این روزها با بالا رفتن قیمت دلار و به تبع آن افزایش چشمگیر قیمت گوشی های موبایل نو در بازار، خرید گوشی های کارکرده و دست دوم رایج تر شده است. از طرفی، قیمت برخی از گوشی های محبوب در بازار موبایل بسیار گران قیمت است و شاید کمتر کسی توان خرید گوشی موبایل نو و اکبند را داشته باشد. ازاینرو بحث خرید گوشی های کارکرده داغ شده است. اما قبل از خرید یک گوشی کارکرده باید به نکات مهمی که در رابطه با خرید این گوشی های دست دوم وجود دارند توجه داشته باشید و در واقع آن را کارشناسی کنید تا خرید موفقی داشته باشید.

خیلی از افراد عقیده‌ای مبنی بر خرید گوشی های نو ندارند و خرید یک گوشی دست دوم را به گوشی نو ترجیح می‌دهند. بنا به عقیده این افراد وقتی با یک هفته استفاده از یک گوشی نو شاهد تبدیل شدن آن به گوشی دست دوم هستیم، دلیلی وجود ندارد که هزینه‌ای گزاف پرداخت کرده و یک گوشی نو بخریم! چون می‌توان از همان ابتدا یک گوشی دست دوم را با قیمتی بسیار ارزان تر خریداری کرد!

شکی نیست که خرید گوشی کارکرده اما سالم می تواند شیرین و مقرون به‌ صرفه باشد و تنها با صرف هزینه کمتری گوشی موبایل مورد علاقه و دست دوم خود را خریداری کنیم.  اما خرید یک گوشی دست دوم می‌تواند دردسرهایی را هم داشته باشد. برای مثال ممکن است گوشی دست دومی که خریده‌اید قبلا توسط تعمیرکار غیرمجربی باز و تعمیر شده باشد و برخی قطعات آن دچار آسیب دیدگی شده باشند .شما میتوانید برای اینکه خریدی با خیال آسوده داشته باشید از مشاوره خرید کوک موبایل کمک بگیرید تا بهترین انتخاب را با توجه بودجه خود داشته باشید. کارشناسان مجرب ما به دقت گوشی کارکرده را بررسی کرده و در واقع کارشناسی خرید گوشی های دست دوم را انجام می دهند تا شما با خیال راحت و بدون نگرانی های بعدی از اینکه سرتان کلاه رفته باشد گوشی کارکرده مد نظر خود را خریداری کنید.مزیت کارشناسی خرید گوشی های دست دوم

با توجه به اینکه کلاهبرداری ها و فریب توسط برخی از افراد سودجو جزء لاینکف فروش گوشی های دست دوم می باشد، برای اینکه با خیال راحت و بدون دردسر یک گوشی کارکرده خریداری کنید می توانید از مزیت کارشناسی خرید گوشی های دست دوم بهره ببرید.
در کارشناسی خرید گوشی های دست دوم توسط افراد و کارشناس ماهر علاوه بر اینکه یک گوشی سالم و با قیمت مناسب و مقرون به صرفه خریداری می کنید می توانید از نظرات کارشناسی و راهنمایی های وی نیز برای خرید گوشی بهتر و با قابلیت های بالاتر استفاده کنید. در صورتی که قصد دارید برای یک گوشی کارکرده چیزی حدود مثلاً 10 میلیون تومان هزینه کنید پس بهتر است که با یک کارشناس مشورت کرده تا با این پول بتوانید یک گوشی با ویژگی های بهتر و سالم خریداری کنید.

نکاتی که هنگام خرید گوشی کارکرده باید در نظر بگیرید

هنگام خرید گوشی های کارکرده و دست دوم یک سری نکات وجود دارند که باید به آنها دقت داشته باشید. همیشه سعی کنید گوشی کارکرده اما سالم را خریداری کنید تا لذت خرید یک گوشی کارکرده که برای آن هزینه مناسبی پرداخت کرده اید در کامتان تلخ نشود.

هنگام خرید گوشی های کارکرده موارد زیر را بررسی کنید:

  • از سرقتی نبودن گوشی اطمینان حاصل نمایید. برای اینکه مطئمن شوید گوشی دزدی نیست از فروشنده بخواهید که جعبه آن را به شما تحویل دهد و شماره سریال گوشی را با آنچه که روی جعبه درج شده است را تطبیق بدهید.
  • مطمئن شوید گوشی اصل است. برای اطمینان از اینکه گوشی اصل است و یا تقلبی می توانید از کارشناسان خرید و افراد متخصص کمک بگیرید. می توانید از مشاوره کارشناسی خرید گوشی های کارکرده کوک موبایل استفاده کنید.
  • بدنه گوشی را به دقت بررسی کنید. با صبر و حوصله کامل تمام قسمت ها و بدنه گوشی کارکرده مورد نظر خود را بررسی کنید و ببینید، خط و خراش، ضربه خوردگی که باعث دفرمه شدن بدنه شده باشد و یا شکستگی روی صفحه نمایش وجود نداشته باشد.
  • عملکرد اجزای گوشی با سرویس کد تست بررسی کنید. با استفاده از کد تست که بیشتر برای گوشی های اندروید قابل استفاده است، برخی از حسگرها و منوها و سلامت تاچ و صفحه نمایش و غیره گوشی را چک کنید.
  • بررسی کنید ببینید پورت های اتصال سالم هستند. برای اطمینان از سلامت سوکت شارژ گوشی کارکرده، با شارژ اصلی خود آن را به پریز برق متصل کنید و ببینید که گوشی به خوبی شارژ می شود یا خیر.

