انقلاب نسل گلکسی سامسونگ s5 mini

نویسنده: تیم تحریریه کوک 0 ۷۸۱
میزان سختی
تعداد مراحل 16 مرحله
زمان دقیقه
معرفی آموزش

مرحله 1

آیا آرزوی سامسونگ با ابعاد کوچکتری داشتید؟

دیگر آرزویی نخواهی داشت.وقت آن رسیده است از سامسونگ گلکسی s5 mini رونمایی کنیم.دراین مقاله تکنولوژی به کاررفته در این گوشی را مورد بررسی قرار خواهیم داد . مشخصات این گوشی عبارتند از:

(4) (GHz quad-core Exynos 3 Quad (Exynos 3470

صفحه نمایش 4.5 اینچی (720×1280 در 326ppi) با صفحه نمایش Super AMOLED

دوربین عقب با کیفیت 8 مگاپیکسلی و AF دارای فلش LED و دوربین 2.1 مگاپیکسلی است که در قسمت جلوی آن قرار گرفته  است.ویژگی های زیر شامل:

قابلیت وای فای 802،NFC با فرمت LTE و بلوتوث V4 و میکرو USB 2 گیگابایت و GPS

رم 1.5 گیگابایتی و 16 گیگابایت حافظه ی داخلی و قابلیت ارتقای حافظه تا 64 گیگابایت

باتری با قدرت 2100 میلی آمپر

بررسی میزان سرعت، قابلیت استفاده از قطب نما،میزان ضربان قلب و دارای سنسور حرارت و اثرانگشت از دیگر ویژگی های این گوشی به شمار می آید.

مرحله 2

حال وقت آن رسیده است که به مقایسه تاریخچه ی این نسل از گوشی ها بپردازیم. به مشخصات ظاهری Galaxy S5, Galaxy S5 Mini, and iPhone 5s. می پردازیم.

S5 و s5 mini از نظر امکانات به هم شبیه هستند اما از نظر ابعاد ، در اندازه های مختلف عرضه می گردند. برای اطلاعات بیشتر:

سامسونگ گلکسی با مقیاس 142 x 72 x 9 mm. طراحی گردیده است

مقیاس سامسونگ گلکسی مینی با شماره ی 1 x 64.8 x به 9.1میلی متر کاهش می یابد.

بررسی ها نشان داده است که تغییراتی از نظر ابعاد و ضخامت در گلکسی mini صورت گرفته است که شامل:

 9 طول و 7.2 عرض و ضخامت 1.2

اما سوال اینجاست آیا این تغییرات در ابعاد گلکسی mini ، باعث سهولت در تعمیر این گوشی می گردد یا قابلیت تعمیر این نسل از تلفن همراه سخت خواهد شد؟

مرحله 3

بخش پشت قاب این تلفن همراه به راحتی برداشته می شود.این به عنوان مزیت مهمی برای تعمیر این نسل از گوشی ها محسوب می گردد و ما خوشحال هستیم که سامسونگ این طراحی را در جابجایی باتری ها نیز به کار گرفته است.همچون گلکسی5 s mini، طراحی این نوع گوشی مقاومت این نسل از تلفن همراه را در مقابل گرد و غبار و آب افزایش داده است.

نگاهی به تفاوت ها بیندازیم! وقتی جادوگری های سامسونگ در S5 نمایان می شود که شامل افزودن دو بخش که عبارتند از:

SIM ,MICROSD که از دو بخش مجزای لبه ی سمت چپ گوشی،نزدیک به باتری،قرار گرفته است.

Micro SD در بخش پشت s5mini به کار گرفته شده است.این به این معناست که نیازی به حافظه ی بیشتر، برای داشتن عکس های گربه هایتان و دیگر عکس های شخصیتان نیست.

مرحله 4

S5 MINI قبل از خارج کردن از گوشی، باید توسط کاربر نصب شود. حالا باید به بررسی باتری بپردازیم.

بررسی اولین نتیجه آنالیز، به ما می گوید که قطر باتری ها از s5’گلکسی کمتر است ولی برای اطمینان بیشتر هر دو باتری را روی هم میگذاریم.

