شرکت سامسونگ

شرکت سامسونگ یک برند شناخته شده جهانی در کشور کره جنوبی است که دارای چندین زیرمجموعه ‌است و دفتر مرکزی آن در شهر سامسونگ در پایتخت کشور کره جنوبی، شهر سئول قرار دارد. این شرکت شامل زیرمجموعه‌های متعدد و امورکاری وابسته به آن است. که تمامی این زیرمجموعه‌ها تحت عنوان نام تجاری سامسونگ شناخته شده هستند و یکی از بزرگترین شرکت‌ها و مراکز تجاری کشور کره جنوبی است.
این شرکت در سال ۱۹۳۸ میلادی توسط آقای لی بیونگ چول (Lee byung-chul) به عنوان یک شرکت تجاری تاسیس گردید. و پس از گذشت سه دهه، این گروه شامل زیرمجموعه‌های متعدد مانند تهیه و تولید موادغذایی، پارچه و منسوجات، بیمه، اوراق بهادار و لوازم و خرده‌فروشی و… گردید. شرکت سامسونگ در اواخر سال ۱۹۶۰ وارد صنعت الکترونیک گردید و در اواسط سال ۱۹۷۰ نیز به بخش ساخت و ساز و کشتی‌سازی صنعتی روی آورد. که وارد شدن به این عرصه‌ها موجبات رشد و توسعه و پیشرفت‌های بعدی شرکت را فراهم آورد. پس از فوت بنیان‌گذار شرکت در سال ۱۹۸۷، شرکت سامسونگ به چهار گروه بازرگانی مختلف، به نام‌های گروه سامسونگ(Samsung Group)، گروه شینسگا(Shinsegae Group)، گروه سی جی(CJ Group) و گروه هانسول(Hansol Group) تقسیم گردید. از سال ۱۹۹۰، شرکت سامسونگ به طور چشم‌گیری فعالیت‌های خود در صنعت الکترونیک، به خصوص در بخش ساخت گوشی‌های تلفن همراه و سخت افزار را آغاز نمود و این بخش به یکی از مهم‌ترین منابع درآمد شرکت تبدیل گردید.
زیرمجموعه اصلی شرکت سامسونگ که واحد صنایع الکترونیک شرکت است، در سال ۲۰۱۲ به عنوان بزرگ‌ترین شرکت فناوری اطلاعات براساس درآمد و بازدهی شناخته شده و به رتبه چهارم در بازار رقابت‌های جهانی دست یافته است. واحد صنایع سنگین شرکت نیز به رتبه دوم جهانی براساس درآمد سال ۲۰۱۰ در بخش کشتی‌سازی دست یافت، همچنین مهندسین سامسونگ و واحد ارتباطات و تکنولوژی شرکت نیز به ترتیب رتبه‌های سیزدهم و سی و ششم در بین بزرگ‌ترین شرکت‌های ساخت و ساز در جهان را دارا هستند. از دیگر زیرمجموعه‌های مهم شرکت، بیمه عمر شرکت سامسونگ است که دارای رتبه چهاردهم جهانی در بین شرکت‌های بیمه عمر است.
شرکت سامسونگ در رشد و توسعه اقتصادی، سیاست، رسانه و فرهنگ کشور کره جنوبی، تاثیر بسیار قوی و فوق‌العاده‌ای دارد. همچنین به عنوان یک نیروی محرک اصلی برای سازمان بین‌المللی سیاسی واقتصادی کشور کره جنوبی (Miracle on the Han River) است. شرکت‌های وابسته به این شرکت حدود یک پنجم کل صادرات کشور کره‌جنوبی را تولید می‌کنند. درآمد شرکت سامسونگ برابر با ۱۷ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور کره جنوبی و معادل مبلغ ۱۰۸۲ میلیارد دلار است.
ریشه‌یابی نام شرکت
براساس بنیان‌گذاری نام شرکت سامسونگ، معنای کلمه کره‌ای هانجا (Hanja)، سامسونگ است که به معنای سه ستاره است و در کشور کره جنوبی کلمه سه نشانه چیزی بزرگ، متعدد و قدرتمند است.


