دلیل آنلاین نشان دادن اشخاص در زمان آفلاین بودن در تلگرام

14,976
0

شاید گاهی برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که دلیل آنلاین نشان دادن اشخاص در زمان آفلاین بودن در تلگرام چیست و چه راه کار هایی برای حل این مشکل وجود دارد؟

گاهی این مشکل بر اثر ایجاد مشکلاتی در اینترنت بوجود می آید که پس از اندک مدتی این مشکل حل خواهد شد و وضعیت به حالت صحیح باز می گردد. اما گاهی سرعت اینترنت به اندازه کافی مناسب بوده و هیچ مشکلی از این لحاظ وجود ندارد. پس مشکل تلگرام از کجاست؟

تلگرام | تعمیرات تخصصی موبایل
برای پی بردن به دلیل این اتفاق و رفع این مشکل می بایست به اصل و اساس تلگرام مراجعه نماییم تا بتوانیم به سادگی این معضل را بر طرف نماییم. ممکن است بپرسید این مورد که مسئله مهمی نیست و چه علتی دارد که به آن پرداخته ایم و از آن با نام مشکل یا معضل یاد می کنیم.

برخی افراد در زمان هایی به اینترنت نیاز دارند و مجبور به فعال نگه داشتن و استفاده از آن در تلفن همراه خود هستند. اما در این زمان بسیار پر مشغله بوده و امکان پاسخ دادن به پیام های دریافتی خود از طریق نرم افزار را ندارند. اینجا است که این مسئله در صورت آنلاین نشان دادن اشتباهی ممکن است مشکل ساز شود.

هنگامی که شما در محیط نرم افزار تلگرام هستید و سپس دکمه خروج را یک مرتبه فشار می دهید و خارج می شوید نرم افزار شما یک پیام به سرور تلگرام ارسال می کند که وضعیت شما را از حالت آنلاین به آفلاین تغییر دهد. در این صورت دوستانتان وضعیت شما را به صورت آفلاین مشاهده خواهند نمود.

حال اگر برای خروج عجله داشته و دو مرتبه بر روی دکمه خروج کلیک نمایید، تمامی عملکرد های این نرم افزار به یکباره بسته شده  و نرم افزارتان فرصتی پیدا نخواهد کرد تا خروج شما را به سرور تلگرام اطلاع دهد. در این صورت تلگرام فکر می کند که شما هنوز آنلاین هستید و وضعیت شما را تغییر نمی دهد.

دکمه خروج تلگرام را بفشارید !

شاید بپرسید علت اینکه پس از مدتی این حالت تغییر کرده و آفلاین می شود چیست. جواب این سوال به طور دقیق مشخص نیست. اما می توان حدس زد که تلگرام به صورتی برنامه نویسی شده باشد که پس از مدتی معلوم، مثلا ۲۰ دقیقه، در صورت عدم استفاده و یا انجام فعالیتی در این نرم افزار، سرور تلگرام متوجه عدم آنلاین بودن فرد شده و وضعیت او را تغییر می دهد.پس با توجه به این موضوعات بهتر است در زمان خروج فقط یک مرتبه دکمه خروج را فشار دهیم.

مطالب مرتبط