بله کوچکتر است

باتری mini Mini’s lithium-ion battery 2100 با مشخصات ذکر شده،در گلکسی s5 به کار رفته  که دارای قدرت 8.09 وات است.از نظر توان حفظ شارژ باتری 25 درصد نسبت به گلکسی 2800 s5 با کاهش روبرو بوده است.

مرحله 5

وقتی که شروع به باز کردن s5 mini کردیم به فرآیندی برخوردیم و با بخش های قطعات داخلی دیگری هم آشنا شدیم که قبل از آن، ندیده بودیم.

بهترین وقت برای تشکر از گلکسی همین حالاست.واقعا طراحی خوبی را در تلفن های همراهش به کار گرفته طوری که کاربر را به هیچ وجه در زمان تعمیر، سردرگم نمی کند.

به طور مثال برای باز کردن گوشی، تنها قاب پشت به راحتی شما را کمک می کند تا به قسمت داخلی گوشی دسترسی داشته باشید.

تمامی نکاتی که عنوان شد، فرآیند تعمیر کردن راحت این گوشی را به اثبات می رساند.

مرحله 6

ما به دنبال شکار تلفن های همراهی هستیم که به راحتی باز میشوند.گوشی هایی که با چسب های زیادی طراحی می شوند مثل:صحنه های دلخراش فیلم ها در مراسم اسکار و یا یک دوست خیلی چاق که تحمل دیدنشون را ندارید .این نوارهای چشسبی که در داخل گوشی به کار رفته،دیگر راهی برای تعمیر تلفن همراه شما باقی نمی گذارد.

مرحله 7

تمام دانش و تجربه ای که در سراسر جهان وجود دارد نمی توانند ما را به اندازه ای خوشحال کنند که بتوانیم به راحتی صفحه نمایش گلکسی را باز کنیم. فرآیندی که درs5 بدون درد و مشکل است و می توانیم به آن دسترسی داشته باشیم و آن چسبندگی در داخل گوشی آزاردهنده نیست.

دکمه های HOME که برروی کابل ها دیده می شوند،وقتی باز می گردند صفحه نمایش همراه با کابل ، جدا می شوند و این اجازه را به شما می دهد تا با قطع کردن اتصالات قطعات،صفحه نمایش را خاموش کنید.

مرحله 8

در بخش پشت صفحه نمایش،هنوز دکمه ی home از صفحه نمایش جدا نشده است،ما با نکاتی دیگری که جالب است برخوردیم که در ادامه خواهیم گفت مانند:

ما با قطعات مربوط به کنترل بخش لمسی برخوردیم که دارای ویژگی زیر است:

Cypress CYTMA545 TrueTouch Multi-Touch

قابلیت کنترل چاپگر اثر انگشت با ویژگی زیر:

1200T E45H2 Finger Scanner Controller

طراحی این سیستم توسط صنعت مدرن شرکت سامسونگ صورت می گیرد با سریال: AMS447BS

حالا وقت آن رسیده که با باز کردن پیچ ها به بخش قاب میانی گوشی نگاهی بیندازیم.

ما با دو قاب میانی پیچیده جهت تعمیر و بررسی برمی خوریم،برای هرگونه جابجایی قطعات شما، نیاز دارید که صفحه نمایش را کامل برداشته وبا حرارت، دو لبه ی قاب را از گوشی جدا کنید.

مرحله 9

سامسونگ توانسته با افزودن داتر برد به قسمت بالایی مادربرد، زندگی ما را کمی راحت تر کند و این امکان را فراهم کرده که بتوانید در صورت نیاز ، بدون حرکت یا جابجایی مادربرد،داتربورد را بردارید.

بعد از جداسازی داتر برد از قسمت سخت افزاری گوشی،ما به بررسی آنتنی که کابلی به آن متصل است می پردازیم که در گلکسی S5 مشاهده نشده بود.

ما به وجود آنتن سری 7 در این گوشی،مطمئن نیستیم.یک کابل سبز رنگی به نام coax که به LTE مرتبط بوده و به منظور آنتن دهی بهتر گوشی به کار می رود.این نوع آنتن دهی از سری 7 بوده و با قدرت 2 گیگاهرتز به کار گرفته می شود.

مرحله 10

تمامی مردمی در سراسر جهان همیشه می پرسند که چطور می توان مادربرد را جدا کرد.

