اخبار فناوری

Google Fit به iOS وارد می شود، اما در ساعت های هوشمند Wear OS و Apple Health هنوز به خوبی عمل نمی کنند

Google Fit به iOS وارد می شود، اما در ساعت های هوشمند Wear OS و Apple Health هنوز به خوبی عمل نمی کنند

هنگامی که گوگل در سال گذشته اپلیکیشن Google Fit خود را به عنوان بخشی از یک استراتژی قابل پوشیدنی جدید، دوباره راه اندازی کرد، یک طراحی جدید، اطلاعات ساده، و حلقه های تناسب اندام مانند ساعت هوشمند اپل را به ارمغان آورد. اما یک چیز مهم را نادیده گرفته بود: پشتیبانی از iOS و Apple Health. در حالی که Google Fit از لحاظ فنی به عنوان عضوی از اپلیکیشن های Wear OS بر روی آیفون در دسترس بود، به یک ساعت هوشمند Wear OS برای ثبت هر چیزی نیاز بود. و هر گونه اطلاعات تناسب اندامی که ثبت می شد با اپلیکیشن Apple Health همگام نمی شد.

از امروز، گوگل اعلام کرده است که برای اولین بار یک اپلیکیشن مستقل Google Fit را در App Store عرضه خواهد کرد. با این حال متأسفانه، هماهنگی تناسب اندام را برای هر کسی که در هر دو جهان اپل و گوگل زندگی می کند را به ارمغان نخواهد آورد. در حالی که اپلیکیشن Google Fit اطلاعات را چه شما یک ساعت هوشمند اپل یا ال جی بپوشید، خود همگام خواهد کرد، تمام قدم ها و اطلاعات شما هنوز تنها در اپلیکیشن Fit باقی خواهند ماند مگر اینکه یک ساعت هوشمند اپل داشته باشید.

همانند حلقه های فعالیت اپل، گوگل ورزش و حرکات شما را به دو هدف تقسیم می کند: Move Minutes و Heart Points. که Move Minutes حرکات معمولی مانند راه رفتن یا بالا رفتن از پله ها را دنبال می کند، در حالی که ورزش به عنوان Heart Points حساب می شود. هر دقیقه فعالیت متوسط به شما یک Heart Point می دهد، و برای فعالیت های شدید دو برابر می شود.

در حالی که اپلیکیشن Google Fit مختص ساعت هوشمند اپل وجود نخواهد داشت، گوگل می گوید که شما قادر خواهید بود فعالیت و پیشرفت اهداف خود را با استفاده از دستگاه هایی که با Apple Health سازگار هستند مانند ساعت هوشمند اپل، دنبال کنید. هم اکنون به هر دو روش نیز کار می کند: فعالیت های مرتبط شده با ساعت هوشمند اپل شما برای به دست آوردن Move Minutes و Heart Points روزانه در اپلیکیشن Fit به حساب می آیند. علاوه بر این، ضربان قلب، تنفس، خواب، و اطلاعات ورزشی ای که توسط اپلیکیشن های مستقل ساعت هوشمند اپل دنبال می شوند همه در اپلیکیشن Google Fit اپل در دسترس خواهند بود. اما همه ی این اطلاعات در اپلیکیشن Fit شما قفل شده باقی خواهند ماند، به این معنی که شما تنها با استفاده از هر دوی Fit و Apple Health می توانید تصویر کاملی از سلامت خود را به دست آورید. اپلیکیشن Google Fit به طور رایگان در فروشگاه اپلیمیشن های iOS در دسترس خواهد بود.

در حالی که Apple Watch به طور حتم یکی از بهترین ساعت های هوشمند است، ساعت های هوشمند Wear OS دو چیز را بر خلاف آن ارائه می دهند: انواع گزینه های ارزان و زیبایی سنتی دایره ای بیش تر. حالا که گوگل تمام اطلاعات مربوط به تناسب اندام شما را از iPhone شما و با آن همگام سازی می کند، نیازی به خرید یک ساعت هوشمند اپل برای دریافت مطالعه ی دقیقی از امتیاز تناسب اندام خود نخواهید داشت. اما بدون همگام سازی با Apple Health، اپلیکیشن Fit به اندازه ای که می توانست، مفید نیست.

کوک موبایل در رسانه ملی