راهنمای خرید, راهنمای خرید موبایل

سربلندی Sony Xperia XZ در تست مقاومت ؟!

 اوایل شهریور ماه سال جاری ، سونی از گوشی هوشمند پیشروی خود که با نام   Sony Xperia XZ  شناخته می شد رونمایی کرد.

از انجایی که سونی در ساخت گوشی های هوشمند مقاوم شهره است، قرار شد گوشی تازه وارد سونی را در مقابل فشار و تحمل ضربه آزمایش کنند. کارشناس مشهور JerryRigEverything که با نام زاک هم شناخته می شود هر آنچه از مقاومت یک گوشی هوشمند لازم است را در ویدیویی که در YouTube  منتشر ساخته است ، تخت آزمایش قرار داد. در ویدیویی که زاک پست کرده است،Sony Xperia XZ تحت هر آزمایش تست مقاومتی که فکرش را کنید گذاشته شده است.ویدیو با شروع تست از صفحه نمایش گوشی آغاز می گردد.

آزمایش با مقیاس های مختلف و بر اساس شاخص Mohs که بر روی بسیاری از گوشی های هوشمند با صفحه  نمایش شیشه انجام میگیرد آغاز می گردد.در این تست ۶ سطح از مقیاس سختی Mohs مورد آزمون قرار گرفت.پس از آزمایش برای اسجاد خط و خش روی صفحه نمایش گوشی ، نوبت به دوربین گوشی می رسد.دوربین گوشی با استفاده از یک محافظ پلاستیکی ، در برابر خط و خش و صدمه دیدن محافظت می گردد.بعد از این مرحله ی تست ، نوبت به قسمت پایینی پشت گوشی می رسد…! همانطوری که دیده می شود جنس قسمت پایینی گوشی از جنس پلاستیک است که به راحتی خراشیده شد. البته بیشتر ساختار پشت گوشی از جنس فلز است که آن هم به راحتی قابل خراشیدن است.فلش LED واقع در زیر سنسور که تنها توسط یک پوشش پلاستیکی محافظت می شود به راحتی خراشیده شد.دوربین پشت گوشی که به نظر از جنس شیشه است ، در برابر تست مقاومت خوبی نشان داد.در این تست بر روی لنز عقب گوشی حتی یک خراش هم بر روی لنز عقب گوشی نیفتاد.

در مقایسه مقاومت دوربین های پشت برخلاف آنچه در مورد Sony Xperia Z5  صورت گرفته بود و دوربین عقب که با لنزهای پلاستیکی ارایه شده بود به راحتی تمام خراش برداشت، اینجا دوربین ها مقاومت خوبی را نشان دادند.

در مور کناره های گوشی ،جنس پلاستیکی آن و عدم مقاومت در برابر خراش بسیار مشهود بود. بعد از ایجاد خراش ، به دلیل رنگی بودن پلاستیک های اطراف گوشی قسمت خش دار از قسمت سالم  قابل تشخیص شد. این تفاوت در رنگ قیمت های سالم و خش دار بسیار جلب توجه می کرد.زاک در ادامه فینگر پرینت را خراشید و دید بعد از ایجاد خراش فینگر پرینت قادر به خواندن اثر انگشت وی نمی باشد.حال نوبت تست سوزاندن شده بود. در مورد پیکسل های صفحه نمایش Sony Xperia XZ  دیده شد که پیکسل ها تنها در ۱۳ ثانیه بعد از تماس با آتش خاموش شدند.

در آخرین مرجله آزمایش ، زاک تست خم کردن معروف را بر روی Sony Xperia XZ انجام داد. بعد از خم کردن وی تلاش کرد تا با کمک فنر گوشی را به حالت اولیه برگرداند ، اما پلاستیک های دو زرف گوشی شکل خود را از دست داده بودند.

اگر به دیدن آزمایش مقاومت زاک بر روی Sony Xperia XZ علاقه مندید، ویدیوی زیر را ببینید…

untitled-1

کوک موبایل در رسانه ملی