سامسونگ گلکسی s6 ، زمان انفجار در نسل گلکسی با ورود s6 فرارسیده

نویسنده: تیم تحریریه کوک 0 ۵۳۹
میزان سختی
تعداد مراحل 15 مرحله
زمان دقیقه
معرفی آموزش

– در مقایسه با s5،s6  برروی کاغذ بهتر به نظر می رسد.در این بخش گام به گام به مشخصات این سری از نسل تلفن همراه سامسونگ  s6edge خواهیم پرداخت.

مرحله 1 گام اول

-super AMOLED با صفحه ی نمایش خازنی 5.1 ،  (مگاپیکسل 1440 x 2560 – میزان پیکسل در هر اینچ 577 و عمق تصویر با 16مگاپیکسل)

– Exynos 7 Octa 7420 دارای پردازنده ای که قابلیت به روزرسانی و یکپارچه سازی با مدل  Mali-T760 GPU را دارا می باشد و دارای حافظه ی 3 گیگابایتی است.

– دارای قدرت 16 مگاپیکسلی که برای دوربین عقب طراحی شده است که این دوربین دارای امکانات HDR و فلش LED است و قابلیت ویدیوگیری در دوحالت،از دیگرویژگی های این نسل از تلفن همراه محسوب می شود.

– با طراحی شارژر وایرلس یا بیسیم

– دارای حافظه های متنوع مانند 16-32-64-128  گیگا بایت

– دارای محافظ شیشه ای گوریلا گلس 4 (از هرگونه آسیب به صفحه نمایش جلوگیری می کند)

-این نسل از تلفن همراه،نه تنها دارای قدرت بیشتری است بلکه دارای کیفیت پیکسلی بالاتری نیز است.انگار که قابل یافت نیست.شما نیازی به لمس طولانی صفحه نمایش ندارید و تنها کشیدن انگشتانتان برروی آن کافی است.زمان انقلاب در نسل همراه، رسیده است.

مرحله 2 گام دوم

– شبیه به نسل تلفن همراه  edge یا تلفن همراه دارای لبه است،گلکسی جدید sports که دارای محافظ گوریلا گلس 4 در قسمت جلویی صفحه نمایش و بخش پشت گوشی ، است.

– نمایی از گلکسی edge

. دارای 27 اینچ از نسل s6  که باریک تراز تار مو در مقایسه با هم نسل دیگرش تلفن های همراه گلکسی،s6 edge با 28 اینچ است.

– باریک تر اما نه با ابعادی کوچکتر،تلفن همراه s6  از هم نسلان خود در سری تلفن همراه های گلکسی،کمی پهن تر و بلندتر است و حدود 6 گرم سنگین تر عرضه خواهد گردید.

مرحله 3 گام سوم

-این نسل از تلفن همراه به طور عجیبی به سختی باز می شوند و ویژگی چسبندگی مشابهی با s6  دارند.این نوع از تلفن همراه گلکسی دارای درخشندگی خاصی و دارای امنیت بالایی است ،اما ما با طراحی و ایجاد پکی(با سیستم حرارت دهی) برروی آن،این امکان را برای کاربران فراهم نمودیم تا بتوانند تلفن همراه خود را به راحتی باز کنند.

– پس از جنگ رونمایی از تلفن همراه،وظیفه ی سنگین جلب اعتماد برای پیروزی در این رقابت آغاز شد.حال ما دراین انتخاب ها سهمی داریم.

-به نظر می رسد همچون نسل تلفن های همراه S6  و s6edge ، این تلفن همراه چه در داخل و چه در بازارهای جهانی مورداسقبال قرار خواهد گرفت.

مرحله 4 گام چهارم

– پانل های پشتی تلفن همراه به علت شباهت زیادی که دارند مارا وادار به مقایسه این دو پانل در کنار هم می کنند.بعد از آزمایشات ،همانطور که انتظار می رفت،پانل s6edge که درسمت راست تصویر است کمی کوچکتر از پانل استاندارد s6  است.

 – چسبندگی خاصی در میان قاب طراحی شده است و بخش های مشحص شده جهت قرارگیری پیچ،مخفی گردیده است. در سری s5 ترسی درمیان کاربران بود که با فشار به پیچ ها امکان اینکه آسیب به صفحه نمایش وارد گردد،وجود دارد.

