%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%82%db%8c-2