ترفند, ترفند آیپد, ترفند آیفون

Face ID اپل من با عینک آفتابی کار نمی کند، چکار کنم؟

زماني كه Face ID اپل ما در شناسايي چهره ي ما زماني كه عينك آفتابي زده ايم و كار نمي كند، چه كاري بايد انجام دهيم؟ يكي از رايج ترين مشكلات و شكايت هاي استفاده كنندگان از Face ID اپل اين است كه زماني كه آن ها از عينك آفتابي استفاده مي كنند، Face ID آن ها موفق به شناسايي چهره ي آن ها نمي شود و در نتيجه نمي تواند قفل گوشي شان را باز كند. درست است كه اين مشكل براي همه ي استفاده كنندگان از Face ID نيست ولي گريبان گير خيلي از افراد شده است، مخصوصا زماني كه عينك آفتابي بزرگ مانند ريبن به چشم دارند.

خوشبختانه يك تنظيم ساده براي تشخيص چهره ي شما هنگامي كه در حالت هاي مختلف قرار داريد،وجود دارد. خب اين يك روش ساده است اما به قيمت كاهش امنيت باز شدن گوشی شما خواهد بود. براي انجام اين كافي است به Setting برويد به قسمت پايين تر Scroll كنيد و در بخش Face ID & Passcode وارد شويد. در اين مرحله از شما پسورد مي خواهد، پسورد خود را وارد كنيد. گزينه ي Require attention for Face ID خاموش و غير فعال كنيد. در حال حاضر بايد Face ID شما در حالي كه عينك هم به چشم داريد كار كند.

با از كار انداختن اين گزينه چه خطراتي امكان دارد براي امنيت تلفن همراه شما پيش بيايد؟ با غير فعال كردن اين گزينه شما هشداري دريافت مي كنيد كه دوربين TrueDepth با تاييد شما براي از كار انداختن آيفون شما مسدود شده است و توجه داشته باشيد كه وظيفه اين دوربين اين است كه سطح بيشتري از امنيت را براي شما به وجود بياورد. ولي خب بعضي از عينك هاي آفتابي به دليل اينكه نور اين دوربين را مسدود مي كنند باعث مي شود اين دوريبن به درستي عمل نكند و شما اگر از عينك آفتابي استفاده مي كنيد مي توانيد آن را مسدود كنيد.

اساسا اين تذكر اپل براي وقتي است كه شما براي باز كردن آيفون خود بايد چشمانتان را باز كنيد و به آن نگاه كنيد و اگر چشمان شما بسته باشد اين Face ID عمل نمي كندو گوشي شما باز نمي شود. با از كار انداختن آن ديگر با چشمان بسته هم كار مي كند و نيازي به باز بودن چشمان شما ندارد. اين به اين معني است كه اگر شما خواب باشيد و يك نفر تلفن همراه شما را بردارد و آيفون شما را جلوي صورت شما بگيرد، امكان دارد گوشي شما باز شود. زيرا چشم هاي شما بسته است و اين گزينه را نيز در گوشي غير فعال كرده ايد و با چشم هاي بسته هم آيفون شما باز مي شود.

پس شما بايد توجه داشته باشيد آيا غير فعال كردن اين گزينه براي شما ريسكي دارد يا خير؟ و آيا شما اين ريسك را مي پذيريد يا خير؟ ولي خب خوشبختانه نكته ديگري كه وجود دارد اين است كه شما مي توانيد به سرعت در زمان هايي كه مي خواهيد Face ID خود را غير فعال كنيد و فقط براي باز كردن تلفن همراه از Pass Code استفاده كنيد كه آن هم كافي است دكمه كناري و دكمه ي صدا را همزمان چند ثانيه نگه داريد تا اين اتفاق بيفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کوک موبایل در رسانه ملی