– اما دراین سری از نسل تلفن همراه،پس از برطرف کردن چسبندگی های میان قاب،پیچ های گوشی در جای مشخص وجود دارد و مجددا جای پیچ ها قابل نامرئی شدن هستند.

مرحله 5 گام پنجم

زمان انفجار در نسل گلکسی فرارسیده است.

– حذف قاب های گوشی فرارسیده است. آیا در نسل 6s؟

– شاید نه،اما با چشم این تفاوت قابل مشاهده است،فارغ از طراحی نسل ویبره یا امکان لرزش در تلفن همراه،دیگر نسل تغییرات داخلی یا سخت افزاری که در نسل های s5  گلکسی به چشم می خورد،دیگر به اتمام رسیده است.

مرحله 6 گام ششم

– چگونه تلفن همراه به راه می افتد.با باتری؟

          – حذف باتری از s6  یه کم راحت تر از حذف باتری از  s6 edge است.در نسل تلفن همراه edge،باتری در بخش مادربرد قرار گرفته شده است که ازاین بخش به بخش بالایی از طریق کابل متصل می گردد.دراین صورت، نیاز به برداشتن مادربرد برای

جابجایی باتری است.

             – به نظر می رسد با داشتن قابی اضافی در بخش داخلی s6 ، سامسونگ قادربه به کارگیری کابل در بخش بالایی برد  است.با این روش می توان گامی مهم در حذف باتری از این نسل از تلفن همراه،برداشت.

            – همچنین با طراحی صفحه نمایش تخت s6 ، دیگر در برداشتن باتری و فضای موجود با صفحه نمایش،مشکلی پیش رو نیست و این فرآیند به راحتی صورت می گیرد و برای جابجایی باتری،دیگر برطرف کردن این چسبندگی در بخش داخلی گوشی سخت نیست.

– این نسل به عنوان باتری های قابل تعویض نامیده می شوند،اما در نسل s6 edge کمی ساده تر است.حال می توان گفت یک پیشرفت بزرگی نسبت به گذشته رخ داده است.نسل گلکسی مانند s5 که تعویض باتری در زمانی که نیازبه آن ندارید هم باید این فرآیند صورت می گرفت،به عبارت دیگر تعویض باتری درآن نسل اجباری بود در حالی که در نسل edgeبه این شکل نیست.

مرحله 7 گام هفتم

– گلکسی از نسل sport دارای باتری های 3.85 و 9.82 وات است که سامسونگ اعتقاد دارد که نسل این باتری ها 23 ساعت

در زمان مکالمه با حجم 3 گیگ، 12 ساعت حداکثر امکان استفاده در وای فای و تا 57 ساعت پخش موزیک را ساپورت می کند.

-در میان قطعات به نسبت سنگین تر،سامسونگ طرفدار باتری هایی با وزن سبکتراست.باتری هایی با 9.82وات در نسل تلفن های همراه s6 و 10.01 وات در تلفن های همراه s6edge در مقایسه با s5 گلکسی با 10.78خیلی ظریف تر به نظر می رسند.

باتری به کاربرده شده ، کاملا کمی بزرگتر از باتری های 6.91 وات در آیفون 6 است.هرچند این موضوع بحث برانگیزی نیست اما طبعا علاوه بر باتری ، وجود صفحه نمایشی که به تلفن همراه افزوده شده است نیاز به مراقبت بیشتری دارد.

مرحله 8 گام هشتم

در این نوع از تلفن همراه،مادربرد به بخش داتر برد (یا برد کوچکتر) آویزان یا متصل است.بدون اتلاف وقت، ما با قلم های مخصوص به بررسی و بلند کردن و جابجایی این قطعات می پردازیم و نگاهی دقیق به بخش های مختلف می اندازیم.

مرحله 9 گام نهم

– ما از طریق موچین های مخصوص به نگاهی دقیق به دوربین گلکسی می اندازیم.

– دوربینی که درs6 قابلیت سلفی گرفتن را برای شما فراهم می کند،دراین نسل از گلکسی قابل دسترسی است.

            – شباهت ها هنوز تمام نشده است.ویژگی 16 مگاپیکسلی OIS که در بخش دوربین عقب نزدیک به ویژگی های سیستم تلفن همراه edge است.به طور قطع از نظر سخت افزاری نیز شباهت های دیگری نیز به چشم می خورد.