موارد بالا نکاتی بودند که هنگام خرید گوشی های کارکرده و دست دوم باید مد نظر بگیرید. با این حال برای اینکه یک گوشی کارکرده سالم و با قیمت مناسب خریداری کرده و از خرید خود لذت ببرید می توانید از خدمات مشاوره کارشناسی خرید گوشی های دست دوم کوک موبایل کمک بگیرید.

برای خرید گوشی های نو و کارکرده اما سالم به سایت ما مراجعه کنید و لیست قیمت ها و اطلاعات بیشتر در مورد هر گوشی را مشاهده کنید.

 

گوشی های زیر ۱ میلیون ۱۰۰ هزار تومان
گوشی های ۱ تا ۵ میلیون ۲۰۰ هزار تومان
گوشی های ۵ تا ۱۰ میلیون ۲۵۰هزار تومان
گوشی های ۱۰ تا ۱۵ میلیون ۳۵۰هزار تومان
گوشی های ۱۵ تا ۲۰ میلیون ۴۰۰ هزار تومان
گوشی های بیشتر از ۲۰ میلیون ۴۵۰ هزار تومان

سوالات متداول در مورد کارشناسی خرید گوشی های دست دوم

1- هزینه کارشناسی خرید گوشی دست دوم و کارکرده چقدر است؟

هنگام خرید گوشی دست دوم، در صورتی که از مشاوره کارشناس خرید گوشی های کارکرده استفاده کنید، با خیال آسوده تری می توانید گوشی دست دوم خریداری کنید. البته برای این کارشناسی باید هزینه اندکی پرداخت کنید که منتطقی نیز به نظر می رسد. هزینه کارشناسی خرید گوشی کارکرده در کوک موبایل برای گوشی های زیر 1 میلیون تومان تا بالای 30 میلیون تومان به ترتیب 30 هزار و 200 هزار تومان می باشد.

2- آیا خرید گوشی دست دوم قانون خاص خود را دارد؟

برای خرید گوشی های دست دوم و کارکرده هیچ قانون خاصی وجود ندارد و همین موضوع باعث کلاهبرداری و مشکلات بعدی می شود. از اینرو توصیه می کنیم برای خرید گوشی های دست دوم به فروشگاه های معتبر مراجعه و از آنجا خریداری کنید. کارشناسان خرید در مراکز معتبر با خرید گوشی های دست دوم خوب و سالم و رفع مشکلات احتمالی این گوشی ها، آنها را با قیمت مناسب و مقرون به صرفه تری به فروش می رسانند و پس از خرید با خیال راحت می توانید از آن استفاده کنید و لذت ببرید.

3- آیا گوشی های کارکرده پس از خرید مهلت تست دارند؟

برخی از فروشگاه هایی که گوشی های کارکرده و دست دوم می فروشند معمولاً به خریدار مهلت تست می دهند، مهلت تست به نوعی حق خریدار است تا در این بازه زمانی، با گوشی دست دوم کار کند و خیالش از بابت سلامت گوشی راحت شود. اگر گوشی دست دوم و کارکرده را از فروشنده های شخصی و یا به اصطلاح از دست خریداری کنید، ممکن است این مهلت تست را به شما ندهند. اینرو بهتر است که هنگام خرید گوشی های کارکرده از فروشنده بخواهید که به شما مهلت تست بدهد.

4- از کجا بفهمیم گوشی دست دوم سالم است؟

راه های مختلفی برای دانستن اینکه گوشی کارکرده و دست دوم سالم است وجود دارند. یکی از این راه حل ها استفاده از کدهای تست است که با آن می توان درستی عملکرد برخی از قسمت های سخت افزاری گوشی را بررسی کنید. در گام بعدی تمام قسمت های گوشی را بررسی کنید. کمی وقت بگذارید و به دقت شکل ظاهری گوشی، صفحه نمایش، گلس، بدنه را بررسی کنید. با گوشی تماس برقرار کنید و از سالم بودن بلندگوها، میکروفن آن اطمینان حاصل کنید. همچنین با دوربین آن عکس و فیلم بگیرید، عملکردهای اتصال به اینترنت و وای فای، جی پی اس، بلوتوث و موارد دیگر آن را نیز بررسی کنید. سوکت شارژ و شارژ شدن باتری را به خوبی چک کنید.