تاریخچه شرکت
سال های ۱۹۷۰ تا ۱۹۳۸
در سال ۱۹۳۸ آقای لی بیونگ چول (Lee byung-chul) (1987-1910) از خانواده‌ای ثروتمند که دارای زمین‌های زیادی بودند، از شهر اویریونگ(Uiryeong) به نزدیکی شهر دائگو(Daegu) نقل مکان نموده و شرکت سامسونگ را تاسیس کردند. شرکت سامسونگ ابتدا به عنوان یک شرکت کوچک تجاری و تنها با چهل نفر پرسنل در شهر سودونگ (Su-Dung) شروع به کار نمود. در آغاز، در تولید موادغذایی و رشته فرنگی به صورت محلی رشد و توسعه پیدا کرد. پس از اینکه کار شرکت کمی رونق یافت، در سال ۱۹۴۷ آقای لی دفتر خود را به شهر سئول منتقل کردند. هنگامی که کشور کره در جنگ شکست خورد، او مجبور شد شهر سئول را ترک کند. سپس شروع به تاسیس یک پالایشگاه قند و شکر به نام چیل جدانگ(Cheil Jedang) در شهر بوسان (Busan) نمودند. در سال ۱۹۵۴، آقای لی کارخانه چیل موجیک (Cheil mojik) را بنیان‌گذاری کردند و در آن گیاه چیمسان دونگ(Chimsan-dong) را پرورش می‌دادند و با گذشت زمان این کارخانه به یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید پشم تا آن زمان در کشور کره تبدیل شد.
به مرور زمان شرکت سامسونگ در مناطق مختلف توسعه یافت. آقای لی در پی توسعه شرکت به عنوان یک پیشرو در طیف وسیعی از صنایع بودند. سامسونگ در شاخه‌های مختلفی از کسب و کار مانند بیمه، اوراق بهادار و حتی خرده‌فروشی نیز در حال توسعه و حرکت بود.
در سال ۱۹۴۷، آقای چو هونگ جائی(Cho Hong-jai) بنیان‌گذار گروه هیوسونگ(Hyosung) با آقای لی شراکت نمودند و روی شرکت جدید سامسونگ به نام سامسونگ مولسان گونگسا (Samsung Mulsan Gongsa) یا شرکت بازرگانی سامسونگ، سرمایه‌گذاری کردند. فعالیت تجاری شرکت به حدی توسعه یافت که امروزه بخش ارتباطات و تکنولوژی شرکت سامسونگ یکی از مهم‌ترین بخش‌های شرکت است. پس از گذشت چند سال، آقای چو و لی، به دلیل داشتن دو سبک متفاوت در مدیریت، از یکدیگر جدا شدند و هر کدام به توسعه شرکت‌های خویش پرداختند.
در اواخر سال ۱۹۶۰ نیز بخش صنایع الکترونیک شرکت شروع به کار کرد و در بخش‌های مختلف مانند بخش‌های مرتبط با الکترونیک، دستگاه‌های سامسونگ، الکترومکانیک، مخابرات و تسهیلات در شهر سوان(Suwon) فعالیت خود را آغاز نمود. اولین محصول تولید شده این شرکت، یک دستگاه تلویزیون سیاه و سفید بود.
سال های ۱۹۹۰ تا ۱۹۷۰
در سال ۱۹۸۰ شرکت سامسونگ وارد روند ساخت سخت‌افزارهای ارتباطات از راه دور شد و پس از آن کار خود را در راستای توسعه سیستم‌های تلفنی و تولید فکس توسعه داد و با گذشت زمان، به مرکز تولید تلفن همراه سامسونگ تبدیل شد. این شرکت بیش از ۸۰۰ میلیون تلفن همراه تا به امروز تولید کرده است.
پس از فوت آقای لی (بنیان‌گذار شرکت) در سال ۱۹۸۷، گروه سامسونگ به چهار بخش تقسیم شد. در حال حاضر این گروه‌ها فعال هستند و به عنوان بخشی از شرکت یا گروه‌های متصل به آن همچنان فعالیت دارند.