خبرخوب اینجاست: این مسیری است که می توان با ابزار دقیق پیچ های اطراف مادربرد را از گلکسی s5mini باز کرد.

ما این فرآیند را برای شما راحت کرده ایم.

مرحله 11

وقت آن رسیده است که قطعات پرکاربرد ، بررسی گردند. مهندسان حرفه ای ما بدون هیچ مشکلی هر دو دوربین را به صورت جداگانه از گوشی تفکیک می کنند.

پس از بازرسی های بیشتر،مهندسان با دوربین جلوی گوشی با  مدل  G800F R02 1425،

دوربین قسمت عقبی گوشی که به نام DGE18402 ، مواجه شدند.

مرحله 12

به نظر می رسد که این دوربین ویژگی دوربین های گذشته را ندارد و با بررسی هایی که در شبکه انجام دادیم به نتیجه نرسیدیم و تصمیم گرفتیم که بیشتر به آنالیزهای خود ادامه دهیم.

مرحله 13

وقت آن رسیده است که با تکنولوژی science در سایت kookmobile آشنا شویم.

فرستنده هایی رادیویی برای اولین بار در سال 1930 با قدرت و توان AM به پیشرفت چشمگیری رسید.تنظیم و کنترل قدرت فرستنده ها از امری حیاتی در مدیریت انرژی محسوب می شود.

به زبان ساده تر:مدیریت قدرت باتری و صرف انرژی کمتر به منظور طولانی تر کردن عمر باتری تلفن همراه، از اهداف این فرآیند به شمار می آید.حال دیگر می توان ویدیوهای زیبای گربه ها را خیلی آسوده نگاه کرد و می توان از تکنولوژی برای این آرامش خاطر نهایت تشکر را کرد.

مدل mini ویژگی های the TriQuint TQP9059S Power Amplifier که قابلیت کنترل قدرت را دارند.

در ابتدا تلفن ها همراه کمی از این فناوری استفاده کردند و آرام تراشه هایی در این صنعت وارد بازار شدند.

مرحله 14

به صورت شگفت انگیزی این نسل از تلفن همراه،از سطوح مختلفی تشکیل شده است.دقیقا وقتی فکر میکنیم که تمامی بخش ها را باز کردیم، باز بخش دیگری باقی مانده که باید باز شود.درب هایی که در داخل گوشی طراحی شده است با چسبندگی محکمی به هم متصل شده اندو بعد از باز کردنشان با کابل های دکمه دار مواجه می شویم.متاسفانه دکمه های محکمی نیز در گوشی به کار رفته است که به راحتی باز نمی شوند.

مرحله 15

بعد از جدا کردن کابل ها و دکمه ها، از صفحه ی سخت افزاری گوشی،قطعات را کنار تلفن همراه می گذاریم.

دکمه پلاستیکی هنوز جدا نگردیده است ،اما دکمه های مکانیکی جدا شده اند و کمی راحت تر از دیگر دکمه ها جابجا می شوند.

ممکنه در حین کار با قطعات ، دکمه های دیگری نیز از s5mini به بیرون بیفتد.

مرحله 16

سامسونگ گلکسی s5 از نظر قابلیت تعمیر نمره ی 5 را از 10 به خود اختصاص داده است.

به طور باورنکردنی این نوع باتری به راحتی برداشته و جابجا می گردد.

صفحه نمایش، یکی از اجزای گوشی به شمار می آید که الان از گوشی جدا گردیده است.اگرچه قطعه ی مهمی محسوب می شود، اما این قطعه با توجه به چسبندگی و مقاومتی که در جداسازی بین صفحه و چسبندگی وجود دارد بسیارنیاز به دقت و مراقبت دارد.

وقتی یکباره باز می شود، تمامی اجزا همچون دوربین،هدفون جک، موتورهای ویبراتور و اسپیکر قابلیت جابجایی دارند.

به غیر از باتری ، هرگونه قطعه ای ، اگر نیاز به تعمیر داشته باشد،شما مجبور هستید تا صفحه نمایش را در ابتدا باز کنید و فراموش نکنید،این فرآیند، ریسک آسیب رسانی را در حین تعمیر افزایش خواهد داد.