0
دسته بندی: Apple iPad iPhone ترفندهای موبایل

کابرد Display Zoom on در آیفون چیست ؟

zoom-and-standard

کابرد Display Zoom on در آیفون چیست ؟

تبلیغات
فروش اقساطی موبایل بدون پیش پرداخت

گوشی های هوشمند آیفون دارای صفحه نمایش عالی و با کیفیت رزولوشن فول اچ‌دی (۱۰۸۰p) و قابیلت های بالا هستند. این صفحه نمایش که جز مهم ترین بخش های آیفون به شمار می رود، طوری طراحی شده است که اکثر کاربران هنگام استفاده از آن بتوانند احساس راحتی کنند و در خواندن نوشته ها و کار با آیکون ها مشکلی نداشته باشند. اما با این وجود شرکت اپل دو حالت استاندارد و زوم را در دستگاه های خود ارائه داده است. این قابیلت سودمند، در حالت استاندارد Standard display mode اطلاعات بیشتری از نمایشگر را به کاربر نمایش می دهد، ولی احتمال می رود برای برخی از کاربران این حالت زیاد ریز و کوچک به نظر برسد.

بنابراین شرکت اپل برای این مشکل قابلیتی نوین گفته شده را در نظر گرفته است، به نام حالت زوم Zoomed Mode یا Display Zoom که باعث می شود، محتویات صفحه با جزییات بیشتری در سایز بزرگتر نمایش داده شود.

با استفاده از این دو حالت می توانید هر زمان که اختیار کنید، هر حالت را که تمایل دارید با توجه به شرایط موجود اختیار کنید و در چند ثانیه توانایی مشاهده آیکون ها به حالت بزرگ و یا کوچک را دارید. انتخاب اینکه کدام یک برای نمایش بهتر است بستگی به سلیقه شخصی کاربر دارد.

آیفون | تعمیرات موبایل

حالت استاندارد که بصورت پیش فرض در آیفون شما فعال است عکس سمت چپ و حالت زوم که آیکون ها و فوت ها بزرگتر جلوه داده است در سمت راست قرار گرفته است.

این ویژگی که با ارائه ی نسخه های آیفون ۶ و ۶ پلاس معرفی شد، با استقبال زیادی رو به رو شد. انجام تنظیمات مربوط به این قابلیت در آیفون با روشن کردن آن آغاز می شود.

انجام تنظیمات ویژگی Display Zoom on در گوشی های آیفون

اگر تمایل به تغییر حالت نمایش آیکون های آیفون خود با توجه به سلیقه شخصی را دارید، و از حالت کنونی رضایت ندارید باید از مسیر گفته شده ی زیر استفاده کنید.

آیفون | تعمیرات تخصصی موبایل

مرحله اول : ابتدا باید به قسمت تنظیمات Settings سیستم عامل ios آیفون خود بروید.

مرحله دوم : سپس باید به سمت پایین حرکت کنید و به بخش Display & Brightness موجود در این صفحه مراجعه کنید.

مرحله سوم : حال در این بخش نیز گزینه View را انتخاب کنید.

مرحله چهارم : برای داشتن حالت صفحه زوم شده گزینه Zoomed را انتخاب کنید تا فعال On شود.

مرحله پنجم : و در نهایت برای ذخیره شدن تنظیمات اعمال شده خود باید روی Set در بالای صفحه گوشه راست کلیک کنید.

چنانچه تمایل به استفاده از آیفون خود در حالت معمولی و استاندارد Standard mode را دارید، باید در بخش View گزینه Standard را انتخاب کنید.

تغییر تنظیمات ممکن است باعث خاموش و روشن شدن مجدد گوشی گردد.

ویژگی Display Zoom در آیفون که به کاربران اپل اجازه ی انتخاب هر کدام از این دو حالت با اندازه های متفاوت را می دهد، بسیار کاربردی و مفید به نظر می رسد.

البته در بیشتر مواقع کاربران حالت استاندارد را برای نمایش اطلاعات و آیکون ها مناسب تر می دانند مگر در بعضی شرایط خاص.


مطالب مشابه :

مطالب مرتبط