   – دارای فلش winbond با سریال w25q32FW

   – invenSense IDG-2030دارای قابلیت ژیرسکوپی برای تصاویر نوری است.

مرحله 10 گام دهم

ما در ابتدا از قسمت پشتی مادربرد استفاده می کنیم و برخی از هیتر های سنگین آشنا را پیدا می کنیم:

سامسونگ Exynos 7420 Octa-core پردازنده – 64 بیتی، 2.1 گیگاهرتز Quad + 1.5 GHz Quad، با سامسونگ K3RG3G30MM-DGCH 3 گیگابایت حافظه LPDDR4 RAM

سامسونگ KLUBG4G1BD 32GB NAND فلش

Skyworks 78041 هیبرید چندبعدی MultiMedia (MMMB) ماژول جلویی (FEM)

Avago AFEM-9020 PAM

Broadcom BCM4773 GNSS Location Hub

سامسونگ C2N8AF (پردازنده تصویر احتمالا)

Avago A7007 (قبلا دیده شده در Galaxy S5)

مرحله 11 گام یازدهم

چندین چهره آشنا چهره زیبایی را در کنار هم قرار می دهد:

Wolfson Microelectronics WM1840 Audio Codec

سامسونگ S2MPS15 (به احتمال زیاد قدرت مدیریت IC شبیه به S2MPS11)

سامسونگ شانون 928 RF فرستنده

Maxim MAX77843 Companion PMIC

حداکثر MAX98505 کلاس DG صوتی تقویت کننده

سامسونگ شانون 600B5D

مرحله 12 گام دوازدهم

– در ابتدا ما تلاش می کنیم که داتر برد را حرکت دهیم،اما کابل های LED که دارای دکمه ی نرمی هستند، مانع این جابجایی می شوند.

– دکمه های نرم در کابل ها بین صفحه نمایش و قاب پشت تلفن همراه قرار می گیرند.

– بنابراین،ما با حرکت قاب صفحه نمایش،باعث رها شدن و حرکت دادن داتر برد می شویم.

مرحله 13 گام سیزدهم

پس از آزادسازی داتربرد،شرایط به کارگیری audiojack و انتقال میکرو usb (2.0)فراهم می گردد

-این ویژگی مارا به یاد سری نسل s5  می اندازد با این تفاوت که قدرت انتقال اطلاعات 10برابر بالاتر تخمین زده شده است.

-برروی برد یک IC قرار داده شده است.

Cypress 3175 1501 1885 (مدلی که دارای امکان لمس صفحه یا سنسور کنترل از طریق انگشت در این تکنولوژی مشهود است.)

مرحله 14 گام چهاردهم

با برداشتن صفحه نمایش،ما با  STMicro FT6BH  که قابلیت کنترل صفحه نمایش را دارد،روبرو می شویم.این مدل در سری نسل s6 edge دیده می شود.

مرحله 15 گام پانزدهم

-نمره ی قابلیت تعمیر تلفن همراه گلکسی سامسونگ: از 10، نمره ی 4 را می توان به گلکسی داد.(راحت ترین، نمره 10 را به خود اختصاص می دهد)

-اجزای تلفن همراه، مجزا از هم بوده و قابلیت جایگزاری بدون هیچ وابستگی را دارند.

            -در s6  ورودی صفحه نمایشی که در s5 دیده می شود، وجود ندارد.اما اگر تمایل به جابجایی USB دارید،صفحه نمایش باید برداشته شود.

            – برعکس s6edge  ، بدون نیاز به جابجایی مادربرد،امکان برداشتن باتری وجود دارد.اما لازم به ذکر است چسبندگی قسمت پشتی،جایگزینی را به قدری سخت می کند که پیشنهاد می شود درصورت نیاز جدی ،این فرآیند را انجام دهید.

– شیشه جلو و عقب، ریسک ترک خوردگی را به میزان دوبرابر افزایش می دهد و قابلیت چسبندگی قابل توجهی که در قسمت عقبی

به کار رفته است،امکان ورود به دستگاه را دشوار می کند.

  • بدون عدم آسیب رسانی به صفحه نمایش تلفن همراه،تعویض شیشه امکان پذیر نیست.