5- آیا امکان تست گوشی کارکرده از طریق کدهای دستوری وجود دارد؟

هنگام خرید یک گوشی کارکرده و دست دوم می توانید از طریق وارد کردن کدهای دستوری، صحت و عملکرد منوها و قسمت های مختلف گوشی مانند تاچ و سایر قابلیت های نمایشگر، سنسور ها، دوربین، بلندگو، ویبره و غیره را بررسی کنید. بیشترین قسمت هایی که با کد دستوری می توان بررسی کرد، سلامت صفحه نمایش و حسگرهایی است که روی گوشی قرار دارند. کد تست گوشی برای برندها و مدل های مختلف، متفاوت است. برای پیدا کردن کد دستوری و تست سلامت گوشی مورد نظر خود می توانید مدل گوشی را در اینترنت سرچ کنید.

6- از کجا بدانیم گوشی دست دوم، سرقتی نیست؟

با توجه به بالا رفتن آمار دزدی و سرقت گوشی های موبایل، احتمال اینکه گوشی کارکرده که قصد خرید آن را دارید دزدی باشد وجود دارد. از اینرو در زمان خرید حتماً از فروشنده بخواهید که جعبه گوشی را به شما تحویل دهد. البته می توانید اصالت گوشی را با IMEI استعلام کنید. با وارد کردن شماره #06#* کد IMEI گوشی روی نمایشگر ظاهر می شود، این کد را با کدی که روی جعبه نوشته شده است تطابق دهید ببینید یکی باشند. البته تطابق کدهای IMEI روی دستگاه و روی جعبه کافی نیست و مطمئن شوید که کد IMEI گوشی شما وارد لیست سیاه نشده باشد. برای اطمینان از این موضوع، در اینترنت جستجو کنید و وب سایت های مربوط را پیدا کرده شماره IMEI گوشی خود را وارد کنید و ببینید که در لیست سیاه قرار نگرفته باشد.

7- آیا برای خرید گوشی کارکرده می توانم از مشاوره کمک بگیرم؟

خرید گوشی های کارکرده می تواند دردسرهای خاص خود را داشته باشد، در صورتی که وارد نباشید با خرید یک گوشی کارکرده که قبلاً توسط تعمیرکار غیر مجرب باز شده و صفحه نمایش آن تعویض شده است و یا اینکه باتری غیر اورجینال روی آن نصب شده باشد، مشکلات بعدی به سراغ تان خواهد آمد. برای اینکه خریدی با خیال راحت داشته باشید می توانید از مشاوره خرید کوک موبایل کمک بگیرید. برای مشاوره رایگان می توانید با شماره تلفن 02167319 تماس بگیرید تا کارشناسان فروش ما راهنمایی و مشاوره لازم را به شما عزیزیان ارائه نمایند.

8- از کجا بفهمم که گوشی دست دوم اصل است؟

در صورتی که در مورد گوشی های موبایل اطلاعات کافی ندارید و نمی توانید اصل بودن آن را تشخیص بدهید از مشاوره و کارشناسی خرید گوشی های دست دوم مراکز معتبر کمک بگیرید. این روزها نمونه های اصل و کپی چنان با مهارت ساخته شده اند که تشخیص آنتوسط افراد معمولی تقریباً غیر ممکن است. از اینرو برای خرید گوشی های کارکرده می توانید از خدمات مشاوره و کارشناسی خرید گوشی های کارکرده کوک موبایل کمک بگیرید. همچنین می توانید مقاله راهنمای جامع خرید گوشی هوشمند مراجعه کنید.

9- آیا هنگام خرید گوشی کارکرده باید کد فعال سازی برای انتقال مالکیت گوشی را از فروشنده دریافت کنم؟

انتقال مالکیت گوشی های موبایل مطابق با قوانین طرح رجیستری است که در آن گوشی های موبایلی که مشمول این طرح هستند برای فروش به افراد دیگر باید، مالکیت فعلی خود را به خریدار انتقال دهند. فروشنده گوشی حتماً باید این کد فعال سازی را به خریدار بدهد تا بعد از خرید گوشی دست دوم، بتواند گوشی را با سیم کارت خود فعال کند.

10- آیا خرید موبایل کارکرده ارزش هزینه کردن دارد؟

در صورتی که یک گوشی موبایل کارکرده سالم و با قیمت مناسب خریداری کرده باشید، ارزش هزینه کردن دارد. البته خرید گوشی های کارکرده ریسک احتمالی و خاص خود را دارد و چون معمولاً از ضمانت نامه خارج شده است بنابراین مسئولیت هر مشکل احتمالی با خریدار خواهد بود. برای اطمینان از قیمت مناسب گوشی دست دوم قیمت آن را با برچسب قیمت همان گوشی موبایل نو موجود در بازار مقایسه کنید تا در صورت امکان با همان پول، یک موبایل نو و با ضمانت نامه خریداری کنید.

کوک موبایل در رسانه ملی