در سال ۱۹۸۰، شرکت الکترونیک سامسونگ شروع به سرمایه‌گذاری‌های سنگینی در بخش تحقیق و توسعه جهت پیشبرد صنعت الکترونیک شرکت به خط مقدم شرکت‌های توسعه یافته جهانی، کرد. در سال ۱۹۸۲ یک شرکت مونتاژ تلویزیون سامسونگ در کشور پرتغال افتتاح گردید، و در سال ۱۹۸۴ نیز یک کارخانه در شهر نیویورک تاسیس شد. در سال ۱۹۸۵ کارخانه‌ای در شهر توکیو افتتاح شده و در سال ۱۹۸۷ نیز به کشور انگلستان راه یافت.
سال های ۲۰۰۰ تا ۱۹۹۰
در سال ۱۹۹۰ نام شرکت سامسونگ به عنوان یک شرکت بین‌المللی در سراسر جهان شناخته شد. امتیاز ساخت و ساز چند برج مطرح دنیا مانند برج‌های پتروناس در کشور مالزی، برج تایپه ۱۰۱(Thaipei 101) در کشور تایوان و برخ خلیفه در کشور امارات به شرکت سامسونگ اعطا گردید.
در سال ۱۹۹۲ شرکت سامسونگ به عنوان بزرگترین شرکت سازنده تراشه حافظه در جهان انتخاب شد و پس از شرکت اینتل(intel) به عنوان دومین کارخانه بزرگ تولید کننده تراشه‌های کامپیوتری در جهان شناخته شد. در سال ۱۹۹۵ برای اولین بار صفحه نمایش کریستال مایع را تولید نمود که ده سال بعد شرکت سامسونگ موفق به تولید بزرگ‌ترین پانل‌های صفحه نمایش کریستال مایع در جهان گردید.
سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۰۰
شرکت سامسونگ در سال ۲۰۰۰ یک آزمایشگاه برنامه نویسی کامپیوتر در کشور لهستان، افتتاح نمود و کار خود را با فن‌آوری تنظیمات خاص جعبه قبل از انتقال به داخل تلویزیون‌های دیجیتال و گوشی‌های هوشمند آغاز کرد.
در دسامبر سال ۲۰۱۱ شرکت سامسونگ تکنولوژی ساخت هارددیسک را به شرکت Seagate به فروش رساند و در سه ماهه اول سال ۲۰۱۲، شرکت سامسونگ بزرگترین سازنده تلفن همراه در جهان توسط واحد فروش گردید. در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ نیز این شرکت‌ با سرمایه‌گذاری‌های خود در بخش‌های مختلف الکترونیک در کره و کشورهای مختلف، دست‌آوردهای بسیاری کسب کرد و همواره از پیشتازان این عرصه به شمار می‌آید.
سال ۲۰۱۶
در ژانویه سال ۲۰۱۶، شرکت سامسونگ اعلام کرد که با همکاری شرکت مایکروسافت(Microsoft) تصمیم به توسعه اینترنت دستگاه‌های خود برمبنای ویندوز ۱۰ را خواهد داشت. علاوه بر این، همکاری این دو شرکت معتبر منجر به توسعه محصولات و کیفیت بالاتر محصولات شرکت سامسونگ خواهد شد. همچنین ادغام با شرکت های دیگر سخت‌افزار و خدمات در سیستم عامل مایکروسافت، موجب بهبود کیفیت کالا و خدمات شرکت سامسونگ می‌شود.
جدیدترین محصولات شرکت سامسونگ در سال ۲۰۱۶، ساعت هوشمند مخصوص ورزش و تناسب اندام به نام Gear Fit 2 و نوعی هدفون بی‌سیم به نام Gear Icon X است.
برای اطلاع از هزینه تعمیرات گوشیهای سامسونگ اینجا کلیک کرده و یا با کارشناسان کوک موبایل در ارتباط باشید.